Post Reply 

Thread Rating:
  • 0 Votes - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Koji mi posao najbolje odgovara?
09-12-2014, 10:52 PM
Koji mi posao najbolje odgovara?
Pozdrav!

Skoro sam se registrovao na ovom forumu i smatram da ima mnogo ljudi koji bi mi pomogli i dali savet kako da izaberem i nađem posao koji mi najbolje odgovara. Smatram da mogu raditi po jos koji posao sem toga sto brinem o mom sajtu i AdSense računu.

Unapred zahvalan Smile

- Znam govoriti i pisati na engleskom jeziku veoma tečno (lakše se snalazim sa britanskim tipom engleskog jezika kad je u pitanju govor). Svaki dan se srećem sa ovim jezikom, dal je to u pitanju komunikacija preko Twittera, Facebooka ili Skype-a.
- Učestvovao sam (i još uvek učestvujem) u raznim kampanjama i promocijama video igrice The Sims 4. Electronic Arts mi je obezbedio let i hotel do Kelna gde sam bio jedan od prvih ljudi (jedini sa prostora Balkana) koji je testirao ovu igricu, podelio moja posmatranja i mišljenja i intervjuisao jedan od glavnih producenata ovog proizvoda - sve na engleskom jeziku.
- U saradnji sam sa kompanijom SteelSeries koja pravi razne proizvode za računare i video igrice.
- Dnevno pisem razne članke na engleskom jeziku na mom sajtu. Imam dobro popraćene naloge na socijalnim mrežama kao sto su Twitter (11,5K) i Facebook (2,5K).
- Editovao i implementirao sam novi website dizajn za jednu organizaciju u Sarajevu
- Spreman sam se posvetiti bilo kojem poslu i raditi sto duze mogu.
- Veoma dobro raspolazem sa programima Adobe Photoshop, Adobe InDesign, Adobe Audition, Vegas Pro.
- Dobro rukovodim sa Wordpress sistemom.
- Lako se znalazim u učenju korištenja novih software programa sa kojima se nisam pre susretao.

Sims Community
Send this user an email Visit this user's website Find all posts by this user
Quote this message in a reply Thank you
09-12-2014, 11:09 PM
RE: Koji mi posao najbolje odgovara?
Whoa, dosta vrlo različitih stvari!

Nisam baš sigurna kakvoj vrsti pomoći se nadaš, ali formulisao si pitanje kao "kako da izaberem i nađem posao koji mi najbolje odgovara" pa da probamo od početka Smile Svašta si isprobao, jesi li pokušao da sam analiziraš u čemu si najviše uživao, gde si se najbolje snašao, gde si najzadovoljniji odnosom vreme/novac... i da nađeš neki presek ili pravac u kojem bi TI najviše voleo da se razvijaš?

Može i ovako!
wwwrite.rs - online kurs Pisanje bloga za klijente
Send this user an email Find all posts by this user
09-12-2014, 11:20 PM (This post was last modified: 09-12-2014 11:24 PM by jovan_jovic1.)
(09-12-2014 11:09 PM)JelenaM Wrote:  Whoa, dosta vrlo različitih stvari!

Nisam baš sigurna kakvoj vrsti pomoći se nadaš, ali formulisao si pitanje kao "kako da izaberem i nađem posao koji mi najbolje odgovara" pa da probamo od početka Smile Svašta si isprobao, jesi li pokušao da sam analiziraš u čemu si najviše uživao, gde si se najbolje snašao, gde si najzadovoljniji odnosom vreme/novac... i da nađeš neki presek ili pravac u kojem bi TI najviše voleo da se razvijaš?
Postoji više stvari za koje sam zainteresovan: dizajn u Photoshopu, Content Creator (tekst, slike na Engleskom) i marketing. Uživam u sva tri pravca i nijedan ne smatram kao težak.
Čuo sam da je oDesk veoma dobar za ovakve stvari ali koliko vidim trebaće mi dugo na nadjem posao na tom sajtu.
Do sad jedino sto mi je stavilo pare u džep je Adsense ali to smatram kao prolazan posao.
Iako imam tek 17 godina, smatram da godine nisu bitne kad je u pitanju pronalazak stalnog posla.

Da li imaš možda neke savete oko pronalaska posla na oDesk-u i kolika je potražnja ljudi sa mojim veštinama? Jel postoje druge usluge za ponudu posla sem Odesk-a?

Unapred zahvalan Smile

Sims Community
09-12-2014, 11:38 PM
Hm, generalno imam utisak da poslodavci sve češće gledaju da nađu nekoga ko se razume u više stvari, da vremenom mogu da prebace veći deo posla na tu osobu. Ove tri koje si naveo su odlična kombinacija, ali opet do tebe je kako možeš da ih iskombinuješ i upakuješ. Tema za razmišljanje, ali evo nekih predloga kako bih možda ja pokušala da se predstavim sa tim skillsima:

- pisanje i marketing u: mogu da napravim sadržaj koji će dovesti posetioce na vaš sajt, i znam kako da ga ispromovišem tako da dovede PRAVE posetioce

- pisanje i Photoshop: sadržaj i ilustracije koje ga savršeno prate (ubaciš i marketing: tako da ga posetioci vole i spremni su da ga dele na mrežama)

Ovo s vrha mozga, u dizajn se baš ne razumem pa nemam predstavu šta se sve tu može, ali generalno gledaj na koji način možeš da upakuješ sve to što znaš i voliš u ono što nekome treba. Ostaje ti, naravno, i razmišljanje na temu kako se najbolje predstaviti i probiti, imaš na tu temu čitave stranice ispisane na http://www.internetzarada.org/forumdisplay.php?fid=158

Može i ovako!
wwwrite.rs - online kurs Pisanje bloga za klijente
Thanks given by (1): jovan_jovic1
09-12-2014, 11:56 PM
(09-12-2014 11:38 PM)JelenaM Wrote:  Hm, generalno imam utisak da poslodavci sve češće gledaju da nađu nekoga ko se razume u više stvari, da vremenom mogu da prebace veći deo posla na tu osobu. Ove tri koje si naveo su odlična kombinacija, ali opet do tebe je kako možeš da ih iskombinuješ i upakuješ. Tema za razmišljanje, ali evo nekih predloga kako bih možda ja pokušala da se predstavim sa tim skillsima:

- pisanje i marketing u: mogu da napravim sadržaj koji će dovesti posetioce na vaš sajt, i znam kako da ga ispromovišem tako da dovede PRAVE posetioce

- pisanje i Photoshop: sadržaj i ilustracije koje ga savršeno prate (ubaciš i marketing: tako da ga posetioci vole i spremni su da ga dele na mrežama)

Ovo s vrha mozga, u dizajn se baš ne razumem pa nemam predstavu šta se sve tu može, ali generalno gledaj na koji način možeš da upakuješ sve to što znaš i voliš u ono što nekome treba. Ostaje ti, naravno, i razmišljanje na temu kako se najbolje predstaviti i probiti, imaš na tu temu čitave stranice ispisane na http://www.internetzarada.org/forumdisplay.php?fid=158

Odlični saveti!

Da li ste vi ikad radili preko oDeska? Koje su verovatnoće da ću dobiti više prilika za posao u toku meseca?

Sims Community
10-12-2014, 12:05 AM
Sto god odaberes nemoj ici "presiroko".Ja ti savjetujem da odaberes jednu eventualno dvije stvari od gore navedenih i da se samo njima posvetis.Bilo bi pozeljno da su te dvije grane povezane (npr. kao sto su Web Dizajn i Web Development).Jer znas kako kazu sve po malo na kraju nista.

Bas sam neki dan citao na Netokraciji clanak o 5 WordPress Meetupu koji je bio u Zagrebu.Uglavnom jedan Developer iz Slovenije, koji je aktivni autor na Themeforestu, je rekao da je bitna stvar fokusirati se na jednu granu

http://www.netokracija.com/peti-wordpres...greb-92491
10-12-2014, 12:54 AM
Ne vidim razlog zasto bi AdSense bio prolazan posao, ako ti stranice postivaju njihov TOS.

Bad Ice Cream Games
FNAF Games
Super Mario Igre
Best Turntables Under 500
10-12-2014, 02:18 AM
(10-12-2014 12:54 AM)mrgood Wrote:  Ne vidim razlog zasto bi AdSense bio prolazan posao, ako ti stranice postivaju njihov TOS.

Sva pravila sam procitao pre pravljenja racuna i strogo ih postujem, samo smatram da regularni poslovi sa redovnom platom su ipak stabilniji. Koliko mi se puta desilo da jedan dan dobijem 5e preko adsensa a drugi 0.5e.

Sims Community
10-12-2014, 04:26 AM (This post was last modified: 10-12-2014 04:30 AM by rakicko.)
Svima ja odgovorim ovako nekako, pa cu i tebi.
1.Sta znas da radis? Dobro, to si naveo
2.Sta znas najbolje da radis?
3.Sta najvise volis da radis?
Ako se 2. i 3. ne poklapaju, uci ovo 3. dok ne postanes PRO, bas PRO, godinu, dve, pet... dok si ziv, dok ne postanes najbolji na svetu u tome!
Dobro, neces cekati 15 godina da od toga zaradujes, ali
4. Nadji nacin da to unovcis.
Kontakt u svom naselju, komsiluku, online, zavisi kako koji posao, dokazes da znas to da radis i juris dalje. Tipa, znas sajt da radis ali nemas nijedan uradjen, kako ce znati da ti znas da radis?
Kupis jedan domen, portfolio, napravis da kida! Onda radis neke logotipe, demo sajtove i to stavis na sajt. Jedna ideja, dosta firme nemaju neki sajt, a imaju sigurno pare, lepo napravis im da prsti sajt, kontaktiras sa primerom kakav si uradio, njihovim tekstom i kazes za koje bi pare prodao...Sta ako nece? Imas jos jedan portfolio ili malo preuredis i posaljes drugoj firmi, neko ce hteti, za 50,100, 500e, da apdejtuje sajt, gotovo gratis, a sta si ti uradio? Napravio sam sajt, po tvojij ideji..Dobro, za sajtove je sirok pojam, mozes prodavati templateove i sl. ali i za ostale stvari, think outside of box.

Mada kod tebe, veruj mi i ja sam isto tako gledao, sto si naucio dosta stvari... Da se razumemo, nije to neka mana, cak je i vrlina, ali obicno se ne iskoristi kako treba. Lutas, nadas se da ce pare doci tu, pa nekad ima, nekad nema....Imas tutorijala na youtube.comu dosta, od Vegasa, Photoshopa, do sminke, kuvanja i sl., knjiga na pretek, skola, fakulteta, ali necemo od svega zaradjivati niti sve podjednako voleti, zato je najbolje da izaberes ono sto volis i da tu svakim danom unapredjujes, sat, dva, dovoljno! Ostalo sto provedes na kompu, gledaj kako konkurencija zaradjuje, sta radi dobro, sta lose, citaj savete, probaj, probaj, probaj...pasces 100x, jednom neces i opsa...

If you dont build your dream, someone will hire you to help build theirs! - Tony Gaskins
Ko je Jovan Jovic??? Kako bi sebe prestavio u jednoj recenici?
Primer:
Ko je Rakićko?

"Najbolji video prodcent i fotograf na svetu!

Ne verujes? Testiraj me, (majmune jedan) ali ako ti se svidi moj rad, moraces da ga platis kako treba!

Ja sam potpuno ozbiljan, ako ti se ne svidi, ne trazim ni dinar, a video/fotke necu ti poslati. Posteno... smes li da probas? sta mozes da izgubis?"

Ako neko hoce sa iz foruma da se uveri u kvalitete, neka posalje poruku u inbox, za svaki posao cemo naci neki nacin da sa video tehnologijom unapredimo...Test me Smile

Tako ja razgovaram, u poslednjih mesec dana, i lepo mi ide, zato sto znam svoj posao. Eto, odao sam vam moju tajnu, ovo za majmuna ne pominjes nigde, niti to stvarno mislis za osovu koju radis, niti to ne moras da pomislis, ali meni pomaze, motivise me dosta. Propustio sam neke sanse u proteklih 6,7 meseci, otisao uopste ne motivisan i to mi se obilo o glavu, ali to se nikada vise nece ponoviti, bas zbog toga. Ja zbog te dve reci, setim se nekih motivacionih stvari, i dam onda sve od sebe, a desavalo se da hocu nesto pro da odradim, odem, smorim se i tek kuci vidim da sam se zeznuo, ali reko` gore, nece se ponoviti. King

Jos nesto moze da ti koristi, otidi danas u sobu i 30 minuta zamisljaj sebe u narednih 15 godina, kakav bi voleo da budes, gde bi voleo da budes, sa kim...Kada zavrsis, zapisi u podsetniku to i idi ka tome... Poslusajte ovo:

https://www.youtube.com/watch?v=ZOy0YgUDwDg

Nadji svoju motivaciju, za mene su takvi govori savrseni..ja sam sad pustio, u pola 4 i sad sam pun energije, a pre 15 minuta sam hteo da spavam...adrenalin...

PAZI 9:30. TO TI JE ODGOVOR!!

OSTVARITE SVOJE SNOVE!! Moja cestita i poklon (ovo gore) pre nove godine! Drinking

Thanks given by (2): smrle, jovan_jovic1
10-12-2014, 10:54 AM
U tvojim godinama je pravo vrijeme da se odlučiš: Da li ćeš da iznajmljuješ svoj rad ili prodaješ?

@mishomp | brz net | igrice-tigrice.com
10-12-2014, 11:08 AM
(10-12-2014 10:54 AM)mishop Wrote:  U tvojim godinama je pravo vrijeme da se odlučiš: Da li ćeš da iznajmljuješ svoj rad ili prodaješ?

Definitivno da prodajem.

Sims Community
10-12-2014, 11:36 AM
Quote:Definitivno da prodajem.

I jedna i druga opcije imaju svoje prednosti i mane.
Naveo si manu sa adsensom.
Međutim, ispravka za sve (pa i mene): Svaka prodaja je isključivo statistička. Što znači da dnevna zarada nije nikakav pokazatelj. (Pogldaš na godišnjem nivou uporediš sa uloženim radom pa onda odlučiš da li si zadovoljan)
  • Pored straha od "propadanja" i nestabilnosti postoje samo još tri razloga zbog kojih ljudi više vole da rade za drugog a ne za sebe.
  • Najčešći razlog je strah od investiranja i pogrešna shvatanja istog.
  • Odgovornost - ovo je uglavnom sažeto u prvom razlogu. (sam si kriv za sve)
  • Zarada mora da se sačeka i kreće od 0.
Kad se navikneš da su ove stvari sastavni dio posla onda ćeš da uživaš.

@mishomp | brz net | igrice-tigrice.com
Post Reply 

Possibly Related Threads...
Thread: Author Replies: Views: Last Post
  Kako da najbolje monetizujem posetu niiwill 3 740 17-10-2018 06:20 PM
Last Post: blumen
  Amazon Affiliate Programme i domain koji nije na moje ime SamoNeMotika 2 1,369 30-11-2017 03:07 AM
Last Post: weblinks
  Posao CARAKI 2 1,646 05-01-2017 10:48 PM
Last Post: CARAKI
Smile sajtovi koji traže pisce njitza 1 1,084 25-05-2016 10:55 PM
Last Post: Jecili
  Internet posao-suradnja monsterbunny 4 1,861 06-04-2016 09:26 AM
Last Post: BadBoy
  Neki odgovori koji bi mi pomogli barbarosa 6 1,717 25-07-2015 05:48 PM
Last Post: barbarosa
  Koji nacin zarade izabrati? vagabundo 11 2,449 17-02-2015 04:11 PM
Last Post: flex202
  Posao online tomovu 3 1,726 13-02-2015 05:42 PM
Last Post: Thrix

Forum Jump:

User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)