Post Reply 

Thread Rating:
  • 0 Votes - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Analogni signal pretvara u digitalni.
11-05-2015, 05:51 PM
Analogni signal pretvara u digitalni.
Ovih meseci se mnogo trubi na srpskim radio i tv stanicama o digitalizaciji non stop i kupovini set top boxova,zanima me da li postoji neki program pa da se preko kompjutera poveze analogna antena i preko nekog programa pretvori u digitalni program i onda da se sa hdmi kablom poveze na tv,zanima me misljenje svih iz zemalja gde je digitalizacija odavno,imam mnogo komsija koji nemaju para za settopbox a izgubice signal sledeceg ponedeljka.
Send this user an email Find all posts by this user
Quote this message in a reply Thank you
11-05-2015, 06:14 PM
RE: Analogni signal pretvara u digitalni.
Ne postoji, jer ce analogni signal biti ugasen (bar je tako u HR) pa sta ces onda konvertirat ako analogni signal vise ne postoji ?

Bad Ice Cream Games
FNAF Games
Super Mario Igre
Best Turntables Under 500
11-05-2015, 06:19 PM (This post was last modified: 11-05-2015 06:24 PM by sunbeach.)
Ma i ovde se gasi analogni pa taj digitalni da se konvertuje i preko kompjutera povezanim sa tv da se gleda sa antenama.Jer i ko bi uzeo set top box on moze samo za jedan tv ali preko kompjutera bi se moglo rasclaniti na vise televizora,vidim da imaju tv kartice...ali da li su mozda nesto kinezi izmislili kao nekada sto je bio izum pojacivac.
11-05-2015, 06:22 PM
Koliko ja znam - negativ. Sorry
Taj settopbox, to je pretvarač između analogne antene i iste takve televizije i to je najjednostavnija među opcija za one koji nemaju još digitalni TV.
Taj box će ti trebati i za gledanje TV-a preko kompjutera, ako se više ne emitira u analognom obliku.
Vi koje sada to sve možda ljuti, imajte na umu:
digitalna TV je super, i veliki korak naprijed u rezoluciji, kvaliteti i mogućnostima. U Hrvatskoj je digitalna TV već godinama i ocjena je 5+. Fever

Još jedna loša vijest - R.I.P. Prince.
Free Classified Ads - Free Classifieds.
Kvadar Oglasi, Besplatni Mali Oglasi.
Find all posts by this user
11-05-2015, 06:30 PM
Ma ja imam total tv na svim televizorima,tako da ja nemam problema,kada prebacim na digitalne tv ovde kod nas je tuga i jad ima ukupno 15 televizija od toga nacionalne i neke regionalne sto je sve zajedno tuga i jad,ali imam komsije koji imaju samo te analogne televizije a ljudi nemaju para za te boxove jer imaju mala primanja a ne ispunjavaju uslove za besplatan box,mana kod tih boksova je i sto jedan tv jedan set top box tako da bi im trebalo 50e za npr dve sobe.
13-05-2015, 03:52 PM (This post was last modified: 13-05-2015 03:53 PM by C0a1209.)
Ako je vec takva situacija da imaju mala primanja, zasto se "luksuzirati" i kupovati 2 stb-a? A sto se tice ovog razdeljivanja, kolega (radim u lokalnoj televiziji) je nesto pominjao da mozda moze nekako, ajd pitacu ga pa javljam od sutra.
Thanks given by (1): sunbeach
13-05-2015, 11:45 PM
Nije to luksuz nego imaju od ranije tv i u decijoj sobi pa kad ukinu analogni signal kako ce da objasne to deci da vise ne mogu gledati tv u svojoj sobi...
15-05-2015, 09:04 AM
Kupis digitalni prijemnik, kod nas u HR najjeftiniji kosta cca 150 kuna (25$).

Money can't buy happiness... But somehow it's more comfortable to cry in a BMW than on a bicycle....
16-05-2015, 09:48 PM
Ja imam kablovsku (analognu) preko JP Pošte, rekli su mi da kada analogni signal bude bio ugašen trebaće mi za 2 televizora (stara) samo 1 set top box (koji dobijam besplatno na korišćenje) ali doplaćujem 180 din mesečno za drugi televizor, i mesečna pretplata se povećava za 200 din u odnosu na trenutnu cenu, ali ću imati ~100 kanala.
Post Reply 

Forum Jump:

User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)