Post Reply 

Thread Rating:
  • 0 Votes - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Da li su programeri operisani od dizajna?
03-10-2015, 05:06 AM
Da li su programeri operisani od dizajna?
Samo pitanje je u naslovu, da li su programeri operisani od dizajna?
Citao sam ovo skoro, pa me inspirisao tekst malo.

Ja mislim da jesu, i da je dobra ideja da uvek u timu bude i jedan dizajener(i to bas web dizajner), da to nasminka kako treba, jer na kraju krajeva, cemu cela funkcionalnost, cak i da je ona najbolja na svetu, ako to nije user friendly, zar ne?

Time is money
Send this user an email Find all posts by this user
Quote this message in a reply Thank you
03-10-2015, 10:39 AM
RE: Da li su programeri operisani od dizajna?
Po mom mišljenu tako i treba da bude iz razloga jer dobar programer ili dobar dizajner se mora fokusirati na svoju oblast i izučiti je do poslednje sitnice[teorijom i praksom], a posle radom na svojoj oblasti iskustvom dopuniti znanje i prakticnost u radu.

Takođe, ljudi su različiti, i svako ima neku oblast koju voli i ume da radi, i jednostavno mu ide.

Tako npr:

Taj progamer zna kodiranje i može da napise neki dizajn, ali nema oko kao taj dizajner koji ima prvo talenat za to, pa i iskustvo od XYXY+ sajtova iza sebe

Dok npr, taj isti dizajner može povezati neku web jednostavniju web aplikaciju, ali nikako neku kompleksiju jer nema dovoljno znanja, i recimo ne poznaje matematiku dovoljno dobro kao taj programer koji je specijalizovn za taj posao.

Suština je da su retki ljudi koji su specijalizovani za više oblasti a da su u više njih bolji od pojedinaca

Zbog toga i postoje timovi ljudi, i sa razlogom programer ne zna i ne uči dizajn jer bi onda znao oba posla površno, a ovako zna svoj posao i ne može ga ništa iznenaditi.

Najbolji je primer fudbal gde takođe igra jedan tim, i napadač može biti golman, ali nikada ne može imati refleks i tu fleksibilnost za bacanje kao golman, dok opet golman može biti u napadu, ali nikada ne može imati precizan šut i procenu situacije za gol kao napadač.

p.s. Dizajn je indvidualna stvar, što je nekom lepo i praktično, drugom je ružno i nepraktično, tako da programer ne mora biti 'operisan' od dizajna, ali kao što sam gore napisao ne može biti dobar kao dizajner kome je dizajn primarna delatnost
Thanks given by (1): Jokja
03-10-2015, 01:18 PM
Pa da, mada ne znam cemu uopste debate. Meni je to pitanje isto,da li dobar hirurg mora biti operisan od web dizajna .

Programiranje je jedna logicka stvar,a dizajn stvar estetike, sklada, ima veze i sa marketingom , odnosno vizuelnim predstavljanjem proizvoda...
06-10-2015, 05:03 PM
(03-10-2015 01:18 PM)freemind Wrote:  Pa da, mada ne znam cemu uopste debate. Meni je to pitanje isto,da li dobar hirurg mora biti operisan od web dizajna .

Programiranje je jedna logicka stvar,a dizajn stvar estetike, sklada, ima veze i sa marketingom , odnosno vizuelnim predstavljanjem proizvoda...

Slazem se, samo ne znam kako si spojio hirurga i web dizajnera?
Ja sve nesto kapiram da neko ko se bavi izradom web aplikacije, i to u samostalnoj verziji, ne za neku firmu, mora da ima neki osecaj kako da napravi da ta aplikacija bude "lepa", sta god to znacilo njemu, ili da plati nekoga da to odradi za njega.

Time is money
Post Reply 

Possibly Related Threads...
Thread: Author Replies: Views: Last Post
  Osnove web dizajna - pitanja durden 2 268 16-10-2018 10:24 PM
Last Post: durden
  Pomoc oko dizajna menia u WP-u! Shanyta 1 1,180 26-05-2013 09:42 AM
Last Post: wodstore
  Pitanje oko Dizajna. kasper90 12 2,289 28-11-2012 05:12 PM
Last Post: VIC
  Pomoc oko dizajna za blog? MusicFreak 1 2,011 10-08-2012 08:13 AM
Last Post: tryengraved

Forum Jump:

User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)