Post Reply 

Thread Rating:
  • 0 Votes - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Koliko su dobre .care .healthcare i slicne domene?
» Diskusija o domenima koji su se relativno skoro pojavile. U pitanju su sve domene van standardnih (.com .net .info itd.)
01-12-2014, 02:46 AM (This post was last modified: 01-12-2014 02:47 AM by Spartanac.)
Koliko su dobre .care .healthcare i slicne domene?
Pošto sam video da nema nikakve diskusije o tome koliko su dobri, odnosno loši domeni poput .health, .care, .technology, .computers itd. rešio sam da pokrenem ovaj topic.

O čemu je zapravo reč?
Verovatno je velika većina vas primetila da se sada mogu kupiti domeni poput ovih na slici:

[Image: screenshot1.png]

Ovo je samo deo domena koji se mogu naručiti. Mene konkretno zanima, koliko su one dobre?
Da li ima velike razlike između primersajta.com i primersajta.healthcare (na primer) ?

Ja bih konkretno voleo da svoj sajt koji imam, i koji je vezan za medicinu, prebacim na .care ili .healthcare domen, ali sam prvo hteo da vidim ovde koliko je to zapravo dobro. Ne bih želeo da izgubim posetu koju već imam..

I još jedno pitanje. Koliko ima uticaja promena domene, onako skroz? Kad kažem skroz, mislim da se recimo promeni sa: primersajta.net na medicina.healthcare ?

Ovo pitam, pošto imam sajt koji je za medicinu, ali mi se trenutno ne sviđa ta domena koja mi stoji trenutno.. Nekako mi nije pamtljiva, i sumnjam da postižem maksimalan efekat ovako.. Zato bih voleo da prebacim na nešto što je pamtljivije, jače, ali se bojim da ne izgubim posetu koju imam sada.

Svi saveti i komentari su dobro došli, so shoot! Smile
Pozdrav.
Find all posts by this user
Quote this message in a reply Thank you
03-03-2015, 02:10 PM
RE: Koliko su dobre .care .healthcare i slicne domene?
(01-12-2014 02:46 AM)Spartanac Wrote:  Pošto sam video da nema nikakve diskusije o tome koliko su dobri, odnosno loši domeni poput .health, .care, .technology, .computers itd. rešio sam da pokrenem ovaj topic.

O čemu je zapravo reč?
Verovatno je velika većina vas primetila da se sada mogu kupiti domeni poput ovih na slici:

[Image: screenshot1.png]

Ovo je samo deo domena koji se mogu naručiti. Mene konkretno zanima, koliko su one dobre?
Da li ima velike razlike između primersajta.com i primersajta.healthcare (na primer) ?

Ja bih konkretno voleo da svoj sajt koji imam, i koji je vezan za medicinu, prebacim na .care ili .healthcare domen, ali sam prvo hteo da vidim ovde koliko je to zapravo dobro. Ne bih želeo da izgubim posetu koju već imam..

I još jedno pitanje. Koliko ima uticaja promena domene, onako skroz? Kad kažem skroz, mislim da se recimo promeni sa: primersajta.net na medicina.healthcare ?

Ovo pitam, pošto imam sajt koji je za medicinu, ali mi se trenutno ne sviđa ta domena koja mi stoji trenutno.. Nekako mi nije pamtljiva, i sumnjam da postižem maksimalan efekat ovako.. Zato bih voleo da prebacim na nešto što je pamtljivije, jače, ali se bojim da ne izgubim posetu koju imam sada.

Svi saveti i komentari su dobro došli, so shoot! Smile
Pozdrav.

Mislim da će još dugo vremena (vjerojatno zauvijek) .com ekstenzija biti prvo što ljudi pomisle i vežu uz brend. Hoće li moderne ekstenzije ući u širu upotrebu je pitanje. Možda je glavno pitanje hoće li nove (preciznije strukturirane) ekstenzije pomoći u SEO. Ako je odgovor negativan, ne vidim velike benefite.

U svakom slučaju možeš kupiti novu domenu i redirectati na staru ili staru na novu.
Kad sam odlučio mijenjati domenu roditeljima za mali obiteljski posao nakon 10 godina (prilično jadnog weba), sam svejedno nadoplatio staru domenu još 5 godina da preusmjerava na novu. Već godinama mi nosi 30% ulaza na stranicu, tako da ću ju produžiti na još 5 kad bude isticala.

U ovom slučaju je komparativna prednost da se možeš jednostavno "nakačiti" konkurenciji i(li) pokupiti domene s ključnim pojmovima za tvoju branšu.

Septimus, ponosan član Internet zarada foruma od Jul 2010.
Find all posts by this user
03-03-2015, 08:09 PM (This post was last modified: 03-03-2015 08:09 PM by sunbeach.)
Da li neko zna sta treba da bi se otvorilo ime domena,ovo je samo primer .sunbeach
Send this user an email Find all posts by this user
03-03-2015, 08:17 PM
Ne možeš sam izabrati taj nastavak, nego biraš od ponuđenih. Standard su .com, .org, .net i sl., ali u novije vrijeme imaju i neke tipa .guru, .world i sl.

Evo nešto o tim novim domenama:
https://www.godaddy.com/tlds/gtld.aspx?ci=95445&isc=50host7
03-03-2015, 08:30 PM (This post was last modified: 03-03-2015 08:32 PM by vandanic.)
(03-03-2015 08:09 PM)sunbeach Wrote:  Da li neko zna sta treba da bi se otvorilo ime domena,ovo je samo primer .sunbeach

Svakih par godina ICANN otvori konkurs na nove gTLD. Treba ti dosta novca da bi lobirao za svoj predlog.

Iz 2008. dokument, lako se da naći novije nešto.
Code:
https://www.icann.org/news/announcement-2-2008-10-23-en

Ovde je dostupna trenutna baza:

https://gtldresult.icann.org/

Hello there young padawan :)
Send this user an email Visit this user's website Find all posts by this user
Thanks given by (1): sunbeach
03-03-2015, 08:41 PM
Moram to malo da proucim kako i sta treba pa da probam registrovati,jer nije toliko vazno .com kao sto se pise nego su vise vazniji drugi faktori,seo optimizacija,link building,reklame...tako da i od sajta sa imenom .novoime,moze dosta da se postigne.
06-03-2015, 01:34 AM
(03-03-2015 08:09 PM)sunbeach Wrote:  Da li neko zna sta treba da bi se otvorilo ime domena,ovo je samo primer .sunbeach

Sigurno možeš dobiti .sunbeach ekstenziju. I sigurno moraš platiti minimalno $185000 USD. U ovo dvoje sam 100% siguran i iznos nisam napisao bezveze.

Vjerojatno postoje još neki uvjeti koje treba ispuniti, i još neka dodatna plaćanja, ali nisam upućen u sve detalje jer uopće nemam namjeru pokretati novu ekstenziju. Ako bi se pojavilo više vas koji želite pokrenuti .sunbeach idete na aukciju. Nedavno je Google platio 25 milijuna dolara da dobije .app ekstenziju jer nije bio jedini applicant.

Uglavnom, ne možeš dobiti ekstenziju ako misliš platiti par tisuća dolara i ispuniti "neke formulare". Minimalno će te koštati $185000.

Inače, .com uopće nema pravu konkurenciju i stojim iza toga. Naravno da se može doći na prvo mjesto tražilice i sa nekom drugom ekstenzijom, ali .com je uvjerljivo najbolji izbor za ekstenziju. Predugo bi trajalo da nabrajam zašto je sve .com najbolji izbor.
Samo jedan primjer, nevezan za SEO.......ako me zanimaju knjige i naiđem na Books.com i na Books.sunbeach nema šanse da ću uopće pogledati ovu .sunbeach. To se sigurno neće promijeniti još najmanje 10 godina.

Ako ste zainteresirani za ozbiljnu zaradu trgovinom web domenama, pozvani ste na moju web stranicu http://www.HonorarniPosao.net
Na stranici se nalazi mnoštvo vrlo korisnih informacija (posebno u dijelu "Učionica").
Thanks given by (1): sunbeach
08-03-2015, 07:19 PM
Ako je ta cena potrebna za ime domena onda nemam vise sta tu da trazim,ajd nekoliko hiljada evra je koliko toliko moguce platiti ali 185.000,nemam tu sta da trazim.
08-03-2015, 11:43 PM
(08-03-2015 07:19 PM)sunbeach Wrote:  Ako je ta cena potrebna za ime domena onda nemam vise sta tu da trazim,ajd nekoliko hiljada evra je koliko toliko moguce platiti ali 185.000,nemam tu sta da trazim.

Nažalost je, to je minimalni iznos za apliciranje. Ako bi ekstenzija bila za tvoje potrebe i ne vodiš neku veliku kompaniju onda je besmisleno toliko platili. Ali ako recimo želiš zarađivati na registraciji domena sa tom esktenzijom onda je to druga priča. Naravno, .sunbeach bi teško bila isplativa, ali neka popularnija riječ bi mogla biti. Recimo .app, ali nju nisi niti mogao dobiti za "samo" $185000 jer se uključio i Apple pa je na kraju ekstenzija .app koštala 25 milijuna dolara Winking

Ako ste zainteresirani za ozbiljnu zaradu trgovinom web domenama, pozvani ste na moju web stranicu http://www.HonorarniPosao.net
Na stranici se nalazi mnoštvo vrlo korisnih informacija (posebno u dijelu "Učionica").
Post Reply 

Possibly Related Threads...
Thread: Author Replies: Views: Last Post
  Pomoć oko domene Beli Vuk 1 7,971 22-02-2019 06:31 PM
Last Post: Deni
  Xyz domene Jeronimo034 20 10,793 01-10-2016 12:18 AM
Last Post: volimdaucim
  Obnova domene guglastican 1 5,231 31-08-2016 11:18 PM
Last Post: FilmoviOnline
  HITNO!Pomoc oko prodaje domene guglastican 7 7,039 28-07-2016 01:41 PM
Last Post: guglastican
  .online domene izbagy2903 0 4,698 26-05-2016 12:34 AM
Last Post: izbagy2903
  Kako kontaktirati vlasnika domene? djetlic 8 3,287 02-04-2016 10:49 PM
Last Post: djetlic
  Postavljanje druge domene na isti hosting izbagy2903 12 4,491 21-02-2016 10:46 PM
Last Post: mrgood
  Ime domene Perky 3 2,318 09-12-2015 03:26 PM
Last Post: alecmreza

Forum Jump:

User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)