Post Reply 

Thread Rating:
  • 3 Votes - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kako profitabilno prodavati na eBay-u
» Metoda za koju nije potreban sajt; prodaja proizvoda sa Amazona
05-11-2014, 09:53 PM
RE: Kako profitabilno prodavati na eBay-u
Evo da ja opišem svoja iskustva sa e-bayom i paypalom. .ali ne uzimajte me 100% za riječ jer je to bilo prije dugo dugo vremena i od tada se nisam bavio nikavim poslom preko neta i izgubio sam se u nekim stvarima. Značio uzeo sam da ću prodavati proizvode sa chinavasion.com, konkretno tablete i mobitele. .plasirao nekoliko proizvoda na web i za dan - dva stiže prvi klijent. .on je u UK i želi kupiti mobitel za rođaka u Nigeriji. .provjerim adresu neko ogromno skladište ili šta je već to bilo. .nakon guglanaj i istraživanja i neprospavane noći otkrijem da su to fake kupci i sigurno bih ostao bez love i tableta. Sva sreća mislim da čak i dropseller ne isporučuje u afričke zemlje baš zbog toga. .2 klijent mi uplati lovu ja mu naručim telefon i za dva dana mi se javlja da bi odusta i neka mu vratim lovu. .prema uvijetima mu vratim i molim boga da naruđba nije procesuirana. .opet imam sreće i paket je stopiran ali ponovo prema uvijetima od strane chinavasiona oni ne vraćaju novac nego ti stave kredite za buduće kupnje. .treći me moli da mu šaljem što hitnije i unaprijed platio za shipping i to debelo previše. . kontaktiram e-bay ili što je već bilo i ispostavi se da je i to fake kupac. . e nakon toga sam popizdio i sve pogasio. .e ali sad na kraju mjeseca mislim. .e-bay mi šalje svoj račun za prodane telefone a prodaje nije bilo. .da im to nebi platio morao sam pokrenuti nekakve postupke i kontaktirati kupce da potvrde da nije došlo do kupovine da mi ebay ne naplati svoju proviziju. .definitivno sve gasim. .

svakome tko krene sa tim poslom debelo preporučam da dobro prouči sve uvijete prvo a ostalo će ići samo od sebe.
sustav je dobro postavljen i dobro funkcionira samo ja nisam imao volje i novaca da nastavim dalje . . Smile
Send this user an email Find all posts by this user
Quote this message in a reply Thank you
07-11-2014, 12:37 PM (This post was last modified: 07-11-2014 01:18 PM by Pia*.)
Mozete nam reci koliko se (nakon pretpostavljam mjesec-dva uhodavanja) zapravo moze na ovaj nacin zaraditi, i uz koliko posla dnevno?
07-11-2014, 10:33 PM
Pia, a racunaj si. Na pocetku mjesecno mozes prodat 10 itema ili 500$ sto prvo dode. Ebay ti za svaku prodaju 10%, a paypal 3,9%+0,30$. Recimo da na svaki item stavis 40% vecu cijenu nego sto bi ju nabavio. Stvari koje prodas za 500$ nabavis za oko 360$. Ukoliko prodas stvari vrijedne 500$ Ebay ti uzme 50$, a Paypal malo vise od 20$ tak da ti ostane oko 70$. To je, naravno, ako imas pocetni kapital od 500$. Ja sam isao s jeftinijim proizvodima pa sam ih prodao oko 20. No, onda je doslo do malog problema kad sam htio povecat limit. Zvao sam ebay i rekli su da ih nazovem ponovno tek kad bum imao 10 pozitivnih feedbackova, a kroz 2 mjeseca otprilike sam ih dobio tek 3.
Istina je da nema tu previse posla, osim sto treba malo istraziti sta se prodaje, pod kojim cijenama, napraviti listing na ebayu...
08-11-2014, 12:59 AM
(04-11-2014 12:29 AM)mp3mp45 Wrote:  Vjerojatno si dobio status provjerenog korisnika. Čestitam!

Nisam još dobio status provjerenog korisnika, zato me i čudi. Za neke naruđbe dobijem novac odmah a za neke moram čekati.

Na PayPalu mi piše "While you establish a successful eBay sales history, you may not have access to your money for up to 21 days. You may get it sooner, but it may take longer if your buyer reports a problem with the sale."

Nudim usluge održavanja ebay seller accounta | Hydra Lister - eBay Auto Lister.
Find all posts by this user
08-11-2014, 10:43 AM
Hitno pitanje???

Da li mogu da prekinem aukciju i ako moze da li ce me kazniti i naplatiti?

Free Bitcoin
Najjeftiniji smart sat
Sportski smart watch
08-11-2014, 02:56 PM
(08-11-2014 10:43 AM)mico Wrote:  Hitno pitanje???

Da li mogu da prekinem aukciju i ako moze da li ce me kazniti i naplatiti?

Ovisi imaš li već koju ponudu ili ne, više od 12 sati do isteka ili manje...
08-11-2014, 05:54 PM
ima i ponuda i jos 7 sati do isteka.

Free Bitcoin
Najjeftiniji smart sat
Sportski smart watch
09-11-2014, 12:47 AM
(08-11-2014 05:54 PM)mico Wrote:  ima i ponuda i jos 7 sati do isteka.

Čekaj kraj i kupcu objasni da je došlo do pogreške. Napravi zahtjev za sporazumno poništavanje aukcije i pošalji kupcu da potvrdi jer u protivnom plačaš naknadu.
09-11-2014, 12:57 AM
Zeder ide super na Ebayu Biggrin

Opal Opacity Anonymity Suite Opaque Addresses
Send this user an email Visit this user's website Find all posts by this user
10-11-2014, 07:55 AM
Ovo je meni lose krenulo.
Kupac nije hteo da prihvati moje objasnjenje da je doslo do greske i izgubio sam 20 dolara.

Novi problem se pojavio danas.
Kupac mi salje poruku da zeli da otkaze posiljku koju je kupio pre tri dana.
Trazi putem maila da otkazem i da mu vratim novac.
Ako otkazem da li ce meni ebay i paypal vratiti proviziju koju su mi skinuli?

Free Bitcoin
Najjeftiniji smart sat
Sportski smart watch
10-11-2014, 04:55 PM
(10-11-2014 07:55 AM)mico Wrote:  Ovo je meni lose krenulo.
Kupac nije hteo da prihvati moje objasnjenje da je doslo do greske i izgubio sam 20 dolara.

Novi problem se pojavio danas.
Kupac mi salje poruku da zeli da otkaze posiljku koju je kupio pre tri dana.
Trazi putem maila da otkazem i da mu vratim novac.
Ako otkazem da li ce meni ebay i paypal vratiti proviziju koju su mi skinuli?

Nećeš ništa izgubiti ako zatražiš kupca da napravi zahtijev za sporazumno otkazivanje naruđbe.

Kako si izgubio 20$? To je iznos provizije ili je to nabavna cijena stavke?
10-11-2014, 07:33 PM
Nabavna je 38 a izlicitirano je na 18

Free Bitcoin
Najjeftiniji smart sat
Sportski smart watch
11-11-2014, 05:59 PM
(10-11-2014 07:33 PM)mico Wrote:  Nabavna je 38 a izlicitirano je na 18
Ima još jedan način. Provjeri PM
11-11-2014, 08:39 PM
(08-11-2014 12:59 AM)BadBoy Wrote:  
(04-11-2014 12:29 AM)mp3mp45 Wrote:  Vjerojatno si dobio status provjerenog korisnika. Čestitam!

Nisam još dobio status provjerenog korisnika, zato me i čudi. Za neke naruđbe dobijem novac odmah a za neke moram čekati.

Na PayPalu mi piše "While you establish a successful eBay sales history, you may not have access to your money for up to 21 days. You may get it sooner, but it may take longer if your buyer reports a problem with the sale."

Mislim da bi trebalo sve da ti bude blokirano na 30 dana na paypalu upravo zbog toga sto i pise ako bi se desi neki problem da proizvodom koji si mu poslao ako je slomljen ili tako nesto da moze problem da se resi a ne ti dignes pare sa kartice i nema odakle da se naplati steta kupcu Biggrin

@Marek To je nekada bilo sad paypal ne dozvoljava slanje proizvoda na adresu razlicitu od adrese na paypalu

@Mishkin Kako skidas like sa Amazona posto je 500x500 minimum za ebay ?

To sa aukcijama je 99% namesteno od strane prodavaca
11-11-2014, 11:09 PM
Prodao sam predmet osobi koja se zove PENTIAH HAHENDRACHRISNA, s Mauricijusa je i nema nijedan feedback, pa sam malo poceo sumnjat da je to neki fake profil. Kako se mogu zastiti od prevare ili da mi ostave losi feedback?
11-11-2014, 11:59 PM
(11-11-2014 11:09 PM)ivancropresident Wrote:  Prodao sam predmet osobi koja se zove PENTIAH HAHENDRACHRISNA, s Mauricijusa je i nema nijedan feedback, pa sam malo poceo sumnjat da je to neki fake profil. Kako se mogu zastiti od prevare ili da mi ostave losi feedback?

Mnogo se opterecujete oko toga ja na to nisam ni obracao paznju odakle je ko kad mi plati ja mu posaljem i oznacio sam da nije moguce da mi vrati proizvod a ja njemu posle pare.
Prodao sam 9 proizvoda i jos nisam imao nikakvih problema oko toga.
Posaljes proizvod na adresu sa paypala to ti je obavezno, prodajes jeftinije proizvode gde ces ako ti se tako nesto dogodi biti na manjem gubitku ili da ne prodajes nikako(najsigurnije Biggrin )
12-11-2014, 12:25 AM
Mnogo se opterecujete oko toga ja na to nisam ni obracao paznju odakle je ko kad mi plati ja mu posaljem i oznacio sam da nije moguce da mi vrati proizvod a ja njemu posle pare.
Prodao sam 9 proizvoda i jos nisam imao nikakvih problema oko toga.
Posaljes proizvod na adresu sa paypala to ti je obavezno, prodajes jeftinije proizvode gde ces ako ti se tako nesto dogodi biti na manjem gubitku ili da ne prodajes nikako(najsigurnije Biggrin )
[/quote]
A znam. Do sad nisam ni ja obracao pozornost na to a prodao sam 30-ak itema vec, no ovo mi je bilo stvarno sumnjivo. Od toga da se tek danas registrirao i ostalih stvari, pa sam se htio malo raspitat dal ima neki nacin kako bih mogao biti sigurniji.
12-11-2014, 12:45 AM (This post was last modified: 12-11-2014 12:46 AM by marsovacpfc.)
Mozda nije znao do sada za sajt ili nije bilo potrebe da ga koristi, vidio zanimljiv proizvod pa da ga kupi moze biti svasta. Biggrin
Jedan od nacina je i da ne saljes u zemlje Afrike i Azije ovo gde se ratuje i svakako ako mislis da je neko sumljiv posaljes proizvod sa pratecim kodom gde moze da se proveri gde porizvod trenutno, nema tu nekih specijalnih zastita i sam sam imao takvih problema gde nisam dobio proizvod nikad ili prodje 45 dana pa mi vrate pare i onda posle jos 10 dana dobijem taj proizvod.
23-11-2014, 07:48 PM
Pozdrav,

zanima me kako znate dokle će trajati akcija na nekom proizvodu sa amazona? Strah me je da ne postavim proizvod na ebay pa u tom slučaju da mi odjednom naraste cijena na amazonu.

Ok ako imate 2-3 artikla pa da ih svaki dan pogledate da se slučajno cijena nije mijenjala, međutim ako imate više artikla stvarno ne znam na koji način sve to pratiti.
24-11-2014, 09:48 AM
Ljudi jedno pitanje, jel uspeo neko da se aktivira na ebayu, kako ide prodaja?
Post Reply 

Possibly Related Threads...
Thread: Author Replies: Views: Last Post
  Kako prodavati na Amazonu ingbgd 16 7,036 14-05-2018 10:33 AM
Last Post: ingbgd
  Ebay kupovina terminator 7 2,828 19-11-2017 02:09 AM
Last Post: weblinks
  Preprodaja na ebay-u m1l4n 25 16,416 14-11-2017 09:29 PM
  eBay provizije Lazar023 3 894 10-11-2017 01:05 AM
  Dropshiping ebay Maksa 12 2,408 27-06-2017 11:06 PM
Last Post: Geliebter
  Dropshipping na ebay-u pomoc tinchi95 4 2,027 31-12-2016 04:52 PM
Last Post: marsovacpfc
  Pomoc ebay faktura za kupca Srcky 1 1,456 18-04-2016 06:27 PM
Last Post: marsovacpfc
  eBay-Drop Shipping Jutjuber 6 2,753 12-12-2015 02:18 PM
Last Post: ryn_15

Forum Jump:

User(s) browsing this thread: 3 Guest(s)