Post Reply 

Thread Rating:
  • 0 Votes - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Šta je to Responsive Web Design? (Infographic)
22-10-2014, 03:59 PM
Šta je to Responsive Web Design? (Infographic)
Jedna mala infografika koja daje jednostavan uvid u to šta je responsive web dizajn.

[Image: Ewgwz5k.jpg]

UPUTSTVO ZA POČETNIKE - Kako iskoristiti moć SEO-a? - 2014
Send this user an email Find all posts by this user
Quote this message in a reply Thank you
Thanks given by (1): harnemo7007
22-10-2014, 08:36 PM
RE: Šta je to Responsive Web Design? (Infographic)
Mnogi RWD smatraju trendom, mada je trenutno nemoguce zamisliti stranicu koja nije Responzivna, barem meni.Dobro postoje stranice gdje to uopste nije potrebno, to su one stranice koje zahtjevaju neke stvari koje danasnji smartfoni/tableti nemaju.
Uglavnom gdje god je potrebno ja radim Responzivnu stranicu.I da radim sa Bootstrap-om, jako koristan CSS Framework, toplo ga preporucujem.
Send this user an email Visit this user's website Find all posts by this user
07-11-2014, 01:11 AM (This post was last modified: 07-11-2014 01:19 AM by ABCDE.)
RE: Šta je to Responsive Web Design? (Infographic)
Da ne otvaram novu temu pitat ću ovdje. Napravio sam sajt i tema je "responsive" ali kada idem na "Theme options" i čekiram "Enable responsive layout" sve na početnoj stranici mi se porazbaca a na početnoj su mi najnoviji postovi. Radi se o ovoj temi:

http://clonetemplates.com/portfolio/viralnova/

Znači kad uključim tu opciju ništa više nije onako lijepo posloženo (rešetkasto) nego je sve porazbacano. (to je kad sa kompa gledam)

Kada idem smanjiti web browser (testiram da li radi "responsive"), smanjuje mi se i sadržaj, sve se prilagođava, naslovna stranica je ok. Ali kad uđem u neki post - sve se prilagođava širini ekrana osim slika koje se nalaze u postu. One su i dalje raširene. Znači ista stvar je i kad sa mobitela/tebleta se spojim. Početna je ok ali kad uđem u post sve je prilagođeno osim slika u postu.

Uopće mi to "responsive" ne funkcionira. Ni na mobu ni na desktopu. Ali i da mi je naprimjer sve u redu na mobitelu/tabletu (da nemam problem sa tim slikama) opet mi je problem što kad tu opciju uključim (enable responsive layout) mi se sve porazbaca po ekranu (kada sa kompa idem). Opet ne mogu tako ostaviti radi onih koji će sa kompa pristupiti stranici. Probao sam sa svim mogućim browserima, uvijek isto.

Sve u svemu ne funkcionira a neznam gdje sam mogao fulati. Instalirao sam temu, dodao nekoliko postova i uključio responsive layout i vidio da ne radi. Gdje sam mogao pogriješiti?

Kada na njihovim stranicama idem na DEMO verziju i smanjujem svoj browser i povećavam - sve radi savršeno. I slike u postu se prilagode i smanje. Stvarno ne kužim što sam to mogao krivo napraviti ili sam možda nešto propustio podesiti. Guglam već tri dana, nisam našao odgovor. Neisplati mi se raditi mobilnu verziju sajta kad već postoji ova opcija u temi ali mene neće da radi.

Ako je itko imao ovakvo iskustvo ili zna u čemu bi mogla biti kvaka..molim vas pomagajte.

ANASTASIA - najzabavnije na web-u
Send this user an email Find all posts by this user
Post Reply 

Possibly Related Threads...
Thread: Author Replies: Views: Last Post
  Pocetak UI/UX design Milojko 0 455 19-03-2018 12:14 PM
Last Post: Milojko
  Responsive website thegoldeneye 0 927 23-12-2016 03:56 AM
Last Post: thegoldeneye
  Responsive website thegoldeneye 5 2,049 10-10-2015 08:17 AM
Last Post: strijelacc
  RESPONSIVE LAYOUT ABCDE 28 6,156 16-12-2014 08:20 PM
Last Post: ABCDE
  Responsive web design *Queen* 3 1,454 31-07-2014 04:34 AM
Last Post: gagi-D
  99designs: Klijent želi responsive content with bootstrap for Wordpress Nightcomer 11 2,908 05-09-2013 01:30 PM
Last Post: vandanic

Forum Jump:

User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)