Post Reply 

Thread Rating:
  • 3 Votes - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kako profitabilno prodavati na eBay-u
» Metoda za koju nije potreban sajt; prodaja proizvoda sa Amazona
29-12-2017, 05:34 AM
RE: Kako profitabilno prodavati na eBay-u
(28-12-2017 09:30 AM)weblinks Wrote:  ... Tu spada sva elektronika, poklon kartice, suplementi, brendirana roba, itd. Ako prodajes npr. brendiranu robu, moras im dokazati odakle nabavljas i da je zaista brendirana.
Malo pojasnjenje.
Sve te stvari mozes da prodajes,ali pod odredjenim uslovima.
Sto se tice npr. brendova,mozes da ih prodajes,ali pod ovim uslovima:
- ti si vlasnik brenda (treba ti naravno dokaz)
- ti si zvanicni distributer/tebe je vlasnik brenda ovlastio da prodajes njihovu robu (i za to ti treba dokaz) - zbog ovoga vecina prodavaca izbegava brendiranu robu

Naravno,kineske kopije su zabranjene.Em nije original,em nemas dozvolu vlasnika originala.

Ovde je lista predmeta koja su zabranjeni ili restriktivni (moze prodaja,ali u posebnim uslovima):
http://pages.ebay.com/help/policies/item...prohibited
Send this user an email Find all posts by this user
Quote this message in a reply Thank you
Thanks given by (2): Nikola91, weblinks
29-12-2017, 09:11 AM (This post was last modified: 29-12-2017 09:18 AM by weblinks.)
Jedino bih jos dodao da je njima jedan veoma bitan faktor starost naloga, kao i reputacija.

Nov nalog + listing rizicnih stvari = ban

Cak i ako su te stvari u sustini dozvoljene. Mene su banovali bas iz tog razloga i nakon prepiske sa njima koja je trajala nekoliko dana, vratili su mi nalog i dozvolili da prodajem istu stvar zbog koje su me i banovali.

Ovo su mi na kraju poslali:

"Thank you for contacting eBay. My name is John and I will be happy to help you today. I apologize for the long wait time in receiving a response. We have been experiencing very high volumes recently, and I thank you very much for your patience. I would also like to thank you for replying to our request to know more about your selling goals on eBay and for providing the requested documentation. We appreciate your cooperation.

I have completed the review on your account and I am happy to announce, I have granted your appeal request. At this time, I encourage you to clear your cache and cookies then restart your browser to be sure there is no saved information on your computer regarding the suspension.

Please understand, this suspension can take up to 24 hours to completely remove from your account. You can then begin using your account to buy and sell. It is important to mention, when listing items for sale, you will need to work within your current limits for the next 90 days before we can consider a possible increase. Your current limits allow you to list up to 10 items or up to $500 USD in value.

It has been my pleasure to resolve this with you. If you still have concerns, please reply to this email and I will gladly help again. Best wishes for a wonderful Monday.

Kind Regards,

John D.
eBay Customer Service"
Plus, vrlo brzo su mi nakon toga i povecali mesecni limit na preko 400 predmeta i $20.000,00.

https://www.youtube.com/watch?v=m3gcb_9Q10E
Thanks given by (1): Nikola91
01-01-2018, 11:30 PM (This post was last modified: 02-01-2018 12:34 AM by Nikola91.)
(28-12-2017 08:17 PM)weblinks Wrote:  Nesto im se nije svidelo kod tvog listinga. Ne verujem da su slike problem. Posalji im mejl. To ti je najjeftinije.

Nešto im se nije svidelo, ali ne znam šta. Biće da je u pitanju starost naloga, bukvalno sam isti dan nakon otvaranja postavio listing, plus nije ni bio tako jeftin. Dovoljno je bilo da im predmet bude makar malo sumnjičav, i eto.

Jel bi mogao da mi kažeš na koji mejl si im pisao, ebay@ebay.com? Jedina zvanična opcija koju mi nude za dobijanje supporta je telefonski poziv.

Find all posts by this user
02-01-2018, 12:37 PM
(01-01-2018 11:30 PM)Nikola91 Wrote:  Jel bi mogao da mi kažeš na koji mejl si im pisao, ebay@ebay.com? Jedina zvanična opcija koju mi nude za dobijanje supporta je telefonski poziv.

Kontaktirao sam ih direktno sa banovanog naloga, opcija contact support - Seller sitewide limits, tako nekako. Ja i nisam imao opciju da ih nazovem telefonom. Posle sam saznao da je opcija zvanja moguca jedino u odredjeno vreme kada rade. Ako pokusas da ih kontaktiras van tog radnog vremena, jedino i imas opciju mejla.

Mejl sa kog su mi odgovorili i na koji sam mogao da saljem odgovore je bio: customerhelp@ebay.com

Thanks given by (1): Nikola91
02-01-2018, 10:40 PM
Nemam opciju za imejl, samo poziv. Probao sam direktno da im pošaljem mejl na tu adresu, dobio sam automatski odgovor:

"Thank you for contacting eBay Customer Service. To serve you in the best possible way, we would like to speak to you on the phone. Here's how to get help:
1. Click the "Customer Support" link at the top right of most eBay pages.
2. Click the "Contact eBay" tab and sign in.
3. Select the topic that fits your question or concern. If your issue is not resolved with the information provided, please click the "Call us" link. You'll see a phone number and a PIN to use. The PIN expires within 15 minutes, so if you're not able to call us within that timeframe, please click the "Call us" link again for a new PIN.
Thanks,
eBay
Please don't reply to this message. It was sent from an address that doesn't accept incoming email."

Očigledno su menjali nešto od tada kada si ih ti kontaktirao.

Find all posts by this user
03-01-2018, 12:45 AM
Moguce da su unapredili customer service, sto i nije tako lose. Jos bolje ti je da ih pozoves, osim ako ti se ne javi neki Indus koji jedva prica engleski... Smile E sad, sto se tice jeftinog poziva u inostranstvo... tu sam tanak. Ja sam par puta zvao SAD i UK sa mog mobilnog (MTS mreza), razgovor je trajao oko 15-20 minuta i ne secam se tacno koliko me je to izaslo, ali mislim da me nisu nesto mnogo odrali u odnosu na standardni racun.

07-01-2018, 05:06 PM
Kontaktiraj ih preko Google talk.

Shopmania
Najjeftiniji smart sat
Sportski smart watch
21-03-2018, 01:19 AM
Smatram da bi se veći broj ljudi bavio dropshippingom kada bi imao sve potrebne informacije vezane za otvaranje firme, plaćanje poreza i sl. Nije jasan stav zakona u svemu ovome jer porez se placa na svaku dobit koja se prijavi. A da bi je prijavio moras imati i prijavljenu firmu. Ja bih volioo jedan post koji bi bio posvećen isključivo ovoj temi pošto mislim da bi mnogima bila korisna. Ovako mnogi i ne pomišljaju da se ovim bave kad nemaju podatke o legalnosti ovakvog posla.
21-03-2018, 03:14 AM
Sa pravno-ekonomskog pogleda,sto se tice otvaranje firme u Srbiji,mislim da bi tu najvise odgovarao model "Trgovina u tranzitu".To je model gde si ti trgovac,imas svoju firmu,ali nemas fizickog dodira sa robom.I,koliko sam shvatio,mozes da trgujes i u drugim zemljama,ne samo u Srbiji.

Sto se tice onog sto mnogima pada na pamet,to je da budu "veletrgovina".Za to je potrebno da imas skladiste (u zemlji u kojoj si registrovan,znaci u Srbiji) i robu koja se tu skladisti.Sto podrazumeva uzov robe i druge komplikacije.Dropshipping bez skladistenja robe (ono kad ti neko kupi predmet,a ti ga tek onda porucis od proizvodjaca od kojeg nabavljas robu) moze da bude za onog koji zivi u drzavi gde obavlja dropshipping (ako je firma u USA i kupac je iz USA).

Ako ces da odes do nekog knjigovodje ili pravnika,da popricas o tome (otvaranje firme i model koji bi ti najvise odgovarao),to moze da ti bude polazna tacka.

Kada budem vise znao na tu temu napisacu.

P.S. - Ono sto ljudima moze da padne na pamet je i ulazak u "sivu zonu".To znaci da poslujes online,a da ne registrujes firmu.Jednostavno,radis to sto radis,a posto nemas firmu,nema ni ko da te kontrolise (finansijska policija),a nema ni da placas porez.Zeznuto je u tom slucaju kako podici zaradjeni novac.Tj. objasniti poreklo tog novca (odakle ti).Tako da to ne bih bas savetovao.
Post Reply 

Possibly Related Threads...
Thread: Author Replies: Views: Last Post
  Prodavanje zanatskih proizvoda na Amazonu i ebay MilanG93 4 601 24-09-2018 04:43 PM
Last Post: MilanG93
  Kako prodavati na Amazonu ingbgd 21 13,178 31-08-2018 05:02 PM
Last Post: JimMoriarty
  eBay prodaja i uslovi Republikanac 1 671 31-08-2018 04:53 PM
Last Post: Lazar023
  Dropshipping Ebay Bokicaq1 0 631 14-08-2018 11:12 AM
Last Post: Bokicaq1
  Ebay kupovina terminator 7 3,541 19-11-2017 02:09 AM
Last Post: weblinks
  Preprodaja na ebay-u m1l4n 25 19,394 14-11-2017 09:29 PM
  eBay provizije Lazar023 3 1,702 10-11-2017 01:05 AM
  Dropshiping ebay Maksa 12 3,522 27-06-2017 11:06 PM
Last Post: Geliebter

Forum Jump:

User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)