Post Reply 

Thread Rating:
  • 0 Votes - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Hosting pitanje
29-09-2015, 12:46 PM
RE: Hosting pitanje
(29-09-2015 12:12 PM)Ninet Wrote:  Za par eur mesecno dobijas sporije ucitavanje strana i to osete svih 200 K poseta mesecno.

Zreo si za server jer sa tom posetom sigurno mesecno pravis par stotina evra.

Ne mora baš uzimati VPS ili čitav server za tako malo posjeta, ja imam u prosjeku zadnjih nekoliko mjeseci 1,7 miliona pregleda i koristim nešto tipa shared hosting samo sa dosta više resursa. Imam na raspolaganju 3 GB RAM-a od kojih je maksimalno iskorišteno do 1 GB, 3 CPU core i SSD disk, nije u pitanju VPS nego cPanel shared hosting što korisnicima koji nemaju iskustva sa održavanjem servera znači mnogo.Paket košta 35 EUR mjesečno i mislim da je daleko bolji od nekog VPS-a sa istom cijenom kad se uzme u obzir cPanel i druge licence poput autoinstalera + ne treba plaćati održavanje nekom trećem licu.
Find all posts by this user
Quote this message in a reply Thank you
03-03-2016, 05:17 AM
(29-09-2015 12:46 PM)flex202 Wrote:  Ne mora baš uzimati VPS ili čitav server za tako malo posjeta, ja imam u prosjeku zadnjih nekoliko mjeseci 1,7 miliona pregleda i koristim nešto tipa shared hosting samo sa dosta više resursa. Imam na raspolaganju 3 GB RAM-a od kojih je maksimalno iskorišteno do 1 GB, 3 CPU core i SSD disk, nije u pitanju VPS nego cPanel shared hosting što korisnicima koji nemaju iskustva sa održavanjem servera znači mnogo.Paket košta 35 EUR mjesečno i mislim da je daleko bolji od nekog VPS-a sa istom cijenom kad se uzme u obzir cPanel i druge licence poput autoinstalera + ne treba plaćati održavanje nekom trećem licu.

koja je to firma koja ima hosting od 35 eura i 3gb rama ?
Send this user an email Find all posts by this user
03-03-2016, 10:36 AM
(03-03-2016 05:17 AM)citajuci Wrote:  
(29-09-2015 12:46 PM)flex202 Wrote:  Ne mora baš uzimati VPS ili čitav server za tako malo posjeta, ja imam u prosjeku zadnjih nekoliko mjeseci 1,7 miliona pregleda i koristim nešto tipa shared hosting samo sa dosta više resursa. Imam na raspolaganju 3 GB RAM-a od kojih je maksimalno iskorišteno do 1 GB, 3 CPU core i SSD disk, nije u pitanju VPS nego cPanel shared hosting što korisnicima koji nemaju iskustva sa održavanjem servera znači mnogo.Paket košta 35 EUR mjesečno i mislim da je daleko bolji od nekog VPS-a sa istom cijenom kad se uzme u obzir cPanel i druge licence poput autoinstalera + ne treba plaćati održavanje nekom trećem licu.

koja je to firma koja ima hosting od 35 eura i 3gb rama ?

https://coolicehost.com/ do sad najbolji hosting koji sam koristio a koristio sam popriličan broj raznoraznih hosting servisa.
03-03-2016, 04:38 PM
potpisujem za coolicehost
Thanks given by (1): citajuci
03-03-2016, 04:48 PM
koristis ovaj BIG DOG 2 ? meni su posetioci sa svih strana sveta ima i srbije oko 20% ali prelazim preko 500 000 mesecno to sto vidim u statistikama, ko zna koliko ljudi ne moze da pristupi sajtu ,cpu mi je operecen uvek preko 100 % nekad ide do 400% barem po njihovim grafikonima, i zale se moram da predjem na nesto jace pod hitno dvoumim se izmedju 3

coolicehost.com BIG DOG 2 15 evra
namecheap Business SSD $19.88/mo
contabo.com
necu da stedim na hostingu samo me zanima neko resenje koje ce da obuhvati i us i eu zemlje
jer trafik mi je seo vecina ne mogu da znam ko ce odakle i kad da dodje ima svih zemalja dolaze sa google nekad placam reklame u srbiji
04-03-2016, 04:25 PM
contabo ti je jeftiniji, koristim i njega ... odlični su samo treba znati server podesiti Smile
05-10-2016, 09:28 PM
(23-04-2015 01:35 PM)flex202 Wrote:  Paket LSV VPSH 2GB - €19.98/mo
https://coolicehost.com/vps-hybrid-plans.html

ili

https://www.namecheap.com/hosting/shared.aspx
Business SSD - €19,44/mo

provjereno rade sa preko 500.000+ pregleda mjesečno.I jedan i drugi su tipa shared hosting ali daleko bolji od standardnog hostinga, pogotovo taj gore prvi.
Pozdrav, ima li neko ko trenutno koristi pomenuti hosting, kako ste zadovoljni?
Usluge nemocheap koristim sto se tice domena I jako sam zadovoljan podrskom. Sto se tice hostinga, trenutno sam na hostgatoru, imam Baby plan kod njih, tri sajta I nisam bas zadovoljan, da ne kazem poprilicno su mi usporli kako se poseta uvecala. Ja svakako necu imati ovoliku posetu koliko je kolega gore pomenuo. Verujem da je ovo pravi paket za mene, narocito zato sto mi je u planu da podignem bar jos dva sajta. Inace su u putanju affiliate sajtovi. Hvala.
Send this user an email Visit this user's website Find all posts by this user
05-10-2016, 09:32 PM
Ja imam sajt sa 20k poseta dnevno na namecheapovom najjeftinijem hosting paketu i nemam nikavkih problema.
05-10-2016, 10:10 PM (This post was last modified: 05-10-2016 10:12 PM by flex202.)
Na coolicehost doduše malo boljem od tog plana gore sam imao do 2 miliona pregleda mjesečno bez problema a na tom namecheap paketu sam držao sajt dok je imao do 30k pregleda dnevno, preko toga je počeo praviti problem pa sam preselio na taj gore coolicehost i onda uzeo neki bolji paket od 49 eur. U svakom slučaju za te pare odlični paketi.
05-10-2016, 10:35 PM
Kapiram ja takodje da to sa brzinom sajta ne zavisi samo od posete, vec i od optimizacije samog sajta, slika itd. Iskreno ja sam nov u svemu ovom, mozda nekih godinu dana ali sam citao ovde, primenjivao neke stvari i sve je bilo ok dok nisam aktivirao drugi sajt, pa treci i bas primetim razliku. Nisam neklo ko ce stedeti na hostingu naravno, ali nisam jos uvek ni za nesto drugo pored shared hostinga, bar dok ne steknem malo vise iskustva.
Na hostgatoru mi je super onaj cpanel, bas se lako snadjem, da kazem onaj standardni. Da li je takav slucaj i sa ovim paketima.
Jos nesto bih pitao, nesto na sta nisam obratio paznju kod uzimanja prvog hostinga jer nisam znao, pa da pitam sada. Ja na svom sajtu importujem sa aliexspressa, wordpress koristim, nemam vise od 10.000 artikla, koliko ovo moze da utice i da li utice na sam sajt odnosno njegovu brzinu. Koristim w3 total cash od skoro, vidim da mi je to znatno poboljsalo rezultate kada idem na site speed ali na sta treba obratiti paznju kada se uzima hosting za ovakav sajt?
05-10-2016, 11:20 PM
Da li neko koristi nešto od ovoga:
https://contabo.com/?show=webhosting
kakvi su utisci?

Ireke, Citati, Motivacija
06-10-2016, 01:37 AM
koristio sam ja kod contaboa vps ... iskreno prvih mjeseci je bilo dobro ali se onda sve cesce poceli pojavljivati problemi ... iz cista mira (bez naglog povećanja broja posjeta) server se ugasi, panel im steka katastrofalno, ne mozes ni stopirati ni startati server, ni restart nista, support odgovori posle 6 sati kazu da je sad sve u redu i nista vise ... dakle da prevedem - karina živa
06-10-2016, 10:07 AM
(05-10-2016 10:35 PM)Marsss Wrote:  Jos nesto bih pitao, nesto na sta nisam obratio paznju kod uzimanja prvog hostinga jer nisam znao, pa da pitam sada. Ja na svom sajtu importujem sa aliexspressa, wordpress koristim, nemam vise od 10.000 artikla, koliko ovo moze da utice i da li utice na sam sajt odnosno njegovu brzinu. Koristim w3 total cash od skoro, vidim da mi je to znatno poboljsalo rezultate kada idem na site speed ali na sta treba obratiti paznju kada se uzima hosting za ovakav sajt?

Pa uzeti kvalitetan hosting, to je glavna stavka :-) zatim odabrati dobru temu za sajt, jer ima nekih koje su baš "teške", dok na drugoj strani ima jako brzih tema pored svih mogućnosti koje nude.

Treba uraditi optimizaciju slika, ja npr koristim Optimus za optimizaciju slika: https://optimus.io/en/ i prilikom svakog dodavanja automatski optimizira sliku. Ti možeš i neki drugi, nije bitno koji je, bitno da radi posao. Pored toga gledati da ima što manje dodataka pogotovo nekih koji nisu neophodni a ne donose neko poboljšanje ili značajnu funkcionalnost.

Zatim koristiti W3 Total Cache za keširanje sa uključenim Memcached (ako hosting nudi) ili neki opcode cache i to uključiti:

Keš strane - Page Cache Method: Disk:Poboljšani
Keš baze podataka - Page Cache Method: opcode ili memkeširani
Objektni keš - Page Cache Method: opcode ili memkeširani
Keš pregledača - Page Cache Method: opcode ili memkeširani
Minify isključiti jer u većini slučajeva pobrka nešto na sajtu

Zatim u cPanelu uključiti na stranici Optimize Website: Compress All Content

Meni je ovo gore drastično smanjilo učitavanje sajta i potrošnju resursa na serveru.
Thanks given by (1): faroALI
06-10-2016, 05:44 PM
Hvala drug, puno si mi pomogao, znam za Minify, to mi je iskljuceno, procitao sam da je mnogima to napravilo probleme. Sto se tice optimizacije slika, ja sam koristim adaptive images plugin I na rezultatima mi je to pokazalo poboljsanja ali s obzirom da je free, ne verujem da je bolji od ovog optimusa.

Pogledacu u cpanel da li imam mogucnosti za ova podesavanja sto si pomenuo, pa cu ukljuciti. Ziv bioWaving
06-10-2016, 08:44 PM
Pošto je tema Hosting Pitanje, imao bih još jedno jer mislim da će još nekog interesovati. Evo naiđoh na neke pohvale za ovaj hosting:

https://www.versio.eu/webhosting

Da li ga ko koristi i kakva su vaša iskustva sa njima?

Ireke, Citati, Motivacija
09-02-2017, 10:12 PM
Ponovo problemi.
Drasticno mi je skocila poseta. Mesecno ide preko 2.000.000 otvorenih stranica mesecno. Sajt je poceo opasno da baguje. Koristim LS VPSH 8G (coolicehost.com/vps-hybrid-plans.html)
Problem nastaje kada je na sajtu preko 500 coveka.
Ono sto me buni jeste to sto je jednom na sajtu bilo i preko 4000 coveka u trenutku ali je sajt normalno radio.
Ali sada kada je na sajtu oko 500 coveka sajt pocinje da stuca. Takodje imam problem prilikom deljenja vesti na FB jer nece da se ocita link i mora da se resi problem preko FB debuger-a.
Imam brdo reklama velikih dimenzija na sajtu i kada sam iskljucio plugin za reklame potpuno je ista situacija tako da to iskljucujem kao jedan od uzroka.
Da li imate neki savet u smislu promene hosta, optimiacije sajta itd.?
20-02-2017, 01:28 AM
Moj savjet ti je da platiš nekog administratora da ti podesi server po tvojoj potrebi, analizira i rješi problem koji se javlja. Nije uvijek veće bolje, znam iz iskustva da su neki pokušali rješiti probleme koji nisu bili do konfiguracije mjenjanjem iste.
20-02-2017, 10:04 AM
Mi smo sa forumom imali sličan problem i prešli smo na Hetzner dedicated hosting. Ovo je za taj obim posla logična odluka jer je posećenost tolika da omogućava zaradu koja bez problema može da pokrije najeftinije rešenje. To najjeftinije rešenje je malo ispod 50 eura na mesečnom nivou.

http://www.hetzner.de/en/hosting/produkt...erver/ex41

Stvar je u tome da smo tehnički potkovani i da samo sami podesili operativni sistem na serveru i sve potom što je trebalo odraditi. Ko je slabiji sa znanjem, oni nude podešavanje za neku cifru.
20-02-2017, 10:35 AM
@novii Ako nije tajna, koliko forum ima pregleda stranica dnevno pa ste se odlučili za čitav server? Ja sam do nedavno koristio paket od 35 EUR LS VPSH 8G (http://www.coolicehost.com/vps-hybrid-plans.html) a imao sam 5-6 miliona pregleda mjesečno, najviše je bilo nešto iznad 300k za 24 sata i nisam imao problema. Nedavno sam čak i uzeo dedicated samo za sebe ali vidim da možda nije bilo potrebe za tim jer mi load ne prelazi 0.80 (12 cpus). Naravno ovo ovako funkcioniše sa Wordpressom koji ima 5-6 plugina, dobro urađena tema i Litespeedom na serveru. Dok nisam koristio Litespeed potrošnja resursa je bila drastično veća.
20-02-2017, 10:54 AM
Hvala na odgovorima i pomoci. Problem je resena brisanjem svega sa hostinga i kreiranje sajta od 0. Sada sajt odlicno radi veoma retko se desava da link nece da se ocita na FB (ranije je bila praksa svaku vest a sada mozda 1 dnevno a ima poprilican broj vesti preko 50) i da mora da se ide na debugovanje linka na FB-u.
Sajt je bio problem a ne server. I ja koristim coolicehost VPSH 8g i sve je ok.
Post Reply 

Possibly Related Threads...
Thread: Author Replies: Views: Last Post
  Pitanje hosting fanste_srb 3 1,481 15-11-2015 07:41 PM
Last Post: Sceko
  Hosting pitanje part II vlape 26 4,295 15-10-2015 09:06 AM
Last Post: vlape
  Hosting pitanje vlape 1 1,186 30-12-2014 04:20 PM
Last Post: contrateam
  Balkan-online hosting pitanje KontraVolta 1 1,560 21-11-2011 10:47 PM
Last Post: lxGuru
  Sto je to vps hosting? VPS hosting - prednosti, mane, mogucnosti ? ps3 4 4,771 24-01-2011 10:52 PM
Last Post: flex202
  Moj hosting vs free hosting m4ster 10 4,528 17-06-2009 07:25 PM
Last Post: octavia77

Forum Jump:

User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)