Post Reply 

Thread Rating:
  • 1 Votes - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Vas predlog :D
05-09-2015, 09:49 PM
Vas predlog :D
Ovako napravio sam nalog na Elance.com u julu - prve prijave za posao sto sam dobio sve sam relativno brzo potrosio i nisam dobio ni jedan posao, sledeceg meseca dobio sam nove prijave i odma istog dana dobio prvi posao za 40$, nisam dobro shvatio posao mislio sam da cu zavrsiti za 1 dan ali posle konsultacija sa klijentom video sam da ce se posao oduziti i napokon sam zavrsio posao posle 8 dana rada bukvalno sam po 10 sati sedeo za laptopom, i klijent je bio zadovoljan i dao mi feedback 5.0, posto sam citao po forumima i sajtovima razno raznim da je tesko dobiti prvi posao samo posle sami poslovi stizu ja posle tog posla nisam dobio ni jedan poziv za posao a za nove prijave moram cekati jos najmanje 20 tak dana, sad sam otvorio acc na upwork.com da bi uzeo prijave za posao da bi dobio i tamo neki posao pre spajanja acc u jedan isti posto se gasi elance ali nista nisam dobio ni jedan posao...
svrha ovog je da mi vi predlozite sta da radim da li da odustanem od svega zato sto se nista nije ispostavilo tacno sto su ljudi pricali da poslovi sami stizu posle prvog ili da cekam jos 20tak dana za te konekcije pa posle sta bude bice Biggrin
dajte neku motivaciju nesto , neki tekst , klip za ovakve vrste poslova Biggrin
Send this user an email Find all posts by this user
Quote this message in a reply Thank you
05-09-2015, 11:56 PM
RE: Vas predlog :D
Quote:nisam dobro shvatio posao mislio sam da cu zavrsiti za 1 dan ali posle konsultacija sa klijentom video sam da ce se posao oduziti i napokon sam zavrsio posao posle 8 dana rada bukvalno sam po 10 sati sedeo za laptopom

U sustini, glavna i osnovna stvar je da budes fokusiran, koncentrisan i da dobro izucis specifikaciju posla za koji apliciras. Na osnovu onoga sto si napisao, deluje mi da to nista nisi uradio, vec da saljes ponude kao " indijac" .

Quote:sta da radim da li da odustanem od svega zato sto se nista nije ispostavilo tacno sto su ljudi pricali da poslovi sami stizu posle prvog

Nije tacno da ponude pljuste posle prvog dobijenog posla, vec da si sigurno u mnogo boljoj poziciji nego neko ko nema nijedan fidbek.

U sustini, meni delujes kao nefokusiran, nepazljiv, bez te poslovne empatije koja je jako bitna kod slanja propratnog pisma i komunikacije sa klijentima. I da ti neko stvori 100 uspesnih fidbekova, deluje mi kao da se situacija kod dobijanja posla ne bi promenila kod tebe.

Kritika je znaci da obratis paznju na specifikaciju , da poradis na poslovnoj komunikaciji, da smanjis broj prijava a da povecas kvalitet propratnog pisma.
06-09-2015, 10:05 AM
Takodjer cini mi se kako pises da si skup, moj ti je predlog da u pocetku radis samo za ocenu, tada ce te vise ljudi zaposliti i kada dobijes par poslova i ako dobijes sve 4 i 5 lakse ces kasnije pronaci poslove...
06-09-2015, 11:31 AM (This post was last modified: 06-09-2015 11:32 AM by Milojko.)
(05-09-2015 11:56 PM)freemind Wrote:  
Quote:nisam dobro shvatio posao mislio sam da cu zavrsiti za 1 dan ali posle konsultacija sa klijentom video sam da ce se posao oduziti i napokon sam zavrsio posao posle 8 dana rada bukvalno sam po 10 sati sedeo za laptopom

U sustini, glavna i osnovna stvar je da budes fokusiran, koncentrisan i da dobro izucis specifikaciju posla za koji apliciras. Na osnovu onoga sto si napisao, deluje mi da to nista nisi uradio, vec da saljes ponude kao " indijac" .

Quote:sta da radim da li da odustanem od svega zato sto se nista nije ispostavilo tacno sto su ljudi pricali da poslovi sami stizu posle prvog

Nije tacno da ponude pljuste posle prvog dobijenog posla, vec da si sigurno u mnogo boljoj poziciji nego neko ko nema nijedan fidbek.

U sustini, meni delujes kao nefokusiran, nepazljiv, bez te poslovne empatije koja je jako bitna kod slanja propratnog pisma i komunikacije sa klijentima. I da ti neko stvori 100 uspesnih fidbekova, deluje mi kao da se situacija kod dobijanja posla ne bi promenila kod tebe.

Kritika je znaci da obratis paznju na specifikaciju , da poradis na poslovnoj komunikaciji, da smanjis broj prijava a da povecas kvalitet propratnog pisma.

Tebra upravu si izgleda, ja odkucam prijave za 1 minut nesto najvaznije pa ako me izabere izabere, nikad se dovoljno ne unesem u prijavu i sve ih bukvalno potrosim za 2 dana, radicu na tome hvala ti Biggrin

(06-09-2015 10:05 AM)stefs Wrote:  Takodjer cini mi se kako pises da si skup, moj ti je predlog da u pocetku radis samo za ocenu, tada ce te vise ljudi zaposliti i kada dobijes par poslova i ako dobijes sve 4 i 5 lakse ces kasnije pronaci poslove...

Ma nisam tebra skup evo na upwork sad kad sam otvorio acc, dok cekam na elance prijave, sve poslove na koje sam aplicirao stavljao sam cenu bukvalno 1$ ili 0.01 samo za feedback da bi odradio al nista verovatno je razlog ono sto je covek gore naveo da besmisleno saljem prijave kome stignem Biggrin
07-09-2015, 10:18 AM
Quote: ja odkucam prijave za 1 minut

Meni treba minimum 2 sata Smile Procitam specifikaciju 3 puta, vidim sta je bitno klijentu, pocnem da pravim demo, napravim dijagrame - sta klijent dobija sa mojim radom, treba smisliti pametna pitanja, da klijent vidi da se interesujes i da ga navedes na chat.
07-09-2015, 12:41 PM (This post was last modified: 07-09-2015 12:42 PM by Kimi.)
(06-09-2015 11:31 AM)Milojko Wrote:  Ma nisam tebra skup evo na upwork sad kad sam otvorio acc, dok cekam na elance prijave, sve poslove na koje sam aplicirao stavljao sam cenu bukvalno 1$ ili 0.01 samo za feedback da bi odradio al nista verovatno je razlog ono sto je covek gore naveo da besmisleno saljem prijave kome stignem Biggrin

Tebra,prvo vidis kakav je klijent,kakva mu je istorija.. On gleda kako si ti ocijenjen, pa i ti gledaj kakve on ocjene ima,bira li skuplje ili jeftinije ponude.. To sto ti stavis cijenu $1 znaci da nisi ozbiljan,bez obzira sto si se tek registrovao. Dovoljno je da naglasis da si u potrazi za prvim poslom i preporukom i da bi to sto on trazi uradio jeftinije samo zbog preporuke.. Vec su ti napisali,potrudi se malo za te prve prijave,ponudi nesto besplatno,skicu ili tako nesto,cisto da klijent vidi da ti to znas da uradis..

Ovo sto kazes da poslovi stizu sami posle prvog,ja ne znam dje vi to citate i ko vas uci tako,jer nisi ti prvi koji je dosao sa takvom pricom. Poslovi stizu sami tek posle odredjenog vremena i veoma dobre reputacije a da se ne lazemo,nije je bas lako napraviti. Posle prve preporuke,kako ti je freemind napisao,bice ti lakse ali ne tako lako kako ti mislis..

U svakom slucaju,samo napred,najlakse je odma odustati..Drinking

http://dnevnikdizajnera.com
Send this user an email Visit this user's website Find all posts by this user
07-09-2015, 03:33 PM
Hvala svima na savetima, poslusacu ih, ali sam mislio da sto brze odkucam prijavu posto posle ima 50 tak prijava i koja je verovatnoca da ce moju da uzme ako je negde na sredinu sta ako ga mrzi da cita i to tako Biggrin
12-09-2015, 04:59 PM
Haha sad se javio covek gde sam poslao prijavu pre 2 nedelje da mu se uradi, sad jos samo da vidimo dal cu dobijem poso haha, ko grom iz vedra neba Biggrin
Post Reply 

Forum Jump:

User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)