Post Reply 

Thread Rating:
  • 0 Votes - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Muzicka mreza
19-11-2015, 01:22 AM
Muzicka mreza
Pozdrav, DJ sam i povremeno pravim mixeve domace muzike koji mi sluze kao promo rad. Ti mixevi ne mogu da opstanu na YT zbog autorskih prava.
Resenje je ukljucenje u neku mrezu koju Google filteri zaobilaze. Bio sam u jednoj takvoj mrezi, ali su prekinuli saradnju posle 15 dana zbog konkurencije drugih DJ-eva koji imaju neki dil sa njima. Posle manje od 24 sata su mi blokirani mixevi jer nisam imao vise protekciju. Ostalima u mrezi i dalje sve funkcionise i mixevi im broje milione pregleda.
Ta mreza funkcionise tako sto se prijavim na njihovom sajtu, a oni mi posalju neki zahtev na moj YT kanal koji ja prihvatim i onda smo umrezeni. Cak ima i neka zarada, ali mene to nije interesovalo, bitno mi je da su mixevi online.
Nasao sam jos jednu mrezu iz Sarajeva, ali niko ne odgovara na mailove.

Postoji li jos neka takva mreza u koju mogu da se uclanim i kod koje cu imati protekciju od autorskih prava i blokiranja mixeva?

Nadam se da ste me razumeli Smile
Send this user an email Find all posts by this user
Quote this message in a reply Thank you
19-11-2015, 02:13 AM (This post was last modified: 19-11-2015 02:14 AM by sunbeach.)
RE: Muzicka mreza
To sto si napisao je glupost,kakvi Google filteri,ne znas uraditi remiks pa te zato navataju.
19-11-2015, 02:22 AM
(19-11-2015 02:13 AM)sunbeach Wrote:  To sto si napisao je glupost,kakvi Google filteri,ne znas uraditi remiks pa te zato navataju.

1. ja ne radim remixe, nego mixeve
2. Sistem za prepoznavanje muzike je automatizovan. Sigurno ne sede likovi koji po ceo dan traze neovlascene uploade tudje muzike.
3. Pisem ovo jer znam kako stvari funkcionisu i samo mi treba neka mreza gde bih zaobilazio problem sa copyrightom
19-11-2015, 02:27 AM (This post was last modified: 19-11-2015 02:40 AM by sunbeach.)
Znam kako funkcionise youtube radim preko njega (legalne stvari) vec skoro 4 godine.Imam prijatelje koji to rade i istumbaju sve i prodaju posle te mixeve i postavljaju na youtube a ako dobro ne odradis onda te navataju content id automati.

Trazis pomoc a ne nudis pomoc i ne napises koja je mreza bila u pitanju,zbog toga ovaj forum polako pada u san jer svi traze pomoc a niko ne nudi zauzvrat pomoc.
1.Registruju se.
2.Traze pomoc.
3.Dobiju pomoc.
4.Sledeci put dodju opet samo kada treba pomoc ali ne uzvrate i ne pomognu.
5.To je vec dosadilo nama starijim i aktivnijim clanovima,jer hocemo i mi jos nesto da naucimo.
19-11-2015, 02:40 AM
Mislim da me nisi razumeo, pa cu pojasniti malo bolje. Pre nekog vremena sam se ukljucio u EMDC Network koji ukljucuje DJ-eve koji rade promo mixeve (skup pesama u jednom videu) i otvorio novi kanal i uploadovao 3 mixa. SVe je lepo radilo nekih 15 dana i nisam imao probleme dok nisu iz nepoznatog razloga prekinuli mrezenje sa mnom. Nije prosao ni dan ceo, KVZ, IDJ, Omnia media, Phonofile i jos neki su mi blokirali sva tri mixa jer vise nisam bio u toj mrezi (EMDC). Oni koji su ostali tamo bez problema izbacuju mixeve na svakih 15 dana i ubijaju silne preglede jer njih ne obuhvata taj sistem.

Jos jednom: ja ne remixujem pesme, vec mixam originale kao i ovi drugi.
Kontaktirao sam dve gore navedene firme koje se bave zastitom autorskih prava, i momci su mi objasnili da youtube sam prepoznaje zasticene pesme i prosledjuje njima na administraciju. Izasli su mi u susret i stavili su neke pesme iz mixa na "monetized by copyright owner", ali to nije trajno resenje jer ne mogu stalno da ih molim da mi odblokiraju.
Meni treba neka mreza kao sto je EMDC da mogu lepo nesmetano da uploadujem mixeve.
Jel sad malo jasnije o cemu pricam? Smile
19-11-2015, 02:45 AM (This post was last modified: 19-11-2015 03:25 AM by sunbeach.)
Da si odma spomenuo EMDC sve bi mi bilo jasno ali ostavicu to za sebe za prijatelja i za vlasnika te mreze.
Nemam dalji komentar.

Napisao sam gore sta i kako trebas.Sve mreze sto si nabrojao i sto su te blokirale su od balkanaca,tako da tu vaze "balkanska pravila" inace kod stranaca to moze da se zove cover songs i deli se zarada,dobro odradjen remiks ne bi trebali da blokiraju ali...

Miks pesama se moze blokirati ako nije dozvoljen cover songs.Tesko da ces naci mrezu pored te balkanske brace.Probaj sa stranim miksevima jer su oni koji ih zastupaju realniji.
19-11-2015, 02:13 PM
(19-11-2015 01:22 AM)rajkec Wrote:  Pozdrav, DJ sam i povremeno pravim mixeve domace muzike koji mi sluze kao promo rad.
Postoji li jos neka takva mreza u koju mogu da se uclanim i kod koje cu imati protekciju od autorskih prava i blokiranja mixeva?

Evo i deejay Rajkec, pozdrav dragi kolega. Smile
Prvo ti hvala što si me nasmijao ovim novim terminom (drugi podebljani gore) Smile

Ovo bi ti trebalo biti rješenje problema;
ne znam zašto si se učlanio u te mreže kada kažeš da te ne zanima monetizacija nego samo promo tvojih mixeva? Jednostavno se ispiši otamo, otvori novi kanal ako bude potrebno i uploadiraj mixeve kao Youtube korisnik, bez posrednika.
Posebno ako dodaš nešto u video (govorim o video dijelu, ne audio); neće se dogoditi ništa; imaš svoje mixeve online. Smile

Pošalji mi link kanala na PP, molim te, baš me zanima. Smile

P.S. Ispričavam se ako me nešto pitate, a ne odgovorim. To je zato jer više ne dobivam e-mail obavijesti o novim postovima. Sorry Ova me tema zanima i zato sam se i javio, inače će me biti (mnogo) manje zbog ovoga. Sorry Fever

Još jedna loša vijest - R.I.P. Prince.
Free Classified Ads - Free Classifieds.
Kvadar Oglasi, Besplatni Mali Oglasi.
Find all posts by this user
Post Reply 

Possibly Related Threads...
Thread: Author Replies: Views: Last Post
  Svi zahtevi Partnerskih Mreza na Youtube Mrxula 96 27,881 10-03-2018 12:28 PM
Last Post: mico
  Razlika izmedju mreza i adsense-a Jeronimo034 1 1,022 19-05-2016 08:42 PM
Last Post: Loxo
  Balkan Smart Network - Youtube mreza na balkanu haso11 1 1,635 24-09-2015 09:58 AM
Last Post: novii
  Adsense ili mreza? Ko bolje placa? Anri1 30 6,350 30-05-2015 08:27 PM
Last Post: sunbeach

Forum Jump:

User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)