Post Reply 

Thread Rating:
  • 1 Votes - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Internet poslovi - internet prevare
» Kako ibjeci gomilu spamova koji vam obecaju cuda
31-07-2015, 12:35 PM
Internet poslovi - internet prevare
Pozdrav,

već duže vrijeme sam u internet marketingu, ali sam se prije nego što sam se snašao nagledao svega i svacega. Prije jedno mjesec dana sam pokrenuo stranicu kako bi savjetima pomogao ljudima koj pokušavaju pokrenuti posao.

Sve na stranici je potpuno besplatno i napravljena je i nadopunjuje se kako bi Vam približila pojam internet posla kao takvog.

Mislite li da bi Vam to pomoglo?

Stranica se redovno nadopunjuje i nadam se da će Vam pomoći.

Pozdrav

Igor
Send this user an email Find all posts by this user
Quote this message in a reply Thank you
31-07-2015, 04:18 PM
RE: Internet poslovi - internet prevare
Pozdrav, dobrodošao.

Pa, tako nečime se bavi i forum. Smile

http://igortomic.net
Visit this user's website Find all posts by this user
31-07-2015, 04:33 PM
(31-07-2015 04:18 PM)Igor Tomić Wrote:  Pozdrav, dobrodošao.

Pa, tako nečime se bavi i forum. Smile

Pozdrav,

hvala na dobrodošlici. I nadao sam se da je tako :-)
31-07-2015, 05:54 PM
Kakve internet prevare? Smile

Dobrodošao. Biggrin

Elgato - jednostavan nacin placanja racuna
31-07-2015, 07:16 PM
(31-07-2015 05:54 PM)VWolf Wrote:  Kakve internet prevare? Smile

Dobrodošao. Biggrin

Hvala,

prvenstveno mislim na razna obecanja o ogromnoj zaradi preko noci... ne bi vjerovao koliko se ljudi navuce na tu pricu, pa potrosi vremena i vrmenea, a nista...

Situacija u ovoj našoj regiji je na žalost očajna i ljudi se hvataju za slamke i vjeruju svakome.. To me sjeti na moje pocetke i zaista mislim da danas ljudi više ne trebaju otkrivati toplu vodu kao mi.

Sviima treba biti jasno da se online poslom može lijepo zaraditi, ali isto im treba biti jasno da kao u svakom poslu moraš jako puno učiti i raditi da bi došao do rezultata. Što god radili, a da je legalno, da bi zaradili moramo se jako potruditi. Kod online poslova poput affiliate marketinga na primjer najveca je prednost da ulažemo jedino svoje vrijeme :-)

i
31-07-2015, 08:03 PM (This post was last modified: 31-07-2015 08:06 PM by Igor Tomić.)
(31-07-2015 07:16 PM)Igor1978 Wrote:  Hvala,

prvenstveno mislim na razna obecanja o ogromnoj zaradi preko noci... ne bi vjerovao koliko se ljudi navuce na tu pricu, pa potrosi vremena i vrmenea, a nista...

Situacija u ovoj našoj regiji je na žalost očajna i ljudi se hvataju za slamke i vjeruju svakome.. To me sjeti na moje pocetke i zaista mislim da danas ljudi više ne trebaju otkrivati toplu vodu kao mi.

Sviima treba biti jasno da se online poslom može lijepo zaraditi, ali isto im treba biti jasno da kao u svakom poslu moraš jako puno učiti i raditi da bi došao do rezultata. Što god radili, a da je legalno, da bi zaradili moramo se jako potruditi. Kod online poslova poput affiliate marketinga na primjer najveca je prednost da ulažemo jedino svoje vrijeme :-)

Imenjače, zato na ovom forumu nećeš naći teme o PTC zaradi, anketama, MLMu (ne zato što je sistem sam po sebi loš, nego zato što je većina "MLM firmi" u stvari piramida, pa svojom brojnošću uguše ono malo što vredi) i sličnim načinima "zarade".

A btw, ja sam i na svom blogu o tome pisao jer sam došao do istog zaključka kao i ti... verovatno mi je to i najpopularniji tekst, nažalost.

http://igortomic.net/internet-zarada-nij...ici-prave/

Koji je tvoj sajt btw?

Thanks given by (1): cwvps
31-07-2015, 08:13 PM
Sve to stoji, ali ljudi dok nađu affiliate i pravog covjeka uglavnom ce biti i prevareni i razocarani jer svi govore isto. Mi cemo im govoriti jednaku pricu kao i netko tko ih zeli prevariti(Osim brze zarade jer mislim da nitko od forumasa ne prodaje tu pricu), a u ostalom se ne razlikuje prica.
31-07-2015, 08:13 PM (This post was last modified: 31-07-2015 08:15 PM by Igor1978.)
(31-07-2015 08:03 PM)Igor Tomić Wrote:  
(31-07-2015 07:16 PM)Igor1978 Wrote:  Hvala,

Imenjače, zato na ovom forumu nećeš naći teme o PTC zaradi, anketama, MLMu (ne zato što je sistem sam po sebi loš, nego zato što je većina "MLM firmi" u stvari piramida, pa svojom brojnošću uguše ono malo što vredi) i sličnim načinima "zarade".

A btw, ja sam i na svom blogu o tome pisao jer sam došao do istog zaključka kao i ti... verovatno mi je to i najpopularniji tekst, nažalost.

Koji je tvoj sajt btw?

Pročitao sam tvoj blog otprilike kada je izašao :-)

Sorry, morao sam izbaciti link jer prije nego što objavim 10 postova ne smijem ubacivati linkove ???

Oduševio me je

(31-07-2015 08:13 PM)denza258 Wrote:  Sve to stoji, ali ljudi dok nađu affiliate i pravog covjeka uglavnom ce biti i prevareni i razocarani jer svi govore isto. Mi cemo im govoriti jednaku pricu kao i netko tko ih zeli prevariti(Osim brze zarade jer mislim da nitko od forumasa ne prodaje tu pricu), a u ostalom se ne razlikuje prica.

Istina :-(
31-07-2015, 09:54 PM (This post was last modified: 31-07-2015 09:56 PM by Igor Tomić.)
(31-07-2015 08:13 PM)Igor1978 Wrote:  Sorry, morao sam izbaciti link jer prije nego što objavim 10 postova ne smijem ubacivati linkove ???

Protiv pravila je generalno, mada nisu pravila tu da bi ih se pridržavali k'o pijan plota Smile, već da izbegnemo spam i nekvalitetnu raspravu.

(31-07-2015 08:13 PM)denza258 Wrote:  Sve to stoji, ali ljudi dok nađu affiliate i pravog covjeka uglavnom ce biti i prevareni i razocarani jer svi govore isto. Mi cemo im govoriti jednaku pricu kao i netko tko ih zeli prevariti(Osim brze zarade jer mislim da nitko od forumasa ne prodaje tu pricu), a u ostalom se ne razlikuje prica.

To je jedan segment ljudi koji žele zaraditi od interneta. Postoje i oni koji znaju da neće puno zaraditi, ali žele da dođu do neke siće.

Najveći je problem taj što ljude odbije ideja da moraju da uče više meseci kako bi mogli početi da zarađuju. Tu ih često i nahvataju oni koji se bave raznim MLM programima - recimo SFI - kažu im da je potrebno dosta truda i rada (što je istina), ali kasnije rezultata verovatno neće biti.

Da, oni kojima ide prikupljane članova nešto će i zaraditi dugoročno, no to se opet svodi na onu klasičnu piramidu - kada se prestanu regrutovati novi članovi, sistem se urušava. Plaćati članstvo da bi mogao prodavati članstvo je po meni prodaja magle, bukvalno. Winking

Sa druge strane, onaj ko zaista zna proizvod da proda, a ne samo da regrutuje nove očajne članove, taj će mnogo bolje da zaradi izvan većine MLM programa.

31-07-2015, 10:11 PM
(31-07-2015 09:54 PM)Igor Tomić Wrote:  
(31-07-2015 08:13 PM)Igor1978 Wrote:  Sorry, morao sam izbaciti link jer prije nego što objavim 10 postova ne smijem ubacivati linkove ???

Protiv pravila je generalno, mada nisu pravila tu da bi ih se pridržavali k'o pijan plota Smile, već da izbegnemo spam i nekvalitetnu raspravu.

To je jedan segment ljudi koji žele zaraditi od interneta. Postoje i oni koji znaju da neće puno zaraditi, ali žele da dođu do neke siće.

Najveći je problem taj što ljude odbije ideja da moraju da uče više meseci kako bi mogli početi da zarađuju. Tu ih često i nahvataju oni koji se bave raznim MLM programima - recimo SFI - kažu im da je potrebno dosta truda i rada (što je istina), ali kasnije rezultata verovatno neće biti.

Da, oni kojima ide prikupljane članova nešto će i zaraditi dugoročno, no to se opet svodi na onu klasičnu piramidu - kada se prestanu regrutovati novi članovi, sistem se urušava. Plaćati članstvo da bi mogao prodavati članstvo je po meni prodaja magle, bukvalno. Winking

Sa druge strane, onaj ko zaista zna proizvod da proda, a ne samo da regrutuje nove očajne članove, taj će mnogo bolje da zaradi izvan većine MLM programa.

To je istina. Ja imam nekoliko stranica na kojima radim isključivo sa Amazon affiliate linkovima, ali mi je trebalo gotovo 4 mjeseca da počnu donositi novac. A sva ta četiri mjeseca sam intenzivno radio na njima. E sad ti to pokušaj objasniti nekome :-)
31-07-2015, 10:40 PM (This post was last modified: 31-07-2015 10:40 PM by denza258.)
Sve se svodi na to da ovisi o osobi kakva je i koliko je spremna riskirati i uciti. Ja sam isto zapoceo s MLM-om i to sa BusinessToolboxom i naravno da sam uplatio i da nakon par tjedana nisam nikoga imao, ali sam se barem oslobodio straha od odbijanja i naucio bolju komunikaciju s novim ljudima.
Zbog te nespremnosti da uce nekoliko mjeseci da bi neku sicu zarađivali MLM i prolazi jer klasicna MLM reklama je posao od 5 minuta dnevno, sve automatksi, ne treba ti znanje i slicno.
Sve u svemu mislim da je i dobro proci i te prevare i "brze zarade" jer kako kazu ako nikad nisi iskusio lose kako ces znati sto je dobro Biggrin
Thanks given by (2): Cafa, Igor Tomić
01-08-2015, 11:24 PM
(31-07-2015 10:40 PM)denza258 Wrote:  Sve se svodi na to da ovisi o osobi kakva je i koliko je spremna riskirati i uciti. Ja sam isto zapoceo s MLM-om i to sa BusinessToolboxom i naravno da sam uplatio i da nakon par tjedana nisam nikoga imao, ali sam se barem oslobodio straha od odbijanja i naucio bolju komunikaciju s novim ljudima.
Zbog te nespremnosti da uce nekoliko mjeseci da bi neku sicu zarađivali MLM i prolazi jer klasicna MLM reklama je posao od 5 minuta dnevno, sve automatksi, ne treba ti znanje i slicno.
Sve u svemu mislim da je i dobro proci i te prevare i "brze zarade" jer kako kazu ako nikad nisi iskusio lose kako ces znati sto je dobro Biggrin

Mudro zboriš :-)
23-09-2015, 10:33 AM
Pomoć ove vrste je uvek dobrodošla, i više nego dobrodošla. Neki od nas rade dosta i propuste mnoge stvari. Odvuku nas porodice, tekuće stvari, bolesti i sl. Ovo uvek dobro dođe kao podsetnik. Npr, svakog ponedeljka ujutro da se pročita. Hvala!

CheapWindowsVPS
12-10-2015, 01:08 PM
(23-09-2015 10:33 AM)cwvps Wrote:  Pomoć ove vrste je uvek dobrodošla, i više nego dobrodošla. Neki od nas rade dosta i propuste mnoge stvari. Odvuku nas porodice, tekuće stvari, bolesti i sl. Ovo uvek dobro dođe kao podsetnik. Npr, svakog ponedeljka ujutro da se pročita. Hvala!

UPOZORENJE! Ako otvorite stranicu MOJE ANKETE - centralno mjesto plaćenih anketa, ne nasjedajte! Za 19 EUR ili 144,00 kn postajete njihov član, a kad to platite, umjesto da vam počnu stizati obećane ankete, prilikom ulaska na stranicu za članove - svaki dan isti tekst:

"Dobrodošli na stranicu za članove MojeAnkete.com – centralno mjesto plaćenih anketa!
Sve je spremno za početak rada pa će dugo očekivati projekt MOJEANKETE nakon dugih priprema napokon službeno krenuti ovaj PONEDJELJAK 5.10.2015. točno u 08:00h ujutro! Svim članovima koji su se učlanili sa popustom tjekom protekih dana u periodu pretprodaje, garantiramo da se čekanje isplatilo. Čekanju se bliži kraj pa ćemo ti ubrzo, čim sve konačno bude spremno, poslati obavijest o početku rada na email.

Od tada na dalje, na ovom će te mjestu čekati najnovije ankete na kojima ćemo zajedno zarađivati, kao i sva potrebna uputstva. Naši prvi članovi, uključujući i tebe, biti će nagrađeni za strpljenje produljenjem pretplate i vrijednim poklonom!

Hvala svima i veliki pozdrav!
Mario i Željko"

TEKST JE UVIJEK ISTI, ALI JAE DATUM RAZLIČIT. Znači, tjednima otvaram stranicu za članove i svaki dan isto, a kad prođe taj dan, na redu je novi datum u tekstu! Da li ima još prevarenih? Molim da se jave, a budući nadobudni korisnici nek ne nasjedaju! I naravno, nema govora o obećanom povratu novca! Nema ni odgovora na poslane mail-ove!

Moram priznati, jako dobar štos, stranica aktivna, novci se prikupljaju, obećanja se daju i tako unedogled! NE NASJEDAJTE! btw, KOME TO PRIJAVITI, a da bude efekta?
23-11-2015, 12:09 AM
Ako mislis na one kampanje kao sto je SFI, tu se ne radi o prevari vec o dobrom marketinskom poslu (Funkcionisanje takvog sistema i detalji placanje, tacno su napisani na njihovoj objavi)
Nacin takvog marketinga kao takvog je genijalan, zato sto se placa tacno po ucinku te kampanje (ni vise, ni manje)... no postoji mnogo kompanija koje na taj nacin propagiraju...
no to je sve poteklo nakon sto je nastala google reklama... koja se kaci po raznim sajtovima forumima u svrthu zarade... tako su nastali i oni tako zvani virusi koji vam stalno izbacuju reklame... covek koji je stvorio to od google dobija 0.01$ za svako vase otvaranje stranice Tonuge2

a ovo sto vi pricate "PREVARE" one nisu nastale od strane tih kompanija vec od ljudi koji pokusavaju tako da zarade vecu kolicinu novca... da bi te navukli kace razne fotografije racune gde pisu vece svote novca itd itd.... Inace moze da se zaradi u koliko posedujete komjunitije i grupe sa vecim brojem ljudi... ako to nemate zarada je po prilicno mala....

https://www.facebook.com/MakeGraphic
Send this user an email Visit this user's website Find all posts by this user
09-02-2016, 08:26 PM
Ima li neko iskustva sa ovim sfi4? Ovih dana stalno neki mejlovi da se registrujem itd. O cemu se tu uopste radi?

Za sve ljubitelje fotografije,putovanja i avanture ;)
FotografijomKrozSvet
Find all posts by this user
Post Reply 

Possibly Related Threads...
Thread: Author Replies: Views: Last Post
  Internet oglašavanje portala Perky 1 1,440 03-12-2015 03:39 PM
Last Post: Deni
Rolleyes Internet marketing za promociju muzickog albuma Pjevac85 3 2,150 17-02-2015 12:10 AM
Last Post: AzurO
  internet marketing webphp 0 1,239 23-12-2013 10:05 PM
Last Post: webphp
  Kako staviti novac na alertpay za internet zaradu culo2309 1 1,760 16-04-2012 05:12 PM
Last Post: Igor Tomić
  Internet Marketing Tutoriali gogo 1 2,017 18-06-2010 08:20 PM
Last Post: rovad
  Razmena softvera i plugina za internet marketing freemind 0 1,839 22-05-2010 02:55 PM
Last Post: freemind
  Internet Marketing Blog by Internet Zarada Forum Davor Bomestar 12 6,664 15-05-2010 06:38 PM
Last Post: Cosmopolitan
  Joel Comm - Five Ways to Make a Fortune on the Internet InFlames20 5 2,259 11-11-2009 12:36 AM
Last Post: InFlames20

Forum Jump:

User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)