Post Reply 

Thread Rating:
  • 0 Votes - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zarada Adsense sa novom stranicom
30-01-2015, 12:55 AM
Zarada Adsense sa novom stranicom
Imam svoju firmu sa kojom zarađujem solidno za život ali bi se bacio malo i u ovu zaradu sa Adsense. Naime imam iskustva u izradi web stranica i u SEO optimizaciji i znam da za to treba vremena.
Jedino što me zanima je dali da počnem sa nekim sajtom na našem jeziku ili engleskom? Dali da odmah od samog početka pokušam integrirati i Amazon Affiliate?
Dali odmah na samom početku da dodam Adsense reklame ili tek kad mi sajt malo napreduje i bude imao neke posjete.
Adsense račun već imam aktivan od prije i nešto novaca ali pre malo za isplatu.

Servis računala i laptopa Rijeka
Send this user an email Visit this user's website Find all posts by this user
Quote this message in a reply Thank you
30-01-2015, 10:11 AM
RE: Zarada Adsense sa novom stranicom
Prvo srediti posećenost sajta,možeš ti dodati odmah reklame samo sa recimo nekih 50 poseta dnevno nećeš videti rezultate od tih reklama. Prvo bi trebalo se skoncentrisati na sajt i dovesti do nekih 500 poseta dnevno, pa tek onda razmišljati o reklamama i njihovom ubacivanju.

Cena klika je za sajtove na stranom dosta veća, ali je teže pozicionirati sajt visoko u pretrazi. Sa domaćim sajtovima ide brzo pozicioniranje, ali je cena klika dosta manja. Amazon na domaćim satovima ne vredi postavljati.

Uglavnom domaći sajt bi bio dobar izbor za nekoga ko počinje da vidi kako ide oko povećanja posećenosti i da se odobri Adsens nalog, a za one iskusnije ( i sa malo više živaca ) se može odmah ići sa sajtovima na stranom jeziku.
Thanks given by (2): zlatko78
30-01-2015, 12:32 PM
(30-01-2015 10:11 AM)novii Wrote:  Prvo srediti posećenost sajta,možeš ti dodati odmah reklame samo sa recimo nekih 50 poseta dnevno nećeš videti rezultate od tih reklama. Prvo bi trebalo se skoncentrisati na sajt i dovesti do nekih 500 poseta dnevno, pa tek onda razmišljati o reklamama i njihovom ubacivanju.

Cena klika je za sajtove na stranom dosta veća, ali je teže pozicionirati sajt visoko u pretrazi. Sa domaćim sajtovima ide brzo pozicioniranje, ali je cena klika dosta manja. Amazon na domaćim satovima ne vredi postavljati.

Uglavnom domaći sajt bi bio dobar izbor za nekoga ko počinje da vidi kako ide oko povećanja posećenosti i da se odobri Adsens nalog, a za one iskusnije ( i sa malo više živaca ) se može odmah ići sa sajtovima na stranom jeziku.

Hvala ti puno. Potvrdio si mi ono što sam i ja mislio a to je prvo da napišem kvalitetan sadržaj, promoviram stranicu i tek nakon nekog vremena kad stranica bude imala dosta posjeta da ubacim reklame.

E sad još jedno pitanje. Dali se isplati promocija preko Facebooka ne zbog zarade neko jednostavno zbog cilja bolje pozicije na google-u i poslije naravno samim tim bolja zarada.
Ja npr. na ovoj stranici koju sa sad imam nisam gradio baš puno backlinka ali sam radio veliku promociju na FB i stranica mi se iz dana u dan dizala na google-u.

Dali isto vrijedi i za stranice na engleskom jeziku ili je tu druga priča? Što je u biti značajnije backlink ili social ?

Servis računala i laptopa Rijeka
22-02-2016, 03:25 PM
E ovako, cenio bih da mi neko da prijateljsko misljenje i savet ko je upucen.
Naime napravio sam fb stranicu koja je igrom slucaja dogurala do odredjenog broja lajkera. Na kraju sam je iznajmio jednom momku koji ima sajt za 100 evra mesecno.
Ono sto mene zanima je koliko se njemu to isplati, i da li on tu ima neku vecu zaradu? Mislim verovatno da ima, cim placa uredno svakog meseca. Evo pogledao sam zadnjih 10 objava i tu je ukupno imao 3061 klik na sajt. To je dakle 10 objava imao juce. Nekada ima i 20 objava, nekada je reach umeo biti dobar pa je na osnovu jedne objave imao oko 10 000 klikova, ali hajde da zanemarimo to, nego da se fokusairamo na ovih 3000 dnevno. Da li bi onda bilo pametnije, ako je cifra pristojna da se sam posvetim ovom poslu, tacnije da preko adsensa napravim svoj sajt i radim isto sto i on?
Pogotovo razmisljam o tome posto sam napravio jos nekoliko stranica i polako guram i na njima lajkere. Hvala svima unapred na odgovorima.
Send this user an email Find all posts by this user
22-02-2016, 07:05 PM
(22-02-2016 03:25 PM)prckoni@gmail.com Wrote:  E ovako, cenio bih da mi neko da prijateljsko misljenje i savet ko je upucen.
Naime napravio sam fb stranicu koja je igrom slucaja dogurala do odredjenog broja lajkera. Na kraju sam je iznajmio jednom momku koji ima sajt za 100 evra mesecno.
Ono sto mene zanima je koliko se njemu to isplati, i da li on tu ima neku vecu zaradu? Mislim verovatno da ima, cim placa uredno svakog meseca. Evo pogledao sam zadnjih 10 objava i tu je ukupno imao 3061 klik na sajt. To je dakle 10 objava imao juce. Nekada ima i 20 objava, nekada je reach umeo biti dobar pa je na osnovu jedne objave imao oko 10 000 klikova, ali hajde da zanemarimo to, nego da se fokusairamo na ovih 3000 dnevno. Da li bi onda bilo pametnije, ako je cifra pristojna da se sam posvetim ovom poslu, tacnije da preko adsensa napravim svoj sajt i radim isto sto i on?
Pogotovo razmisljam o tome posto sam napravio jos nekoliko stranica i polako guram i na njima lajkere. Hvala svima unapred na odgovorima.

Da bi zaradio 100 EUR moraš obezbjediti mjesečno minimalno recimo 150 000 pregleda na sajtu. Ako ne možeš imati toliko pregleda zahvaljujući tvojoj FB stranici, nastavi je izdavati, nemoj raditi svoj sajt. Druga solucija je da radiš sa svojim sajtovim i širiš publiku na svojim stranica, iznajmljuješ/kupuješ druge stranice itd kako bi imao što više posjeta.

Taj što iznajmljuje stranice već ima gomilu stranica i možda zaradi od te tvoje stranice 50-tak eura, e sad recimo da iznajmljuje 10 takvih stranica to mu dođe oko 500 eura zarade jer je više stranica iznajmio.
Find all posts by this user
22-02-2016, 07:58 PM
Sto u prevodu znaci da ponudis coveku saradnju i onda ga sutnes i ti to radis.
Send this user an email Find all posts by this user
23-02-2016, 02:26 PM
volimdaucim, upravo sam i ja to pomislio. Narod na ovim prostorima je jako čudan i deluje mu da je tuđ dinar uvek slađi.
Find all posts by this user
Post Reply 

Possibly Related Threads...
Thread: Author Replies: Views: Last Post
  Mala adsense zarada drowp4 24 3,642 01-02-2018 11:42 PM
Last Post: amenida
  Adsense zarada dymalware 2 1,117 03-09-2017 02:14 PM
Last Post: dymalware
  Youtube zarada se ne prikazuje na Adsense tebrex 24 8,797 03-08-2017 04:59 AM
Last Post: karudijan
  Premala Adsense zarada Terminatorx 18 2,971 12-05-2017 10:40 PM
Last Post: Gilez96
  Adsense zarada na copyright materijalu hasim22 23 4,044 09-05-2017 03:19 PM
Last Post: hasim22
  Adsense zarada problem almiric11 12 2,793 17-12-2015 04:22 PM
Last Post: almiric11
  Adsense, kolika je moguca zarada po kliku ? alecmreza 49 19,084 20-11-2015 09:09 AM
Last Post: postulat
  Google Adsense zarada Jure1 18 6,070 30-09-2015 10:31 AM
Last Post: mrgood

Forum Jump:

User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)