Post Reply 

Thread Rating:
  • 0 Votes - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
WP na free hosting VS free blog na WP.com
» free blog ili free hosting (wordpress)
08-02-2015, 10:29 PM
WP na free hosting VS free blog na WP.com
Pozdrav drustvo,

posto mi je prvi post, smatrao sam da treba da ide u deo "Pocetnici". Citam Vas vec mesec dana, dobro napredujem (srazmerno vremenu koje ulazem). Ali, na ova pitanja nisam nasao odgovre.

1) Ako hocu da eksperimentisem sa WordPress-om da li to na wordpress. com ili naci neki free hosting. Ja sam pokusao i jedno i drugo (000webhost) i draza mi prva varijanta. Iako je osakacena opcijama nekako mi izgleda pouzdanije. Da li sam u pravu?

2) Ako hocu da li mogu free blog sa neko_ime@wordpress. com da postavim na neko_ime..com? Da li je najpametnije tada platiti WP i uzeti domen kod njih?

3) Ako na tom blogu prodajem/preprodajem nesto. Ili napisem da prodajem. Da li mogu da imam problema sa zakonom?

Moj cilj je pisanje, tj da posetioce privlacim kvalitetnim tekstom, pravim informacijama (snaga sajta bi bila u tekstovima). Trudio sam se da prva pitanja postavim precizno, nadam se da sam uspeo. Smile
Unapred hvala na odgovrima.
Find all posts by this user
Quote this message in a reply Thank you
13-02-2015, 07:30 PM
RE: WP na free hosting VS free blog na WP.com
Mozda pitanja nisu bila na mestu, ili jednostavno previse laka Smile Evo odgovora do kojih sam ja dosao, mozda neko bude u istom problemu.

1) Mislim da je potrebno probati i jedno i drugo. 000webhost je slicniji 'pravoj situaciji' pa je dobra vezba. Ako hocete nesto sto ce uvek raditi, a dovoljne su vam ogranicene opcije onda je za vas wordpress. com.

2) Odgovor na prvi deo pitanja je DA. Kako se to radi, duza prica. Ja naslucujem, ali ne znam tacne korake kako bih to izveo u ovom trenutku. Drugi deo pitanja odgovor je da se moze i jevtinije proci. Zavisno sta treba, kolko bi para dali. ZA 100 dolara sve su opcije dostupne i ok prostora. (godisnja cena)

3) Zakon se mora postovati Smile

Pozdrav,
Vojin
13-02-2015, 08:12 PM
Ne znam hoće ti ovo šta pomoći, ali ja sam jučer na GoDaaddyju uzeo godinu dana hostinga i free domenu uz to za 15$ (107kn), odlična ponuda. Radi se o njihovom WordPress hostingu, znači jednostavna instalacija, povezivanje domene i hosta, ma sve.

I što je najbolje, sajt mi radi brže nego što je radio na Arvixe Shared Hostingu koji plaćam 7$ mjesečno.
Send this user an email Find all posts by this user
Thanks given by (1): Vojin
13-02-2015, 08:40 PM
Svakako da hoće, trenutno sam u fazi prikupljanja znanja i tuđih iskustava. Da bih uskoro počeo i nešto samostalno. Tj, već sam počeo.

Hvala
Post Reply 

Possibly Related Threads...
Thread: Author Replies: Views: Last Post
  Savjet za blog BenjooJutub 2 1,391 03-10-2016 08:29 PM
Last Post: BenjooJutub
  Moj prvi blog (velika dilema) eBudala 3 1,423 09-02-2016 05:17 PM
Last Post: Madoxx
  Pomoc za blog bukeleza 10 2,584 27-09-2014 06:06 PM
Last Post: jelajelena
  Blog Pitanja Mrxula 9 2,151 25-08-2014 08:30 PM
Last Post: Jokja
  Blog Servrisi bukeleza 7 2,036 18-08-2014 02:28 PM
Last Post: BBiFBIH
  Pravljenje blog-a dusan76 11 3,831 06-10-2013 06:31 PM
Last Post: dusan76
  AdSense sa free hostom i .tk domenom ivanmkci 7 2,117 13-01-2013 03:59 PM
Last Post: Igor Tomić
Rolleyes Može li se moj blog unovčiti? Jammy 6 3,460 01-10-2012 09:03 PM
Last Post: dev_masta

Forum Jump:

User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)