Post Reply 

Thread Rating:
  • 3 Votes - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kako profitabilno prodavati na eBay-u
» Metoda za koju nije potreban sajt; prodaja proizvoda sa Amazona
01-03-2016, 08:28 PM
RE: Kako profitabilno prodavati na eBay-u
(28-02-2016 01:54 PM)mico Wrote:  
(28-02-2016 11:40 AM)zlatko78 Wrote:  Posle 5 pozitivnih ocena dobija se mogucnost da prodajes 20 proizvoda mesecno. Za neke stvari je potrebno vreme a potrebno je da imas i pratioce i zanimljive predmete za prodaju. Evo ti moj profil na ebay pa pogledaj i za mene ti mogu reci da mi ide odlicno a tek sam 2 meseca na ebay-u.
http://www.ebay.com/usr/zlax78

Ja imam preko 100 pozitivnih a i dalje imam mogucnost samo 10 proizvoda mesecno.
Ti sigurno imas neke privilegije kod njih.
Drago mi je da ti odlicno ide,tako je i meni islo dok se nije naslo par budala koje su mi trazile
100% refund i ode zarada.
Ne zaboravite ebay stiti kupca a ne prodavca.

Pa sve sto saljes salji sa TN ili ako dropsipujes onda obavezno uzimaj TN i qurku ce te neko prevariti.
Send this user an email Find all posts by this user
Quote this message in a reply Thank you
02-03-2016, 11:16 AM
(01-03-2016 08:28 PM)Jutjuber Wrote:  
(28-02-2016 01:54 PM)mico Wrote:  Ja imam preko 100 pozitivnih a i dalje imam mogucnost samo 10 proizvoda mesecno.
Ti sigurno imas neke privilegije kod njih.
Drago mi je da ti odlicno ide,tako je i meni islo dok se nije naslo par budala koje su mi trazile
100% refund i ode zarada.
Ne zaboravite ebay stiti kupca a ne prodavca.

Pa sve sto saljes salji sa TN ili ako dropsipujes onda obavezno uzimaj TN i qurku ce te neko prevariti.

Nije problem tracking vec kupci koji lazu.
Oni uglavnom kazu da im je stigla neispravna stvar.
Dokumentuju slikom i oni su se osigurali.

Free Bitcoin
Najjeftiniji smart sat
Sportski smart watch
02-03-2016, 12:45 PM
(28-02-2016 11:40 AM)zlatko78 Wrote:  Posle 5 pozitivnih ocena dobija se mogucnost da prodajes 20 proizvoda mesecno. Za neke stvari je potrebno vreme a potrebno je da imas i pratioce i zanimljive predmete za prodaju. Evo ti moj profil na ebay pa pogledaj i za mene ti mogu reci da mi ide odlicno a tek sam 2 meseca na ebay-u.

Hvala na odgovoru.

Uspio sam prodati 5 komada jednog proizvoda, i dobio sam poruku od eBay-a da mi je limit povećan na 20. Biggrin I poslije sam prodao još 6 komada.

Trenutno nemam nikakve zarade, čak idem i malo u minus, jer mi nije bitno to sada, hoću da malo feedback izgradim, tako da kasnije mogu prodavati skuplje i zarađivati.

Trenutno sam sa ovim proizvodom na trećem mjestu na "Best Match" od 10 000+ rezultata. Nisam se nikad nadao da ću dobiti ovakav rank brzo.
Find all posts by this user
02-03-2016, 02:16 PM
(02-03-2016 12:45 PM)NekoIzMase Wrote:  Hvala na odgovoru.

Uspio sam prodati 5 komada jednog proizvoda, i dobio sam poruku od eBay-a da mi je limit povećan na 20. Biggrin I poslije sam prodao još 6 komada.

Trenutno nemam nikakve zarade, čak idem i malo u minus, jer mi nije bitno to sada, hoću da malo feedback izgradim, tako da kasnije mogu prodavati skuplje i zarađivati.

Trenutno sam sa ovim proizvodom na trećem mjestu na "Best Match" od 10 000+ rezultata. Nisam se nikad nadao da ću dobiti ovakav rank brzo.

Jel te proizvode prodaješ sa Amazona? Čuo sam nešto da je Amazon uveo neki porez ili tako nešto, koji kupac plaća kad kupuje proizvod i kao da nije za svaku državu isti pa je sad malo problem izračunati prodajnu cenu.
03-03-2016, 12:05 AM
(02-03-2016 02:16 PM)zoranz88 Wrote:  Jel te proizvode prodaješ sa Amazona? Čuo sam nešto da je Amazon uveo neki porez ili tako nešto, koji kupac plaća kad kupuje proizvod i kao da nije za svaku državu isti pa je sad malo problem izračunati prodajnu cenu.

Ne koristim Amazon, jer BiH nije na listi odobrenih Zemalja, koristim AliExpress.
23-03-2016, 12:19 AM
Gdje se može kupiti povoljno Amazon Gift Card?

Nudim usluge održavanja ebay seller accounta | Hydra Lister - eBay Auto Lister.
26-03-2016, 11:45 PM
(29-02-2016 10:57 PM)zlatko78 Wrote:  Mogu da prodajem 20 proizvoda od pre neki dan a imam samo 6 pozitivnih ocena. Mislis da je za sve prodavce isto nema razloga da prema meni budu darezljivi.
Stvarno je sajt odlican za prodaju proizvoda, velika posecenost i sve je odlicno.
Meni je zao sto nisam ranije poceo sa prodajom.

Da li mozes da posaljes na pm tu poruku kojom su ti odobrili prodaju 20 proizvoda?
Nadam se da nije problem.

Free Bitcoin
Najjeftiniji smart sat
Sportski smart watch
30-03-2016, 07:37 PM
(15-10-2014 12:53 AM)Mishkin Wrote:  Jedan važan, veoma važan detalj koji sam propustio da napomenem, pošto mi je nalog već podešen i po default-u mi je izbacilo, a vama vjerovatno neće.
u rubrici ''Add shipping details'', na samom dnu se nalazi opcija ''Item location''. Promijenite i stavite neki grad/državu u USA, npr. NY ili neku drugu skraćenicu.

Sve pohvale za temu. Evo trudim se da je sto detaljnije iscitam...ako moze samo jedno pohasnjenj - zasto se ''Item location'' setuje na neki grad/drzavu u USA?
Izvinjavam se ako je na ovo pitanje vec odgovoreno.
Unapred hvala.
Veliki pozdrav
03-04-2016, 10:59 AM
(30-03-2016 07:37 PM)Mary Wrote:  
(15-10-2014 12:53 AM)Mishkin Wrote:  Jedan važan, veoma važan detalj koji sam propustio da napomenem, pošto mi je nalog već podešen i po default-u mi je izbacilo, a vama vjerovatno neće.
u rubrici ''Add shipping details'', na samom dnu se nalazi opcija ''Item location''. Promijenite i stavite neki grad/državu u USA, npr. NY ili neku drugu skraćenicu.

Sve pohvale za temu. Evo trudim se da je sto detaljnije iscitam...ako moze samo jedno pohasnjenj - zasto se ''Item location'' setuje na neki grad/drzavu u USA?
Izvinjavam se ako je na ovo pitanje vec odgovoreno.
Unapred hvala.
Veliki pozdrav

Da li je neko jos uvek aktivan....
Da li neko zna da odgovori ako se "Item location" setuje neki grad/drzavu u USA a paket stigne iz Srbije ili pak sa neke druge destinacije, da li ce to predstavljati problem?
11-04-2016, 11:36 PM
Dali ima ovdje netko tko prodaje iz Walmart-a? Dali ima tko iskustva sa ShippingPass programom?

20-04-2016, 06:49 PM (This post was last modified: 20-04-2016 06:50 PM by marsovacpfc.)
Dobar sajt sa koga mozete uzimati robu je i Banggood imaju skladista u Evropi i USA tako da je dostava brza.
Postarina je besplata za USA, a za Evropu nije veca od 1$.
A sto je najbitnije vrlo brzo posalju paket najduze 2 dana prodje od kupovine.
21-04-2016, 01:32 AM (This post was last modified: 21-04-2016 01:38 AM by marsovacpfc.)
6.''Choose format and price'' – kalkulacija cijene. Najmanju profitabilnu cijenu dobićete kada na cijenu sa Amazon-a dodate 17%.

Ovo ne vazi za proizvode koji imaju malu cenu.
Npr. proizvod koji hocete da prodate kosta 4$ + 0.70$ (17%) = 4.70 ali ebay uzima 10% to je od ove cene 0.47$ i paypal uzme od 2.5% do 3.5% + 0.30$ (0.44$) cena ispadne 4.90$.
Sa ovom racunicom od 17% moze da se koristi na proizvode sa cenom vecom od 20$, mada verujem da slabo ko ide sa cenom vecom bas za 17% ali jbg ne slaze se racunica sa napisanim pa ne bi bilo lose ispraviti tacku 6. Biggrin

Ne mogu da edit predhodni post pa neka mod ubaci gore ako hoce.
23-04-2016, 12:34 PM
(20-04-2016 06:49 PM)marsovacpfc Wrote:  Dobar sajt sa koga mozete uzimati robu je i Banggood imaju skladista u Evropi i USA tako da je dostava brza.

Vrlo los izbor,cene ubitacne.

Free Bitcoin
Najjeftiniji smart sat
Sportski smart watch
23-04-2016, 01:42 PM
Ja uglavnom od tih kineskih koristim GearBest eventualno Aliexpress ako nema na GB ono sto mi treba.

Pravljenje AdSense naloga (sve drzave) - lukam@null.net
29-04-2016, 10:13 AM (This post was last modified: 29-04-2016 10:13 AM by marsovacpfc.)
(23-04-2016 12:34 PM)mico Wrote:  
(20-04-2016 06:49 PM)marsovacpfc Wrote:  Dobar sajt sa koga mozete uzimati robu je i Banggood imaju skladista u Evropi i USA tako da je dostava brza.

Vrlo los izbor,cene ubitacne.

Jel ima neki porizvod koji ti vec prodajes na ebay ?
Ajd uporedi cenu koliko je kod tebe a koliko je na sajtu.
04-05-2016, 11:04 PM
(29-04-2016 10:13 AM)marsovacpfc Wrote:  
(23-04-2016 12:34 PM)mico Wrote:  Vrlo los izbor,cene ubitacne.

Jel ima neki porizvod koji ti vec prodajes na ebay ?
Ajd uporedi cenu koliko je kod tebe a koliko je na sajtu.

Uporedio sam sa mojom nabavkom,zato i kazem da su cene visoke,a nema ni nesto proizvoda.

Free Bitcoin
Najjeftiniji smart sat
Sportski smart watch
04-05-2016, 11:48 PM
Kako vam ide biznis? Kod mene je sve u najboljem redu.
Godinu dana je već prošlo, tko bih rekao da će tako brzo proletjeti Waving

[Image: r6qVYG6.jpg?2]

05-05-2016, 01:31 AM (This post was last modified: 05-05-2016 01:33 AM by marsovacpfc.)
Rekao bih da je slabo skroz 1 do 2 predmeta mesecno ne prodajem jeftine predmete pa mozda zbog toga a i nisam skoro azurirao ponudu moracu i to Biggrin
Jedno vreme dok sam pocinjao sam prodavao fino jedan artikal ali zbog trajanja oglasa 30 dana poniste se benefiti koji se steknu ili ti da se bude u vrhu pretrage. Od tada izbegavam to i stavim da traju dok ga licno ne ukinem.

[Image: Screenshot_1.jpg]
12-05-2016, 07:51 PM
(05-05-2016 01:31 AM)marsovacpfc Wrote:  Rekao bih da je slabo skroz 1 do 2 predmeta mesecno ne prodajem jeftine predmete pa mozda zbog toga a i nisam skoro azurirao ponudu moracu i to Biggrin
Jedno vreme dok sam pocinjao sam prodavao fino jedan artikal ali zbog trajanja oglasa 30 dana poniste se benefiti koji se steknu ili ti da se bude u vrhu pretrage. Od tada izbegavam to i stavim da traju dok ga licno ne ukinem.

Zanima me dali je istina ono što sam čuo. Pročitao sam da Paypal zamrzne novac do 21 dan ako prodajete preko Ebaya.
Ako je to istina onda dropshipping gubi smisao.

Servis računala i laptopa Rijeka
Send this user an email Visit this user's website Find all posts by this user
12-05-2016, 08:11 PM
(12-05-2016 07:51 PM)technodiscount24 Wrote:  
(05-05-2016 01:31 AM)marsovacpfc Wrote:  Rekao bih da je slabo skroz 1 do 2 predmeta mesecno ne prodajem jeftine predmete pa mozda zbog toga a i nisam skoro azurirao ponudu moracu i to Biggrin

Zanima me dali je istina ono što sam čuo. Pročitao sam da Paypal zamrzne novac do 21 dan ako prodajete preko Ebaya.
Ako je to istina onda dropshipping gubi smisao.

Pa s obzirom da kupac ima prava da vrati robu u slucaju da nesto nije po opisu ili je recimo ostecena, njemu se vraca novac, zato dolazi do zamrzavanja para da bi kupac bio siguran da ce mu biti vracen novac u slucaju da je neka recimo prevara ili da proizvod ne radi ili je ostecen. Znaci moras da imas obrtna sredstva na nekoj kartici recimo sa kojom ces placati proizvode dok ti ne legne zamrznut novac od kupca sa ebay.
Post Reply 

Possibly Related Threads...
Thread: Author Replies: Views: Last Post
  Kako prodavati na Amazonu ingbgd 16 7,036 14-05-2018 10:33 AM
Last Post: ingbgd
  Ebay kupovina terminator 7 2,828 19-11-2017 02:09 AM
Last Post: weblinks
  Preprodaja na ebay-u m1l4n 25 16,416 14-11-2017 09:29 PM
  eBay provizije Lazar023 3 894 10-11-2017 01:05 AM
  Dropshiping ebay Maksa 12 2,408 27-06-2017 11:06 PM
Last Post: Geliebter
  Dropshipping na ebay-u pomoc tinchi95 4 2,027 31-12-2016 04:52 PM
Last Post: marsovacpfc
  Pomoc ebay faktura za kupca Srcky 1 1,455 18-04-2016 06:27 PM
Last Post: marsovacpfc
  eBay-Drop Shipping Jutjuber 6 2,753 12-12-2015 02:18 PM
Last Post: ryn_15

Forum Jump:

User(s) browsing this thread: 3 Guest(s)