Post Reply 

Thread Rating:
  • 1 Votes - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Digitalni nomadi IZF - Tajland 2014/2015 - malo motivacije
03-12-2014, 09:42 AM (This post was last modified: 19-12-2014 10:58 AM by Igor Tomić.)
Digitalni nomadi IZF - Tajland 2014/2015 - malo motivacije
Digitalni nomadi su ljudi koji rade preko interneta, a koji nisu fizički vezani ni za jednu lokaciju.

Tako smo Freemind i ja došli na Tajland prethodne nedelje, i odavde ćemo nekoliko meseci i da radimo i da upoznajemo egzotičnu zemlju.

Freemind je želeo da istakne kako je sav novac za put zaradio radom preko Elance, iako pored toga vodi svoju firmu i radi na još nekim projektima.

Cifra koja nam je za ovaj poduhvat potrebna uopšte nije velika i nedostižna. Npr. povratna karta Budimpešta - Bangkok izašla nas je po 500e, možete se dobro najesti već za 35-70 bahta (1 euro je 40 bahta). Egzotična voća se mogu uzeti po prilično niskim cenama, a fruit shake (sveže voće sa ledom umiksano u blenderu) od manga, papaje, bane, dragon fruita itd, može da se naruči već za 20 bahta. Smeštaj u Bangkoku, u blizini ulice Khao San se kreće od oko 6 eura na noć, iako za neki komforniji smeštaj treba odvojiti 10e+. Mnogi hosteli (guest houses) nude i weekly i monthly rates, sa kojima možete proći značajno jeftinije. Masaže su veoma jeftine, i sat vremena tajlandske masaže izaći će vas oko 5-6 eura.

Promena veoma prija, a velika prednost IM rada je što posao možemo obavljati od bilo gde...        

http://igortomic.net
Visit this user's website Find all posts by this user
Quote this message in a reply Thank you
03-12-2014, 10:45 AM
RE: Malo motivacije - digitalni nomadi IZF
Svaka cast!

Ja sam za dlaku bio otišao na Tajland sa frendom na slican nacin posto oboje radimo preko neta, ali na kraju ipak ništa nije bilo od toga. Nadam se da cu u 2015oj pocet nadoknadjivat manjak putnickog iskustva Smile

Sretno decki. Sklopite neke poslove tamo, odite na koju konferenciju pa bacite slike i izbjegavajte Soi Cowboy Tonuge2
Send this user an email Visit this user's website Find all posts by this user
Thanks given by (1): freemind
03-12-2014, 12:55 PM
Bravo! Čekamo dalje izveštaje. Biggrin

Nobody fails at Internet Marketing. People just quit before they find success.
Nauči kako da zaradiš pare od Internet Marketinga!
03-12-2014, 02:49 PM
Pozdravi Freeminda! .........

Opal Opacity Anonymity Suite Opaque Addresses
03-12-2014, 03:37 PM
Nisam bio na Tajlandu ali ovako iz nekih stereotipa rekao bih da se cuvate polnih bolesti Biggrin.

Takodje saljite nam slika redovno Biggrin.

More bit da bidne, a more bit i da ne bidne.
03-12-2014, 05:18 PM (This post was last modified: 03-12-2014 05:26 PM by sema.)
Svaka čast ekipa, sloboda je daleko najveća prednost našeg posla i najveći razlog zašto se bavim ovim poslom.
Ali opet treba i hrabrosti da se izađe iz comfort zone i krene u jednu takvu avanturu.

Obavezno nas i dalje izvještavajte jer je ovo je najbolji motivacijski thread dosad!

FPTraffic - Najbolji Alat za Facebook Automatizaciju
Send this user an email Find all posts by this user
Thanks given by (3): freemind, Igor Tomić
03-12-2014, 05:27 PM
(03-12-2014 02:49 PM)joker123 Wrote:  Pozdravi Freeminda! .........

Hvala ti Smile

U grupi nas je 4-oro, docekao nas je moj prijatelj koji je na Tajlandu prakticno starosedelac, prozvali smo ga ladyboy detektor, izgleda da iskustvo cini cuda , tako da nam dosta pomaze i kao vodic i sa prakticnim savetima.

Sto se tice Bankoka, on je ogroman, topao, ziv , treba ga osetiti zaista .

Upravo smo se spustili na ostrvo Puket, i ovde je zaista pravi raj . Trenutno smo na najvecoj plazi Patong, a ideja je kada se malo odmorimo, nastavimo sa istrazivanjem ostalih plaza i ostrva u okolini.

Jedini minus mi je hrana. Svima se svidja osim meni, klasicna njihova kuhinja. To je neka mesavina slano slatko, sto mi uopste ne prija. Naravno vocni sejkovi i ostala hrana od povrca i voca su fenomenalna, ali brate daj ti meni slanine i luka da se najedem kao covek bez mesanja soli i secera.

Tako da jedem ribu, piletinu bez ikakvih soseva , pirinac....
03-12-2014, 06:39 PM
Sve čestitke i prijatan boravak Waving

Ovo još jedna velika motivirajuća tema za mnoge, što priliči ovom forumu Drinking

Ireke, Citati, Motivacija
03-12-2014, 06:52 PM
WoW! Svaka cast! Znaci odusevio sam se, zaista nesvakidasnja ideja.

Samo napred i uzivajte maksimalno Biggrin

I decided as long as I'm going to hell, I might as well do it thoroughly.
03-12-2014, 07:16 PM (This post was last modified: 03-12-2014 07:30 PM by Kapetan Bačvica.)
Čestitam momci, uživajte, Bangkok je prava stvar (odavno nisam bio). Smile
Evo jedna prikladna tema, extended verzija i vidi se mnogo ljepote tamošnje (toga nema u originalnom spotu):

One Night In Bangkok - Murray Head (extended remix) Drinking

Još jedna loša vijest - R.I.P. Prince.
Free Classified Ads - Free Classifieds.
Kvadar Oglasi, Besplatni Mali Oglasi.
Find all posts by this user
Thanks given by (1): tryengraved
03-12-2014, 10:59 PM
(03-12-2014 05:27 PM)freemind Wrote:  Jedini minus mi je hrana. Svima se svidja osim meni, klasicna njihova kuhinja. To je neka mesavina slano slatko, sto mi uopste ne prija.
Joj ovo si mogao i da preskočiš... al taman ćeš umeti da mi preneseš kako da se naviknem na hranu Tonuge2

Može i ovako!
wwwrite.rs - online kurs Pisanje bloga za klijente
03-12-2014, 11:42 PM
Svaka čast!

(03-12-2014 09:42 AM)Igor Tomić Wrote:  ...
Tako smo Freemind i ja došli na Tajland prethodne nedelje, i odavde ćemo nekoliko meseci i da radimo i da upoznajemo egzotičnu zemlju.

Da li je potrebna radna viza za toliki boravak tamo ili ste otišli turistički?
04-12-2014, 12:20 AM
Svaka cast! Ala uzivate! a kakav im je internet jel imaju free wifi i tako to..
04-12-2014, 01:42 AM
Svaka čast. I dbomestar bi išao, ali on plaća porez. Taunt

Thanks given by (1): obelix011
04-12-2014, 02:06 AM
Ako boravis duze od 182 dana van Srbije nisi vise rezident i nisi u obavezi da placas porez ;-)

This is Your Life And It's Ending One Minute At A Time

Find all posts by this user
Thanks given by (1): JelenaM
04-12-2014, 03:13 AM (This post was last modified: 04-12-2014 03:16 AM by Igor Tomić.)
(03-12-2014 11:42 PM)lafayette Wrote:  Da li je potrebna radna viza za toliki boravak tamo ili ste otišli turistički?

Da, treba viza. Mi smo uzeli turističku vizu koja se rešava bez ikakvih problema i stvar je rutinska. Mi smo rešili za par dana preko agencije koja samo sve papire potrebne za vizu odnese u Zagreb, gde je tajlandski konzulat, i vrati ih nama u roku od 2-3 dana. Agencija za to uzme 10e po čoveku.

Jedan ulazak u zemlju koji vam rešava vizu na dva meseca košta vas 35eura, a može se uzeti double i tripple entry viza. Kada viza istekne morate izaći u neku obližnju zemlju (Kambodža, Laos) i vratiti se na novu vizu. Jedan boravak od dva meseca moguće je produžiti na još mesec dana u konzulatu, uz neku doplatu (ovo još nije proveren info), a maksimalno može da se ostane 6 meseci u jednoj godini, čini mi se.

Znači double entry viza i 2 produženja od po mesec dana bi bio neki optimum za zaista dug boravak ovde. Što se tiče rada ovde, ne bi trebao niko to da kontroliše, dok god vi novac ne dobijate od lokalaca.

(04-12-2014 12:20 AM)sunbeach Wrote:  Svaka cast! Ala uzivate! a kakav im je internet jel imaju free wifi i tako to..

Ima u svakom guest houseu u kome smo bili wifi, u nekima radi bolje nego u drugima, u svakom slučaju dovoljno dobro za rad. Takođe, ima i USB stick sa WiFi internetom, koji još nismo detaljno istestirali, ali deluje da radi solidno.

(03-12-2014 10:59 PM)JelenaM Wrote:  
(03-12-2014 05:27 PM)freemind Wrote:  Jedini minus mi je hrana. Svima se svidja osim meni, klasicna njihova kuhinja. To je neka mesavina slano slatko, sto mi uopste ne prija.
Joj ovo si mogao i da preskočiš... al taman ćeš umeti da mi preneseš kako da se naviknem na hranu Tonuge2

Ima svega, i kontam da bi se dosta lako privikla.

Thanks given by (4): freemind, sunbeach, mindhunter, JelenaM
04-12-2014, 08:34 AM
Ono što se meni u ovoj priči sviđa je to da ste vi "probili led". Sada je nama ostalima dosta lakše da se odlučimo na taj potez. Vidim Jelena to planira, a ja sam na iglama od juče još kad sam video ovu temu. Tajland je zemlja koju moram posetiti, pa makar ne išao nigde više! Biggrin Sad kad ste vi tamo onda nama sve deluje lakše, informacije iz prve ruke o svemu - od papira, puta, smeštaja, cena svega toga, provoda, hrane itd.

Nadam se da će ova vaša akcija pokrenuti više internet nomada ne samo na IZF već u celoj Srbiji. Smile

Nobody fails at Internet Marketing. People just quit before they find success.
Nauči kako da zaradiš pare od Internet Marketinga!
Thanks given by (1): Igor Tomić
04-12-2014, 12:36 PM
(04-12-2014 01:42 AM)rakicko Wrote:  Svaka čast. I dbomestar bi išao, ali on plaća porez. Taunt

Ne moze ti drzava poreza uzet koliko moze zena (tj. cura) Tonuge2
Thanks given by (6): obelix011, ps3, aktion, mindhunter, rakicko, Igor Tomić
04-12-2014, 12:38 PM
(03-12-2014 05:27 PM)freemind Wrote:  Jedini minus mi je hrana. Svima se svidja osim meni, klasicna njihova kuhinja. To je neka mesavina slano slatko, sto mi uopste ne prija. Naravno vocni sejkovi i ostala hrana od povrca i voca su fenomenalna, ali brate daj ti meni slanine i luka da se najedem kao covek bez mesanja soli i secera.

Tako da jedem ribu, piletinu bez ikakvih soseva , pirinac....

Hehe. Ja ne volim bas ribu, ali kad sam bio na Filipinima to mi je bio prvi izbor. Jedino to sam znao sta je Smile
04-12-2014, 12:49 PM (This post was last modified: 04-12-2014 02:18 PM by Igor Tomić.)
(03-12-2014 10:45 AM)dbomestar Wrote:  Sretno decki. Sklopite neke poslove tamo, odite na koju konferenciju pa bacite slike i izbjegavajte Soi Cowboy Tonuge2

Plan je za 2-3 nedelje da odem u Chiang Mai, na sever Tajlanda. Tamo ima veliki broj ljudi koji rade na netu. Ovo je coworking prostor koji mi deluje jako zgodno - http://www.punspace.com pa kuckam utiske oko networkinga sa ljudima koji se bave sličnim poslovima. Uživo je to mnogo drugačije nego preko neta, radio sam u coworking prostoru u Subotici dva meseca i "navukao" se definitivno.

PS. Niko nam nije spominjao Soi Cowboy, pretpostavljam da je ta ulica sada demode Smile

Thanks given by (1): Davor Bomestar
Post Reply 

Possibly Related Threads...
Thread: Author Replies: Views: Last Post
  Psihologija IM-a malo BS filozofiranja od mene :) Davor Bomestar 6 4,395 29-04-2018 02:33 AM
Last Post: marko7
  Macbook Air 2014 ZezKez 4 1,936 01-04-2015 06:06 PM
Last Post: Skipper
Smil42c642f95f382 Manjak (Nedostatak) motivacije? - Dozivotno rjesenje! Black Dragon 30 13,258 28-11-2014 09:25 PM
Last Post: telekomsrbija

Forum Jump:

User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)