Post Reply 

Thread Rating:
  • 0 Votes - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Facebook reklama
10-01-2015, 08:09 PM
Facebook reklama
Pozdrav drugari opet ja sa svojim pitanjima Biggrin Video sam da portali kao sto je moj iz opisa dobro prolaze zbog fb reklama pa bi voleo da ja to probam da vidim koliko se isplati i da li se isplati, sada ono sto me zanima je kako ja koji nemam paypal mogu to da platim? Koliko to traje i neka iskustva ili savet?

Trebate izradu WordPress sajta, ubrzavanje istog, kvalitetne članke, backlinkove? Pošaljite PM!
Send this user an email Visit this user's website Find all posts by this user
Quote this message in a reply Thank you
10-01-2015, 08:55 PM
RE: Facebook reklama
Javi mi se na fb,mogu ti dati savjete i to,Ja mislim da je to pun pogodak reklame za zabavne sajtove i to.

Cubefield | igre za dvoje | Scary Maze Game |
10-01-2015, 08:55 PM (This post was last modified: 10-01-2015 08:55 PM by deco20.)
Mozes da uplatis preko kreditne kartice , Mislim da je minimum 17 eura , kad je budes postavljao imas da izaberes drzave, i profilima iz te drzave ce se pojavljivati reklama
Send this user an email Find all posts by this user
11-01-2015, 04:14 PM
Imaš PayPal?

Ja sam preko PayPala to radio, odlično je ako znaš kako. Uglavnom meni su pravili nekakav "balance" na FB-u i onda ga na kraju mjeseca podmirili sa PayPala.
11-01-2015, 05:14 PM
Ja koristim paypal+kupone svoje Smile dode me dosta jeftinije.

12-01-2015, 10:00 PM
Facebook reklamiranje ti je kod nas pun pogodak zato sto je prejeftino..
Ako ti je zarada na sajtu Adsense, onda ti se ne moze isplatiti taj dan, ali ti se moze isplatiti na duze staze zato sto bi dobio publiku..
Za 5 eura dobijes oko 10 000 - 15 000 Reach ( do koliko ljudi stigne objava ).
Racunaj da je Engage ( koliko ljudi klikne na objavu ) oko 5% .
Od tih 5% racunaj da je 2-3% engage koji ulazi na sajt ( ali moras podesiti da klik -> vodi na sajt )

Znaci dobices oko 100 - 200 poseta sajtu.. Gledaj da te posete iskoristis najpametnije.

1. Omoguci lako sherovanje i pozovi ih na share
2. Omoguci upisivanje u newsletter i pecaj ih na newsletter popup
3. Ponudi im neki kvalitetan info kada se upisu na newsletter

Ako ti sajt zaradjuje 50eura mesecno, ulozi sve u Facebook. Prvi mesec i 10 rekalma za 5eur ce ti povecati sledeci mesec zaradu duplo.. (ako imas kvalitetan sadrzaj)
12-01-2015, 10:34 PM
Slažem se ja sam i veci reach i posjetu za tebe pare dobio bitno je da dobro ciljas ljude kojima ce se prikazivati oglasi.

13-01-2015, 04:14 AM
(12-01-2015 10:00 PM)slnet Wrote:  Facebook reklamiranje ti je kod nas pun pogodak zato sto je prejeftino..
Ako ti je zarada na sajtu Adsense, onda ti se ne moze isplatiti taj dan, ali ti se moze isplatiti na duze staze zato sto bi dobio publiku..
Za 5 eura dobijes oko 10 000 - 15 000 Reach ( do koliko ljudi stigne objava ).
Racunaj da je Engage ( koliko ljudi klikne na objavu ) oko 5% .
Od tih 5% racunaj da je 2-3% engage koji ulazi na sajt ( ali moras podesiti da klik -> vodi na sajt )

Znaci dobices oko 100 - 200 poseta sajtu.. Gledaj da te posete iskoristis najpametnije.

1. Omoguci lako sherovanje i pozovi ih na share
2. Omoguci upisivanje u newsletter i pecaj ih na newsletter popup
3. Ponudi im neki kvalitetan info kada se upisu na newsletter

Ako ti sajt zaradjuje 50eura mesecno, ulozi sve u Facebook. Prvi mesec i 10 rekalma za 5eur ce ti povecati sledeci mesec zaradu duplo.. (ako imas kvalitetan sadrzaj)

Generalno dobre ideje si naveo, treba maximalno iskoristiti tu posetu ako se već plaća FB oglas. Ipak, ukoliko sajt zaradjuje samo od Adsense-a generalno jako teško ćeš biti i na nuli, slabo će ti ti posetioci biti povratni, i slabo ćeš ih unovčiti toliko da pokriješ bar uloženo tako da ćeš teško i do nule stići ukoliko je samo ta zarada.

Tako da se oglašavanje isplaćuje ukoliko nešto prodaješ, onda je druga priča i tada to može biti jako isplativo, u suprotnom, bolje te pare uložiti u kvalitetan sadržaj i po koji kvalitetan link. FB umire i njihova politika gutanja novca bez granice će dovesti do toga da će u bliskoj budućnosti da im explodira stomak i da će da prsnu, a neki drugi gigant će se roditi.
Thanks given by (1): micos
14-01-2015, 04:17 PM
Bravo za komentar za FB. Facebook laze i krade Smile, da tako kazem. Ciljne grupe koje biras i geotargeting, nije onaj koje cekiras. Hoces Srbiju i uradis exclude locations, on ti daje posetioce iz MAdjarske, Albanije...Bugarske, Nemacke...

Quote:
"Generalno dobre ideje si naveo, treba maximalno iskoristiti tu posetu ako se već plaća FB oglas. Ipak, ukoliko sajt zaradjuje samo od Adsense-a generalno jako teško ćeš biti i na nuli, slabo će ti ti posetioci biti povratni, i slabo ćeš ih unovčiti toliko da pokriješ bar uloženo tako da ćeš teško i do nule stići ukoliko je samo ta zarada.

Tako da se oglašavanje isplaćuje ukoliko nešto prodaješ, onda je druga priča i tada to može biti jako isplativo, u suprotnom, bolje te pare uložiti u kvalitetan sadržaj i po koji kvalitetan link. FB umire i njihova politika gutanja novca bez granice će dovesti do toga da će u bliskoj budućnosti da im explodira stomak i da će da prsnu, a neki drugi gigant će se roditi."
[/quote]
Thanks given by (2): postulat, IMEmperor
14-01-2015, 04:57 PM
Ja sam jedno vreme rokao reklame samo na Indiju i jos 5 slicnih drzava, za 10$ dobijem 120000 reach mada, od toga vidi oko 30000 tako barem pise ispod objave, imao sam 1350 lajkova na toj objavi iako je bila na Engleskom jeziku, i 50 lajkova po stranici od svake reklame, ali sam imao samo 2 posete ka sajtu, posle toga sam platio jos 2-3 razlicite reklame a kad sam shvatio kakvi su lopovi, rekao sam kraj tim reklamama zauvek Smile
Thanks given by (1): IMEmperor
14-01-2015, 10:35 PM
Ulozi 10$ i videces dal ti radi.. Mozda bas pogodis pravu publiku, mozda ti bas neko od te publike da par dobrih komentara, sheruje par puta, poveca rang, da ti motivaciju da napises jos nesto, poveca posetu sa google-a, krene talas sa socijalnih mreza, mozda se nadje neko da ti guest postuje.. Nikad ne znas.. Probaj.
16-01-2015, 01:48 AM
Ja sam ubacio 5€ samo za BiH i Hrvatsku, 2 dana se vrtilo i već prvog dana sam imao 10€ i drugog isto toliko.

Reach bio 100k.

Sad ako idemo tom matematikom da se na uloženih 5€ vrati novih 15€ onda ću odmah staviti 100€ Biggrin
Find all posts by this user
16-01-2015, 11:03 AM
Koristim FB oglašavanje već godinama, ali ne baš često. Bitno je shvatiti da povrat uloženog ovisi prvobitno od načina monetizacije.
Ukoliko je adsense jedini način monetizacije isplativost je upitna jer zavisi od mnogo faktora, ali kada je upitanju prodaja konkretnih
proizvoda ili usluga gdje postoji dobra marža, onda se FB oglašavanje itekako isplati - pogotovo na domaćem tržištu.

Svako treba da za sebe traži neku "uspješnu formulu" za optimizaciju reklama, ja je iskreno nisam još našao ali imao sam iskustvo:
112.000+ posjeta i 2.500+ klikova na webstranicu sam dobio za manje od $3. Kako, ni meni nije još jasno. Kasnije sam pokušavao
ponoviti to, ali ni približno. Podešavao sam svašta nešto, ali ne mogu da razlučim u čemu je štos, ili je jednostavno slučajnost / greška?
Trenutno ponovo eksperimentišem, pa podijelim opet iskustva ako bude konkretnih i korisnih saznanja.

Samopouzdanje, motivacija, uspjeh, produktivnost
16-01-2015, 12:55 PM
Fb oglašavanje za domaće adsense sajtove se isplati samo na velikim stranicama sa preko 100k fanova i dobrim talking about this...Moja računica je sledeća : da bi mi se 10 $ isplatilo od oglašavanja, treba mi nekih 8 - 10 k poseta bloga ,što mu dođe post cliksa .Ako je engagment nekih 6-9% sa pojedinu fb objavu..Računica je da plaćeni+organic doseg te objave treba da je najmanje 100 k ukupnog reacha, da bi možda bio na 0 .. Tako da delim mišljenje sa kolegom @IMEmperor -om, za proizvod da, za klik od 0,03-0,05 na adsense oglas vrlo teško ! Smile

un dijeta recepti , lecenje biljem , najbolji posni kolaci , Zdrava i Lepa
23-07-2016, 11:48 AM
Ja sam par puta placaoreklamu za stranicu koju guram, ali nikako da mi dovuce vise od 50 ljudi na stranicu (mislim novih da lajkuju stranicu). Razmisljao sam kako, gde gresim. I onda probam da svoj post postavim u neke grupe iste tamatike, bez da ih zovem da oni lajkuju, vec napisem nesto u vezi objave. I dve objave su mi dovele masu ljudi i samo stizu, svaki dan od te dve objave po 100 do 200 novih, i samo se siri. Tako da vise placano oglasavanje kod mene jok, bolje utrositi vreme i staviti kvalitetne objave koje ce da dovlace ljude, nego trositi vreme na provaljivanje FB oglasavanja.

Zadnjih 7 dana
[Image: 2lkw45g.png]

Kako izgleda kad se pogodi objava Biggrin
[Image: 2dag46q.png]

Sve prirodno, bez ikakvog placanja, a na slici iznad vidite koliko ljudi na stranici ima (2.7k a reach 300k Biggrin )

Tako da je bolje raditi na sadrzaju nego placati reklamu. Ako pogodis objave sami ljudi dolaze.

Rodjen da peca a teraju ga da radi...
Thanks given by (3): smrle, smrle, camel
23-07-2016, 02:34 PM
dobar ti je metod. pokušao sam i moji su sajtovi konačno malo živnuli.
ti si od retkih koji su ovde napisali kako dolaze do pregleda/poseta i za to skidam kapu.

najvrednije informacije su najčešće napisane izmedju redova ili sasvim slučajno
Thanks given by (1): Jeronimo034
23-07-2016, 02:51 PM
Šta si to objavio, kad ima ovakav reach? Biggrin
23-07-2016, 03:10 PM (This post was last modified: 23-07-2016 03:11 PM by Jeronimo034.)
(23-07-2016 02:34 PM)m.novisad Wrote:  dobar ti je metod. pokušao sam i moji su sajtovi konačno malo živnuli.
ti si od retkih koji su ovde napisali kako dolaze do pregleda/poseta i za to skidam kapu.
Pa zar nije poenta ovakvih mesta upravo to? Ja smatram ako ja kvalitetno radim svoj posao, niko ne moze da me ugrozi, na svetu ima mililjardu ljudi koji aktivno koriste internet i ima mesta za sve.
Provalio sam da se najbolje prolazi sa FB video snimcima, ako postavim link koji vodi sa FBa mnogo losije prodjem kad ovu foru odradjujem. Sustina je da zanimljivu stvar postavis u pravu grupu.

@drsb
ne znam koliko se razumes u pecanje Smile
Postavio sam snimak ribe kako napada varalicu na povrsini. Riba je Bass i amerikanci lude za njom, postavio sam u mozda 5 grupe ukupno, a imam takvih jos bar 20 grupa Biggrin
Pogodio sam ih u centar!

Trenutno stanje lajkova http://prntscr.com/bwidkd (za nekoliko sati skoro 50+ novih ljud , za to bi na fb-u trebalo da dam bar 100 dolara...)

reach http://prntscr.com/bwie60 a treba uzeti u obzir da je kod njih tek jutro Smile Znaci i ovde + 10k. A stranica mi ima 2.9k ljudi, sto znaci samo prava stvar na pravo mesto Biggrin

Bitna stvar, svi ovi lajkovi i reach je cisto USA sto jos vise dobija na tezini.

Rodjen da peca a teraju ga da radi...
Thanks given by (1): camel
23-07-2016, 03:28 PM
Savršeno obavljeno, metoda s kojom si baš pogodio u centar. Winking
Post Reply 

Possibly Related Threads...
Thread: Author Replies: Views: Last Post
  Facebook marketing haris026 7 1,150 17-04-2017 02:34 PM
Last Post: haris026
  Facebook ads ? gringo 9 3,421 22-01-2016 05:08 PM
Last Post: Perky
  Facebook ads i geotargeting 1kvota1 7 2,541 07-04-2014 06:12 PM
Last Post: Davor Bomestar
  Facebook poruke Spartanac 1 1,408 20-12-2013 09:39 PM
Last Post: El Mero
  Facebook ADS Upozorenje 9lajk 16 4,067 21-11-2013 10:27 AM
Last Post: nmalisa
  Facebook Ad kasper90 2 1,602 18-12-2012 02:24 AM
Last Post: optimista
  RSS FACEBOOK Vendetta 1 1,868 11-01-2012 08:16 PM
Last Post: sax

Forum Jump:

User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)