Post Reply 

Thread Rating:
  • 0 Votes - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Adnow [zvanična tema]
27-10-2015, 12:10 AM (This post was last modified: 27-10-2015 01:53 AM by pedjaa.)
RE: Adnow [zvanična tema]
Malo sam ovih dana vise obracao paznju na adnow i na njihovu analistiku.

Ono sto sam zapazio je da se klikovi sabiraju iz minuta u minut, a da se sa zakasnjenjem obracunava zarada i to je ok.
Send this user an email Find all posts by this user
Quote this message in a reply Thank you
27-10-2015, 01:58 PM
Isto tako, klikovi idu normalno a zarada se refresha negdje oko 6 i opet oko 9-10 ..
Find all posts by this user
27-10-2015, 03:34 PM
Posle dve nedelje gde mi je klik bio uglavnom 0.03 a nekad i 0.02 ponovo su smanjili na 0.01, ali šta da se radi. Je l moram da čekam 20$ za prvu isplatu ili mogu i sa manje?
27-10-2015, 06:15 PM
(27-10-2015 03:34 PM)drsb Wrote: Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu. Posle dve nedelje gde mi je klik bio uglavnom 0.03 a nekad i 0.02 ponovo su smanjili na 0.01, ali šta da se radi. Je l moram da čekam 20$ za prvu isplatu ili mogu i sa manje?

20$ minimalna isplata... Cena klika zavisi od sajta, ali i od publike. Gledaj da ti da se adnow-u isplati svaki klik i oni ce ti povecati vrednost klika.
27-10-2015, 06:29 PM
Pa ne mogu ja da teram ljude da kupe ove proizvode koje oni prodaju. Možda nije interesantno mojim čitaocima pošto su uglavnom ovo neke ženske stvari, za mršavljenje, zatezanje kože itd. Kada dobiju neke nove reklame možda će biti bolje.
27-10-2015, 06:39 PM
Mogul ja youtube prebacit na adnow jer adsense postaje mizeran??
28-10-2015, 12:26 PM
Adnow postaje mizeran a Adsense raste uvek krajem godine.

Rade na jako malom tržištu sa samo 3-4 proizvoda, broj korisnika interneta je ograničen i uskoro neće biti nikoga koga zanima nešto slično a da već nije video njihove reklame.Prodaja samo može da pada a i cena klika naravano.Prošle godine su prodavali iste proizvode u Bugarskoj, vidim da sada nema njihovih reklama na bugarskim sajtovima na kojima sam ih video (animacije i tekstovi koje vidimo sada kod nas, su prošle godine prikazivani kod Bugara).Ovde su rekli da su pustili novu kampanju a radi se samo o zameni gif. animacija.Biće samo takvih promena, proizvodi će ostati isti.

Adnow nije prava oglasna mreža, oni prodaju svoja 3 - 4 proizvoda agresivnim oglašavanjem sve dok se ne iscrpe sve mogućnosti tržišta a onda se sele u druge države.

Adnow će se vrteti sve dok bude onih koji će držati te reklame sa cenom koja će dostići i manje od 00,1 centi po kliku.Ko je na vreme iskoristio priliku da sa njima zaradi dobro je prošao, mislim da su došli do vrhunca i da im sledi pad.

WHO DARE WINS!
28-10-2015, 02:41 PM (This post was last modified: 28-10-2015 03:35 PM by liquid.)
Evo sada sam se logovao i vidim da je sve podivljalo, zarada se ne refresha od sinoć a ne prikazuje klikove nikako, negdje i preglede smanjuje. Tačno taman sastave sedam dana kako treba i onda belaj.

Ništa jedino da čekamo da poprave. Za AdSense samo ostaje nada Biggrin

A to za adnow u bugarskoj, nadam se da im je to bila neka lekcija ... ako i kod nas bude isti slučaj nije problem prebaciti se na mgid, taboolu ili neku treću mrežu, za sada je dobro. Vidio sam njihove widgete i na informerovom sajtu XD
28-10-2015, 02:51 PM
(27-10-2015 06:39 PM)began Wrote: Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu. Mogul ja youtube prebacit na adnow jer adsense postaje mizeran??

Google je vlasnik Youtube-a ne možeš staviti Adnow ni bilo koje druge oglase osim Adsense-a

WHO DARE WINS!
28-10-2015, 03:51 PM (This post was last modified: 28-10-2015 03:55 PM by Jokja.)
Kod mene je staitstika ok. A to da ovako ne može dugo funkcionisati jedna oglasna mreža to ste u pravu. Imali su ranije sajtove i u Rusiji koji su isto ugašeni. Duže bi funkcionisalo kad se ne bi ovako agresivno reklamirali. S obzirom da se njihovi oglasi pojavljuju i na sajtovima kao što je Telegraf, logično je da će brzo biti iscrvljena ova 2-3 oglasa.
28-10-2015, 08:53 PM
I meni je klik pao :S Ili se zarada nije refreshala ...
28-10-2015, 09:37 PM
Ja ću još na kraju ispasti najpametniji što sam ostao na pregledima Smile Jeste da je zarada manja, ali barem znam koliko sam zaradio. Bilo kako bilo, ja se ne uzdam u Adnow na dugoročnom nivou. Imam neke svoje planove, a ovo neka ide dok ide.
28-10-2015, 09:59 PM
Ja sam trenutno zadovoljan, još kad bi ovo potrajalo...

[Image: oihfLeH.png?1]
28-10-2015, 11:26 PM
(28-10-2015 11:06 PM)IMEmperor Wrote: Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu. Do 0.02 $ po kliku je okej, sve ispod toga je stvarno bezveze, tako da ako se zadrži tu onda u redu.

Nego ne znam šta se dešava sa ljudima koji su hteli da se uključe u njihovu mrežu kao oglašavači, jel to može ili ne može?

Ma ispod je 0.02, tj ne mogu ni da vidim kad su mi ukinuli mogućnost uvida u kikove. Ma boli me uvo, pripremam ja neki svoj projekat Smile
28-10-2015, 11:52 PM
(28-10-2015 11:06 PM)IMEmperor Wrote: Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu. Do 0.02 $ po kliku je okej, sve ispod toga je stvarno bezveze, tako da ako se zadrži tu onda u redu.

Ko nema izbora njemu je i 0.01$ dobra cijena po kliku.
29-10-2015, 12:28 AM
Ma ne mogu sad da ih oladim kad su zakupili milion i po pregleda. Valjda su se i oni obradovali kad su videli kako je jeftino, pa vale bolje da mi odmah kupimo više dok se ovaj nije predomislio Smile

Jel gledao ko statistiku ovog njihovog sajta?Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu.

U poslednjih mesec dana imali su 9,6 miliona samo sa desktopa, plus još najmanje toliko sa mobilnih uredjaja. Zanimljivo je da isti ovaj sajt koriste i za Madjarsko, Grčko, Rumunsko i Tursko govorno područje.
29-10-2015, 08:23 AM
Šta kažete za ideju?

Posle lažnog Google foruma osvanuo je i lažni sajt Blica. Ovi iz Adnow baš imaju kreativne ideje za marketing.
Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu.
Thanks given by (1): flex202
29-10-2015, 09:27 AM (This post was last modified: 29-10-2015 09:30 AM by flex202.)
(29-10-2015 12:11 AM)IMEmperor Wrote: Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu. Pa da, većina ljudi ceo život i provede tako dovodeći sebe u poziciju da misli da nema drugog izbora, a zapravo skoro uvek ih ima. Samo se mora izboriti za njih. Ja ispod 0.02$ neću ići, jer smatram da je traffic visoko kvalitetan.

Slažem se ja s tobom ali neko stvarno nema bolje opcije pa mu ove reklame dođu odlično.
(29-10-2015 12:28 AM)Jokja Wrote: Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu. Jel gledao ko statistiku ovog njihovog sajta?Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu.

U poslednjih mesec dana imali su 9,6 miliona samo sa desktopa, plus još najmanje toliko sa mobilnih uredjaja. Zanimljivo je da isti ovaj sajt koriste i za Madjarsko, Grčko, Rumunsko i Tursko govorno područje.

Meni taj alat pokazuje 1/4 posjeta što bi moglo značiti da oni imaju daleko više posjeta.
29-10-2015, 09:37 AM
Zato što vidiš samo posetu koja dolazi sa desktop računara. Moraš biti vlasnik sajta da bi video kompletnu posetu. Ranije je bilo ko mogao da vidi kompletnu posetu, ali više to nije moguće. Ali nećemo o tome to je druga tema.
29-10-2015, 10:26 AM
Fora je da moramo pustiti ljude da zarade ili napraviti svoj proizvod. Naše tržište nije ko zna kako jako, a još plus ovi njihovi proizvodi su puno skuplji od relnih cena. Jeste da mi njima pošaljemo puno posete, ali veliko je pitanje koliko ljudi kupe njihove proizvove. Ja na jednom sajtu imam gotovo trećeninu publike školarce. Koga realno od njih zanima neki proizvod u vezi zdravlja? Zato i nisam hteo da se bunim u vezi plaćanja. Ne možemo gledati samo neki svoj interes, a da pritom zanemarimo njihovu relnu korist.

A sa druge strane ovo neće dugo trajati, pa možda imate i pravo što gledate da izvučeete što više. Jer gde može trajati nešto gde se prodaju proizvodi prakrično na prevaru. Bolje ulagati u neki svoj proizvod, staviti realnije cene i imati pošteniji pristup prema kupcima, nego se uzdati u neku fantom firmu koja je tu došla na 2-3 meseca. Ne bi se oni raširili na sve moguće zemlje sveta, i to sa svega nekoliko poizvoda, da planiraju nešto dugoročno.

Malo gledajte šta ljudi rade, jer zaista mogu da se nauče neke pametne stvari. Imaju dosta dobru taktiku za prodaju, ali za moj ukus malo preteruju sa manipulacijama. Svestan sam da moraju postojati pozitivni komentari da bi neko nešto kupio, i to mi je ok što rade, ali lažiranje sajtova za moj pojam je ipak malo previše. U svakom slučaju od njih se može dosta naučiti i to bi trebalo da bude glavna korist za sve nas.
Thanks given by (3): telekomsrbija, novii, flex202
Post Reply 

Possibly Related Threads...
Thread: Author Replies: Views: Last Post
  Adnow oglasi 1kvota1 208 29,003 02-12-2016 06:23 PM
Last Post: 555nemanja
  Nativno oglašavanje u 2017. Pregled od Adnow.com Adnow 4 1,225 11-06-2016 09:23 PM
Last Post: Jokja
  AdNow - problem sa logiranjem osamabinmladen 0 1,285 24-07-2015 06:42 PM
Last Post: osamabinmladen

Forum Jump:

User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)