Post Reply 

Thread Rating:
  • 0 Votes - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kako zaraditi na blogu od 100k+ posjeta mjesečno?
21-03-2015, 02:50 PM
Rolleyes Kako zaraditi na blogu od 100k+ posjeta mjesečno?
Imam blog koji mjesečno ima preko 100k posjeta. Zanima me, šta mislite koji je najbolji način zarade?
Send this user an email Find all posts by this user
Quote this message in a reply Thank you
21-03-2015, 04:00 PM
RE: Kako zaraditi na blogu od 100k+ posjeta mjesečno?
Imam osećaj da se ponavlja pitanje u formatu:

"Imam blog/sajt i imam x.xxx poseta mesečno, kako zaraditi."

Bitno je razumeti da je velika razlika u startu da li je blog na domaćem ili stranom jeziku. Tj. bitnije je odakle dolazi poseta, ali je logično da će sajt na engleskom imati dosta posete iz top tier zemalja, onih najskupljih kod manje više bilo kog oglašivača (recimo UK, USA, Austalia itd.)

Drugo, bitna je tematika. Sajt na srpskom čija poseta zavisi od spamanja naslova koji počinju sa "Šokantno", "Neverovatno", i moj favorit "Nećete verovati..." na Facebook grupama zabavne tematike ne vredi skoro pa ništa.

Nasuprot tome, blog na engleskom na kome se okupljaju small business owneri bi sa takvom količinom posete sigurno moglo jako lepo monetizovati.

Dakle, od same brojke bitnija je tematika bloga, jezik na kome se piše, ko su posetioci...

http://igortomic.net
Visit this user's website Find all posts by this user
Thanks given by (3): JelenaM, vlajko71, Raymond
21-03-2015, 07:08 PM
Pa evo i ovde smo ti objasnjavali http://www.internetzarada.org/showthread.php?tid=11380
samo sto je pitanje bilo drugacije.
22-03-2015, 11:25 AM
(21-03-2015 04:00 PM)Igor Tomić Wrote:  Imam osećaj da se ponavlja pitanje u formatu:

"Imam blog/sajt i imam x.xxx poseta mesečno, kako zaraditi."

Bitno je razumeti da je velika razlika u startu da li je blog na domaćem ili stranom jeziku. Tj. bitnije je odakle dolazi poseta, ali je logično da će sajt na engleskom imati dosta posete iz top tier zemalja, onih najskupljih kod manje više bilo kog oglašivača (recimo UK, USA, Austalia itd.)

Drugo, bitna je tematika. Sajt na srpskom čija poseta zavisi od spamanja naslova koji počinju sa "Šokantno", "Neverovatno", i moj favorit "Nećete verovati..." na Facebook grupama zabavne tematike ne vredi skoro pa ništa.

Nasuprot tome, blog na engleskom na kome se okupljaju small business owneri bi sa takvom količinom posete sigurno moglo jako lepo monetizovati.

Dakle, od same brojke bitnija je tematika bloga, jezik na kome se piše, ko su posetioci...

Ovako, blog je sa prenosima sportskih mečeva uživo, manje-više piraterija. Blog je na "srpskohrvatskom". Mjesečno uglavnom preko 100 000 posjeta. Podaci analitike kažu da sam prošlog mjeseca imao nešto malo više od 99 000 posjeta. Ubjedljivo najviše posjeta dolazi sa prostora Balkana (Srbija, BiH, Crna Gora, Hrvatska), ali bilo je i 1045 posjeta iz Njemačke, 938 Austrija, 901 Slovenija, 869 Rusija, 495 SAD...

@sunbeach
Jeste malo, ali tražim neku novu ideju Smile

Zanima me možete li mi reći za neki pop ads servis za koji ste sigurni da mu neće smetati što strimujem utakmice. Ja sam npr. našao popads/tačka/net ali nisam siguran da li će im smetati.
22-03-2015, 06:39 PM
Najbolje ti je da vidis sta ostali blogovi/sajtovi sa tom tematikom koriste od reklama na svojim sajtovima/blogovima,pa i ti to koristi.
22-03-2015, 11:15 PM
Ubacio sam popads sa adf.ly. Danas sam imao preko 10 000 posjeta što bi mi donijelo par dolara, ako sam dobro shvatio princip rada...

Znači na bilo koju stranicu na blogu kad neko uđe otvori kao neku reklamu u drugom prozoru...

Samo što i ja dnevno otvorim po 30-40 puta neku stranicu na blogu. Šta mislite, da li će im to smetati?
23-03-2015, 06:55 PM
Nece im smetati sto ti otvaras stranice,jer adf.ly racuna zaradu samo 5 puta sa iste ip adrese,sto znaci ako neko udje 5 puta imaces zaradu od te osobe/ip adrese ali sve posle toga od te iste iste osobe/ip adrese neces imati zaradu.
23-03-2015, 08:16 PM (This post was last modified: 23-03-2015 08:33 PM by SteGa.)
Čekaj pet puta dnevno/sedmično/uvijek...?

EDIT: Ne treba odgovor Smile Pronašao sam info na Knowledge Base kod njih na sajtu...
23-03-2015, 08:34 PM
Samo vazi za dnevno.
23-03-2015, 09:03 PM (This post was last modified: 23-03-2015 09:04 PM by SteGa.)
(23-03-2015 08:34 PM)sunbeach Wrote:  Samo vazi za dnevno.

Da, da, kažem našao sam Smile

Samo da dodam, ako nekog zanima, ide odlično Biggrin

Juče sam zaradio dolar i po, ako ovako nastavi biće odlično. Pop ads se ne plaća baš mnogo (kada su u pitanju posjete sa Balkana), ali na veliku posjetu koliku ja imam izgleda da je isplativo, a dobra stvar je što pop ads ne nerviraju posjetioce kao npr. kada moraju čekati 5 sekundi da kliknu na "SKIP AD"...

Naravno, najprofitabilniji će mi biti vikenda i eventualno utorak/srijeda/četvrtak ako se igraju Liga Šampiona, Evroliga i slične stvari Smile

Ako nastavim raditi sa Adf.ly i budem zadovoljan možda ću napisati jedan opširniji post uskoro jer, koliko sam shvatio, oni su relativno nedavno uključili Pop ads u ponudu i još je u fazi testiranja.
Thanks given by (1): novii
23-03-2015, 09:53 PM
Posete sa balkana se kod vecine oglasivaca placa u proseku 0.50 centi,radima ja i sa adf.ly vec godinama.
24-03-2015, 03:51 AM
(23-03-2015 09:53 PM)sunbeach Wrote:  Posete sa balkana se kod vecine oglasivaca placa u proseku 0.50 centi,radima ja i sa adf.ly vec godinama.

0.5$ na 1000 pregleda?
To je za one što sačekaju 5 sekundi i kliknu skip ads ili se nekako drugačije gleda.

@mishomp | brz net | igrice-tigrice.com
Send this user an email Visit this user's website Find all posts by this user
24-03-2015, 07:10 PM
(24-03-2015 03:51 AM)mishop Wrote:  
(23-03-2015 09:53 PM)sunbeach Wrote:  Posete sa balkana se kod vecine oglasivaca placa u proseku 0.50 centi,radima ja i sa adf.ly vec godinama.

0.5$ na 1000 pregleda?
To je za one što sačekaju 5 sekundi i kliknu skip ads ili se nekako drugačije gleda.

Za to! Za Shrink sam objasnjavao,pop ads jos nisam koristio,ali mogao bi i to da stavim na sajtove.
25-03-2015, 04:08 PM
(24-03-2015 07:10 PM)sunbeach Wrote:  
(24-03-2015 03:51 AM)mishop Wrote:  0.5$ na 1000 pregleda?

Za to! Za Shrink sam objasnjavao,pop ads jos nisam koristio,ali mogao bi i to da stavim na sajtove.

Za pop ads sa Balkana se plaća u prosjeku 0,18...
25-03-2015, 04:35 PM
Stavi paypal i skrill button za donacije i affiliate bannere od poznatijih online kladara tipa bwin, bet-at-home, ekspekt, unibet.. Ovo sa popupom i link shrinkom je smijesna zarada za tu posjetu.

Money can't buy happiness... But somehow it's more comfortable to cry in a BMW than on a bicycle....
25-03-2015, 06:57 PM
Pa nije to jaka poseta,to je u proseku samo 3500 dnevno na dan.
25-03-2015, 07:54 PM
Pa da, 50 centi na 3500 posjete. Po meni je to smijesno. Time mjesecno nemozes pokriti ni internet. Sigurno ima boljih nacina monetizacije te posjete, koliko got ona losa bila, od popupa i shrinka.

Money can't buy happiness... But somehow it's more comfortable to cry in a BMW than on a bicycle....
25-03-2015, 09:48 PM
(25-03-2015 04:35 PM)djetlic Wrote:  Stavi paypal i skrill button za donacije i affiliate bannere od poznatijih online kladara tipa bwin, bet-at-home, ekspekt, unibet.. Ovo sa popupom i link shrinkom je smijesna zarada za tu posjetu.

Hvala na prijedlozima. Što se tiče donacija, ne vjerujem da bi iko donirao...

A što se tiče kladionica na koji način oni rade affiliate, tj. kako "isplaćuju"?
25-03-2015, 11:27 PM (This post was last modified: 25-03-2015 11:27 PM by djetlic.)
Vjeruj mi da bi, pogotovo na skrill jer njime se uglavnom koriste kladioničari, a takvih kod tebe ima jako puno. Paypal kod nas na balkanu sve više ljudi koristi, pa bi mogao i njeg stavit. Jedan poznanik je imao neki blog o šumama na eng jeziku i kroz par mjeseci je skupio nekoliko stotina $$ samo na donacijama. Samo je stavio donate button i napisao da prima sitne donacije za host i održavanje stranice i najviše je dobio 90$ u komadu. Kladionice isplačuju neki % od uplate ljudi koji se regaju preko tvog linka.

Post Reply 

Possibly Related Threads...
Thread: Author Replies: Views: Last Post
  Kako zaraditi velike novce s malim niche web stranicama i.m.warrior 146 97,991 01-08-2017 04:03 PM
Last Post: freeall
  Najbolji način zarade na blogu od 25k poseta mesečno? Voterx 17 5,440 20-03-2017 11:26 PM
Last Post: Voterx
Rolleyes Kako zaraditi sa freeware app na Google Play-u? Piksel 2 1,418 13-01-2016 03:53 PM
Last Post: Piksel
  Reklame na blogu vucha 10 2,342 23-08-2015 03:27 PM
Last Post: vucha
  sardžaj na blogu marg 9 2,091 10-01-2015 01:14 PM
Last Post: Kapetan Bačvica
  Da li je moguce zaraditi bez kliktanja na reklame Baki00 31 12,637 16-04-2014 09:20 AM
Last Post: The_One
  Par pitanja - kako zaraditi sa mojim znanjem Sufix 3 2,811 06-04-2014 05:14 PM
Last Post: zuky123
  Kako zaraditi bez web stranice i adsensea ? :/ Pomoc josipkasra 11 3,581 10-12-2013 04:36 PM
Last Post: mvasic

Forum Jump:

User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)