Post Reply 

Thread Rating:
  • 0 Votes - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kako obnoviti administratorsku lozinku za Joomlu
» šda da uradite kad zaboravite lozinku za administratorski deo
24-01-2015, 11:20 AM
Kako obnoviti administratorsku lozinku za Joomlu
Zaboraviti lozinku je veoma nezgodno, međutim joomla ima relativno jednostavan sistem kako se to može obnoviti. Da bi se to odradilo potrebno je imati pristup bazi podataka, ja to odradim preko Phpmyadmin.

Tu je potrebno naći bazu podataka i u delu za korisnike (User) je potrebno ići na opciju Edit za Superuser i postaviti neku od vrednosti koje ću ispod navesti.

Code:
– lozinka = “kriptovana vrednost”
——————————————————
– admin = 21232f297a57a5a743894a0e4a801fc3
– secret = 5ebe2294ecd0e0f08eab7690d2a6ee69
– OU812 = 7441de5382cf4fecbaa9a8c538e76783

O ovome sem pisao na Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu. , ali verujem da će kad se i ovde postavi biti vidljivije za korisnike Joomle. Proverio sam malopre i dobro radi i na Joomli 3.

Realno ovo najviše koristim kad radim u lokalu, pošto lozinke sa neta imam redovno zabeležene sa strane. Međutim kad nešto testiram, nisam baš toliko ažuran da zabeležim sve podatke.

Ukoliko menjare lozinku online, kad uđete u admin deo, promenite lozinke na nešto komplikovanije od onoga što sam neveo iznad.
Send this user an email Visit this user's website Find all posts by this user
Quote this message in a reply Thank you
Post Reply 

Forum Jump:

User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)