Post Reply 

Thread Rating:
  • 1 Votes - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Prestanak podrške za verziju 2.5 Joomla
» ne držite sajtove na zastarelim rešenjima
15-01-2015, 02:24 PM
Icon4 Prestanak podrške za verziju 2.5 Joomla
Joomla 2.5 je ostala bez podrške u decembru 2014 godine, pa zato ko nije prešao na verziju 3.3.6 bi trebalo to što pre da učini.

[Image: 1_157924885_podr.jpg]
slika pruzeta sa sajta Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu.

Obavezno pre bilo kakvog početka radova napravite rezervnu kopiju i bilo bi veoma dobro da testiranje obavite u lokalu (na svom kompjuteru). Ukoliko niste sigurni šta i kako treba da radite najbolje je da angažujete stručnjaka koji će ceo postupak odraditi na kvalitetan način.

Evo još nekoliko linkova na kojima se pisalo o kraju podrške za Joomla 2.5:

Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu. - izvor yootheme.com
Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu. - izvor hostaway.net.au
Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu. - izvor kunena.org
Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu. - izvor optimumtheme.com

Da još jednom ponovim, naparavite rezervnu kopiju pre početka bilo kakvih radova.

Send this user an email Visit this user's website Find all posts by this user
Quote this message in a reply Thank you
15-01-2015, 02:55 PM
RE: Prestanak podrške za verziju 2.5 Joomla
OFFTOPIC:

Koja razlika izmedju WordPress-a i Joomle u procesu nadogradnje.U WordPress-u proces nadogradnje se vrsi u jednom kliku Smile
15-01-2015, 03:40 PM
Joomla 2.5 je takođe uvela taj sistem updejta sa jednim klikom iz admin panela, tako da što se tiče updejtovanja nema neke razlike. Dosta dugo koristim i jedan i drugi, jedina razlika za mene jeste deo gde su složeni pluginovi za Wordpres pluginove ( https://wordpress.org/plugins/ ) i Joomla! Extensions ( Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu. ).
15-01-2015, 03:46 PM
Ako je to uvela, zasto ovaj lik ide tezim putem ?
15-01-2015, 03:56 PM
Prebacivanje sa verzije na 2.5 na 3 se izgleda razlikuje. Nisam do kraja sve ispratio, još iščitavam. Ovu temu sam pokrenuo da bih skrenuo pažnju članovima koji imaju još uvek sve na verziji Joomla 2.5 da počnu sa prebacivanjem.
15-01-2015, 03:59 PM
Samo pitam jer o Joomli znam koliko i o nuklearnoj fizici.Jednom instalirao, vidio da nije to za mene i nisam vise ni koristio Smile
15-01-2015, 04:04 PM (This post was last modified: 15-01-2015 04:50 PM by novii.)
Evo korak po korak kako bi se trebao odraditi updejt, a video samo treba odgledati video do kraja i sve je lepo objašnjeno.

https://docs.joomla.org/Joomla_2.5_to_3.x_Step_by_Step_Migration
15-01-2015, 08:54 PM
Jednom sam radio upgrade joomle s 2.5 na 3.X i mogu reći da je poprilično komplicirano tj. ima puno posla, nije sve na klik.

Mislim da se verzije koje počinju istim brojem nadograđuju slično kao i kod Wp-a
15-01-2015, 10:16 PM
Zavisi koliko su sajtovi čisti, dva sajta sam instalirao prema uputstvu koje sam naveo u prethodnom postu i sve je prošlo lako i brzo. najveći mi je problem bio dok nisam video stavku pod rednim brojem 10. Oko prve sam se vrtio jedno 20 minuta, ali za drugi sajt sam updejt završio za manje od dva minuta.

Sad su ostala još tri sajta, prvo moram da proverim da li pluginovi, komponetnte i moduli podržavaju Joomlu 3, pa tek nakon toga mogu da odradim updejt. Još je problem što kad bi negde zapelo ja sam to malo premošćavao da to samo radi, a malo preciznije kometare upisujem samo za neke 2 godine unazad. Šta sam pre toga menjao i kako će to uticati, mogu samo da pretpostavim.
Post Reply 

Possibly Related Threads...
Thread: Author Replies: Views: Last Post
  Joomla 3,7 novii 0 207 27-02-2017 10:13 AM
Last Post: novii
Star Slanje kupona - joomla 1.5 internet 5 1,611 30-05-2015 10:27 PM
Last Post: FilmoviOnline
  Joomla i Mobile Friendly novii 7 2,435 04-05-2015 11:05 AM
Last Post: mikibm
  Kako dodati Google Analytics u Joomla 3 novii 0 1,688 17-01-2015 11:17 AM
  Zamjena za JoomFish na Joomla 3.x konte29 1 1,447 10-08-2014 11:05 AM
Last Post: mikibm
  Joomla / VirtueMart ne prikazuje sliku proizvoda BadBoy 3 1,836 30-05-2014 01:40 PM
  Joomla - besplatne knjige na engleskom novii 1 2,013 16-01-2014 02:57 PM
  fb komentari na joomla sajt 2.5 ludak 1 2,465 08-11-2013 02:25 PM
Last Post: execute

Forum Jump:

User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)