Post Reply 

Thread Rating:
  • 0 Votes - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Hosting pitanje part II
10-10-2015, 12:47 AM (This post was last modified: 10-10-2015 12:58 AM by vlape.)
RE: Hosting pitanje part II
(09-10-2015 09:33 PM)flex202 Wrote:  
(09-10-2015 12:52 AM)vlape Wrote:  Znam otprilike da na 1mil posjeta preko adsensa moze da se 1000e . Ne bih nikakve reklame koje iskacu odbrojavaju svijetle itd, samo normalnu reklamu namijenjenu potrosackom drustvu. Koji bi mi najbolji hosting bio za 100mil posjeta mjesecno? \koji domen uzeti?Pravila sajta....Pripreme za ovo, pogledat ono ...i stalno se otvara nesto novo. Tako da ako imas kad, da odgovoris na neko pitanje, ako znas, puno bi mi pomoglo. Da ne duzim...pozdravi

Može se zaraditi i puno više od 1000 EUR na 1 milion pregleda ako je posjeta iz raznih država, ako je samo naš region nema neke puno vajde. Da nema dijaspore ne znam kako bi mnogi domaći sajtovi funkcionisali.

Evo hosting za početak: https://coolicehost.com/vps-hybrid-plans.html pa kada sajt bude imao preko 2,5 - 3 miliona pregleda mjesečno lako ćeš prebaciti na jači paket, do tada možeš bez problem koristiti njihov najači paket sa SSD diskom.

Evo npr za 50 EUR dobiješ ovaj LiteSpeed SSD Hybrid Plan:

LiteSpeed SSD Hybrid Plan
4 x vCPU @ 2.80 - 3.2 GHz
4 GB RAM i 40 GB SSD prostora
800 Entry Processes

Ako ti sajt bude donosio zaradu lako ćeš uzeti bolji hosting.

Mislim da je hosting najmanji problem u svemu ovome.Ako možeš obezbjediti veliku posjetu to je već 50% posla i to će donjeti zaradu.

To kralju, hvala.
Jos jedno pitanje, a valjda nema glupih (pitanja), mozda sam nedje malo u zabludi, ali idem naprijed i resavam.

Meni sam sajt nece biti preveliki, a ako je ono sto tamo pise za unlimited bandwidth tacno, onda je super za te pare, ali mi je sumnjivo jer iole ozbiljniji daju max 2tb bw. Trenutno mi drugar ustupa za testno neki dio koji on zakupljuje.

Posjeta je iz cijelog svijeta i nadam se zaraziSmile
Kako adsense broji preglede? i da li staviti jos jednu mrezu, jer ako je adsensu jedno otvaranje sajta jedan pregled, onda bi na 50% stranica stavio drugu mrezu i pozdravi

(09-10-2015 06:28 PM)sunbeach Wrote:  Sve ti je objasnjeno iznad u postovima,nema vise sta da se objasnjava sa moje strane.Kolege sa foruma su ti objasnjavale za hosting ja sam ti objasnjavao koje sve zamke postoje...sa moje strane i previse jer na kraju je ispalo da ti samo imas ideju.

(09-10-2015 12:52 AM)vlape Wrote:  Posto ti nemas ideju kako pronaci ljude da na tvoj sajt embeduju svoj video, to je tvoj problem. Ja imam razradjenu ideju, samo ocu da je naj/bolji/efikasniji/jetiniji/profitabilniji nacin da je odradim(tako da u startu ).

Nemoj se ti brinuti za mene i moje ideje,ovde se ne pise o mom sajtu nego o tebi i tvom projektu.Velika je razlika izmedju sajta koji ima embedovan sadrzaj i sajta koji treba da bude neki klon youtuba i na koji bi korisnici uploadovali video snimke,procitaj ceo forum pa ces videti ogromnu razliku.
Ti trenutno samo imas ideju a ta ideja je besplatna,sve ostalo se placa.

(09-10-2015 12:52 AM)vlape Wrote:  Koliko to moze da donese? Znam otprilike da na 1mil posjeta preko adsensa moze da se 1000e . Ne bih nikakve reklame koje iskacu odbrojavaju svijetle itd, samo normalnu reklamu namijenjenu potrosackom drustvu. Koji bi mi najbolji hosting bio za 100mil posjeta mjesecno? \koji domen uzeti?Pravila sajta....Pripreme za ovo, pogledat ono ...i stalno se otvara nesto novo. Tako da ako imas kad, da odgovoris na neko pitanje, ako znas, puno bi mi pomoglo. Da ne duzim...pozdravi

Brzi ti je objasnio za adsense kako lako banuju a ti opet pominjes adsense..znaci tebi ne vredi nista ni objasnjavati.

Ja ovde dodjem kao neka support - podrska i pokusavam pomoci a na kraju ispadnem budala.Nemoj me vise nista pitati molim te.

Izvini ako sam te necim uvrijedio, imam dosta toga na umu pa mozda kiksam nedje. Mozda se ne razumijemo najbolje, ali makar nesto da pojasnimo ili sam opet u zabludi.
Ja imam sajt na kome je adsense, ti kao registrovani korisnik embedujes video kojega ja pogledam i objavim post sa tim linkom do toga videa. Video je ovaj reg korisnik ukrao nekom petom. Ako bih ja bio zbog embedovanog linka sa yt ili dm trebao da od neke partnerske mreze dobijem ban ili sl onda sam ja u zabludi i moram onda konkretnije razmisliti o tome. Sta je tacan odgovor?
Send this user an email Find all posts by this user
Quote this message in a reply Thank you
10-10-2015, 01:03 AM (This post was last modified: 10-10-2015 01:04 AM by mrgood.)
Adsense ne broji preglede nego iskljucivo klikove na reklame. Dalje, nije dozvoljeno imati Adsense na stranicama gdje su videa kojih ti nisi vlasnik, znaci ona videa koja su originalna, unikatna i koja si snimao bas ti. Embed i AdSense ne idu skupa.
P. S. Mislim da nisi prvi koji je dosao na ovakvu ideju, medjutim mnoge ovakve ideje su propale. Zasto ? Zbog nedostatka novca za jak marketing. Ovakvih sajtova ima mali milion i potrebna je jaka reklama da se istaknes. Nadalje, osim ako ne mislis ciljati publiku iz US, Kanade, Australije i slicnih zemalja, od ovog ti nema kruha. Nadati se zarazi nije dovoljno za ovakav projekt.

Best Juicers In 2019
Super Mario Igre
Bose Solo 5 Review
Fireboy And Watergirl
10-10-2015, 01:31 AM
(10-10-2015 01:03 AM)mrgood Wrote:  Adsense ne broji preglede nego iskljucivo klikove na reklame. Dalje, nije dozvoljeno imati Adsense na stranicama gdje su videa kojih ti nisi vlasnik, znaci ona videa koja su originalna, unikatna i koja si snimao bas ti. Embed i AdSense ne idu skupa.
P. S. Mislim da nisi prvi koji je dosao na ovakvu ideju, medjutim mnoge ovakve ideje su propale. Zasto ? Zbog nedostatka novca za jak marketing. Ovakvih sajtova ima mali milion i potrebna je jaka reklama da se istaknes. Nadalje, osim ako ne mislis ciljati publiku iz US, Kanade, Australije i slicnih zemalja, od ovog ti nema kruha. Nadati se zarazi nije dovoljno za ovakav projekt.
Aha, bio sam ubijedjen da je za adsense dovoljan pregled, ali izgleda to necu skoro razjasniti.
Koliko su oni iz fb imali za marketing? ne znam, ali cisto sumnjam da su imali neki budzet.
Ja imam srecu ili splet okolnosti, da cu da napravim nesto sto ne postoji na netu, a kad nesto sto ne postoji, pojavise i pocne da postoji, onda svi zele da vide to. Mislim da mi je to reklama za pocetak dobra. Inace nista ne prodajem, da se izrazim kako sam odje procitao, napravio sam nisu koja ne postoji, nemam konkurenciju. Mozda upali, javiccu ti sigurno
10-10-2015, 02:12 AM (This post was last modified: 10-10-2015 02:24 AM by sunbeach.)
(10-10-2015 01:31 AM)vlape Wrote:  Koliko su oni iz fb imali za marketing? ne znam, ali cisto sumnjam da su imali neki budzet.

Za FB se zna da ga nije napravio jedan napaljeni student,nego americka agencija...

(10-10-2015 12:47 AM)vlape Wrote:  Izvini ako sam te necim uvrijedio, imam dosta toga na umu pa mozda kiksam nedje. Mozda se ne razumijemo najbolje, ali makar nesto da pojasnimo ili sam opet u zabludi.

Nisi me uvredio nego nisi ni svestan u sta se upustas,mrgud ti je objasnio za adsense i nelegalno embedovan - uploadovan video,zelim ti srecu jer radio sam ljudima nesto slicno sto ti trazis i mnogi nisu uspeli...jer takvih sajtova ima mnogo i ako ti budes unikatan i uspes,neko ce ti ukrasti ideju...i napravice slicno.
10-10-2015, 02:25 AM
(10-10-2015 02:12 AM)sunbeach Wrote:  
(10-10-2015 01:31 AM)vlape Wrote:  Koliko su oni iz fb imali za marketing? ne znam, ali cisto sumnjam da su imali neki budzet.

Za FB se zna da ga nije napravio jedan napaljeni student,nego americka agencija...

(10-10-2015 12:47 AM)vlape Wrote:  Izvini ako sam te necim uvrijedio, imam dosta toga na umu pa mozda kiksam nedje. Mozda se ne razumijemo najbolje, ali makar nesto da pojasnimo ili sam opet u zabludi.

Nisi me uvredio nego nisi ni svestan u sta se upustas,mrgud ti je objasnio za adsense i nelegalno embedovan video,zelim ti srecu jer radio sam ljudima nesto slicno sto ti trazis i mnogi nisu uspeli...jer takvih sajtova ima mnogo i ako ti budes unikatan i uspes neko ce ti ukrasti ideju...
Ako ce da je ukradu zato sto je dobra, to je onda dobro za mene, ako sam imao iole mozga da je odradim kako treba.
U to u sta se upustam sigurno da ne znam, ali mislim pozitivno. Sigurni ne mozemo biti ni u sta, ali sam siguran i da ce i pola ljudi sa ovog sajta htjeti da se registruje.
10-10-2015, 01:12 PM
@vlape Ne znam da li ima kakvih "caka" što se tiče tog unlimited hostinga, možda npr nakon 10TB da smanje brzinu ili nešto, najbolje je da im pošalješ email i pitaš. Ja sam najviše potrošio 2000 GB prošli mjesec.Mislim da ne ograničavaju nikoga jer imaju servere kod OVH sa ogromnim prometom pa vjerovatno ni oni ne ograničavaju nikoga.
Find all posts by this user
Thanks given by (1): vlape
15-10-2015, 09:06 AM
hvala svima na vremenu, mislim da sam sad najblizi ovome.

http://www.microsoft.com/bizspark

posto moj projekat ima dosta mogucnosti, a jedna je ova, jedino treba da imam osnovanu firmu, a to mi je jos ne radi jer trosak. Ali je dzabe i nudi dosta.
Post Reply 

Possibly Related Threads...
Thread: Author Replies: Views: Last Post
  Hosting pitanje dragan993 39 17,022 20-02-2017 10:54 AM
Last Post: dragan993
  Pitanje hosting fanste_srb 3 2,085 15-11-2015 07:41 PM
Last Post: Sceko
  Hosting pitanje vlape 1 1,602 30-12-2014 04:20 PM
Last Post: contrateam
  Balkan-online hosting pitanje KontraVolta 1 2,064 21-11-2011 10:47 PM
Last Post: lxGuru
  Sto je to vps hosting? VPS hosting - prednosti, mane, mogucnosti ? ps3 4 5,713 24-01-2011 10:52 PM
Last Post: flex202
  Moj hosting vs free hosting m4ster 10 5,523 17-06-2009 07:25 PM
Last Post: octavia77

Forum Jump:

User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)