Post Reply 

Thread Rating:
  • 0 Votes - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ebay placanje carine i pdv u Srbiji
25-04-2015, 08:21 PM (This post was last modified: 25-04-2015 08:22 PM by Hitsugaya.)
RE: ebay placanje carine i pdv u Srbiji
kupih danas onu "guy fawkes" masku na ebay-u za dolar,najobicniji plastikaner,ostalo mi na racunu jos par dolara pa reko to odavno zelim,pa 'ajde,elem,bilo bi prilicno glupavo da udare pdv na to.neko imao iskustva sa tako malim iznosima? slanje je besplatno od strane kineza.i jos nesto me interesuje,zasto bi iko slao,a pogotovo kinezi besplatno,za nesto sto kosta dolar?
sto se tice utvrdjivanja cene,jer kazaste da carinici ako vide da na paketu pise 1 dolar oni hoce da procene u stvari koliko roba stvarnjo kosta,ja mislim da vise od 3-4 dolara nece izvuci,jer je ovo obicna plasticna maska.da li ce biti bas toliki pederi (da prostite na izrazu) da i to malo oporezuju?
Send this user an email Find all posts by this user
Quote this message in a reply Thank you
25-04-2015, 08:31 PM
(25-04-2015 08:21 PM)Hitsugaya Wrote:  kupih danas onu "guy fawkes" masku na ebay-u za dolar,najobicniji plastikaner,ostalo mi na racunu jos par dolara pa reko to odavno zelim,pa 'ajde,elem,bilo bi prilicno glupavo da udare pdv na to.neko imao iskustva sa tako malim iznosima? slanje je besplatno od strane kineza.i jos nesto me interesuje,zasto bi iko slao,a pogotovo kinezi besplatno,za nesto sto kosta dolar?
sto se tice utvrdjivanja cene,jer kazaste da carinici ako vide da na paketu pise 1 dolar oni hoce da procene u stvari koliko roba stvarnjo kosta,ja mislim da vise od 3-4 dolara nece izvuci,jer je ovo obicna plasticna maska.da li ce biti bas toliki pederi (da prostite na izrazu) da i to malo oporezuju?
100 ljudi * $1. Jako lijepa cifra Smile

Programming is a lot like Angry Birds. Every time I start, I end up playing Angry Birds.
25-04-2015, 08:40 PM (This post was last modified: 25-04-2015 08:45 PM by Hitsugaya.)
ne bi me cudilo Biggrin
26-04-2015, 01:15 PM
Postoji mogućnost i tu pošiljku od $1 da ti pregledaju, naplate PDV 20% + 145 dinara na ime uplate iznosa PDV i poštarine od carinarnice do kućne adrese.
Meni su u više navrata pravili problem kinezi sa eBaya tako što su pisali na pošiljkama veće iznose od onih koji sam platio, npr. za nešto što platim $10, napišu $15, i na carini obračunaju PDV na $15.
Carina mi ove godine otvara i naplaćuje PDV za sve pošiljke iz Kine, bez obzira da li šalje fizičko ili pravno lice, i bez obzira što je štiklirano "gift".
Thanks given by (1): Hitsugaya
30-12-2015, 10:22 PM
Da li je neko od vas otvarao nalog na ebayu i prodavao stvari. Imam u planu da prodajem ambleme u vrednosti 10 $. Da li mogu iz Srbije da saljem posiljke i koji je najbolji nacin da primam uplate.

vasstomatolog.net
zdravisaveti.com
Send this user an email Visit this user's website Find all posts by this user
Post Reply 

Possibly Related Threads...
Thread: Author Replies: Views: Last Post
  eBay - prodaja proizvoda, postarina i jos po nesto ljubomir28021993 18 4,454 01-02-2018 06:29 PM
Last Post: Lazar023
  Prodavanje meda preko ebay-a midho14 6 2,295 25-11-2015 04:28 PM
Last Post: midho14
  Sajtovi za grupnu kupnju - u Srbiji Rango 3 1,717 22-07-2011 12:02 AM
Last Post: adsenseamater
  placanje preko interneta lavica74 14 5,345 01-07-2010 07:43 PM
Last Post: Davor85

Forum Jump:

User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)