Post Reply 

Thread Rating:
  • 0 Votes - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Adsense ili mreza? Ko bolje placa?
31-03-2015, 10:11 PM
Adsense ili mreza? Ko bolje placa?
Potrebno mi je vase misljenje.
Cesto primam mailove od raznih mreza koje mi nude partnerstvo i CPM od 5 do 20 dolara. Sa Adsense nisam nikako zadovoljan, pogotovo ove godine.
Od 6775000 YT pregleda monetizovano je 3247000 pregleda po cijeni od 0.60 Eura. Lifetime RPM je 1.05 Eura.

Analytics:

Da li bih bolje prosao sa nekom mrezom ili je bolje da ostanem na Adsense?

Hvala.

http://www.nature-relaxation.com/
Send this user an email Find all posts by this user
Quote this message in a reply Thank you
04-04-2015, 02:13 PM
RE: Adsense ili mreza? Ko bolje placa?
(31-03-2015 10:11 PM)Anri1 Wrote:  Da li bih bolje prosao sa nekom mrezom ili je bolje da ostanem na Adsense?

Ne znam na koji način je moguće da ti neka mreža plati više novaca ako se ustvari radi o istoj Adsense sumi? Taj iznos sada dijeliš na dva dijela (ti i mreža) i logički je očekivati da se može samo smanjiti a nikako povećati. Sorry
Naravno, ovo je samo moje mišljenje, i nije, nažalost, iz prve ruke utoliko što govorim samo kao promatrač, i (još) Smile nemam YT kanal niti izdaleka te kategorije pregleda, još manje iskustvo članstva u nekoj mreži. Sorry
Ipak, moguće je tako, recimo, da će mreža pružiti neke druge pogodnosti koje nisu direktno skuplji klik, ali indirektno utječu na veću zaradu. To bi bilo naprimjer podrška u promociji klipa koja će na koncu dovesti do iste stvari.
No, ti nemaš problem te vrste i nije ti potrebna promocija, nego samo adekvatnije vrednovanje (velikog broja) pregleda. Sumnjam i da mreže uzimaju na sebe promociju, zašto bi onda tražili (ne mali) broj pregleda videa za pristup mreži?
Postoji možda neka druga caka?
Istina je i da najveći Youtube prezenteri koji imaju preglede > 1 000 000 000... skoro u pravilu nisu članovi nikakvih mreža nego su u Adsenseu. Smile

Anri, nadam se da će se ovdje javiti netko sa iskustvom ove vrste, uvjeren sam da postoji još nekoliko velikih Youtube igrača na ovom Forumu, naravno,
uz onih nekoliko koje osobno poznajem (preko Foruma) Smile i koje pozdravljam ovom prilikom. Fever

Još jedna loša vijest - R.I.P. Prince.
Free Classified Ads - Free Classifieds.
Kvadar Oglasi, Besplatni Mali Oglasi.
Find all posts by this user
Thanks given by (1): Anri1
04-04-2015, 04:13 PM
Ko dobro zaradjuje preko oadsense-a on ce napisati da je bolji adsense,ko bolje zaradjuje preko neke mreze on ce napisati da je bolje preko mreze i tako ukrug,ja zaradjujem preko adsense-a i misli da kod tebe nesto ne stima sa tim zemljama i cenom klika,jer bi trebao imati mnogo veci CPM kao primer dajem moj CPM koji je 15$ i isto kao i kod tebe imam najvise USA pregleda.
04-04-2015, 05:46 PM
Pošto ima diskusije o partnerstvu i mrežama, a da neotvaram novu temu (ako nije problem) da li neko koristi ili je od skoro na socialblade.
Interesuju me vaši utisci i mišljenje?
Koliko traje ugovor (kad se može raskinuti)?
04-04-2015, 06:01 PM (This post was last modified: 04-04-2015 06:42 PM by Kapetan Bačvica.)
(04-04-2015 05:46 PM)deea8888 Wrote:  a da neotvaram novu temu (ako nije problem)

A zašto da ne otvaraš novu temu? Sorry
Kako nije problem?
Ovakva spamerska pitanja možeš na drugom mjestu postavljati, otvori lijepo novu temu, ovdje pokušavamo ozbiljnu raspru.
Hajde molim te, ako je još na vrijeme, izbriši svoj post (klikni na X dole desno), pa ću i ja svoj. Smile

Brzo brzo.
Hvala.
Fever

Još jedna loša vijest - R.I.P. Prince.
Free Classified Ads - Free Classifieds.
Kvadar Oglasi, Besplatni Mali Oglasi.
Find all posts by this user
04-04-2015, 06:50 PM
Zakasnio sam, ali nisam imao lošu nameru iz razloga što pitanje je bilo prosto i zahtevalo je kratki odgovor i zbog toga nisam htio otvarati novu temu.
Izvinjavam se, a ako admin može neka obriše post.
04-04-2015, 07:11 PM (This post was last modified: 04-04-2015 07:13 PM by Anri1.)
(04-04-2015 02:13 PM)Kapetan Bačvica Wrote:  Ne znam na koji način je moguće da ti neka mreža plati više novaca ako se ustvari radi o istoj Adsense sumi?

Adsense računa broj klikova na reklamu (RPM), dok mreže računaju broj pregleda na kojima je prikazana reklama (CPM). A s obzirom da je meni CTR 1% (jedan klik na 100 monetizovanih pregleda, što je 1 klik na 200 YouTube pregleda) od mreže očekujem puno veću zaradu.

Ja sam u ovome početnik pa me ispravite ako griješim.
(04-04-2015 04:13 PM)sunbeach Wrote:  moj CPM koji je 15$ i isto kao i kod tebe imam najvise USA pregleda.
Ja ovakav CPM mogu samo da sanjam.

Na zoomin .tv sam na nagovor mrxule bio prije nekih 9 mjeseci i nisam bio zadovoljan pa sam nakon kratkog vremena odustao. Ali tad nisam imao ni približno pregleda kao sad.

Ovo je statistika sa zoomin

04-04-2015, 07:57 PM
(04-04-2015 07:11 PM)Anri1 Wrote:  Adsense računa broj klikova na reklamu (RPM), dok mreže računaju broj pregleda na kojima je prikazana reklama (CPM). A s obzirom da je meni CTR 1% (jedan klik na 100 monetizovanih pregleda, što je 1 klik na 200 YouTube pregleda) od mreže očekujem puno veću zaradu.

Adsense racuna i jedno i drugo,za mreze ne znam.
05-04-2015, 11:26 AM (This post was last modified: 05-04-2015 12:10 PM by Anri1.)
Mislim da nisi u pravu po pitanju Adsense. Adsense racuna samo klikove.
Koja mreza je po vama najbolja i koji su uslovi za ulazak u istu?

05-04-2015, 07:51 PM
(05-04-2015 11:26 AM)Anri1 Wrote:  Koja mreza je po vama najbolja i koji su uslovi za ulazak u istu?

Niko ne zna?
Koja mreza ima najveci CPM? Da li je to Fullscreen?

14-04-2015, 05:00 PM
(05-04-2015 07:51 PM)Anri1 Wrote:  
(05-04-2015 11:26 AM)Anri1 Wrote:  Koja mreza je po vama najbolja i koji su uslovi za ulazak u istu?

Niko ne zna?
Koja mreza ima najveci CPM? Da li je to Fullscreen?

Moram da kazem da postoji mogucnost da se vise zaradi u partnerstvu sa MCN nego preko AdSense. Da bi se to desilo, MCN mora da prodaje dodatno reklame na tvom kanalu (videima) ili da prodaje brendovima prostor na tvom videu (ili dogovori da napravis video samo za taj brend). Ovo je direktni nacin povecanja zarade. Indirektan je kroz povecanje pregleda na tvom kanalu preko promotivnih ili SEO aktivnosti.
Da li zasigurno ja (ili neko drugi) zna za MCN koji ce ti vise zaraditi nego AdSense? Odgovor je NE. To stvarno zavisi od dosta faktora, a pre svega od toga da li ce MCN da ispuni zadatke opisane u Ugovoru. Ja sam vec duze vreme kod Zoomin i savetovao bi te da bezis od njih, jer apsolutno ne rade svoj posao.
Po onome sto znam o Freedom MCN, cinimi se kao ok mreza i nemaju lock in sto znaci da ces moci da odes kad god to pozelis pa mozes da probas i vidis. Ostaje pitanje, da li ce se oni truditi oko tebe s obzirom da nemaju lock in... Evo jedan link koji ti mozda pomogne u dobijanju odgovora na tvoje pitanje u naslovu. http://www.ytcheck.com/home.html
Ne znam da li su ove info tacne ali mozes da dobijes neki uvid....
Thanks given by (2): Anri1, Kapetan Bačvica
14-04-2015, 10:11 PM (This post was last modified: 14-04-2015 10:19 PM by Anri1.)
Badramirez hvala ti na odgovoru.
Cuo sam da se dosta ljudi kao i ti zali na Zoomin. Ja mislim da bih ja i na najlosijoj mrezi imao vecu zaradu nego na Adsense. Ove godine mi je RPM 0.55€, ne znam zasto je to tako. Definitivno cu preci na mrezu, samo je pitanje koju. Trazim mrezu koja ima visok CPM. Uslovi za partnerstvo mi nisu problem jer imam veliki broj pregleda dnevno a sav sadrzaj na kanalu je moj.
Neke mreze su mi se vec nudile, Freedom mi nudi CPM $7-$10, UltimateContentTV $5-$10, uniquenetwork $5-$20, Filmstudios $3-$10... Koliko je vjerovati ovome sto oni pisu?

15-04-2015, 06:21 PM
(14-04-2015 10:11 PM)Anri1 Wrote:  Badramirez hvala ti na odgovoru.
Cuo sam da se dosta ljudi kao i ti zali na Zoomin. Ja mislim da bih ja i na najlosijoj mrezi imao vecu zaradu nego na Adsense. Ove godine mi je RPM 0.55€, ne znam zasto je to tako. Definitivno cu preci na mrezu, samo je pitanje koju. Trazim mrezu koja ima visok CPM. Uslovi za partnerstvo mi nisu problem jer imam veliki broj pregleda dnevno a sav sadrzaj na kanalu je moj.
Neke mreze su mi se vec nudile, Freedom mi nudi CPM $7-$10, UltimateContentTV $5-$10, uniquenetwork $5-$20, Filmstudios $3-$10... Koliko je vjerovati ovome sto oni pisu?

Svi oni reklamiraju CPM na osnovu idealnih uslova (pregledi iz zapadnih zemalja, dobra sezona u godini, dobar retention itd), realnost je drugacija. Ono sto mene ovde brine je tvoj RPM s obzirom da imas uglavnom preglede iz USA. Od ponudjenih mreza, meni je najbliza Freeedom (ostale mi nisu poznate, verovatno su subnetwork) a treba da razmotris i Fullscreen, Broadband tv, socialblade (RPM-makergen)). Obrati paznju da ne potpises za neku podmrezu (subnetwork) jer se desilo npr: TGN je sub od broadband-a i njihov RevShare je bio 100%! Ali, dobijes 100% od iznosa koji ostane kada TGN podeli zaradu sa broadband 60/40. Zato pazi na to. Trazi od svih ugovor da vidis.
15-04-2015, 07:45 PM (This post was last modified: 15-04-2015 09:01 PM by Anri1.)
Prema ovom sajtu gore sto si mi poslao, broadband spada pod Scam. Fullscreen necu jer se moram vezati ugovorom na dvije godine. Izgleda da ce odluka na kraju pasti na Freedom.

Edit:
Upravo sam im poslao zahtjev, pa sta bude.

Edit:
(15-04-2015 06:21 PM)badramirez Wrote:  Ono sto mene ovde brine je tvoj RPM
I mene to brine.
Zaboravio sam da kazem da mi je Page CTR 1.76 a CPC 0.04. Ako se kojim slucejem CPC poveca, CTR se automacki smanjuje, tako da RPM ostaje u glavnom isti.
Moguce je da je razlog loseg CTR zato sto mi je 66% embed pregleda.

Vidjecu sad kako ce biti na mrezi, nadam se da ce biti bolje.

15-04-2015, 11:02 PM
(15-04-2015 07:45 PM)Anri1 Wrote:  Prema ovom sajtu gore sto si mi poslao, broadband spada pod Scam. Fullscreen necu jer se moram vezati ugovorom na dvije godine. Izgleda da ce odluka na kraju pasti na Freedom.

Edit:
Upravo sam im poslao zahtjev, pa sta bude.

Edit:
(15-04-2015 06:21 PM)badramirez Wrote:  Ono sto mene ovde brine je tvoj RPM
I mene to brine.
Zaboravio sam da kazem da mi je Page CTR 1.76 a CPC 0.04. Ako se kojim slucejem CPC poveca, CTR se automacki smanjuje, tako da RPM ostaje u glavnom isti.
Moguce je da je razlog loseg CTR zato sto mi je 66% embed pregleda.

Vidjecu sad kako ce biti na mrezi, nadam se da ce biti bolje.

E, pa, nek ti je sa srecom! Drinking

Obavezno javi utiske, jer ja sad menjam mrezu a oni su mi B opcija.

Ovde si davao neke brojke (CPC, CTR) iako imam bazicno znanje o njima, verovatno su one bitnije kada zaradjues preko AdSensa, pa ne bi mogao da komentrisem. Jedno mi je bas zanimljivo, a to je, kao sto si i sam rekao, pregledi videa na drugim sajtovima (66% embeded) - da li je moguce da ljudi koji gledaju videe na drugim sajtovima imaju ukljucene Ad Blockere i zato manje zaradjues?
16-04-2015, 09:38 PM
(15-04-2015 11:02 PM)badramirez Wrote:  E, pa, nek ti je sa srecom!
Obavezno javi utiske, jer ja sad menjam mrezu a oni su mi B opcija.
Hvala.
Javicu, bez brige.
(15-04-2015 11:02 PM)badramirez Wrote:  Ovde si davao neke brojke (CPC, CTR) iako imam bazicno znanje o njima, verovatno su one bitnije kada zaradjues preko AdSensa, pa ne bi mogao da komentrisem.
Page CTR - broj klikova na reklame podjeljen sa brojem monetizovanih pregleda. Npr. 2 klika na 1000 pregleda, CTR ce biti 2%
CPC - cijena klika
(15-04-2015 11:02 PM)badramirez Wrote:  Da li je moguce da ljudi koji gledaju videe na drugim sajtovima imaju ukljucene Ad Blockere i zato manje zaradjues?
Moguce je. Ja sam mislio da ti blokeri blokiraju reklame samo kada se video gleda direktno preko YouTube, ali sad sam se uvjerio da se reklame mogu blokirati i na embeded videima.

21-04-2015, 02:41 PM
(15-04-2015 11:02 PM)badramirez Wrote:  Obavezno javi utiske, jer ja sad menjam mrezu a oni su mi B opcija.

Da javim utiske kao sto sam i obecao...
Evo vec sest dana sam partner sa Freedom i vec razmisljam da se vratim na Adsense. CPM nista nije veci nego RPM na Adsense, jos kad odbijem 10% sto moram dati njima, to dodje na isto, cak i manje. Ostacu na mrezi jos nekoliko dana, ako se stanje ne popravi vracam se na stari dobri Adsense.

Badramirez, tebi cu na pp poslati malo detaljnije.

Thanks given by (1): Kapetan Bačvica
21-04-2015, 03:55 PM
Lepo sam ti napisao da adsense placa i klikove i preglede,preko adsense sam vec skoro tri godine i nikada nisam imao problema,ma kakve mreze dok njima plati adsense pa oni uzmu sebi,tebi ostanu mrvice.
21-04-2015, 07:35 PM (This post was last modified: 21-04-2015 07:40 PM by Anri1.)
Ja sam nekoliko puta na Adsense imao i po 3000 pregleda bez ijednog klika a zarada je bila 0, zato sam ti gore rekao da mislim da Adsense naplacuje samo klikove, a to sam negdje i procitao. Ali dobro, moguce je da je tacno to sto govoris.
Na njihovom sajtu kazu da je za Unlink potrebno i do mjesec dana. Postoji li ikakva sansa da se to ubrza?

21-04-2015, 08:19 PM
Nikada mi se tako nesto nije desilo a nemam ni razloga da branim adsense,da su me nesto prevarili odma bi napisao ali za ove 3 godine sve je teklo glatko.
Post Reply 

Possibly Related Threads...
Thread: Author Replies: Views: Last Post
  Svi zahtevi Partnerskih Mreza na Youtube Mrxula 96 23,039 10-03-2018 12:28 PM
Last Post: mico
  Razlika izmedju mreza i adsense-a Jeronimo034 1 824 19-05-2016 08:42 PM
Last Post: Loxo
  Muzicka mreza rajkec 6 1,753 19-11-2015 02:13 PM
Last Post: Kapetan Bačvica
  Balkan Smart Network - Youtube mreza na balkanu haso11 1 1,361 24-09-2015 09:58 AM
Last Post: novii

Forum Jump:

User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)