Post Reply 

Thread Rating:
  • 0 Votes - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Preduzetnistvo i nove tehnologije
19-03-2015, 08:50 PM (This post was last modified: 19-03-2015 08:56 PM by freemind.)
Preduzetnistvo i nove tehnologije
Ideja za temu mi je pala na pamet , posle privatne poruke jednog clana, koji je trazio savet ,cemu da se posveti, kako da pocne da zaradjuje.

Upravo sam testirao program http://www.videoscribe.co/ koji prakticno ima sve funkcije i template-ove, i gde samo slazes prodajni video po svom ukusu bez znanja crtanja i uopste video produkcije. Program ima bas dosta funkcija, treba ga upoznati ali daleko je to manje vremena od ucenja crtanja ili cele video produkcije.

Ako znamo da na fiveru mozes iznajmiti fenomenalni glas( provereno) za audio za 5$ , znaci jedan prodajni video- tebi treba 5$, sat- dva vremena na videscribe-u da slozis sve ,dolazimo do toga da preduzetnik da bi kreirao svoj proizvod iz oblasti prodajnog videa, treba da se skoncetrise na samu ideju, i da je time uradio 90% svoje usluge.

Hocu da kazem, neko ko zeli da prodaje prodajne video sadrzaje i prezentacije koji su danas izuzetno trazeni, moze uz pomoc naprednih programa, da uprosti i da olaksa svoj trud, tako sto ce svu energiju preusmetiti na smisljanje koncepta i samog texta u videu.Pogledao sam na Amazonu, ima dosta knjiga u vezi prodaje i videa, prodajnih slogana, kako napraviti dobru prezentaciju....

Imamo primere i u drugim oblastima- kreiranje softvera- ubot....

Dolazimo do toga, da mozemo kreirati potpunu produkciju za mnogo krace vreme nego sto bi to uradili na standardan nacin i skoncetrisati se samo na jedan deo proizvoda, a to znaci da mozemo sebi dati vise vremena da unapredimo taj segment i budemo konkurentniji. Takodje, manje vremena- manja cena proizvoda, ili ista cena+ bonusi razni.

Da li neko koristi softvere koji skracuju vreme za kreiranje proizvoda iz neke oblasti i da li je pokusao da bude preduzetnik uz pomoc njih, a da nije u osnovi strucnjak iz date oblasti?
Send this user an email Find all posts by this user
Quote this message in a reply Thank you
Thanks given by (1): Tommmy
19-03-2015, 09:04 PM
RE: Preduzetnistvo i nove tehnologije
Meni bas tako nesto treba da promovisem clickbank proizvode,da li si ti to testirao ili pitas da li je neko testirao i isprobao pa da napise iskustva ili tutorijal!?
19-03-2015, 09:12 PM
Da, testirao sam, nije tema samo o tom programu, vec uopste, o mogucnosti preduzetnistva sa slicnim programima, koji skracuju vreme produkcije i omogucavaju preduzetniku da se skoncetrise samo na jedan deo projekta.
Thanks given by (1): sunbeach
20-03-2015, 04:06 PM (This post was last modified: 20-03-2015 04:18 PM by Kapetan Bačvica.)
Osobno mi je jako interesantna ova tema. Smile
Za Videoscribe znam već par godina, i uglavnom se slažem s ovim što kaže Freemind. Kažem uglavnom jer ipak neće biti dovoljno ovladati Videoscribeom nego će za postizanje uspjeha biti nužno zadovoljiti još cijeli niz kriterija.
Pogotovo kolega Sunbeach, veseli me da ćeš ući u Clickbank vode, dobrodošao si. Smile

Ovdje ću, u to ime, prezentirati svoj Youtube video koji ulazi u temu koju dotiču jedan i drugi.
Videoscribe se pojavljuje u ovom videu, ali ne samo on nego još i cijeli niz programa; prvenstveno After Effects, onda Adobe Premiere i Photoshop, pa i Camtasia Studio, i to je samo za video dio. Još nekoliko programa se koristilo za audio, nema ni potrebe da nabrajam sve, mnogi nisu ni čuli za npr. Cool Edit (to je moj omiljeni, R.I.P.). Smile
Oprostite ako sam vas zadavio sa ovim uvodom, to je bilo samo stoga da vidite da sam tome pristupio vrlo studiozno, pa opet za k... da izvinete. Smile
Videi su od lani tamo, ali je uspjeh mizeran i nikakav. Sorry
Hvala svima koji će pogledati ovaj video, meni nije cilj reklamirati se na ovaj način, naravno, samo se uključujem u raspravu.
Nadam se da ćete se složiti da video djeluje interesantno i profesionalno, ali često to nije dovoljno:

How to Get the Most Out of My iPad
/Najbolje je gledati u Fullscreenu, a za bolje praćenje texta kliknite na ikonicu Subtitles//CC u donjem desnom kutu/

Naravno, istina je da Apple voli vas, a vi volite Apple; taj sam slogan sam smislio u trenucima inspiracije. Smile
Kasnije sam razmišljao i o greškama, i gdje su? Sorry
Danas sam siguran da - glas koji sam koristio; kompjuterski glas a koji čak možda i zvuči dovoljno dobro, ne prolazi ovdje. Sorry Možda ga čak i neki YT algoritam prepoznaje i svrstava - out.
Mislim da je vrlo moguće i da onaj Clickbank link (ne vidi se na filmu, on je na YT stranici) opet alarmira novi algoritam koji još dublje gura moj video. Sorry

Nadam se da se moj post uklapa u temu, svi komentari su dobrodošli. Fever

Još jedna loša vijest - R.I.P. Prince.
Free Classified Ads - Free Classifieds.
Kvadar Oglasi, Besplatni Mali Oglasi.
Find all posts by this user
20-03-2015, 04:35 PM
Kažem uglavnom jer ipak neće biti dovoljno ovladati Videoscribeom nego će za postizanje uspjeha biti nužno zadovoljiti još cijeli niz kriterija.

Napisao sam da je glavna poenta koriscenja ovakvih programa sa predefinisanim funkcijama u tome, sto mozete posvetiti vreme na druge delove proizvoda.

Naravno da kreiranje kvalitetnog proizvoda nije dovoljno, jer videscribe ne vrsi promociju niti prodaje, on i slicni programi ti pomazu kod realizacije ideje.
20-03-2015, 07:53 PM
Dobar je uvod @Kapetan Bačvica ,gde da nadjem taj kompjuterski glas!?
20-03-2015, 08:58 PM (This post was last modified: 20-03-2015 09:00 PM by Kapetan Bačvica.)
He he, @sunbeach tebi se je baš svidjelo ono što sam rekao da izbjegneš? Smile
Ima puno "online voices text to speech", potraži po Googleu, i ovaj moj je na prvoj strani, no možda ima i bolji.
A hoćeš li znati napraviti onako u videu da miče ustima kako bude govorio? Fever

Još jedna loša vijest - R.I.P. Prince.
Free Classified Ads - Free Classifieds.
Kvadar Oglasi, Besplatni Mali Oglasi.
Find all posts by this user
20-03-2015, 09:04 PM (This post was last modified: 20-03-2015 09:05 PM by sunbeach.)
Hehehe pa ne mislim da to mnogo znaci za optimizaciju nekog videa na youtubu taj automatizovani govor a i ne bi ja to sa ustima nego reklamu proizvoda bi napravio a u pozadini da ide zenski glas ili muski zavisno od proizvoda.
Post Reply 

Forum Jump:

User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)