Post Reply 

Thread Rating:
  • 0 Votes - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
MailChimp alternativa
» clone scripts
11-06-2015, 10:37 AM
MailChimp alternativa
Pozdrav svima,
planiram da podignem servis za slanje email-ova kao što je MailChimp pa me interesuje vaše mišljenje.
Koja skripta bi bila najbolja za to, obzirom da ima mnogo kloniranih skripti kao što su Awber i MailChimp?
Ajmo dajte predloge.
Send this user an email Find all posts by this user
Quote this message in a reply Thank you
12-06-2015, 05:25 PM
RE: MailChimp alternativa
Niko???!!!... nema nikakvu ideju?
12-06-2015, 05:59 PM
S obzirom da planiras uci u etablirano trziste i ponuditi uslugu koja je ima 2 ili 3 igraca, ti moras biti drugaciji ili nuditi nesto sto oni ne nude. Startati takav servis sa kloniranom skriptom uopce nema smisla.

Recipies Wordpress theme
Send this user an email Visit this user's website Find all posts by this user
Thanks given by (1): Igor Tomić
12-06-2015, 06:21 PM
(12-06-2015 05:59 PM)creatifcode Wrote: Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu. S obzirom da planiras uci u etablirano trziste i ponuditi uslugu koja je ima 2 ili 3 igraca, ti moras biti drugaciji ili nuditi nesto sto oni ne nude. Startati takav servis sa kloniranom skriptom uopce nema smisla.
Da će biti drugačiji, to je sigurno. Samo me interesuje koja od ovih kloniranih skripti ima neku težinu i kvalitet?
12-06-2015, 06:26 PM
Po meni baš i nema smisla ići sa tim kad već postoje brutalni servisi kao npr. MailChimp. Možda nešto originalnije?
12-06-2015, 07:05 PM
(12-06-2015 06:26 PM)Anis Arpadzic Wrote: Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu. Po meni baš i nema smisla ići sa tim kad već postoje brutalni servisi kao npr. MailChimp. Možda nešto originalnije?
Platforma će imati skup besplatnih alata za internet marketare, između kojih je i autoresponder. Zna li neko koje je skripta malo kvalitetnija. Svi drugi nude ili trajal verziju ili ste ograničeni na određen broj poslanih emailova i pretplatnika. Toga ovde neće biti.
Ima li predloga za skriptu?
13-06-2015, 01:11 PM (This post was last modified: 13-06-2015 01:12 PM by Cafa.)
Lako za skriptu. Kako misliš izbjeći konstantno baniranje IP-a zbog spama?
Find all posts by this user
13-06-2015, 01:32 PM
(13-06-2015 01:11 PM)Cafa Wrote: Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu. Lako za skriptu. Kako misliš izbjeći konstantno baniranje IP-a zbog spama?
Nisam te baš najbolje rezumeo ali nema veze. Na platformi ima SSL sertifikat i svi korisnici će biti forsirani da za prijave na njihove email liste koriste Double opt in process. Ne vidim uopšte zašto bi to bilo tako ako se administracija vodi korektno. U međuvremenu sam odabrao skriptu. pozzz i hvala na ničemu Bored
14-06-2015, 12:21 AM (This post was last modified: 14-06-2015 12:28 AM by Igor Tomić.)
(13-06-2015 01:32 PM)zechina Wrote: Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu.
(13-06-2015 01:11 PM)Cafa Wrote: Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu. Lako za skriptu. Kako misliš izbjeći konstantno baniranje IP-a zbog spama?
Nisam te baš najbolje rezumeo ali nema veze. Na platformi ima SSL sertifikat i svi korisnici će biti forsirani da za prijave na njihove email liste koriste Double opt in process. Ne vidim uopšte zašto bi to bilo tako ako se administracija vodi korektno. U međuvremenu sam odabrao skriptu. pozzz i hvala na ničemu Bored

Pre koji mesec sam napisao ovaj članak. Pročitaj ga, mnogo će ti stvari biti jasnije:

Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu.

Između ostalog, ukoliko ti jedan klijent bude slao mailove koji ma koliko bili double optinovani, ljudi počnu etiketirati kao spam, ne budu ih uopšte otvarali ili koji bounceuju, samo ćeš uništiti IP adresu sa koje šalješ emailove. To znači da ćeš trigerovati spam filter za svaki naredni email koji šalješ sa te adrese. Tada će se tvoj provajder sigruno jako obradovati.

A što se tiče "pozzz i hvala na ničemu Bored" - nije forum mesto na kome moraš da dobiješ odgovor kakav tražiš. Pokazao si da nisi ni u najosnovnije elemente upućen, a nastup mi deluje kao da si uveren da sve znaš.
Visit this user's website Find all posts by this user
14-06-2015, 12:38 AM
Hvala Igore, ovo je od koristi.
14-06-2015, 10:30 AM
(14-06-2015 12:21 AM)Igor Tomić Wrote: Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu.
(13-06-2015 01:32 PM)zechina Wrote: Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu. Nisam te baš najbolje rezumeo ali nema veze. Na platformi ima SSL sertifikat i svi korisnici će biti forsirani da za prijave na njihove email liste koriste Double opt in process. Ne vidim uopšte zašto bi to bilo tako ako se administracija vodi korektno. U međuvremenu sam odabrao skriptu. pozzz i hvala na ničemu Bored

Pre koji mesec sam napisao ovaj članak. Pročitaj ga, mnogo će ti stvari biti jasnije:

Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu.

Između ostalog, ukoliko ti jedan klijent bude slao mailove koji ma koliko bili double optinovani, ljudi počnu etiketirati kao spam, ne budu ih uopšte otvarali ili koji bounceuju, samo ćeš uništiti IP adresu sa koje šalješ emailove. To znači da ćeš trigerovati spam filter za svaki naredni email koji šalješ sa te adrese. Tada će se tvoj provajder sigruno jako obradovati.

A što se tiče "pozzz i hvala na ničemu Bored" - nije forum mesto na kome moraš da dobiješ odgovor kakav tražiš. Pokazao si da nisi ni u najosnovnije elemente upućen, a nastup mi deluje kao da si uveren da sve znaš.
Što se tiče korisnika koji budu spamovali za to postoji jednostavna opcija - ban. Pregledanjem ovog topika, pretpostavio sam da mnogi imaju iskustva sa ovom temom pa sam tražio mišljenje o skripti a ne mišljenje o spamu a u međuvremenu sam našao odličnu skriptu, (zato piše "havala na ničemu"). Da znam sve ne znam, ali znam mnogo. Još jednom, hvala na savetu
Post Reply 

Possibly Related Threads...
Thread: Author Replies: Views: Last Post
Cool Kako dodati Mailchimp u Widget? Kapetan Bačvica 1 780 07-09-2015 12:16 PM
Last Post: Kapetan Bačvica
Smil42c642f95f382 MailChimp Upute - Besplatan autoresponder / newsletter servis za slanje e-mailova rovad 45 21,301 20-02-2014 12:50 PM
Last Post: barakuda1981

Forum Jump:

User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)