Post Reply 

Thread Rating:
  • 2 Votes - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Osnove Twittera i Kako Zaraditi na Twitteru
23-01-2015, 01:19 AM
RE: Osnove Twittera i Kako Zaraditi na Twitteru
(22-01-2015 07:09 PM)aktion Wrote:  Ja se izvinjavam na odsustvu, vidim nakupilo se svega.

@creatifcode - dobre, odlične čak za tako neaktivan nalog. I da, podesi da ti je vreme na bufferapp lokalno vreme željenih pratilaca. 10, 12, 16 ( u New York-u ti je ovo zapravo 4, 6 i 10 ujutru) po našem vremenu su jako loše vreme za design i development naloge.

E sad, ono što ja ne uspevam je da objasnim koliko je ovaj proces (dobijanja pratilaca prirodnim putem) zapravo spor. Lepo je to sve, zainteresovani korisnici, bla bla.

Ima problem. Veliki problem. Ako ne radiš ništa sem postova na Twitteru, ništa nećeš postići. Evo da banalizujem primerom:
Postavljaš odlične statuse u pravo vreme, i dobijaš 5 pratilaca dnevno

5 x 30 dana = 150 pratilaca mesečno = 1800 pratilaca godišnje. Dakažemo da ste ad hoc imali još 10% pratilaca na neke viralne postove = 1980 pratilaca za godinu dana.

Vidite li vi ovu cifru? 1980 Banalan primer. Ovo vam je najgorem slučaju 7 dana posla sa prati-uzvrati taktikom. Zato i pratimo ljude u našoj niši, a ne neke random dileje.

Verujte mi da ćete u 30k random ljudi naći više zainteresovanih za vaš proizvod, nego u 3k prirodnih pratilaca.

Eto pa probat ćemo i to. Makar nemam baš neki cilj koji bih htio postići sa tim pratiocima, eto jedino bih mogao probati da nakon nekog vremena nekad ubacim neki affiliate link ka themeforestu, čisto kao neki eksperiment.

@dbomestar Hvala i tebi na tako iscrpnom odgovoru.

U međuvremenu je situacija sljedeća:

Your Tweets earned 2.2K impressions over this 18 day period
1.6% Engagement Rate
7 Link clicks
21 Favorites
463 Followera

E sad cemo vidjeti sa promijenom vremena u bufferapp. Javim nakon par dana.

Recipies Wordpress theme
Send this user an email Visit this user's website Find all posts by this user
Quote this message in a reply Thank you
26-01-2015, 08:03 PM
Imam par pitanja za autora teme ili za nekog ko se baš razume u ovo tj. ko bi mogao da mi pomogne(iskustvo poželjno).. Planiram da aktiviram Twitter nalog kako bi promovisao svoj sajt zanimljivosti, iz potpisa, i imam par pitanja za vas..

1. Da li da profil bude baš povezan sa sajtom, ime, sadržaj samo sa sajta itd. ili da to bude moj personalni blog gde ću ja da izražavam svoja osećanja itd itd
2. Koliko bi trebao često da izbacujem twittove
3. Koliko često slike trebao da izbacujem?
4. Da li linkovi smaraju twitteraše i koliko oni klikću na linkove zapravo?
5. Da li fake followeri u početku mogu da doprinesu tome da čisto imam neku brojku kako bi sledeći prirodan pratilac mislio da me dosta ljudi prati i on sam zaprati mene..

To bi bilo to čini mi se. trebaće mi mala pomoć pa ko zna neka napiše odgovor na neko od pitanja ili na sva Biggrin

Trebate izradu WordPress sajta, ubrzavanje istog, kvalitetne članke, backlinkove? Pošaljite PM!
27-01-2015, 11:50 AM (This post was last modified: 27-01-2015 11:56 AM by aktion.)
1. Napraviš dva naloga Biggrin Ali ako praviš jedan bolje je da bude povezan sa sajtom, ime, sadržaj sa sajta, ali slobodno ubaci stvari kojih nema na sajtu kao dodatnu beneficiju toga što te prate.
2. Ako ideš na soluciju da je zvanični profil tvog sajta, dovoljno će biti 10 dnevno što možeš da postigneš sa gore pomenutim http://bufferapp.com
3. Kad god je relevantno, ne treba ih ubacivati samo da bi bila slika. Podesi twitter Cards i miran si Biggrin
4. Nope, ne smara ih. Zavisi od teme do teme, niše, raspoloženja ljudi, milion faktora utiče na to. Ali i dalje ti treba dobar sadržaj i mnogo dobar call to action što si vidim vežbao sa naslovima na sajtu Biggrin
5. Da, ali nipošto da bude puno jaja (pratioci bez slike). Izgledaćeš im kao autoritet. Mada ne znam ko može da ti nabavi nekoliko hiljada domaćih pratilaca..

Samo, ako mogu da predložim da staviš na sajt addon Limit login attempts, ako nisi do sada Biggrin

I decided as long as I'm going to hell, I might as well do it thoroughly.
Send this user an email Find all posts by this user
Thanks given by (1): SpawneR
01-02-2015, 03:59 PM
A kako da uradim tweepi account ?? Samo ima premium da odaberem...
Find all posts by this user
02-02-2015, 10:21 AM
Samo ides na Sign up. U tom prozoru imas dve kocke Silver i Platinum paket. Ispod toga ima jos jedna linija Kao tipa you can try our free package bla bla here. E na to ides. Nalazi se odmah ispod placenih paketa.

17-02-2015, 07:24 PM
mogu da isklucim sve Email notifications ?? Inbox mi je pun... notifikacija svakakve i nervira me to !
24-03-2015, 06:48 PM
Kasnim dosta sa odgovorima... Evidentno mi je ovo odsustvo loša ideja bila... Može da se ugasi..
Kada si na nalogu.. U gornjem desnom uglu imaš svoju sličicu i piše desno od toga Tweet..
E, klikneš na sličicu i ideš na settings.
sa leve strane ti je lista podešavanja i ideš na Email Notifications
Tu sve pogasiš da ništa ne ostane i super si Biggrin

26-03-2015, 08:11 PM
trenutno samo na 30k followera i nevidim nikakav način kako da ga unovčim probao affilate cpa mylikes sve truba žešča. pratioci su poprilično aktivni svaki post 100+ retweeta...fiverr isto truba jer večina njih prodaje fake retweetove sa acca od 100k+ followera pa nisi nikako zanimljiv..neznam samo odakle tebi one cifre sa prve stranice Biggrin
27-03-2015, 10:36 AM
Testiranje, testiranje i kad zavrsis sa tim, testiraj jos. Biggrin
Elem, Twitter je platforma na kojoj svasta prolazi. Moras da se uskladis sa svojom publikom, a da ne pricam o tome da ponude koje im bacas, moraju biti iste teme kao i nisa tvog naloga.
Affiliate ponude idu slabije bez dobre baze pratilaca. Sto se tice CPA ponuda, to mi nije jasno kako ne daje rezultate. Email submits razvaljuju na twitteru. Izbegavaj surveys i bilo sta sto se dugo radi. Znaci email submits i obicne nagradne igre. ( ono kao osvojite bla bla bla dajte samo ime prezime i email)

E sad ako i dalje to ne donosi rezultate, skokni na buy sell ads i obavezno pogledaj
speakr.com

A cifre moje i tvoje ne moraju da budu iste, pa cak i da radimo sve identicno. Biggrin

30-04-2015, 11:05 PM (This post was last modified: 30-04-2015 11:33 PM by pr0digy.)
400 follower-sa ali malo bavno ide... e sad mogu li sta uraditi da bi zaradio nesto sitno sa ovo ili ne ? Ako ne kako da idem na vise pratioca??

P.S Mogu uraditi jos neki twitter profil na druge teme (IT, Fashion za zene, ili 18+ ili neki vas predlog) pa da budem aktivan paralelno??
04-05-2015, 10:31 PM
Na vise pratilaca stizes polako sa tweepijem. Naravno ako imas love mozes da platis shoutout od nekog jaceg naloga u istoj tematici. Sa tako malo pratilaca ne mozes skoro nista. Treba ti jos da bi poceo sa bombardovanjima ponudama i ko zna cime jos Biggrin

Naravno da mozes da pravis koliko hoces naloga, samo je tvoje vreme i kolicina strpljenja ogranicenje.

15-05-2015, 07:52 PM
malo sam dublje ušao u ovo pa sad istražujem kako tweetati, koja se tebi opcija pokazala najbolja tweet sa slikom ili bez? neki text recimo naslov članka sa stranice i link sa 1-2 hastaga?
17-05-2015, 09:20 PM
(15-05-2015 07:52 PM)dirty_sanchez Wrote:  malo sam dublje ušao u ovo pa sad istražujem kako tweetati, koja se tebi opcija pokazala najbolja tweet sa slikom ili bez? neki text recimo naslov članka sa stranice i link sa 1-2 hastaga?
Znam da mene nisi pitao, ali nadam se da mogu pomoći. Tweet-ovi sa slikom imaju mnogo više Retweet i Favorite, nego oni bez. Inače, ja redovno ubacim bar jedan ili dva hashtag-a. Ali mislim da je najbolje da sam probaš sve varijante, pa vidiš koja najbolje prolazi.
Visit this user's website Find all posts by this user
18-05-2015, 07:30 AM
Definitivno sa slikom. Iz mog iskustva 1-3 hashtaga su odlicna ali moras da pripazis da ne koristis preterano zloupotrebljivane hashtagove (npr #SEO ili #quote), jer ce tako twitovi da ti se izgube u moru gluposti. Mesaj malo, ubacuj i obicne textualne, odg ljudima na @poruke, fav i retweet svoje pratioce i imaces extra nalog.

Samo malo strpljenja, i snowball efekat ce da dodje.

26-05-2015, 08:08 PM
Tweepi ubacili su nove pravila...
Sada kad dajemo follow nekome mozemo ga un-follow nakon 4 dana...
Propada ono nakon 48 sati ako ti ne daje follow back odbacis ga...
I kako sad ??
27-05-2015, 06:55 AM
Nije samo Tweepi, sa svima je problem. Twitter digao nos i poceo nekakav rat protiv social exchange/decks/suites/mass follow websajtova.
http://tweepi.com/app/#!/help/twitter-ac...on-feature

SocialToo.com je stao skroz:
Quote:Twitter's API limits and Twitter rules have forced us to focus on killer new tools and services. Stay tuned

I ne samo to, sada i retwitovanje ili favoritovanje svojih naloga (bilo sta sto skontaju da je isti user) banuju.

Svi se zale, svugde.

Tweepi za sada jos korisitm za follow.
Dok trenutno za unfolow korisitm
http://friendorfollow.com/
Sporo je do bola, ali bar ima filtriranje ko mene ne prati i ne smara sa ogranicenjima. Sada samo cekam kad ce da me banuju... XD ako skontam neko bolje resenje javljam.

20-02-2020, 07:00 PM
Vidim da je forum poprilicno mrtav, ali nadam se da vas ima jos aktivnih. Zanima me na kojoj platformi mogu prodati nalog na twitteru? Instagram sam lako prodao na fame swap-u, ali za twitter tesko pronalazim odgovarajucu platformu. Takodje, znate li je li dozvoljeno prodavati nalog na ovom forumu?

Za sve ljubitelje fotografije,putovanja i avanture ;)
FotografijomKrozSvet
29-02-2020, 09:41 PM
(20-02-2020 07:00 PM)grasshopper Wrote:  ... Takodje, znate li je li dozvoljeno prodavati nalog na ovom forumu?

http://www.internetzarada.org/pravila-foruma-t-169.html
...
5 - Zabranjene aktivnosti - Slijedece aktivnosti su zabranjene na forumu i rezultirat ce zabranom pristupa.

- Razmjena novaca i valuta (Zamjena Paypal novaca za eGold, Alertpay itd.)
- Kupnja i prodaja bilo kakvih korisničkih računa
- Plaćanje i traženje da vam se ispunjavaju bilo kakve affiliate, CPA, free signup ponude
- Traženje lažnih review-a u bilo kome smislu.
- Traženje za glasanje i bookmarkiranje na bilo kojim stranicama (kao npr. Digg, Stumble, Croportal)
- Presell tj. priprema za prodaju nečeg (potrebno je izričita dozvola osoblja)
...

Done For You Business Setup With Complete Lead Generation And Sales Funnels

Download cijelog Youtube kanala

Affiliate Marketing Kickstart
01-05-2020, 09:38 PM
(20-02-2020 07:00 PM)grasshopper Wrote:  Vidim da je forum poprilicno mrtav, ali nadam se da vas ima jos aktivnih. Zanima me na kojoj platformi mogu prodati nalog na twitteru? Instagram sam lako prodao na fame swap-u, ali za twitter tesko pronalazim odgovarajucu platformu. Takodje, znate li je li dozvoljeno prodavati nalog na ovom forumu?

Ja ti preporucujem swapd.co za bilo koju prodaju social naloga, bilo to twitter, instagram, facebook, youtube. Ja sam tamo jako dugo i nema nikakvih problema. Prodaju se nalozi od 20-30$ pa do 100k$+.

Rodjen da peca a teraju ga da radi...
Post Reply 

Possibly Related Threads...
Thread: Author Replies: Views: Last Post
  Prijedlozi za zaradu na twitteru haris13 1 5,754 22-01-2014 05:07 PM
Last Post: M00nlander
  Marketing na twitteru - Kako koristiti twitter za promociju Davor Bomestar 3 8,689 27-03-2013 12:16 PM
Last Post: danijel99
Smil42c642f95f382 Kako do $$ na twitteru?? mile108 6 8,111 23-09-2012 10:34 PM
Last Post: anarchox
  Jel ima ovdje netko iskustva s Twitterom i konkretnom zaradom na Twitteru? M00nlander 6 11,627 29-05-2011 10:17 PM
Last Post: anarchox
Smil42c642f95f382 Trik za dobijanje followera na Twitteru Black Dragon 19 24,433 16-03-2011 02:07 PM
Last Post: djetlic
  Kako do followersa na twitteru ??? Mister.No 4 8,510 11-09-2009 01:01 AM
Last Post: Mister.No

Forum Jump:

User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)