Post Reply 

Thread Rating:
  • 0 Votes - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Google Adsense zarada
» Zarada
26-09-2015, 09:03 PM
Google Adsense zarada
Pozdrav svima,

Koristim Google Adsense već skoro godinu dana(10ak mjeseci) i nisam zadovoljan zaradom,pa me zanima dali imaju neki "trikovi" ili jednostavno samo sreća.U 10ak mjeseci sam zaradio 23$(Ni ne očekujem da od ovoga živim,ali mi je ovo trenutno premalo).

Oglas se nalazi na vrh stranice tako da...Dnevni prosjek posjeta je oko 5000.

http://prntscr. com/8krqx0 (spojite)

To je neka zarada,a svi klikovi su iz BiH,Srbije,Hrvatske i nešto iz Makedonije,Crne Gore i Slovenije.

http://prntscr. com/8krsmt (spojite)

203 klika iz BiH 4,72€ a 5 klikova iz Njemačke 2€.Dali se tu išta može uraditi?Ili smo mi Balkanci osuđeni na slabu zaradu Sorry

((Nisam mogao linkove postsavljati pa sam morao razdvojiti,nadam se da se nećete ljutiti..)
Find all posts by this user
Quote this message in a reply Thank you
27-09-2015, 01:43 AM
RE: Google Adsense zarada
Kakav sajt je u pitanju?

Kakav raspored reklama imas?
27-09-2015, 02:54 AM (This post was last modified: 27-09-2015 02:55 AM by neonest.)
(26-09-2015 09:03 PM)Jure1 Wrote:  Pozdrav svima,

Koristim Google Adsense već skoro godinu dana(10ak mjeseci) i nisam zadovoljan zaradom,pa me zanima dali imaju neki "trikovi" ili jednostavno samo sreća.U 10ak mjeseci sam zaradio 23$(Ni ne očekujem da od ovoga živim,ali mi je ovo trenutno premalo).

Oglas se nalazi na vrh stranice tako da...Dnevni prosjek posjeta je oko 5000.

http://prntscr. com/8krqx0 (spojite)

To je neka zarada,a svi klikovi su iz BiH,Srbije,Hrvatske i nešto iz Makedonije,Crne Gore i Slovenije.

http://prntscr. com/8krsmt (spojite)

203 klika iz BiH 4,72€ a 5 klikova iz Njemačke 2€.Dali se tu išta može uraditi?Ili smo mi Balkanci osuđeni na slabu zaradu Sorry

((Nisam mogao linkove postsavljati pa sam morao razdvojiti,nadam se da se nećete ljutiti..)

Uglavnom koliko hiljada poseta tokom dana toliko i eura bi trebao dobiti, medjutim to se malo promenilo pa zaradim i tri puta manje ali nikada ispod toga... Drugim recima kod mene na 5000 poseta zarada nikako ne pada ispod 1,7e, sto kod tebe nije slucaj. Problem je verovatno u rasporedu reklama
Send this user an email Find all posts by this user
27-09-2015, 08:18 AM
I ja mislim da je problem u rasporedu reklama, mada moguće je npr ako je sajt zabavnog karaktera a posjetioci mlađa populacija recimo do 20 godina da jednostavno nisu zainteresovani da klikću na reklame.Svakako bi trebalo testirati razne pozicije i veličine oglasa, npr za početak oglas veličine 336*280 postavlje nakon prvog pasusa odnosno slike u članku (ako ima slika) zatim jedna takva reklama u sredini i jedna na kraju članka.Takav raspored se barem kod mene pokazao kao najbolji.Oglasi veličine 336*280 i slični najbolje prolaze zbog velikog broja prosjetioca koji pristupaju sa mobilnih uređaja jer se uklapaju u veličinu ekrana.Opet naravno ovisi od sajta do sajta, ja sam dosta puta testirao skoro sve oglasne jedinice i najbolji efekat imam sa oglasima veličine 336*280 a najlošije sam prolazio sa 300*600, 728*90 i 468*60, pogotovo sa zadnja dva jer lijepo izgledaju samo na računarima a 80% mi dolazi sa mobilnih uređaja.
27-09-2015, 11:38 AM
Posjetioci su mlađa populacija do 18-19 godina.Hvala vam na savjetima pokušat ću druge rasporede reklama.Također je veliki broj klikova upravo sa mobitela i tableta.

Zanima me još koliko dobivate po kliku otprilike?Meni je prije znalo biti često 0,01 po kliku sad je to već više.U prosjeku je 0,04..Dali to treba biti više ili?Od čega to ovisi?

Vjerujem da je do toga,jer ima klikova no slaba je zarada,recimo iz Norveške jedan klik 0,3$ sam dobio,iz Njemačke 0,9 $.Dok iz Srbije,BiH,Slovenije,Makedonije je to oko 0,01 -0,04 nikad više.
27-09-2015, 03:19 PM
(27-09-2015 11:38 AM)Jure1 Wrote:  Posjetioci su mlađa populacija do 18-19 godina.Hvala vam na savjetima pokušat ću druge rasporede reklama.Također je veliki broj klikova upravo sa mobitela i tableta.

Zanima me još koliko dobivate po kliku otprilike?Meni je prije znalo biti često 0,01 po kliku sad je to već više.U prosjeku je 0,04..Dali to treba biti više ili?Od čega to ovisi?

Vjerujem da je do toga,jer ima klikova no slaba je zarada,recimo iz Norveške jedan klik 0,3$ sam dobio,iz Njemačke 0,9 $.Dok iz Srbije,BiH,Slovenije,Makedonije je to oko 0,01 -0,04 nikad više.

Nema pravila, meni je nekad iso prosecni kliki do 0,14$ ali neka normala mi je biila izmedju 0,06 do 0,09, zadnjih mesec dana je konstanto na 0,03-0,04... Provalio sam recimo da ako postavis vise od 3 reklame da ce cena klika pasti. A vise ces imati klikova definitivno ako ti baneri nisu responsive. Pomenuo si da najvise poseta imas preko telefona, vidis, meni su klikovi naglo opali kada sam banere podesio za potrebe telefona, nekako sam vise zaradjivao kada su reklame bile "prevelike" za displey telefona
27-09-2015, 06:22 PM
Ako ti na 5000 posjeta zaradis samo 0.15 € tu onda nesto gadno ne stima. Dalje, ne mozes ocekivati da ces sa samo jednom oglasnom jedinicom imato ne znam kakvu zaradu. I na kraju jos i ovo: raspored i kolicina reklama se testira, testira i testira da bi se iz njih izvukla najbolja moguca zarada.

Bad Ice Cream Games
FNAF Games
Super Mario Igre
Best Turntables Under 500
27-09-2015, 10:17 PM
(27-09-2015 06:22 PM)mrgood Wrote:  Ako ti na 5000 posjeta zaradis samo 0.15 € tu onda nesto gadno ne stima. Dalje, ne mozes ocekivati da ces sa samo jednom oglasnom jedinicom imato ne znam kakvu zaradu. I na kraju jos i ovo: raspored i kolicina reklama se testira, testira i testira da bi se iz njih izvukla najbolja moguca zarada.

onda i kod mene nesto ne stima..ja na 3,5k imam 1,2 dolara..to mi je premalo nekako, ne znam jesam li u pravu
28-09-2015, 02:41 AM
Stavi 4 oglasne jedinice. 3 u tekst i 1 sa strane. Ja sam tako i zarada se popravila za 50 %.
Imam dnevnu posjetu od 20 k do 30 k i zarada varira od 10 do 15 eura. A prije je bila jedva da naguram na 3 ili 4 eura sa 20 k posljeta. Nekada sam imao i po 200 k posjeta dnevno, ali je sada to prošlost.
Posjetitilji su većinom žene, starije dobi od 30 do 60 g, tako da je i zarada extra. Žene vole puno klikćat bezveze Smile
28-09-2015, 08:49 AM
Nemoj stavljati više od 3 oglasne jedinice da nebi zaradio ban, nema potrebe za to.Jednu poslije slike ili prvog pasusa, drugu na sredinu teksta i treću jedinicu na kraju teksta. 336*280 je idealna veličina jer fino izgleda na svim uređajima a prvenstveno na mobilnim telefonima sa kojim pretpostavljam posjetioci najviše otvaraju stranice?

Posjetioc kada otvori stranicu sa mobilnim telefonom njemu se ta 4-ta reklama(nevezano što je protiv pravila) koja je postavljena u sidebar otvori tek negdje dole na kraju ako uopšte skroluje do dole.Najbitnije su ove reklame u tekstu, odnosno prije i poslije.
28-09-2015, 10:33 PM
Smil42c3e9b74e235 RE: Google Adsense zarada
(28-09-2015 02:41 AM)westopic Wrote:  Stavi 4 oglasne jedinice. 3 u tekst i 1 sa strane. Ja sam tako i zarada se popravila za 50 %.
Imam dnevnu posjetu od 20 k do 30 k i zarada varira od 10 do 15 eura. A prije je bila jedva da naguram na 3 ili 4 eura sa 20 k posljeta. Nekada sam imao i po 200 k posjeta dnevno, ali je sada to prošlost.
Posjetitilji su većinom žene, starije dobi od 30 do 60 g, tako da je i zarada extra. Žene vole puno klikćat bezveze Smile

Gdje stavljam i podesavam te oglasne jedinice..sad me uhvatio u neznanju sto i nije cudo jer sam relativno novi u tom svijetu Busted
29-09-2015, 12:02 AM
Ovo o broju oglasnih jedinica je glupost. Adsense nekome dozvoljava do 3 oglasne jedinice, nekome 5 (kao meni npr.) a nekome i vise (premium partnerima). Ali nije preporucljivo stavljati vise od 3, o tome sam pisao ovdje: http://no1tutorials.net/adsense-metoda-manje-je-vise/ . Ako koristis wordpress, stavi quick adsense plugin.

Bad Ice Cream Games
FNAF Games
Super Mario Igre
29-09-2015, 12:53 PM
(29-09-2015 12:02 AM)mrgood Wrote:  Ovo o broju oglasnih jedinica je glupost. Adsense nekome dozvoljava do 3 oglasne jedinice, nekome 5 (kao meni npr.) a nekome i vise (premium partnerima). Ali nije preporucljivo stavljati vise od 3, o tome sam pisao ovdje: http://no1tutorials.net/adsense-metoda-manje-je-vise/ . Ako koristis wordpress, stavi quick adsense plugin.

Pročitao sam tekst i ne mogu se naći u njemu.Imam tri reklame i npr prve dvije mi donose skoro isti broj klikova i zaradu dok treća reklama malo manje jer ima manje klikova.Znači prve dvije reklame donose najviše jer imaju najviše klikova jer se nalaze na dijelu stranice koji se najviše prikazuje posjetiocima.

Ako neko ima mogućnost da stavi više od 3 reklame ne vidim kako to može uticati na zaradu, može eventualno dovesti do toga da sajt izgleda natrpan reklamama ako nema puno sadržaja ali da će manje zarađivati to mi nema nikakvog smisla.
29-09-2015, 05:41 PM
Moze uticati na zaradu itekako. Jer se smanjuje sveukupni CTR, sto dugorocno smanjuje sveukupni CPC, a sto opet dovodi do adsense smart pricing. Znam o cemu pricam.

Bad Ice Cream Games
FNAF Games
Super Mario Igre
29-09-2015, 08:53 PM
Ja se opet u tome ne mogu pronaći jer kad god sam probao sa manje oglasa zarada je bila drastično manja.
29-09-2015, 10:50 PM
Apsolutno se slažem sa Flexom. Kada sam povećao broj površina povećala se i vrednost klika. Pre nisam ni mogao da zamislim da iz Srbije imam 0,36 evra po kliku, a sada je postalo redovno.

Free Classfieds Biz | Nije teško biti pismen | Citati o uspehu
Visit this user's website Find all posts by this user
30-09-2015, 12:31 AM
Govorim o situacijama za 3 oglasa. AKo stavis cetvrti ili cak i peti, bilo da je to oglasna jedinica ili link jedinica, neces povecati zaradu.

Bad Ice Cream Games
FNAF Games
Super Mario Igre
30-09-2015, 01:14 AM
Pa, ja sam sa 3 povećao na 5 oglasnih jedinica. O tome ja pričam.

Free Classfieds Biz | Nije teško biti pismen | Citati o uspehu
Visit this user's website Find all posts by this user
30-09-2015, 10:31 AM
Ja imam takva iskustva,tvoja su ocito drukcija. Nije svaka web stranica ista. Jedino sto moze povecati zaradu je konstantno testiranje dok se ne dodje do najboljih rezultata.

Bad Ice Cream Games
FNAF Games
Super Mario Igre
Post Reply 

Possibly Related Threads...
Thread: Author Replies: Views: Last Post
  Reklamiranje google bloga sa adsense amenida 0 384 02-02-2018 06:40 PM
Last Post: amenida
  Mala adsense zarada drowp4 24 2,186 01-02-2018 11:42 PM
Last Post: amenida
  Google adsense pocetak Kevinho 5 921 17-09-2017 05:44 PM
Last Post: AdSense
  Adsense zarada dymalware 2 665 03-09-2017 02:14 PM
Last Post: dymalware
  Youtube zarada se ne prikazuje na Adsense tebrex 24 7,424 03-08-2017 04:59 AM
Last Post: karudijan
  Premala Adsense zarada Terminatorx 18 1,821 12-05-2017 10:40 PM
Last Post: Gilez96
  Adsense zarada na copyright materijalu hasim22 23 2,806 09-05-2017 03:19 PM
Last Post: hasim22
  Adsense google djole2001 1 783 18-11-2016 09:40 PM
Last Post: Perky

Forum Jump:

User(s) browsing this thread: 2 Guest(s)