Post Reply 

Thread Rating:
  • 0 Votes - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Amazon e-books, prodaja
» Kako prodati knjigu na amazonu
27-05-2015, 06:31 PM
Amazon e-books, prodaja
Pozdrav,
Zanima me kako da prodam knjigu preko amazona (ebook)

Ja sam pisac knjige, knjiga je prevedena na engleski jezik i imam je u pdf i epub formatu, takodje imam i book cover. Znaci sve kompletno.
Problem je sto ne mogu da upotpunim svoj profil na amazonu, traze mi bank account i tax information. Ne placaju preko pay pall, payoneer i td, samo cek ili ETF. Kada hocu da dodam banku, ponude mi listu zemalja, ali tu Srbije nema i onda mi ostaje samo placanje cekom. Ali ne znam kako to funkcionise.
Slao sam im mail, nisu bili od pomoci.

Da li neko moze da mi pomogne u vezi sa ovim?
Hvala unapred,
pozdrav
Sava
Send this user an email Find all posts by this user
Quote this message in a reply Thank you
05-09-2015, 11:08 PM
RE: Amazon e-books, prodaja
(27-05-2015 06:31 PM)Stsava84 Wrote:  Pozdrav,

Ja sam pisac knjige, knjiga je prevedena na engleski jezik i imam je u pdf i epub formatu, takodje imam i book cover. Znaci sve kompletno.
Problem je sto ne mogu da upotpunim svoj profil na amazonu, traze mi bank account i tax information. Ne placaju preko pay pall, payoneer i td, samo cek ili ETF. Kada hocu da dodam banku, ponude mi listu zemalja, ali tu Srbije nema i onda mi ostaje samo placanje cekom. Ali ne znam kako to funkcionise.

Hvala unapred,
pozdrav
Sava

Isplata funkcionise na sledeci nacin:
Minimum za isplatu tj. slanje ceka je $100. Porez za drzave koje nemaju tax-treaty sa USA je 30% tako da ces morati da zaradis minimum $145 da bi ti poslali cek jer se porez odbija pre slanja. Cek je perforacijom spojen sa dodatnim papirom na kome su ti svi podaci o periodu prodaje kao i zarada i odbijen porez.
Sa cekom odlazis u banku gde imas otvoren devizni racun i predajes cek na polog. To znaci da ces cek morati da ostavis u banci, potpises ga na poledjini, popunis formular. Cek se fizicki vraca posiljaocu radi provere i potvrde ispravnosti. Cela procedura traje oko 3 nedelje kada mozes podici svoj novac.
Takodje je vazno napomenuti da za recimo period septembar 2015 cek dolazi pocetkom decembra a realizacija je krajem decembra 2015.

Srecno!Waving
06-09-2015, 03:22 PM
Ako imas Payoneer zatrazi od njih US payment za Amazon. Kad ti odobre dobices sve sto ti treba za Amazon i kasnije ti novac leze na Payoneer master card.
06-09-2015, 04:12 PM
(27-05-2015 06:31 PM)Stsava84 Wrote:  Pozdrav,

Hvala unapred,
pozdrav
Sava

Ako misliš da je prodaješ u formatu za Kindle onda moraš i da je formatiraš za Kindle uređaje. Smile

Nobody fails at Internet Marketing. People just quit before they find success.
Nauči kako da zaradiš pare od Internet Marketinga!
Send this user an email Visit this user's website Find all posts by this user
07-01-2016, 07:09 PM
(06-09-2015 03:22 PM)Srcky Wrote:  Ako imas Payoneer zatrazi od njih US payment za Amazon. Kad ti odobre dobices sve sto ti treba za Amazon i kasnije ti novac leze na Payoneer master card.

Da li je ovo legalan nacin da podignes novac?
hvala
02-03-2016, 11:44 PM
(06-09-2015 03:22 PM)Srcky Wrote:  Ako imas Payoneer zatrazi od njih US payment za Amazon. Kad ti odobre dobices sve sto ti treba za Amazon i kasnije ti novac leze na Payoneer master card.

Da li i onda IRS uzima 30%??
21-03-2018, 03:36 PM
Pozdrav, jel neko uspeo da poveze Payoneer ili neki drugi nacin kako bi se registrovao kao prodavac iz Srbije na Amazonu?
22-03-2018, 03:12 AM
A sto ne bi uspeo?
Imas na sajtu Payoneer-a kako to da uradis (tutorial).
Post Reply 

Possibly Related Threads...
Thread: Author Replies: Views: Last Post
  eBay prodaja i uslovi Republikanac 0 186 21-06-2018 11:26 AM
Last Post: Republikanac
Rolleyes Amazon Kindle - kako do zarađenih para xmarkom 8 1,136 14-05-2018 05:07 PM
Last Post: lokacija
  fulfillment by amazon JSec 26 3,824 28-01-2018 02:23 PM
Last Post: Lazar023
  Prodaja e-knjiga preko stranice? Perky 1 1,556 21-06-2016 04:46 AM
Last Post: LegalAlien
  Dropshipping sa amazon na ebay prodaja barbarosa 2 3,165 02-11-2015 09:50 PM
Last Post: DeSeo
Smile Amazon gift card balance jack_danijel 2 1,812 05-03-2015 12:37 PM
Last Post: jack_danijel
  Prodaja elektronskih knjiga na domaćim jezicima Mishkin 9 3,441 27-12-2014 02:05 AM
Last Post: Meeyath
Smil42c642f95f382 Prodaja mobilnih aplikacija i_see_fire 10 3,519 04-09-2014 01:17 PM
Last Post: Lakisa94

Forum Jump:

User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)