Post Reply 

Thread Rating:
  • 0 Votes - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Referral program i youtube
» linkovanje u komentarima...
29-01-2015, 09:36 PM
Referral program i youtube
Pozdrav, ja sam gromovnik iz bg-a i zainteresovan sam za tematiku kojom se bavi ovaj forum. Prvo, hvala vam na veoma dobrim i korisnim informacijama, cesljao sam i domace i strane forume/blogove na ovu tematiku ali mogu vam reci da ovde nalazima najkorisnije informacije.
Posto sam ovde procitao da od klikanja na reklame i mikro poslova nema 'leba a za nesto ozbiljnije nemam "skila" posto sam 10+ godina... igrajuci igrice i radeci nekorisne ili malo korisne stvari pomislio sam da se okusam u referral program-u jednog vama dobro poznatog servisa. Interesuje me koliko je to pametno i da li se to uopste isplati? kontam da je bolje da od necega pocnem pa usput da ucim.
Razmisljam da link stavljam u komentare na youtube ali uz komentar na video ili odgovor na neciji komentar da nebude klasicni spam. Da li je i onda spam? i da li je zabranjeno? Koliko sam se ja informisao spam jeste zabranjen al je ostavljeno na vlasniku videa da to odluci pa najgore sto moze da se desi je da mi izbrise komentar, ispravite me ako gresim.
Procitao sam i post o yahoo answer (svaka cast autoru) pa bi i na taj nacin probao, ali sem toga i facebook-a nemam vise ideja. Koliko sam svatio citajuci postove vecina vas ima svoje vebsajtove pa kontam da se i vi izmedju ostalog reklamirate na slican nacina kao sto bi ja postavljao referral link, pa bi vam bio veoma zahvalan ako mi date jos koju ideju gde mogu da se "legalno" reklamiram i poneki savet. Hvala
Send this user an email Find all posts by this user
Quote this message in a reply Thank you
30-01-2015, 02:39 PM
RE: Referral program i youtube
Izvinjavam se za duplo postovanje (nemogu da editujem post) ali moram da pitam:
Jel je tema zabranjena ili sam postovao na pogresnom mestu ili nesto trece?

I jos nesto, da li postoji besplatana alatka za pracenje linova? Konkretno da vidim koliko puta je i sa kog izvora (stranice) kliknuto na link. Hvala
30-01-2015, 03:07 PM
Prostor namenjen kometarima ispod video snimaka, namenjen je kometarima vezanim za sam video snimak. Što znači da taj prostor nije namenjen linkovima koji nemaju veze sa video snimkom, pa se iz tog razloga smatraju spamom. U toj varijanti najgore je da ti možeš da izdvojiš par meseci za postavljanje tih linkova i da ti niko ne klika na njih i ne ostvaruješ nikakvu zaradu.

Sad jeste da većina nas ima svoje sajtove te da ljudi iznajmljuju oglasni prostor ili prodaju nešto preko tih sajtova. Pa bi ti bilo možda interesanto da počneš da radiš ono što većina nas radi. Jer ako većina razvija svoje sajtove, razlog je verovatno jer je ili lakše ili donosi više novca nego :

►ostavljanje referal linkova u kometarima ispod video snimaka
►yahoo answer
►neke tvoje ideje oko FB, ne znam na šta si mislio pošto nisi napiso

Generalno, ovde ćeš na forumu lakše dobiti odgovor ako postaviš jednostavno i precizno pitanje vezano za jednu stvar nego kad napišeš post koji se teško može smisleno obraditi. Razumem ja da tako svako ko počne da raditi na internetu razmišljaš, hoćusve i odmah. i sam sam tako počeo, pa sam morao na kraju sesti i videti šta je od onoga što me zanima važno, a šta je hitno.

Na kraju verovatno postoji klasični spam i alternativni spam, ali su to sve neželjene i beskorisni poruke koje niko nije tražio. I sve je to spam.
Send this user an email Visit this user's website Find all posts by this user
30-01-2015, 04:20 PM (This post was last modified: 30-01-2015 04:35 PM by gromovnikads.)
Ideja je bila da postavljam link samo uz komentar i samo na video koji ima veze sa tim servisom. Isto vazi i za yahoo i facebook samo na stranama koje imaju veze sa tim.
Razumem ja da imati svoj sajt otvara mnogo mogucnosti za zaradu, ali ja kao sto rekoh nemam skill-a. Da li poceti sa besplatnim hostingom koji ima vebsajt bilder?
I za pitanje koje sam postavio, posotji li bilo kakav nacin da vidim koliko klikova ima link koji sam negde postavio a da nije skarcivan link (bit.ly, goo.gl ...)?
30-01-2015, 08:41 PM
(29-01-2015 09:36 PM)gromovnikads Wrote:  ozbiljnije nemam "skila" posto sam 10+ godina... igrajuci igrice i radeci nekorisne ili malo korisne stvari pomislio sam da se okusam u referral program-u jednog vama dobro

Ja te nista ne razumem sta ti hoces ali to sa komentarima na youtubu je spam i blokirace ti nalog sa kog postavljas linkove u komentare, a zato sto imas 10+ godina sta ti se onda zuri polako kreni i uz skolu da ucis i zaradu preko interneta i taman kada budes mogao imati pravo na zaradu znaces dovoljno.
Post Reply 

Possibly Related Threads...
Thread: Author Replies: Views: Last Post
  Zarada putem referral linkova Andrei 1 1,073 03-08-2015 04:07 PM
Last Post: Igor Tomić
  program za analizu konkurencije barbarosa 2 1,290 30-07-2015 09:00 PM
Last Post: alecmreza
Rolleyes Kako zapoceti svoj "money maker program" zexboy86 0 1,564 14-09-2012 04:16 AM
Last Post: zexboy86
  Program za brzo registrovanje na forumima? danijel99 6 2,275 31-08-2012 11:48 PM
Last Post: konte29
  Program f0rest38 4 1,708 16-04-2012 07:39 PM
Last Post: VWolf
  IMade500 - training program za affiliate pocetnike brijach21 3 2,389 26-09-2010 04:10 PM
Last Post: Nikolina

Forum Jump:

User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)