Post Reply 

Thread Rating:
  • 1 Votes - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Internet marketing za promociju muzickog albuma
» Marketing za promociju muzickog albuma
16-02-2015, 04:31 PM
Rolleyes Internet marketing za promociju muzickog albuma
Postovani,

Nov sam sto se tice internet marketinga i ne znam na koji nacin je najbolje da formiram i plasiram na mreze muzicki album koji bi trebalo uskoro da izadje....
U fazi izrade je sajt,imam tviter nalog,fb fun page,youtube chanal otvoren,instagram....
E sada,na koji nacin da to plasiram i kako je pametno uloziti neka novcana sredstva za reklamu ...(dal fb,youtube ili sta vec)
I na koji nacin bi trebalo da napravim neku konekciju sa youtube mrezom da bi mogao i da zaradim od pregleda,posto sam youtube nalog otvorio u Americi i odande bi kacio sadrzaj...

Hvala vam mnogo !
Find all posts by this user
Quote this message in a reply Thank you
16-02-2015, 06:40 PM
RE: Internet marketing za promociju muzickog albuma
Hehe, da ste blize pa da vam ponudim izradu spota, snimanje, editovanje, a ovako mogu editovanje ili typografy. Smile

No, na stranu to, kojom vrstom muzike se bavite? Kada napravite sajt, mozete platiti reklamu na google adwordsu, ali ako vec imate fb, onda mozda bolje tu, jer zivimo u dobu socijalnih mreza, pa ako se nekome dopadne, lajkovace, mozda serovati, a i otvarate mogucnost za vecim brojem pregleda(govorim o reklami posta, pesme po pesme). Ako vec imate neki video, youtube reklama je dobar nacin za promociju, a predlazem vam da povezete klipove na youtube.com-u, tipa 3:17
https://www.youtube.com/watch?v=3s8zmyzq61U

U opisu pesme, prod fba, tvitera .... dodajte tekst pesme, full tekst, nece da skodi. Sad, na kom su jeziku pesme?

Forum marketing je super stvar, tipa ako je hip hop nas, odes na fb jam, ili guglas "hip hop forum", pa podelis sa clanovima ovde. Za sajt mozes i posebnu reklamu, po sajtovima poput ovim, tipa "da li Vam se svidja sajt?" i tako to.

Imas raznih metoda, fb grupe, imas dosta muzickih stranica, grupa, ptaj da okace, ali gledaj da je stranica za vrstu muzike koju radis. Sta znam, u spotu ubacite brdo devojaka, serovace posle. Biggrin

Tu je i TV reklama, no to dosta kosta. Prelistaj svakako forum ali ja bih uradio i SEO na sajtu, nece da skori. Have fun. Smile

Send this user an email Visit this user's website Find all posts by this user
Thanks given by (1): Pjevac85
16-02-2015, 06:53 PM
Hvala mnogo na dobrim informacijama...Album je pop-rock i na Srpskom je jeziku...
Imam uradjeno 9 spotova i planiram da ih uvezem u jednu pricu,i na svakih 10 dana da izadje po jedna pesma i spot...
Ako imas jos neke ideje bio bih ti zahvalan! TNX
Find all posts by this user
17-02-2015, 12:10 AM
(16-02-2015 06:53 PM)Pjevac85 Wrote:  Hvala mnogo na dobrim informacijama...Album je pop-rock i na Srpskom je jeziku...
Imam uradjeno 9 spotova i planiram da ih uvezem u jednu pricu,i na svakih 10 dana da izadje po jedna pesma i spot...
Ako imas jos neke ideje bio bih ti zahvalan! TNX

Dugo godina radim u toj muzickoj industriji, javi se na PM mogu ti pomoci oko detalja i nekih savjeta da sto bolje iskoristis socijalne mreze i napravis dobar marketing plan.

Generalno za sve, trenutno je puno bolje ulagati u facebook oglase sa linkovima npr. do itunesa ili boostati youtube klipove sa spotom nego ulagati u neke druge nacine, takodjer vidi da ostvaris kontakt sa nekim blogovima i sajtovima koji se bave tom muzikom da eventualno objave recenziju albuma ili neke pjesme, to daje dosta dobre rezultate za bilo koji zanr muzike, pogotovo ako se radi o specijaliziranim portalima za "pop-rock" u ovom slucaju.

BESPLATNI BITCOINI
BESPLATNI DOGECOIN SVAKIH 60 MINUTA
Moonbit - najbolji faucet za free satoshi/bitcoin

Send this user an email Find all posts by this user
Post Reply 

Possibly Related Threads...
Thread: Author Replies: Views: Last Post
  Buying life insurance real wigs internet accurately Johnson 0 48 11-07-2018 09:42 AM
Last Post: Johnson
Rolleyes E-marketing naplata rada bojan173 3 1,311 08-01-2017 06:16 PM
Last Post: thegoldeneye
  Forum marketing freemind 1 1,632 27-05-2016 09:14 PM
Last Post: freemind
  Internet poslovi - internet prevare Igor1978 15 3,245 09-02-2016 08:26 PM
Last Post: grasshopper
  Internet oglašavanje portala Perky 1 1,298 03-12-2015 03:39 PM
Last Post: Deni
  Marketing plan - pomoc Dzokanica 11 3,320 09-04-2015 09:58 PM
Last Post: novii
  internet marketing webphp 0 1,020 23-12-2013 10:05 PM
Last Post: webphp
  Naucite Inbound Marketing i polozite ispit besplatno Igor Tomić 11 3,879 17-04-2013 05:23 PM
Last Post: Davor Bomestar

Forum Jump:

User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)