Post Reply 

Thread Rating:
  • 0 Votes - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
HOSTING PROBLEM ILI?
18-11-2014, 02:14 PM
HOSTING PROBLEM ILI?
Pozdrav svima.

Prebacivao sam stranicu sa jednog hostinga na drugi s time da mi je domena ostala ista (ovi iz starog hostinga su mi samo promjenili nameserverse). Napravio sam backup i to sve uploadao na novi hosting zajedno sa bazom. I pogledajte rezultat:

http://thegreatanast.asia/

Zašto je to ovako? Svi postovi su ovdje ali imam sljedeće probleme:

1) Zašto ovako izgleda
2) Na nijedan post ne mogu ući, tj. uđem ali mi je blank page. Niakakv error niti ništa, sve bijelo
3) Nemogu na wp-admin ni na wp-login ući, isto blank page

Iz supporta kažu da nije kod njih greška iako više ni u što nisam siguran.

Je li itko imao sličnu situaciju i kako ste to riješili?

ANASTASIA - najzabavnije na web-u
Send this user an email Find all posts by this user
Quote this message in a reply Thank you
18-11-2014, 02:27 PM
RE: HOSTING PROBLEM ILI?
Nisam neki strucnjak u wp ali i ja sam pre par godina imao slican problem kad sam radio backup phpbb foruma, to je bilo zbog modova, oni su mi zabagovali pola foruma, sad ne znam da li ovo moze imati neke veze sa modovima

Najbolja peraja, maske, disalice, oprema i puške za podvodni ribolov.
Send this user an email Visit this user's website Find all posts by this user
Thanks given by (1): ABCDE
18-11-2014, 02:38 PM
Ugasi sve pluginove koji rade minifikaciju i caching.

jako.sexy
Visit this user's website Find all posts by this user
18-11-2014, 02:57 PM (This post was last modified: 18-11-2014 02:59 PM by Sceko.)
ajde probaj da promenis temu? moguce da ti je na drugom hostu novi user

18-11-2014, 02:57 PM
Pošto nemogu ni na wp-admin ni wp-login preko ftp-a sam u mapi "wp-contents" mapu "plugins" preimenovao i dodao "-off". Jesam li tako isključio pluginove? Ako jesam onda je i dalje isto. Ništa se nije promijenilo.

18-11-2014, 03:00 PM (This post was last modified: 18-11-2014 03:03 PM by mrgood.)
Koliko se ja kuzim, ovo je nesto sa css fileom. Kako se ponasa stranica kad probas uc u admin sucelje , da li javlja neki error ?
P. S. Mozes napraviti slijedece: preko ftp-a obrisi sve teme osim default wordpress teme (twenty fourteeen ili twenty thirteen, koju vec imas). Wordpress ce se sam prebaciti na tu temu, jer ovo je definitivno nesto do teme.

Best Juicers In 2019
Super Mario Igre
Bose Solo 5 Review
Fireboy And Watergirl
18-11-2014, 03:13 PM
Vjerovatno nisi dobro uradio Backup.Kako si radio Backup, manuelno ili putem nekog Plugina ?

Za sve koji se ne snalaze bas u migraciji WordPress stranica https://wordpress.org/plugins/all-in-one-wp-migration/ .Jedan koristan i easy to use Plugin Winking
18-11-2014, 03:26 PM
Promijenio sam temu, preko "login.php" ušao u nadzornu ploču i kad idem promijenit bilo koju temu javlja mi ovu grešku:

Fatal error: Call to undefined function phpget_template_part() in /home/u773389769/public_html/wp-content/themes/bresponzive/admin/widgets/widgets.php on line 1

@belmo
Na starom hostingu sam potrošio sav bandwith. Uopće to nisam obadirao tako da se nisam pripremio niti instalirao ikakav plugin za backup. Jednostavno sam zipao sve što mi je bilo na starom hostingu, raspakovao na desktop i uploadao na novi hosting.

18-11-2014, 03:38 PM
Jesi uradio Backup baze,a potom import.Zatim jesi li uradio potrebne izmjene unutar wp-config.php fajla ?
18-11-2014, 03:43 PM
(18-11-2014 03:38 PM)belmo996 Wrote:  Jesi uradio Backup baze,a potom import.Zatim jesi li uradio potrebne izmjene unutar wp-config.php fajla ?

Jesam, sve sam to napravio.

Evo uspio sam na neku drugu temu prebaciti. Ali sve je nekako usporeno. Da li da deinstaliram pa ponovno instaliram sve pluginove? Hoće to što pomoći?

18-11-2014, 03:56 PM
Ako ti ne ocitava CSS to moze biti i do hostinga, probaj instalirati wordpress null obican na test.imedomene.com ako ti ne ocitava css znaci da je do hostinga, a ako ti ocitava znaci da je do plugina i modova Smile

Najbolja peraja, maske, disalice, oprema i puške za podvodni ribolov.
18-11-2014, 04:24 PM
(18-11-2014 03:43 PM)ABCDE Wrote:  
(18-11-2014 03:38 PM)belmo996 Wrote:  Jesi uradio Backup baze,a potom import.Zatim jesi li uradio potrebne izmjene unutar wp-config.php fajla ?

Jesam, sve sam to napravio.

Da li da deinstaliram pa ponovno instaliram sve pluginove? Hoće to što pomoći?

Pokusaj to uraditi.Isbrisi sve Plugine iz Theme direktorija, osim defaultnih.Nema sta izgubiti Winking
18-11-2014, 07:00 PM (This post was last modified: 18-11-2014 07:02 PM by adikcija.)
Ok, daj onda .htaccess fajl preimenuj u nešto drugo.

jako.sexy
18-11-2014, 09:42 PM
Nema ga potrebe preimenovat. Samo ga obrise i nakon toga ode u settings i podesi permalinks kako je imao prije (pretpostavljam %postname%) . Wordpress ce sam napraviti novi .htaccess file.

Best Juicers In 2019
Super Mario Igre
Bose Solo 5 Review
Fireboy And Watergirl
18-11-2014, 10:00 PM
(18-11-2014 09:42 PM)mrgood Wrote:  Nema ga potrebe preimenovat. Samo ga obrise i nakon toga ode u settings i podesi permalinks kako je imao prije (pretpostavljam %postname%) . Wordpress ce sam napraviti novi .htaccess file.

Ne znam što je gore ... to da WP sam mijenja .htaccess fajl ili da je nekome normalno da WP sam mijenja .htaccess file ... što je iduće ... root password?

jako.sexy
19-11-2014, 02:03 AM
adikcija ja ne znam o cemu ti pricas. Izgleda da o wordpressu pojma nemas. Ovo sto sam ja naveo je sasvim normalan nacin kako se u wordpressu pravi .htaccess file ako se nesto zaje.. . Malo progooglaj pa ces isto zakljuciti i sam. Ili ti mozda instaliras wordpress pa onda sam pravis .htaccess file pa ga uploadas ? E svasta cu ovdje procitat !
P. S. Wordpress ne "mijenja sam" .htaccess file, defaultni .htaccess file je mogao poremetiti jedino nekakav cache plugin, kao recimo w3 total cache ili nesto slicno.

Best Juicers In 2019
Super Mario Igre
Bose Solo 5 Review
Fireboy And Watergirl
19-11-2014, 02:25 AM (This post was last modified: 19-11-2014 02:27 AM by adikcija.)
@mrgood hmmm, pa istina nije toliko da ne znam WP koliko ne znam uobičajeni "stack". Prvo, od CPanela sam davno odustao i na jednom svom serveru na kojem imam neki panel imam Plesk. Plesk 12 ima super foru da se u batchu mogu raditi promjene na svim instalacijama WP na cijelom serveru. Osim toga, stack mi je nginx ispred Apachea, pa zapravo dio optimizacija uopće ne radim u apacheu (dakle kroz .htaccess) nego kroz konfu za nginx. Apache ide samo za PHP, pa mi je lakše headere i to setirati kroz PHP, ako već to ne radi WP kako se meni sviđa.
Mislim, malo je više posla oko konfiguracije, ali na umjerenom broju domena po serveru je response bitno brži. Tako da .htaccess skoro uopće ne diram osim za onaj defaultni rewrite.

A u ovom slučaju, problema ima nekoliko, jedan je cache, ali su negdje putanje krivo zapisane. Daj bože da se kod brisanja regenerira, ali ja bih ga ipak rinejmao, Ziher je ziher.

jako.sexy
19-11-2014, 02:29 AM
Ok, fino je to, ali ja i tako imam svaku domenu na zasebnom hostingu, tako da mi je svejedno, i za moje potrebe je CPanel sasvim ok. I ne koristim njegovu defaultnu auto instalaciju wordpressa (niti sam to ikad radio) nego to odradim sam rucno. U biti mi cPanel niti ne treba osim za webmail , kojeg rijetko koristim. Radim sve kroz ftp.

Best Juicers In 2019
Super Mario Igre
Bose Solo 5 Review
Fireboy And Watergirl
19-11-2014, 02:21 PM
Ovo mi se nekad dašavalo na jednom drla hostingu na par Joomla sajtova, nakon prebacivanja na novu domenu. rešenje je bilo brisanje jedne # u .htaccess, ali nemam predstavu šta je konkretno.
19-11-2014, 06:25 PM
Prebacujem se na novi hosting, idem sve iz početka. Ako zapnem kukat ću...Hvala svima na trudu.

Post Reply 

Possibly Related Threads...
Thread: Author Replies: Views: Last Post
  Hosting problem ? Kusta96 3 1,716 16-09-2018 09:56 PM
Last Post: Loxo
  godaddy hosting i domen problem MOCY 3 2,321 19-12-2016 08:10 PM
Last Post: MOCY
  Godaddy hosting problem haris026 1 1,674 09-12-2016 06:59 PM
Last Post: Jeronimo034
  Hosting problem El Mero 5 2,152 07-07-2013 01:10 AM
Last Post: El Mero
Cool Problem kod prebacivanja na novi hosting Kapetan Bačvica 34 11,727 02-02-2013 01:35 PM
Last Post: Kapetan Bačvica
  Hosting problem sasa037 4 2,161 02-06-2012 10:59 PM
Last Post: sax
  Spajanje godaddy i netfirms, hosting i domena problem Zyxzed 7 3,737 02-07-2011 01:56 AM
Last Post: Zyxzed
Smile Problem s hosting ct_army 3 2,117 24-04-2011 12:21 AM
Last Post: Skipper

Forum Jump:

User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)