Post Reply 

Thread Rating:
  • 1 Votes - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Moja iskustva i zarada na Fiverr-u
» U ovoj temi cu pisati o mojoj zaradi i pozitivnim iskustvima sa Fiverr-om
14-05-2015, 09:25 PM
Star Moja iskustva i zarada na Fiverr-u
Fiverr je onlajn trziste gde svako moze da se registruje i prodaje svoje usluge za 5$.

Te usluge mogu se kretati od grafickog dizajna (kao sto je u mom slucaju), video editovanje, prevod, pisanje, SEO usluge, onlajn marketing, reklamiranje, pa sve do nekih jednostavnih i bizarnih stvari kao sto su npr. "drzacu papir na kome pise ime tvoje firme ili neka poruke i slikati se za $5!", verujte da ljudi tamo nude sve i svasta, od ozbiljnih usluga pa do nekih smesnih i krajnje bizarnih, ako mi ne verujete samo posetite Fiverr i uvericete se. Smile

Ako stvarno zelite da ostvarite neku internet zaradu, verujte mi da je ovo odlican nacin da se zapocne tako nesto, jer i ja sam pokusavao na razne nacine da zaradim novac na netu, ali sve je to nula u poredjenju sa Fiverr-om.

Usluge koje se prodaju i kupuju na Fiverr-u zovu se "GIGS". Dakle, na ovom sajtu mozete naci gotovo sve sto vas zanima, isto tako i ponuditi neku svoju uslugu ukoliko se odlucite na tako nesto.

Moja zarada na Fiverr-u

[Image: besplatno2015%2Bfiverr%2Bzarada.png]

Kao sto mozete da vidite, ja sam do danasnjeg dana (a registrovao sam se u decembru 2014. godine) ostvario zaradu od 568$, prodavajuci usluge iz grafickog dizajna. Najveci deo zarade mi je doneo Logo dizajn i dizajn vizit kartica.
**Samo da napomenem da ja nisam profesionalni graficki dizajner, sve sto sam naucio i sto znam iz grafickog dizajna sam naucio preko interneta, znaci procitao sam 2-3 knjige o osnovima grafickog dizajna i odgledao Bog zna koliko sati snimaka na jutjubu. Smile

Malo o mojoj zaradi i "gigovima" koje sam prodavao

Dakle, na koji nacin sam uspeo da zaradim tih 568$?
Vec sam napomenuo iznad da sam na sajtu prodavao iskljucivo usluge iz oblasti grafickog dizajna.
Ali kako sam dosao do odluke da se bavim grafickim dizajnom i da bas to prodajem na Fiverr-u? Pre nego sto sam se uopste i registrovao na ovaj sajt, proveo sam dosta vremena istrazivajuci koje se usluge najlakse i najbrze prodaju i video sam da je medju prvih 5 usluga koje se najvise prodaju i Graficki Dizajn. I onda sam poceo da istrazujem o grafickom dizajnu na netu i skapirao da to i nije toliko tesko nauciti ako ste zaista voljni i imate bar malo talenta, bacio sam se na citanje, skinuo sam par programa za crtanje (Adobe Illustrator i Photoshop), gledao snimke na YT i poceo polako da vezbam. Posle 1-2 meseca konstantnog vezbanja vec sam stekao neka osnovna znanja iz te oblasti i skupio sam hrabrosti da napravim gig na fajveru.

Sad nesto malo o gigovima koje prodajem na Fiverr-u

[Image: besplatno2015%2Bfiverr%2Bgig.png]

Kao sto vidite na slici, naziv ovog giga je "I will professionally design BUSINESS Card for $5" - Profesionalnu cu dizajnirati vizit karticu za 5 dolara. Mozete da vidite da do sad imam 7 ocena sa po 5 zvezdica, sto znaci da su ljudi zadovoljni uslugama koje ja prodajem tu. Smile

[Image: besplatno2015%2Bfiverr%2Bgig2.png]

Ovo je slika na kojoj mozete da vidite opis giga, u kome ja tacno opisujem sta ce odredjeni kupac da dobije ukoliko odluci da kupi ovaj gig od mene.

Znam da vam jos uvek nije sve u potpunosti jasno kako da sve ovo ispratite i ostvarite neku zaradu kao i ja, ali ne brinite...u narednim postovima cu pisati o tome kako najbolje da kreirate svoj prvi gig, kao i o tome sta se najvise trazi tamo.

Ukoliko neko ima neko pitanje ili zeli da zna vise pre nego sto objavim sledeci post, slobodno moze da me kontaktira u bilo koje vreme preko pm.

Srdacan pozdrav,
Djordje Markovic
Send this user an email Visit this user's website Find all posts by this user
Quote this message in a reply Thank you
Thanks given by (5): filip3ff, sunbeach, anarchox, Krsto, JelenaM
14-05-2015, 10:58 PM
RE: Moja iskustva i zarada na Fiverr-u
Bravo, dopada mi se sistematičan pristup (prvo istražio šta se najviše traži a onda seo i izučio osnove).

E sad, $568 za pet meseci i nije baš previše - to su 142 giga, prosečno tridesetak mesečno, je l tako? Mislim, odlično za početak, nego imaš li neki plan za dalje? Plus, imaš li neke statistike koje možda pokazuju da u poslednje vreme imaš više gigova (to bi mi bilo logično sad kad imaš dobar rejting)?

Jesi li pravio neku računicu, tipa koliko vremena ti treba za jednu vizitku, a onda koliko ti treba novca mesečno?

Otišla sam na biznis deo, a kako rekoh dopada mi se kako si sistematično pristupio Fiverru pa bi mi bilo zanimljivo da čujem i tvoja razmišljanja za dalje.

Može i ovako!
wwwrite.rs - online kurs Pisanje bloga za klijente
Send this user an email Find all posts by this user
14-05-2015, 11:01 PM (This post was last modified: 14-05-2015 11:04 PM by Krsto.)
Svaka čast na ovako lepom objašnjenju! I svaka čast na ostvarenoj zaradi.

I ja takođe preporučujem Fiverr. Ja sam za par meseci zaradio značajno manje od tebe na samom Fiverr-u ali zahvaljujući ponudi koju sam preko njega dobio sada radim jedan sjajan blogging posao.

Pre nekoliko dana sam čak i dobio ponudu od jednog lika da ostavljam pozitivne TripAdvisor komentare na određene lokacije, bukvalno svega ima na Fiverr-u pa preporučujem svima da isprobaju.

Turističke agencije - iskustva putnika
Thanks given by (2): djordje93
15-05-2015, 12:26 AM
(14-05-2015 10:58 PM)JelenaM Wrote:  Bravo, dopada mi se sistematičan pristup (prvo istražio šta se najviše traži a onda seo i izučio osnove).

E sad, $568 za pet meseci i nije baš previše - to su 142 giga, prosečno tridesetak mesečno, je l tako? Mislim, odlično za početak, nego imaš li neki plan za dalje? Plus, imaš li neke statistike koje možda pokazuju da u poslednje vreme imaš više gigova (to bi mi bilo logično sad kad imaš dobar rejting)?

Jesi li pravio neku računicu, tipa koliko vremena ti treba za jednu vizitku, a onda koliko ti treba novca mesečno?

Otišla sam na biznis deo, a kako rekoh dopada mi se kako si sistematično pristupio Fiverru pa bi mi bilo zanimljivo da čujem i tvoja razmišljanja za dalje.

Pa da, 568$ nije nesto mnogo, ali kao sto kazes za pocetak je i to dobro. Za sad razmisljam samo o tome kako da privucem sto vise ljudi na moju stranicu i moje gigove, napravio sam i blog o svojim uslugama, napravio sam jutjub snimke, sve u cilju povecanja "traffic"-a na moje gigove. Desavalo mi se da nekad ne bude porudzbina po par dana, a onda me zadesi 10-15 porudzbina za samo 2 dana, pretezno radim gigove vece od osnovice($5), jer ljudi kad kupe Logo design od mene oni poruce i Gig extras (tipa da im dostavim logo u boljoj rezoluciji ili u original formatu). Na pocetku sam jedan logo pravio i po dva-tri sata, a onda sam video da tako ne bi trebalo da ide, jer sam poceo da dobijam po 2-3 logoa dnevno i nisam mogao da stignem, onda sam razvio malo tehnike, skinuo jos jedan veoma dobar program koji mi dosta olaksava logo dizajniranje i sad prosecno za jedan logo mi treba 15-30 minuta, sve zavisi od zahteva klijenta.

U skorije vreme, iznenadicu vas jednim postom, i koliko cu daleko otici sa svim tim Fiverr biznisom, posto je to jos uvek u fazi formiranja.

Do tad, slobodno pitajte o bilo cemu, radujem se svakoj diskusiji sa vama ljudi.

Pozz Waving
Thanks given by (1): JelenaM
15-05-2015, 01:25 PM
Svaka čast na objašnjenju. Ja sam se Fiverrom počeo baviti od 15-tog aprila, i evo sada sam zaradio nešto sitno, ali dobro za početak. Svaki dan dobijem po 5~6 poruka da napravim nekome nešto, ali nemam vremena, pa sam ionako sad zadovoljan ovom zaradom.

[Image: a0ea8765fa44b0b147feea2182a8d7bb.png]
25-05-2015, 03:20 AM
I od mene preporuka za Fiverr. Dosta ljudi ga neozbiljno shvata, valjda zbog samog naziva, mozda asocira na neozbiljnu zaradu, dzeparac...Doduse, vecina prodavaca tome zaista i tezi, a u zavisnosti od oblasti, stvarno i ne moze mnogo vise da zaradi. Ali, IT sekcija, dizajneri, pretpostavljam i pisci, mogu ozbiljan novac da zarade.

Radim na Freelanceru i Fiverru, i za sada Fiverr odlicno parira sto se tice profita. A pored toga, mnogo mi je zanimljiviji, dinamicniji. Na Freelanceru se smorim dok prvo pronadjem realne projekte, pa o dobijanju projekta da ne govorim...Dok se na Fiverru ljudi sami javljaju.

Mana je sto uzima 20% od svake prodaje. I to je stvarno previse, i cesto mi se desi da odbijem klijenta, jer moram da dignem cenu, da bih pokrio trosak svog rada. Rigorozni su i sto se tice deljenja kontakt informacija, nekoliko puta sam dobio opomenu samo zato sto sam u poruci spomenuo 'email', iako je to bilo u sasvim drugom kontekstu. Tako da je tesko nesto smuvati i dogovoriti sa klijentom da plati van Fiverra.

Sve u svemu, Fiverr je specifican, jer je potrebno ustanoviti model po kojem ce se raditi. Da li cete se odluciti za sitne poslice, koji ne oduzimaju mnogo vremena, i pucati na veliki broj gigova, ili cete se opredeliti za vece projekte, vise placene, ali redje...
30-05-2015, 02:36 PM
PayPal kao nacin povlacenja novcanih sredstava sa Fiverr-a

Kao sto vec znate, a mozda i ne znate...na Fiverru trenutno postoji samo PayPal kao opcija povlacenja novcanih sredstava koje ste zaradili. Pored PayPala postoji opcija Fiverr Revenue Card, to je kartica koju mozete da zatrazite da vam Fiverr posalje na kucnu adresu, mislim kad skupite nesto oko 20$ koje ce oni iskoristiti da vam "naprave" tu karticu i posalju vam je. Mnogo vise o tome mozete pronaci na samom sajtu. Smile
[Image: fiverr%2Bzarada%2Bdjokerini.png]
Evo i jedna slika na kojoj mozete videti opcije povlacenja novca sa Fiverr-a.

[Image: fiverr%2Bzarada.png]
Ovo je moj PayPal nalog na kome mozete videti da sam upravo danas primio jednu uplatu sa Fiverr-a u iznosu od 61$. Dakle potrebno je svega nekoliko minuta nakon sto kliknete na opciju "withdrawn PayPal account" na fiverru da vam se u balansu na PayPal-u pojave ta novcana sredstva koja odmah mozete prebaciti na svoju karticu, sto je prilicno dobro zar ne? Smile

Eto, to je nesto ukratko o PayPal-u i nacinima podizanja novca sa Fiverr-a. Ako imate kakvih pitanja, tu sam za vas! Smile

Srdacan pozdrav,
Djordje Markovic
Thanks given by (1): amrlele
01-06-2015, 03:21 PM
Zar nije i Payoneer podrzan od strane Fiverr-a? Koliko znam to su dve vrste podrzanih transfera, barem je bilo pre nekih mesec dana kada sam ja gledao na Fiverr-u
01-06-2015, 05:29 PM
(01-06-2015 03:21 PM)greedylittlepig Wrote:  Zar nije i Payoneer podrzan od strane Fiverr-a? Koliko znam to su dve vrste podrzanih transfera, barem je bilo pre nekih mesec dana kada sam ja gledao na Fiverr-u

Payoneer je podrzan samo ako apliciras za njihovu Fiverr Revenue Card. Osim toga , postoji samo opcija da dodas svoju PayPal adresu :-)
Thanks given by (1): greedylittlepig
03-06-2015, 01:55 PM
Aktivirao sam se na fiverr.com. Okey imam ponuda ali neozbiljnih. Traže "jake" projekte za 5$...

Send custom offer opcija ima svoje prednosti.

Elgato - jednostavan nacin placanja racuna
Visit this user's website Find all posts by this user
03-06-2015, 04:30 PM
(03-06-2015 01:55 PM)VWolf Wrote:  Aktivirao sam se na fiverr.com. Okey imam ponuda ali neozbiljnih. Traže "jake" projekte za 5$...

Da li je i za custom offers 20% fee?

03-06-2015, 06:12 PM
(03-06-2015 04:30 PM)Krsto Wrote:  
(03-06-2015 01:55 PM)VWolf Wrote:  Aktivirao sam se na fiverr.com. Okey imam ponuda ali neozbiljnih. Traže "jake" projekte za 5$...

Da li je i za custom offers 20% fee?

Mislim da custom offer nema nikakve veze sa fee. Skoro sam nekom liku radio nešto za $35, i Fiverr mi je uzeo $7, a ja sam mu poslao custom offer. A isto tako imao sam likove koji sami orderaju gig ($35), fee bude isto $7.. Smile
04-06-2015, 12:19 PM
Dakle uvek je 20% ako sam dobro razumeo Biggrin

04-06-2015, 01:11 PM
(04-06-2015 12:19 PM)Krsto Wrote:  Dakle uvek je 20% ako sam dobro razumeo Biggrin

Da, tako je. Winking
06-06-2015, 08:05 PM
(04-06-2015 12:19 PM)Krsto Wrote:  Dakle uvek je 20% ako sam dobro razumeo Biggrin
Ne bitno je koliki je fee radi na veliko i eto prihoda dobrih Winking
Malo motivacije
http://prntscr.com/7dvj7q
Koliko narudzbi trebalo je svaku odraditi
http://prntscr.com/7dvjit
Find all posts by this user
Thanks given by (2): Krsto, Igor Tomić
06-06-2015, 08:40 PM (This post was last modified: 06-06-2015 08:41 PM by amrlele.)
Neki dan mi izbrisaše gig sa 12. pozitivnih reviewa.. razlog je navodno spam, flagged, tako nešto čini mi se. Ne kontam zašto, koji razlog? Nisam ništa radio što je protiv pravila Fiverra..
06-06-2015, 10:23 PM
(06-06-2015 08:40 PM)amrlele Wrote:  Neki dan mi izbrisaše gig sa 12. pozitivnih reviewa.. razlog je navodno spam, flagged, tako nešto čini mi se. Ne kontam zašto, koji razlog? Nisam ništa radio što je protiv pravila Fiverra..

Obrati se support.

Elgato - jednostavan nacin placanja racuna
Visit this user's website Find all posts by this user
Thanks given by (1): amrlele
11-06-2015, 10:55 AM
Kako promovišete Fiver gig? Pogotovo ako je nov, kako se istaći u moru sličnih gigova?

Nobody fails at Internet Marketing. People just quit before they find success.
Nauči kako da zaradiš pare od Internet Marketinga!
11-06-2015, 07:56 PM
Ako cemo realno, nema nijednog nacina osim da napravis par laznih prodaja radi feedbacka...Nakon toga, Fiverr ce staviti tvoj gig na vrh u kategoriji 'New', i tu ce se videti da li gig ima potencijala ili ne...

Dakle, nadji par njih koji su takodje pocetnici, razmenite gig, i nadajte se...
18-06-2015, 08:24 PM
Kad sam vec kod toga, imam jedan gig u koji polazem neke nade, pa ako neko zeli da razmenimo prodaju, neka se javi.
Post Reply 

Possibly Related Threads...
Thread: Author Replies: Views: Last Post
  Upwork Dispute i Arbitration - iskustva? Davor Bomestar 12 2,618 11-02-2018 10:42 PM
Last Post: shulk
  Freelancer.com, jel ima netko svjeza iskustva? Davor Bomestar 4 4,216 17-12-2016 09:48 AM
Last Post: freemind
  Fiverr klijent prihvatio i pise mi da treba da cekam lazarj 2 1,670 12-02-2016 04:54 PM
Last Post: amrlele
Star iWriter - Vasa iskustva Berserker 0 2,093 05-02-2016 03:22 PM
Last Post: Berserker
  Fiverr-Problem sa isplatom Emir Brco 0 1,670 29-12-2015 02:41 PM
Last Post: Emir Brco
Star Alternativa za Fiverr.com djordje93 2 2,057 27-09-2015 11:40 PM
Last Post: sunbeach
Icon4 Balkanski sajt poput Fiverr-a (ANKETA) charlieharper 11 2,944 26-09-2015 11:13 PM
Last Post: slnet
  oDesk - Iskustva s oDesk poslovima sax 566 219,735 05-07-2015 05:55 PM
Last Post: BestReklamer

Forum Jump:

User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)