hi Zakonska pitanja oko web stranice
Post Reply 

Thread Rating:
  • 0 Votes - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zakonska pitanja oko web stranice
22-07-2015, 07:03 PM
Pozdrav.
Vec tjednima intenzivno radim na novoj web stranici i sada kada sam dosao na pola puta pojavila su se neka pitanja s kojima nisam upoznat.

1. Da li ja kao fizicka osoba smijem traziti da mi posalju osobnu iskaznicu za verifikaciju racuna jer smatram da ce biti dosta negativnih recenzija na pojedine profile pa zelim sprijeciti da lose ocjenjeni profilu budu obrisani i da naprave novi.

2. Ako cu kasnije naplacivati oglasni prostor(banneri) i naplacivati postavljanje oglasa(proizvod) da li za to moram zakonski prijaviti web stranicu, otvoriti obrt za tu djelatnost ili barem ispocetka mogu to izbjeci ?
Send this user an email Find all posts by this user
Quote this message in a reply Thank you
22-07-2015, 08:15 PM
RE: Zakonska pitanja oko web stranice
Sve moras i nista ne moras.. Kazu da treba da placas porez za svaki posao koji odradis preko interneta, pa vecina ne postuje to. Kazu da treba da imas firmu da bi prodavao banere, a mozes i da ih prodas samo na kontakt. Sve zavisi od tebe.
Moj savet:
Dok ne krenes da zaradjujes i dok ne vidis da je taj projekat nesto sto ce ti zaradjivati za zivot u buducnosti, nemoj otvarati nista. Dok ne krene zarada i dok ne validiras ideju ti se ponasaj kao 'lokal u pripremi' Smile
Thanks given by (1): denza258
22-07-2015, 08:38 PM
Hvala na odgovoru i za porez to razumijem. Ja ga prvi nikad do sada nisam platio.
Tako sam i mislio da nista ne prijavljujem dok ne vidim da je projekt unosan i odrziv, a da li znas ovo za osobnu iskaznicu jel mogu imat problema ako trazim od clanova?
22-07-2015, 10:12 PM
Mislim da je to za trazenje licne karte uopsteno poslovna greska.. Ako mozes da izbegnes to bi bilo najbolje.. Mozes na drugi nacin da se boris sa spamom veruj mi.. Nemoj sad da brines o tim stvarima, videces kako ce sve ici, mnogo te posla ceka dok dodjes do stadijuma da brines o tome.
Thanks given by (1): Cafa
22-07-2015, 10:40 PM
Za spam sam se osigurao, ali htio bih nekako sprijeciti otvaranje nekoliko naloga od strane iste osobe jer se na stranici sve vrti oko recenzija i ocijena korisnika i zato zelim da se potvrdi identitet nekako
22-07-2015, 10:55 PM
Ti zakonski nemas ovlasti traziti nekog osobnu (to moze samo policija i carina), niti ju je taj netko duzan pokazati ALI ipak mozes traziti. U banci prilikom otvaranja racuna te traze, prilikom kupnje pokaza te traze, inspekcija u busu/tramvaju te trazi. Mada nemaju zakonske ovlasti za to, ali ako im ne pokazes, ne mozes koristiti njihove usluge, takvi su im uvjeti poslovanja.

Money can't buy happiness... But somehow it's more comfortable to cry in a BMW than on a bicycle....
Thanks given by (1): Cafa
22-07-2015, 11:01 PM
(22-07-2015 10:40 PM)denza258 Wrote:  Za spam sam se osigurao, ali htio bih nekako sprijeciti otvaranje nekoliko naloga od strane iste osobe jer se na stranici sve vrti oko recenzija i ocijena korisnika i zato zelim da se potvrdi identitet nekako

Jesi li mozda razmisljao da saljes confirmation code preko SMS-a svakom novom clanu? Naravno, uvek neko moze nabaviti novi broj, ali ovako ces spreciti verovatno dosta takvih korisnika + takav sistem bi radio automatski bez potrebe za rucnom proverom. Ujedno je i laksi za korisnike.

Hello there young padawan :)
Send this user an email Visit this user's website Find all posts by this user
22-07-2015, 11:14 PM
Znam da nemam zakonska prava za trazenje, ali opet iz navedenih primjera dosta ih trazi.
Koliko puta sam samo slao po stranicama da potvrde identitet, ali opet kad razmislim mozda ispocetka nije pametno komplicirati prijavu dok stranica ne postane prepoznatiljiva jer bi mogla smanjiti broj registracija.
Sto se tice SMS koda mislio sam krenuti s email kodovima, ali isto mislim da cu ispocetka ostaviti standardnu prijavu dok ne postane popularnija stranica
22-07-2015, 11:56 PM
Mozda je sms najbolja opcija. Mail napravis novi kad hoces, a sa smsom nije bas tak lako, imas zezanciju oko 3-4-5 ili koliko vec sim kartica ako hoces lazirati.

Money can't buy happiness... But somehow it's more comfortable to cry in a BMW than on a bicycle....
23-07-2015, 12:23 AM (This post was last modified: 23-07-2015 12:24 AM by denza258.)
Cak nije ni losa opcija s SMS-om. Sada sam pogledao i plugin Wordpress SMS i cijena po poruci je samo 0.03€ tako da cu poceti s Email kodom i cim ostvarim neki promet ubaciti Adsense koji ce mi barem pokriti troskove poruka i onda cu s tim krenuti.
23-07-2015, 09:58 AM
Imas wordpress plugin koji ti omogucava da vidis IP adresu svakog korisnika koji se registruje, tj dodaje IP adresu na profil svakog usera. Na osnovu toga mozes proveravati..
23-07-2015, 11:59 AM
Vec koristim plugin za to, ali i to samo malo umanjuje problem.
Napravit cu najbolje da ne mogu sami obrisati profil vec da ja sve odrađujem na njihov zahtjev i krenut s email kodom i kasnije prebaciti na SMS kod.
03-03-2017, 07:48 PM
zaboravih da dodam...da ti taj filter nije ni minimum...koliko je dovoljno za ak... ja imam samo visi ak za 10cm od tebe...i imam dve motorne glave za filter atmanove...oko 2500L/h ukupno
Quote this message in a reply
Post Reply 

Possibly Related Threads...
Thread: Author Replies: Views: Last Post
  Automoto magazin-pitanja. Perky 2 2,858 02-03-2016 02:00 AM
Last Post: Perky
  Drop shipping-zakonska regulativa u HR renato100 0 3,056 27-12-2014 10:09 PM
Last Post: renato100

Forum Jump:

User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)