Post Reply 

Thread Rating:
  • 1 Votes - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Amazon porez na zaradu?
» Associates Program
23-10-2015, 02:21 PM
RE: Amazon porez na zaradu?
Pozdrav svima!
Sto se tice poreske izjave w8 i ja sam shvatio kao izjavu da nisam drzavljanin USA a da li cu ja kod nas prijaviti zaradu kao prihod to njih nije briga.
Mada ja nisam dosao do isplate jer su mi zabranili nalog (tracking ID) i ukrali $350. Obrazlozenje im je bilo da sam nasilno promovisao proizvode i nisam se pridrzavao smernica i tacke br.21 (smernice inace imaju 20 tacaka) Trazio sam dokaz o tome gde sam navodno pogresio, a oni su onda od mene trazili dokaz da nisam gresio. Ludilo
Stavio sam linkove sa drugog tracking ID koji ne izgleda kao da je zabranjen (bar ne pise kao na onom prvom) pa cemo da vidimo.
Pozdrav!
Send this user an email Find all posts by this user
Quote this message in a reply Thank you
16-05-2016, 05:51 PM
Da li neko ima svežije informacije o ovom porezu? Kakva je sada situacija?
Find all posts by this user
30-05-2016, 06:01 PM
I mene takodje zanima da li ima bilo kakvih novosti u vezi sa ovom temom?
30-05-2016, 07:29 PM
(30-05-2016 06:01 PM)chameleon Wrote: Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu. I mene takodje zanima da li ima bilo kakvih novosti u vezi sa ovom temom?

I dalje je moguce u izjavi na Amazonu navesti da niste US drzavljanin, da nemate nikakve veze sa US itd. Onda vam nece skidati nista za porez.
06-07-2016, 05:07 PM
(30-05-2016 07:29 PM)d-support Wrote: Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu.
(30-05-2016 06:01 PM)chameleon Wrote: Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu. I mene takodje zanima da li ima bilo kakvih novosti u vezi sa ovom temom?

I dalje je moguce u izjavi na Amazonu navesti da niste US drzavljanin, da nemate nikakve veze sa US itd. Onda vam nece skidati nista za porez.

Ja sam navela da nisam US državljanin, individualac, no agent, za Tax identification number (TIN) sam probala sa I do not have a U.S. TIN or a foreign (non-U.S.) income tax identification number, međutim kaže:
Based on the information you provided, your Royalty payments will be subject to 30% U.S. withholding tax once your taxpayer identification form has been processed and validated.

Ako odaberem I have a foreign (non-U.S.) income tax identification number, dobijem:
You may be eligible to claim a reduced rate of tax withholding if your country of residence has a tax treaty with the U.S. and if you meet certain requirements as described in the tax treaty.

You previously indicated that you are a permanent resident of Croatia. Croatia does not have an income tax treaty with the U.S. or does not have an active provision in the tax treaty to reduce the U.S. tax withholding for Royalty income.

I što sad? Što god da odaberem skidaju mi 30%??? I što je uopće TIN, OIB ili nešto drugo?
25-10-2016, 02:30 PM
Ja sam uradio ovako

https://www.youtube.com/watch?v=l1GtadWz1XA
27-11-2016, 08:21 PM
Mislim da smo, barem mi iz Hrvatske, u situaciji da zaradimo onoliko više koliko ćemo morati plaćati poreza USA-u i da više o tih izgubljenih 30% ne mislimo. Nema spasa izgleda, tax treaty nije potpisan i možemo birati koje god hoćemo opcije, ostaje tih 30%. I ostaje isto tako činjenica da ako želimo, a želimo, da dodatno ne nagrabusimo i u Hrvatskoj da nam i oni ne opale patriotski i svoj porez na već opletenih 30% od USA, da moramo podnijeti poreznu prijavu i tada slijedi povrat poreza.
Milina...
23-10-2017, 12:59 AM
Da li može neka potvrda ljudi koji se bave amazon affiliate zaradom ima li ovog poreza ili nema? Ja sam iz Bosne ako je to bitno.
10-11-2017, 09:25 PM
(23-10-2017 12:59 AM)bonzita44 Wrote: Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu. Da li može neka potvrda ljudi koji se bave amazon affiliate zaradom ima li ovog poreza ili nema? Ja sam iz Bosne ako je to bitno.

ma kaki kurac porez niko te nece dira za sto evra
Post Reply 

Possibly Related Threads...
Thread: Author Replies: Views: Last Post
  Amazon Affiliate na Pinterest-u Breitling 0 215 10-10-2017 02:17 AM
Last Post: Breitling
Biggrin Amazon linkovi rdamorei 0 191 15-09-2017 02:52 PM
Last Post: rdamorei
  Amazon Affilate Payment Reports guglastican 4 484 02-09-2017 02:47 PM
Last Post: Nikola91
  Amazon Affilate mala zarada guglastican 2 240 31-08-2017 11:41 AM
Last Post: guglastican
  Amazon - pratite me od nule do full time zarade m4ster 184 72,645 30-06-2017 12:22 PM
Last Post: Lazar023
  Amazon affiliate problem sa verifikacijom telefona allx2011 5 614 12-04-2017 11:24 PM
Last Post: allx2011
  OAXRAY - Amazon Sourcing Tool C0a1209 2 427 15-02-2017 06:48 PM
Last Post: C0a1209
  Amazon - početnička pitanja reflex 84 27,892 03-10-2016 11:26 PM
Last Post: Jeronimo034

Forum Jump:

User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)