Post Reply 

Thread Rating:
  • 0 Votes - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Adsense ili mreza? Ko bolje placa?
21-04-2015, 08:51 PM
RE: Adsense ili mreza? Ko bolje placa?
(21-04-2015 08:19 PM)sunbeach Wrote:  Nikada mi se tako nesto nije desilo a nemam ni razloga da branim adsense,da su me nesto prevarili odma bi napisao ali za ove 3 godine sve je teklo glatko.

Dobro. Vjerojatno bi pomoglo da kažeš koliki ti obično bude CTR i CPM ?
Pogotovo u komparaciji s ovim gore. Fever

Još jedna loša vijest - R.I.P. Prince.
Free Classified Ads - Free Classifieds.
Kvadar Oglasi, Besplatni Mali Oglasi.
Find all posts by this user
Quote this message in a reply Thank you
21-04-2015, 09:38 PM (This post was last modified: 21-04-2015 09:42 PM by Anri1.)
Vec je pisao o svom CPM-u, izgleda da ti je promaklo.
(04-04-2015 04:13 PM)sunbeach Wrote:  Ko dobro zaradjuje preko oadsense-a on ce napisati da je bolji adsense,ko bolje zaradjuje preko neke mreze on ce napisati da je bolje preko mreze i tako ukrug,ja zaradjujem preko adsense-a i misli da kod tebe nesto ne stima sa tim zemljama i cenom klika,jer bi trebao imati mnogo veci CPM kao primer dajem moj CPM koji je 15$ i isto kao i kod tebe imam najvise USA pregleda.

http://www.nature-relaxation.com/
Send this user an email Find all posts by this user
Thanks given by (1): Kapetan Bačvica
22-04-2015, 10:30 AM
(21-04-2015 07:35 PM)Anri1 Wrote:  Ja sam nekoliko puta na Adsense imao i po 3000 pregleda bez ijednog klika a zarada je bila 0, zato sam ti gore rekao da mislim da Adsense naplacuje samo klikove, a to sam negdje i procitao. Ali dobro, moguce je da je tacno to sto govoris.
Na njihovom sajtu kazu da je za Unlink potrebno i do mjesec dana. Postoji li ikakva sansa da se to ubrza?

Zarada na YT se računa za sve isto - bilo da tu zaradu računa tvoj lični AdSense ili mrežni (partnerski) AdSense. Kada si pristupio mreži Freedom, mreža je disejblovala tvoj AdSense i priključila te svom nalogu.
Što se tiče zarade, svako ko ima uključenu monetizaciju na YT zarađuje na isti način - postavljanjem reklama na video (pre-roll, u toku videa, na kraju, više puta) i stranicu na kojoj se gleda, to se zove impressions. Takođe, zarada se računa i kada neko klikne na tu reklamu (ovde sam malo slabiji sa terminologijom - to bolje znate vi).
I sam YT kaže da broj impressions-a može biti veći od broja monetizovanih pregleda (logično, ako imaš 2 ili više reklama prikazanih). Pošto ja gledam samo analitiku na YT, on daje prednost impresijama u odnosu na kliktanje pa se to i ne vidi jasno. Tek kad downloaduješ izveštaj za nek mesec, dobiješ i info o kliktanju na reklame.

Moguće je da imaš 3.000 pregleda sa zaradom 0, ukoliko imaš 0 monetizovanih pregleda.

Što se tiče mreže, mislim da je mrka kapa da ubrzaš, mada sam ja raskinuo ugovor pre roka sa mojom mrežom. Treba da imaš nenormalno dobre razloge da se to desi i da uspeš da nabaviš nečiji mail od odgovornih u mreži.
Thanks given by (1): Anri1
23-05-2015, 11:39 PM
(14-04-2015 05:00 PM)badramirez Wrote:  
(05-04-2015 07:51 PM)Anri1 Wrote:  Niko ne zna?
Koja mreza ima najveci CPM? Da li je to Fullscreen?

Moram da kazem da postoji mogucnost da se vise zaradi u partnerstvu sa MCN nego preko AdSense. Da bi se to desilo, MCN mora da prodaje dodatno reklame na tvom kanalu (videima) ili da prodaje brendovima prostor na tvom videu (ili dogovori da napravis video samo za taj brend). Ovo je direktni nacin povecanja zarade. Indirektan je kroz povecanje pregleda na tvom kanalu preko promotivnih ili SEO aktivnosti.
Da li zasigurno ja (ili neko drugi) zna za MCN koji ce ti vise zaraditi nego AdSense? Odgovor je NE. To stvarno zavisi od dosta faktora, a pre svega od toga da li ce MCN da ispuni zadatke opisane u Ugovoru. Ja sam vec duze vreme kod Zoomin i savetovao bi te da bezis od njih, jer apsolutno ne rade svoj posao.
Po onome sto znam o Freedom MCN, cinimi se kao ok mreza i nemaju lock in sto znaci da ces moci da odes kad god to pozelis pa mozes da probas i vidis. Ostaje pitanje, da li ce se oni truditi oko tebe s obzirom da nemaju lock in... Evo jedan link koji ti mozda pomogne u dobijanju odgovora na tvoje pitanje u naslovu. http://www.ytcheck.com/home.html
Ne znam da li su ove info tacne ali mozes da dobijes neki uvid....

Koliko se secam pre nekoliko nedelja ili i vise,odlucivao si kojoj ces mrezi pristupiti ili ostati u postojecoj...a vidim da si pisao da si zaradio dobru sumu novca koju su ti poslali na paypal,pa ako nije tajna sa kojom trenutno mrezom radis?
Thanks given by (1): novii
26-05-2015, 04:51 PM (This post was last modified: 26-05-2015 04:52 PM by sunbeach.)
Video sam koja je mreza,kada kod tebe gledam video snimke ne prikazuju se oglasi na svim snimcima.
26-05-2015, 05:44 PM
(26-05-2015 04:51 PM)sunbeach Wrote:  Video sam koja je mreza,kada kod tebe gledam video snimke ne prikazuju se oglasi na svim snimcima.

Sorry, tek sam sad video da si postavio pitanje Fever.
Ok, ako si video, a da, kada gledas u Srbiji, nema toliko reklama, pa se i ne prikazuju na svakom videu, nije dzabe CPM u Srbiji 0.3
Pozdrav!
26-05-2015, 07:05 PM
Hmm cudno i kod adsense nema reklama za nase trziste,pa puste one strane reklame a kod tebe nema bas nikakvih reklama.
30-05-2015, 07:36 PM
Pozdrav.
Kao sto sam i obecao, da javim utiske sa mreze.

Na mrezi sam bio mjesec dana, a ovako izgleda statistika:

Mreza (30 dana)

Adsense (7 dana)

Po ovoj statistici se vidi da je zarada na Adsense veca. Samo sto dok sam bio na mrezi nisam ukljucio opciju non-skippable ads. Za ovo sam saznao tek kad sam napustio mrezu. Na Adsense trenutno nemam tu opciju. Pratio sam ovaj tutorijal (youtu.be/euI8Akqonvc) ali proslo je vec osam dana, i dalje nista.

Imam jos jedno pitanje. Zasto na jednom videu zaradjujem puno vise nego na ostalim videima?
Taj video je od samog pocetka imao dobru zaradu, da nema njega moj CPM bi bio duplo manji.

Uporedio sam zaradu na dva videa koja su po svemu slicna, imaju slican title i tags. Na prvom (videu sa vecom zaradom) imam description od oko 15-ak recenica, dok na drukom ima samo dvije. Ne znam da li je to uopste bitno?

Nadam se da ce neko imati odgovor na moje pitanje.

Hvala unaprijed.

30-05-2015, 08:04 PM (This post was last modified: 30-05-2015 08:09 PM by sunbeach.)
Nije mi jasna tvoja slika mreza 30 dana zarada 403e

Adsense (7 dana) zarada 70e jedino sto vidm je veci cpm na adsense.

Ja imam non-skippable ads preko adsense,ali nisam ukljucio jer kazu da to odvraca ljude od gledanja video snimaka.

Preko adsense neces imati non-skippable ads dok god ne budes full partner a za to trebaju i godine i hiljade subcribera i stotine video snimaka...ne smes imati strajkove i losu reputaciju naloga,sto znaci ako se bavis piraterijom zaboravi full partnerstvo.
30-05-2015, 08:12 PM (This post was last modified: 30-05-2015 08:13 PM by Anri1.)
Kanal mi je cist, nemam strajkove, sav sadrzaj na kanalu je moj. Kanal mi je star 6 godina. Koliko pregleda i pretplatnika je potrebno da bi postao full partner?

30-05-2015, 08:27 PM (This post was last modified: 30-05-2015 08:46 PM by sunbeach.)
Vecina kazu preko 5 hiljada pretplatnika ali ja sam postao full sa sad se ne secam da li 2 ili 3 hiljade pretplatnika e sad u cemu je fora nemam pojma ali to ne igra bas glavnu ulogu, mora kanal biti aktivan,redovno se uploadovati video snimci(bar jednom nedeljno),imati stotine snimaka...pregledi moraju biti sve ukupno milionski,znaci ja sam imao negde mozda sedam miliona kada sam postao full partner,ne secam se svega tacno jer davno je bilo.

Ni jednom nikada ne smes imati ni jedan strajk ili losu reputaciju.
Thanks given by (1): Anri1
Post Reply 

Possibly Related Threads...
Thread: Author Replies: Views: Last Post
  Svi zahtevi Partnerskih Mreza na Youtube Mrxula 96 24,080 10-03-2018 12:28 PM
Last Post: mico
  Razlika izmedju mreza i adsense-a Jeronimo034 1 852 19-05-2016 08:42 PM
Last Post: Loxo
  Muzicka mreza rajkec 6 1,827 19-11-2015 02:13 PM
Last Post: Kapetan Bačvica
  Balkan Smart Network - Youtube mreza na balkanu haso11 1 1,401 24-09-2015 09:58 AM
Last Post: novii

Forum Jump:

User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)