Post Reply 

Thread Rating:
  • 0 Votes - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wordpress yoast seo sitemap pitanje
08-10-2014, 09:59 PM
Wordpress yoast seo sitemap pitanje
Pozdrav, jedno pitanje oko wordpressa, imam instaliran yoast seo plugin, koji vec u sebi sadrzi sitemap e sad kada udjem na http://www.imemojedomene.com/sitemap_index.xml ne prikazuje se nista, to jest izlazi sledece:
Not Found

The requested URL /sitemap_index.xml was not found on this server.

Da li je neko imao slicnih iskustava i kako da resim ovaj problem, to jest da mi se sitemap prikaze, pozz i hvala.

Najbolja peraja, maske, disalice, oprema i puške za podvodni ribolov.
Send this user an email Visit this user's website Find all posts by this user
Quote this message in a reply Thank you
08-10-2014, 10:06 PM
RE: Wordpress yoast seo sitemap pitanje
Jesi li probao ovo rešenje sa njihovog support sajta?
Code:
http://kb.yoast.com/article/77-my-sitemap-index-is-giving-a-404-error-what-should-i-do

Hello there young padawan :)
Thanks given by (1): Lakisa94
09-10-2014, 04:49 PM (This post was last modified: 09-10-2014 04:50 PM by Lakisa94.)
Uspeo sam hvala........................

Najbolja peraja, maske, disalice, oprema i puške za podvodni ribolov.
16-10-2014, 06:01 PM
Pozdrav!

Molio bih da mi neko pomogne savetom oko Wordpress plugin-ova na mom sajtu. Naime, imam portal radjen u WP-u koji se bavi lokalnim temama u mom okruzenju. Tek smo krenuli sa radom ali to sasvim pristojno napreduje zasad. Instalirao sam All in One SEO plugin, koji mi dosta koristi za postove koje objavljujem. Medjutim morao sam da instaliram i Yoast plugin kako bi mi napravio sitemap i ostale dodatke. Problem je u tome sto sad za svaki post (vest) koji objavim moram da popunim SEO Title, Description i keywords za oba ova plugin. To mi malo stvara konfuziju i zamara, jer moram duplo da popunjavam podatke.

Da li neko moze da mi pomogne oko toga sta da radim, sta je vaznije da popunim od ova 2 plugina ili da uninstalliram jedan od njih.

Unapred zahvalan na svakom odgovoru
Send this user an email Find all posts by this user
16-10-2014, 06:56 PM
(16-10-2014 06:01 PM)nblagotic Wrote:  Pozdrav!

Molio bih da mi neko pomogne savetom oko Wordpress plugin-ova na mom sajtu. Naime, imam portal radjen u WP-u koji se bavi lokalnim temama u mom okruzenju. Tek smo krenuli sa radom ali to sasvim pristojno napreduje zasad. Instalirao sam All in One SEO plugin, koji mi dosta koristi za postove koje objavljujem. Medjutim morao sam da instaliram i Yoast plugin kako bi mi napravio sitemap i ostale dodatke. Problem je u tome sto sad za svaki post (vest) koji objavim moram da popunim SEO Title, Description i keywords za oba ova plugin. To mi malo stvara konfuziju i zamara, jer moram duplo da popunjavam podatke.

Da li neko moze da mi pomogne oko toga sta da radim, sta je vaznije da popunim od ova 2 plugina ili da uninstalliram jedan od njih.

Unapred zahvalan na svakom odgovoru

Ne trebaju ti oba. Ako ti samo fali sitemap, instaliraj AllInOne i Google XML Sitemaps, makni Yast.

Ali zapravo veći je problem ako oba stavljaju meta tagove. Pogledaj u html (view source), ako imaš dva puta description, onda imaš problem, čak i ako je jedan prazan.

Ali Yast je u princupu dovoljan.

jako.sexy
Visit this user's website Find all posts by this user
Thanks given by (1): nblagotic
16-10-2014, 09:40 PM
YOAST Plugin je definitivno bolji od All in One SEO.Tako da nema potreba za koristenjem 2 Plugina koja rade skoro isti posao, osim toga to nije ni dobra praksa.
YOAST nudi sve sto ti je potrebno za SEO, cak i vise od toga.
Thanks given by (1): nblagotic
17-10-2014, 01:58 AM
Ljudi hvala vam puno. Uninstaliracu All in One SEO, mada i to zahteva posla jer sam pomocu njega pisao sve SEO opise i keywordse a imam dosta postova. Tako da bice dosta copy/paste posla.

Jos jednom hvala i svako dobro. Ako imate jos nekakvu ideju ili sugestiju posetite moj portal Kraljevo Cafe.

Svaka pomoc je dobrodosla, pogotovo nama neukima. Nisam nesto mnogo potkovan ali polako ucim. Ovo zapravo radim ne prevashodno zbog novca, vise idealisticki.
Send this user an email Find all posts by this user
Post Reply 

Forum Jump:

User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)