Post Reply 

Thread Rating:
  • 0 Votes - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
HOSTING PROBLEM ILI?
21-11-2014, 12:06 AM (This post was last modified: 21-11-2014 12:06 AM by MojNalog.)
RE: HOSTING PROBLEM ILI?
(19-11-2014 06:25 PM)ABCDE Wrote:  Prebacujem se na novi hosting, idem sve iz početka. Ako zapnem kukat ću...Hvala svima na trudu.

Najbolje rešenje jeste da uvek imaš privremeni domen i hosting za neke manje akcije ili da podigneš u lokalu server kako bi sve testirao pre bilo kakve akcije i prebacivanja podataka na drugi hosting.

Samo još jedna smernica izbegavaj besplatne hostinge, Grendel, Hostinger jer vidim da ih koristiš, gledaj neku plaćenu varijantu ako možeš da uzmeš.
Send this user an email Find all posts by this user
Quote this message in a reply Thank you
21-11-2014, 02:12 AM
Ovaj prije mi je bio plaćen ali sam prekoračio bandwith. Odlučio sam vidjeti kakva je Grendelova free verzija pa lako uzmen premium paket koji je dosta povoljan ali su katastrofalni i support im je koma. Ako misle da će netko odma preći kod njih na plaćeni hosting ako oni odgovaraju svaka 3 dana i ako u stvari ne odgovore ono što pitaš - e pa zaje.. su se.

Sad sam na hostingeru. Također prvo idem vidjet kakvi su (ajde zasad barem je podrška dobra) pa ako budu ok uzet ću kod nijih plaćenu verziju.

ANASTASIA - najzabavnije na web-u
22-11-2014, 12:45 PM
3 sata je sasvim korektno vreme odgovora ako je odgovor na mestu, godaddy mi je vise puta odgovarao posle par dana Smile

Najjeftiniji hosting u Srbiji - web i reseller hosting Srbija - vps, cloud i dedicated serveri, registracija domena
22-11-2014, 06:46 PM (This post was last modified: 22-11-2014 06:47 PM by ABCDE.)
(22-11-2014 12:45 PM)contrateam Wrote:  3 sata je sasvim korektno vreme odgovora ako je odgovor na mestu, godaddy mi je vise puta odgovarao posle par dana Smile

3 dana..aj da je 3 sata bilo bi super

22-11-2014, 10:35 PM
Moj previd Smile

Slazem se sa tobom, menjaj to dok jos mozes...

Najjeftiniji hosting u Srbiji - web i reseller hosting Srbija - vps, cloud i dedicated serveri, registracija domena
23-11-2014, 10:57 AM
Ako hoces jeftin hosting sa jako dobrom podrskom probaj Namecheap. Trebalo bi da jos traje akcija da je hosting jeftiniji od domena.
Imaju live support koji sam testirao prvog dana xD tako da znam da brzo odgovaraju xD cekao sam nekih 2 minuta..

I decided as long as I'm going to hell, I might as well do it thoroughly.
Thanks given by (1): ABCDE
23-11-2014, 03:57 PM
(23-11-2014 10:57 AM)aktion Wrote:  Ako hoces jeftin hosting sa jako dobrom podrskom probaj Namecheap. Trebalo bi da jos traje akcija da je hosting jeftiniji od domena.
Imaju live support koji sam testirao prvog dana xD tako da znam da brzo odgovaraju xD cekao sam nekih 2 minuta..

Baš malo gledam..s obzirom što nude (i ako je to sve tako, i još je podrška u redu, ti iz iskustva govoriš)..cijena je vrhunska. Trenutno sam nekim drugim stvarima zaokupljen ali čim se opet ovoga uhvatim mislim da ću definitivno njih uzeti..Hvala

23-11-2014, 05:19 PM
Ne mogu da odradim full review jer sam kod njih od kako je EIG kupio Arvixe. Znaci 15ak dana, uzeo sam ovaj paket od 19.88 i sa promo kodom izaslo negde oko 15$ za godinu dana.

Za ovih nepunih 20 dana, sva cetiri WP sajta su online bez prekida. Ucitavanje je super, ali moram da napomenem da su to Amazon niche review sajtovi. Znaci nista zahtevno i komplikovano, 20 clanaka svaki. Imam u proseku oko 300 posetilaca dnevno na njima.

Ali support im je super, brz i nisu glupavi sto mi je nekako najbitnije Biggrin

23-11-2014, 05:58 PM
Mogu li vas pitati zašto idete na jeftine hostinge?

Dosta ozbiljno razmišljam pokrenuti uistinu dobar i skup hosting. Ok, nije samo hosting, u slučaju WP-a bila bi to fully managed usluga... nije da su mi forumaši u globalu target.

Moja logika je da, ako se već želim baviti poslom A, ne radim i B i C i D (premda sam dobar i u B i u C, a mogu naučiti i D). Koja je logika da platiš hosting za nešto od čega želiš živjeti između ništa i jedne kave mjesečno?

A i nema jeftinog hostinga sa dobrom podrškom. Jeftini hosting da bi bio jeftin mora ili biti masovan ili štediti gdje može. Od velikih znamo da su se svi srozali. Mali mogu štediti na hardveru, pa je sve presporo, ili na ljudima, pa je podrška u k. Ili na oboje, pa je katastrofa..

jako.sexy
Visit this user's website Find all posts by this user
Thanks given by (1): tryengraved
23-11-2014, 06:39 PM
Ovo je samo promocija sto se tice Namechepa. Sto se tice odgovora na to pitanje, ekonomska opravdanost projekta i lakse je podneti mali gubitak love od velikog.

Ja licno koristim shared hostinge za PBNove, amazon i adsense sajtove. Generalno bilo sta sto nije veliki sajt koji treba da privuce i izdrzi vise od 10k ljudi mesecno. Sta ce mi? Da stavim sve na 1, 2 ili 3 VPSa je kockanje sa zivotom, pa ne registrujem kod jednog registrara domene, a da se ludiram i stavim svasta na jedan hosting. Sve mi je rasireno, sto vise to bolje.

Nije da je bitno da je jeftin, vec mi je samo bitan support i uptime. (serveri imaju dva moda funkcionisanja : krs i "radi na struju a ne ugalj", tako da ako je podnosljivo uzmem ga ako nije onda ides dalje)

Arvixe je bio izuzetak, ono sto su oni imali je bilo fantasticno. Suport super pomagali mi oko Cron skripti, pomogli mi da se preselim, svadjali se sa Hostgatorom oko mog backupa, 3 puta mi selili sajtove na servere sa manjom populacijom (na moj zahtev), 2 naloga sam imao kod njih, imao spajkove posete nenormalne sa 20-30 do 1500 posetilaca odjednom i nikad ama bas nikad nije mi niko rekao da sam prekoracio limit niti mi je neki sajt blokiran (a Hostgator na spajk od 100 ugasio sajt i poslao mi email).
Nema nacina da objasnim koliko sam razocaran njihovom prodajom EIGu.
Ooooodo ja u off topic. Divno. To bi bar moji razlozi bili.

24-11-2014, 09:18 PM (This post was last modified: 24-11-2014 09:26 PM by MojNalog.)
(23-11-2014 05:58 PM)adikcija Wrote:  Mogu li vas pitati zašto idete na jeftine hostinge?

Dosta ozbiljno razmišljam pokrenuti uistinu dobar i skup hosting. Ok, nije samo hosting, u slučaju WP-a bila bi to fully managed usluga... nije da su mi forumaši u globalu target.

Moja logika je da, ako se već želim baviti poslom A, ne radim i B i C i D (premda sam dobar i u B i u C, a mogu naučiti i D). Koja je logika da platiš hosting za nešto od čega želiš živjeti između ništa i jedne kave mjesečno?

A i nema jeftinog hostinga sa dobrom podrškom. Jeftini hosting da bi bio jeftin mora ili biti masovan ili štediti gdje može. Od velikih znamo da su se svi srozali. Mali mogu štediti na hardveru, pa je sve presporo, ili na ljudima, pa je podrška u k. Ili na oboje, pa je katastrofa..

Generalno gledano ako neko živi od toga, onda mora gledati na duže staze. Ako moj sajt meni donosi profit ja moram poći od toga šta meni "loš" hosting može učiniti sa poslom i kakve posledice mogu očekivati, više problema i muke nego zarade tj. gubi se odmah u startu zarada zbog raznih problema.

Ima nas raznih u tom pogledu, tipa privremeno rešenje samo da premosti dok ne skupim novac i sve tako nekako, to može važiti za početnike u poslu, ali za ozbiljan pristup mislim da takvih problemi kod profesionalaca su odavno prevaziđeni i da o tome ne razmišljaju.

Upravo što kaže @aktion bitna je podrška i uptime, ustvari najviše dostupnost sajta, najgore je kada sajt nije dostupan, možda je u tom trenutku kupac tu, možda nije ali sajt mora biti online.

Kada govorimo o profesionalnim rešenjima njih ima, podrška u roku od 15 minuta, rešavanje problema isto, zamena hardvera to sve rešava SLA ugovor, ali i cena koja se određuje i koja nije par $ mesečno nego $$$ što za prosečnog korisnika iznosi wow....

Sve ima svoju cenu zavisi koliko ko želi da izdvoji novca, u poslednje vreme aktuelne varijante seo hosting-a da kažemo da tematski gađaju određenu grupaciju ljudi, onda i druge varijante koje samo podižu cenu i na koje se treba misliti. Mogu troškovi drastično da se srežu ali kada nekom kažete nema cPanel kao da ste mu ruku odsekli, može provajder i na free rešenje da ide ali uvek postoji ali...
24-11-2014, 09:27 PM (This post was last modified: 24-11-2014 09:28 PM by mrgood.)
Slazem se sa ovim sto kaze MojNalog. Ja recimo doslovce zivim od AdSensea. AKo je meni neki sajt offline par sati, ili ne daj Boze dana, ne samo da gubim novac, nego mi radi toga sajt moze izgubiti pozicije u Googleu, pa je onda steta dugorocna.

Best Juicers In 2019
Super Mario Igre
Bose Solo 5 Review
Fireboy And Watergirl
Post Reply 

Possibly Related Threads...
Thread: Author Replies: Views: Last Post
  Hosting problem ? Kusta96 3 3,327 16-09-2018 09:56 PM
Last Post: Loxo
  godaddy hosting i domen problem MOCY 3 4,042 19-12-2016 08:10 PM
Last Post: MOCY
  Godaddy hosting problem haris026 1 3,337 09-12-2016 06:59 PM
Last Post: Jeronimo034
  Hosting problem El Mero 5 2,462 07-07-2013 01:10 AM
Last Post: El Mero
Cool Problem kod prebacivanja na novi hosting Kapetan Bačvica 34 12,423 02-02-2013 01:35 PM
Last Post: Kapetan Bačvica
  Hosting problem sasa037 4 2,347 02-06-2012 10:59 PM
Last Post: sax
  Spajanje godaddy i netfirms, hosting i domena problem Zyxzed 7 3,975 02-07-2011 01:56 AM
Last Post: Zyxzed
Smile Problem s hosting ct_army 3 2,359 24-04-2011 12:21 AM
Last Post: Skipper

Forum Jump:

User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)