Post Reply 

Thread Rating:
  • 1 Votes - 4 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Joomla i Mobile Friendly
» Kako rešiti eventualne probleme
30-04-2015, 08:46 PM
Joomla i Mobile Friendly
Kako je nedavno obavljeno nešto oko toga što će doneti kvalitetan pomak u sistemu pretraživanja, bar tako se najavljuje, pokazalo se da dosta sajtova ne odgovara stavkama koje se zahtevaju od novih standarda.

Praksa je pokazala da nisu sve responsiv teme u isto vreme i mobile friendly.

Na sledećem linku možete proveriti da li ja vaš sajt napravljen sa Joomlom napravljen u skladu sa novim standardima koji se promovišu.

Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu.

Jedno rešenje koje je meni pomoglo da uklonim greške na par sajtova napravljenih sa Joomlom može se videti na sledećoj adresi. Sada su mi sajtovi prema testu mobile friendly.

Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu.

O ovome će se svakako još pisati, pa ako imate dodatnih pitanja postavite ih u ovoj temi.
Send this user an email Visit this user's website Find all posts by this user
Quote this message in a reply Thank you
30-04-2015, 10:57 PM
RE: Joomla i Mobile Friendly
Ja nisam SEO strucnjak, ali da li je Google bas tako naivan da sa par promijna u robots.txt sve prodje glatko hm.

Na Elance-u je jako puno poslova gdje klijenti trazi da im se tema ucini responzivnom.
01-05-2015, 08:54 AM
Pa, nije baš nešto ni pametan. Sajt koji mi se na mobilnom pokazuje da mu se ne zna gde mu je glava, a gde rep je po ovom testu mobile friendly; a sajt koji na mobilnom izgleda kao na kompu nije.

Free Classfieds Biz | Parfemi SRB | Citati o uspehu
Visit this user's website Find all posts by this user
01-05-2015, 10:25 AM
Svi mi sajtovi imaju responziv teme (WP i Joomla), ali na nekima te teme nisu prolazile na Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu. testu.

Na testu Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu. su isti sajtovi za brzinu učitavanja na mobilnim telefonima imali ocene preko 75, a "User Experience" su imali ocene preko 90.

Ali te dve stavke nisu isto što je i mobile friendly. Što se tiče SEO, mobile friendly je samo jedan njegov manji deo i trenutno je potpuno nepoznato kako utiče na pozicioniranje. Sada se zna samo ono što su oni najavili, da će sajtovi koji su mobile friendly biti bolje pozicionirani pri pretrazi preko mobilnih uređaja.

Još jedno mesto gde se mogu proveriti eventualne greške na sajtovima oko toga da li je sajt mobile friendly jeste Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu. .

Uglavnom bi bilo dobro da se ovde piše o Joomli i podešavanju sajtova koji su sa njom napravljeni kako da prođu Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu. test. A ko želi da piše o vezama Wordpress-a ili SEO-a sa mobile friendly neka to radi u delovima foruma koji su za to namenjeni.
02-05-2015, 07:21 AM
Sve se zna. Napisali su mi u adsense sucelju da to utjece samo na pretrage sa mobilnih uredjaja,ne i sa desktop pc-a. Znaci, skroz nebitno,posto mi je sveukupna posjeta s moba nekih 5 %. Ali opet je bio nevjerojatan hype na webu oko ovoga,kao i svaki put kad google objavi algoritam update.

Best Horror Games
Hunting Games Online
Super Mario Igre
Best Record Player
Send this user an email Find all posts by this user
03-05-2015, 11:32 PM
(30-04-2015 10:57 PM)belmo996 Wrote: Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu. Ja nisam SEO strucnjak, ali da li je Google bas tako naivan da sa par promijna u robots.txt sve prodje glatko hm.

Na Elance-u je jako puno poslova gdje klijenti trazi da im se tema ucini responzivnom.

Predložak mora biti responsive da bi ga 'Google' prihvatio kao responsive. Ovo što navodi @novii se odnosi na responzive predloške koji ne prolaze provjeru i gospon 'Goolge' ih ne vidi kao takve. Razlog tomu je što robots. txt fajl blokira učitavanje određenih datoteka Googlovom programu za provjeru pa ih ni ne vidi kako treba.
Brisanjem određenih redaka u robots.txt datoteci, konkretno su to uglavnom :
Disallow: /modules/
Disallow: /plugins/
Disallow: /components/
responsive tema postaje responsive Smile...
04-05-2015, 08:27 AM
Meni je veoma zanimljiva situacija, što sam tu izmenu u robots.txt fajlu morao da izvršim samo na dva sajta. Znači većina sajtova je bila mobile friendly odmah i sa starom verzijom robots.txt.

Zato bih preporučio svima da pregledaju sve sajtove na testu, izmene su uglavnom jednostavne i ne utiču na izgled sajta. Sad ostaje da vidimo kako će uticati na posećenost, mada ja kao skeptik očekujem povećanje posete od 1 - 2%.
04-05-2015, 11:05 AM
(04-05-2015 08:27 AM)novii Wrote: Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu. Meni je veoma zanimljiva situacija, što sam tu izmenu u robots.txt fajlu morao da izvršim samo na dva sajta. Znači većina sajtova je bila mobile friendly odmah i sa starom verzijom robots.txt.

Zato bih preporučio svima da pregledaju sve sajtove na testu, izmene su uglavnom jednostavne i ne utiču na izgled sajta. Sad ostaje da vidimo kako će uticati na posećenost, mada ja kao skeptik očekujem povećanje posete od 1 - 2%.

Zavisi koliko ti je kompleksan sustav Joomle. Kod mene na nekim portalima radi komponenta sobipro, na nekim fabrik, k2 i različiti moduli s efektnim prikazima koji čupaju iz sadržaja što k2 što iz standardne Joomle.
Iz tog razloga postoje datoteke (css, javascript i sl..) koje nisu samo u template folderu predloška već se nalaze u folderima dotičnih komponenti a one su opet smještene u folderima koji su zahvaćeni zabranom za prikaz i 'češljanje' Googlovih i drugih programčića koji prikupljaju podatke po webu.
Taj robots.txt fajl je jako loše koncipiran za Joomlu.
Ja ga redovito po instalaciji sustava prepravljam jer po defaultu blokira i folder sa slikama /images/ što je bez veze sa seo optimizacijom. No izgleda u ovim najnovijim verzijama je to izbačeno. Također je glupost u Joomla sustavu što napraviš promjene na robots.txt fajlu a ono ih update Joomle pregazi Smile ...
Thanks given by (1): novii
Post Reply 

Possibly Related Threads...
Thread: Author Replies: Views: Last Post
  Joomla 3,7 novii 0 301 27-02-2017 10:13 AM
Last Post: novii
Star Slanje kupona - joomla 1.5 internet 5 1,808 30-05-2015 10:27 PM
Last Post: FilmoviOnline
  Kako dodati Google Analytics u Joomla 3 novii 0 1,823 17-01-2015 11:17 AM
Icon4 Prestanak podrške za verziju 2.5 Joomla novii 8 2,029 15-01-2015 10:16 PM
  Zamjena za JoomFish na Joomla 3.x konte29 1 1,547 10-08-2014 11:05 AM
Last Post: mikibm
  Joomla / VirtueMart ne prikazuje sliku proizvoda BadBoy 3 1,998 30-05-2014 01:40 PM
  Joomla - besplatne knjige na engleskom novii 1 2,106 16-01-2014 02:57 PM
  fb komentari na joomla sajt 2.5 ludak 1 2,621 08-11-2013 02:25 PM
Last Post: execute

Forum Jump:

User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)