Post Reply 

Thread Rating:
  • 3 Votes - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kako profitabilno prodavati na eBay-u
» Metoda za koju nije potreban sajt; prodaja proizvoda sa Amazona
12-05-2016, 08:26 PM
RE: Kako profitabilno prodavati na eBay-u
(12-05-2016 08:11 PM)buonggiorno Wrote:  
(12-05-2016 07:51 PM)technodiscount24 Wrote:  Zanima me dali je istina ono što sam čuo. Pročitao sam da Paypal zamrzne novac do 21 dan ako prodajete preko Ebaya.
Ako je to istina onda dropshipping gubi smisao.

Pa s obzirom da kupac ima prava da vrati robu u slucaju da nesto nije po opisu ili je recimo ostecena, njemu se vraca novac, zato dolazi do zamrzavanja para da bi kupac bio siguran da ce mu biti vracen novac u slucaju da je neka recimo prevara ili da proizvod ne radi ili je ostecen. Znaci moras da imas obrtna sredstva na nekoj kartici recimo sa kojom ces placati proizvode dok ti ne legne zamrznut novac od kupca sa ebay.

Ako prodaješ preko svoje vlastite stranice onda paypal ne zamrzne novac ali preko ebay da. Problem je ako prodaješ skuplje stvari onda nije lako imati dovoljno obrtnih sredstava tako da mi to baš nije jasno ali dobro to su pravila. Samo sam htjeo provijeriti sa onim koji već prodaju na Ebayu dali je to istina?

Servis računala i laptopa Rijeka
Send this user an email Visit this user's website Find all posts by this user
Quote this message in a reply Thank you
12-05-2016, 08:39 PM
(12-05-2016 08:26 PM)technodiscount24 Wrote:  
(12-05-2016 08:11 PM)buonggiorno Wrote:  Pa s obzirom da kupac ima prava da vrati robu u slucaju da nesto nije po opisu ili je recimo ostecena, njemu se vraca novac, zato dolazi do zamrzavanja para da bi kupac bio siguran da ce mu biti vracen novac u slucaju da je neka recimo prevara ili da proizvod ne radi ili je ostecen. Znaci moras da imas obrtna sredstva na nekoj kartici recimo sa kojom ces placati proizvode dok ti ne legne zamrznut novac od kupca sa ebay.

Ako prodaješ preko svoje vlastite stranice onda paypal ne zamrzne novac ali preko ebay da. Problem je ako prodaješ skuplje stvari onda nije lako imati dovoljno obrtnih sredstava tako da mi to baš nije jasno ali dobro to su pravila. Samo sam htjeo provijeriti sa onim koji već prodaju na Ebayu dali je to istina?

Ako ti svaka narudžba ima Track Number onda nema zamrzavanja novca. Uz svaku narudžbu dodaj TN i dobivat ćeš novac odmah.

Nudim usluge održavanja ebay seller accounta | Hydra Lister - eBay Auto Lister.
Find all posts by this user
12-05-2016, 09:40 PM
(12-05-2016 08:39 PM)BadBoy Wrote:  
(12-05-2016 08:26 PM)technodiscount24 Wrote:  Ako prodaješ preko svoje vlastite stranice onda paypal ne zamrzne novac ali preko ebay da. Problem je ako prodaješ skuplje stvari onda nije lako imati dovoljno obrtnih sredstava tako da mi to baš nije jasno ali dobro to su pravila. Samo sam htjeo provijeriti sa onim koji već prodaju na Ebayu dali je to istina?

Ako ti svaka narudžba ima Track Number onda nema zamrzavanja novca. Uz svaku narudžbu dodaj TN i dobivat ćeš novac odmah.

Ok reci mi gdje se dodaje TN. U samom Ebay accountu ili u paypal-u. Uglavnom puno hvala na info pa ću tako probati.

12-05-2016, 09:58 PM
(12-05-2016 09:40 PM)technodiscount24 Wrote:  
(12-05-2016 08:39 PM)BadBoy Wrote:  Ako ti svaka narudžba ima Track Number onda nema zamrzavanja novca. Uz svaku narudžbu dodaj TN i dobivat ćeš novac odmah.

Ok reci mi gdje se dodaje TN. U samom Ebay accountu ili u paypal-u. Uglavnom puno hvala na info pa ću tako probati.

U eBay-u, kod narudžbi za prodaju.

12-05-2016, 11:16 PM
(04-05-2016 11:48 PM)BadBoy Wrote:  Kako vam ide biznis? Kod mene je sve u najboljem redu.
Godinu dana je već prošlo, tko bih rekao da će tako brzo proletjeti Waving

Da li koristiš samo Amazon?

Mene ne ide baš najbolje, imao sam relativno malo prodaja, ali sam uspio povećati limit sa 10 na 120 artikala koje mogu izlisati/prodati u ova neka četiri mjeseca kako pokušajem s prodajom. Malo je teže izabrati šta prodavati, jer se sve prodaje, a najteže je znati kako neki artikal prodati, ja nemam neka iskustva s prodajom i tu sam amater. Mislim da to puno lakše ide onima koji već imaju iskustva sa prodajom i marketingom.
13-05-2016, 02:29 PM
(12-05-2016 11:16 PM)NekoIzMase Wrote:  
(04-05-2016 11:48 PM)BadBoy Wrote:  Kako vam ide biznis? Kod mene je sve u najboljem redu.
Godinu dana je već prošlo, tko bih rekao da će tako brzo proletjeti Waving

Da li koristiš samo Amazon?

Mene ne ide baš najbolje, imao sam relativno malo prodaja, ali sam uspio povećati limit sa 10 na 120 artikala koje mogu izlisati/prodati u ova neka četiri mjeseca kako pokušajem s prodajom. Malo je teže izabrati šta prodavati, jer se sve prodaje, a najteže je znati kako neki artikal prodati, ja nemam neka iskustva s prodajom i tu sam amater. Mislim da to puno lakše ide onima koji već imaju iskustva sa prodajom i marketingom.

Ne koristim samo Amazon, ovdje: skugrid.com/web/stores možeš pronaći listu dobavljača.

13-05-2016, 09:35 PM
(13-05-2016 02:29 PM)BadBoy Wrote:  
(12-05-2016 11:16 PM)NekoIzMase Wrote:  Da li koristiš samo Amazon?

Ne koristim samo Amazon, ovdje: skugrid.com/web/stores možeš pronaći listu dobavljača.

Kako je moguce postici da se predmet prikazuje na prvoj stranici na ebayu i sto utjece na poziciju. Postavio sam neki predmet ali je tek na 4. stranici tako da nema nikakve posjete nažalost.

14-05-2016, 12:09 AM
(13-05-2016 02:29 PM)BadBoy Wrote:  Ne koristim samo Amazon, ovdje: skugrid.com/web/stores možeš pronaći listu dobavljača.

Hvala na ovome, da li ima još kakvih alata koji mogu pomoći? Gledao sam da proporučuju i Terapeak, ali mi je skupo da platim odmah godinu, a nemaju mjesečne pretplate.
16-05-2016, 05:17 PM
Kako je moguce postici da se predmet prikazuje na prvoj stranici na ebayu i sto utice na poziciju?

vasstomatolog.net
zdravisaveti.com
23-05-2016, 10:52 PM
(16-05-2016 05:17 PM)zlatko78 Wrote:  Kako je moguce postici da se predmet prikazuje na prvoj stranici na ebayu i sto utice na poziciju?
Mislim da je glavna stvar broj prodatih predmeta jer svaki proizvod na prvoj strani ima veliku prodaju.
Send this user an email Find all posts by this user
24-05-2016, 08:05 AM
Velika je konkurencija,a i provizija.
Treba stvarno naci aktuelan proizvod gde ce vam ostati i neka zarada.

Shopmania
Najjeftiniji smart sat
Sportski smart watch
08-07-2016, 07:19 AM
Pozdrav kolege , da li mi neko moze reci kako se moze poveacati ebay limit prodaje ?
http://prntscr.com/bq8joq
08-07-2016, 07:40 PM
(08-07-2016 07:19 AM)Aleksandar92 Wrote:  Pozdrav kolege , da li mi neko moze reci kako se moze poveacati ebay limit prodaje ?
http://prntscr.com/bq8joq

Limit se sam povećava svaki mjesec, samo ga svaki puta ispuni do kraja.

09-07-2016, 03:09 PM
(08-07-2016 07:40 PM)BadBoy Wrote:  Limit se sam povećava svaki mjesec, samo ga svaki puta ispuni do kraja.

Netacno

Shopmania
Najjeftiniji smart sat
Sportski smart watch
14-07-2016, 09:43 PM
Ako nekog ne mrzi da mi pojasni ovo neka mi se javi na pp, jako zanimljiva tema svaka cast autoru i svaka cast na objasnjenju.
30-07-2016, 12:50 PM
Trebam US karticu sa US adresom za naplatu tako da mogu kupovati iz američkih trgovina. Koji je najbolji servis za to i najpovoljniji?

Surfao sam i naletio na US Unlocked. Dali ih ima još? Koji je najbolji servis za to i najpovoljniji?

30-07-2016, 04:28 PM
Payoneer
20 karaktera

Pravljenje AdSense naloga za sve drzave - lukam@null.net
11-08-2016, 08:27 AM
Ja imam Payonner karticu, medjutim i pored poslatih 5 poruka nisu mi odgovorili koji mi je broj racuna. Profesionalno do zla Boga Lol

Ebay prodaja ide odlicno i kad neki od kupaca nije zadovoljan vratite pare, ne zalite i ne gledajte ko je u pravu, ko ne, jer ce Ebay uvek biti na strani kupca. Vratite proizvod i nastavite dalje. Moj savet. Crazy_grin
12-08-2016, 07:46 AM
(11-08-2016 08:27 AM)saska971 Wrote:  Ja imam Payonner karticu, medjutim i pored poslatih 5 poruka nisu mi odgovorili koji mi je broj racuna. Profesionalno do zla Boga Lol

Ebay prodaja ide odlicno i kad neki od kupaca nije zadovoljan vratite pare, ne zalite i ne gledajte ko je u pravu, ko ne, jer ce Ebay uvek biti na strani kupca. Vratite proizvod i nastavite dalje. Moj savet. Crazy_grin

Tako je.
Ako se kupac zali,nema rasprave.Vratite novac i idemo dalje.
Samo nije dobro ako se cesto zale.Moze lako i u minus da se ode.

Shopmania
Najjeftiniji smart sat
Sportski smart watch
19-09-2016, 07:34 PM
Procitao sam tutorial i odlican je, pa inspirisan njime, krenuo bih da se bavim dropshippingom, ali me zanima par stvari. Koliko je otprilike potrebno imati novca za pocetak na Paypal, i sto se tice Free shippinga, povecali su sumu koliko sam skapirao na $49, medjutim kada izaberem sa strane filter ''Free shipping by Amazon'', predmeti koji kostaju recimo $20 pod tim filterom imaju napomenu ''Free shipping for eligible orders''. Da li to znaci da mora konkretan predmet da se kupi u vrednosti vecoj od $49 da bi slanje bilo besplatno, ili je slanje besplatno i ukoliko narucim jedan od $20?
Post Reply 

Possibly Related Threads...
Thread: Author Replies: Views: Last Post
  Dropshipping Ebay Bokicaq1 0 45 14-08-2018 11:12 AM
Last Post: Bokicaq1
  Kako prodavati na Amazonu ingbgd 18 9,085 28-07-2018 11:22 PM
Last Post: ingbgd
  eBay prodaja i uslovi Republikanac 0 237 21-06-2018 11:26 AM
Last Post: Republikanac
  Ebay kupovina terminator 7 3,144 19-11-2017 02:09 AM
Last Post: weblinks
  Preprodaja na ebay-u m1l4n 25 17,601 14-11-2017 09:29 PM
  eBay provizije Lazar023 3 1,194 10-11-2017 01:05 AM
  Dropshiping ebay Maksa 12 2,861 27-06-2017 11:06 PM
Last Post: Geliebter
  Dropshipping na ebay-u pomoc tinchi95 4 2,243 31-12-2016 04:52 PM
Last Post: marsovacpfc

Forum Jump:

User(s) browsing this thread: 3 Guest(s)