Post Reply 

Thread Rating:
  • 0 Votes - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Najbolje rješenje za E-commerce sajt
» Najbolji način za pravljenje sajta
24-03-2015, 08:38 PM (This post was last modified: 24-03-2015 08:42 PM by SahMat.)
Najbolje rješenje za E-commerce sajt
Treba da napravim e-commerce sajt na našem jeziku sa jako puno detalja kao npr. svi prijavljeni na sajtu mogu kupovati i prodavati artikle, jedan artikl može kupiti samo jedan kupac i poslije uplate može ga download-ovati bezbroj puta, automatski provizija neke uplate ide na moj paypal, i da ne nabrajam još mnogo stvari.

Nisam još nikako pravio ovakvu vrstu sajtova, tako da stvarno o tome još ne znam skoro ništa.
Šta mi vi preporučujete, šta bi najbolje bilo koristiti za pravljenje ovakvog sajta?
Najviše bi mi odgovarala da sajt bude rađen u Wordpress-u.

Svaki odgovor je dobrodošao.
Unaprijed hvala! Waving
Visit this user's website Find all posts by this user
Quote this message in a reply Thank you
24-03-2015, 08:55 PM
RE: Najbolje rješenje za E-commerce sajt
Evo skoro sam iz dosade pravio takav sajt,ovo je samo probni ali plugin je bas to sto tebi treba samo ga izmenjas Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu.
Send this user an email Find all posts by this user
24-03-2015, 09:10 PM
(24-03-2015 08:55 PM)sunbeach Wrote: Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu. Evo skoro sam iz dosade pravio takav sajt,ovo je samo probni ali plugin je bas to sto tebi treba samo ga izmenjas Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu.

Koji plugin? Mislio sam koristiti woocommerce, ali ne znam da li to sve sa njim mogu napraviti?
24-03-2015, 09:18 PM
Plugin se zove another wordpress classifieds ovo sto sam ja stavio je free verzija a ima i premium mozes pogledati na njihovom sajtu.
24-03-2015, 09:44 PM
(24-03-2015 09:18 PM)sunbeach Wrote: Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu. Plugin se zove another wordpress classifieds ovo sto sam ja stavio je free verzija a ima i premium mozes pogledati na njihovom sajtu.

Nisam te baš najbolje skontao, šta radim sa ovih pluginom i treba li još koji instalirati?
24-03-2015, 09:51 PM
Ipak tebi treba drugaciji plugin jer tek sad vidim da hoces i ti da uzimas proviziju,ovo je obican plugin za oglase.
24-03-2015, 09:53 PM
(24-03-2015 09:51 PM)sunbeach Wrote: Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu. Ipak tebi treba drugaciji plugin jer tek sad vidim da hoces i ti da uzimas proviziju,ovo je obican plugin za oglase.

Da li bi se to sve moglo napraviti sa woocommerce-om?
24-03-2015, 09:54 PM
Ma to bi se sve moglo napraviti i sa ovim sto sam ti ja dao ali trebaju velike prepravke.
28-03-2015, 07:09 PM
Zna li bar neko neki sajt na kome bih mogao pronaći rješenje (tj. postaviti isto pitanje) ??
28-03-2015, 07:52 PM (This post was last modified: 28-03-2015 07:53 PM by sunbeach.)
To ti je na fazon odesk i elance...ti bi uzimao proviziju,nadji na internetu kako se prave takvi sajtovi i imas da kupis kompletnu skriptu ili probaj naci ili napraviti to sam ili plati nekome da ti to napravi.
Thanks given by (1): SahMat
29-03-2015, 01:50 AM
(24-03-2015 08:38 PM)SahMat Wrote: Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu. Treba da napravim e-commerce sajt na našem jeziku sa jako puno detalja kao npr. svi prijavljeni na sajtu mogu kupovati i prodavati artikle, jedan artikl može kupiti samo jedan kupac i poslije uplate može ga download-ovati bezbroj puta, automatski provizija neke uplate ide na moj paypal, i da ne nabrajam još mnogo stvari.

Nisam još nikako pravio ovakvu vrstu sajtova, tako da stvarno o tome još ne znam skoro ništa.
Šta mi vi preporučujete, šta bi najbolje bilo koristiti za pravljenje ovakvog sajta?
Najviše bi mi odgovarala da sajt bude rađen u Wordpress-u.

Svaki odgovor je dobrodošao.
Unaprijed hvala! Waving

Ako je Wordpress u pitanju najbolje bi bilo unajmiti nekoga da ti uradi odnosno izmjeni neku wordpress temu u skladu sa potrebama klijenta.Ne vidim drugačije riješenje osim da programiraš i dizajniraš sve ispočetka.

Nego, pitanje je ima li klijent pare da to plati?Pitam jer često naletim na domaće klijente koji bi sve i svašta za neku mizernu cijenu,nadam se da nije takav slučaj..
Find all posts by this user
29-03-2015, 12:09 PM (This post was last modified: 29-03-2015 12:09 PM by SahMat.)
(29-03-2015 01:50 AM)flex202 Wrote: Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu. Nego, pitanje je ima li klijent pare da to plati?Pitam jer često naletim na domaće klijente koji bi sve i svašta za neku mizernu cijenu,nadam se da nije takav slučaj..

Klijent ima para da to plati, a za sajt nije nikakva žurba, tako da to želim odraditi profesionalno.
Post Reply 

Possibly Related Threads...
Thread: Author Replies: Views: Last Post
  Koja je najbolja e-commerce platforma za pocetnike ? Davor Bomestar 8 341 14-12-2016 02:46 PM
Last Post: freemind

Forum Jump:

User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)