Thread Closed 

Thread Rating:
  • 0 Votes - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Optimizacija WordPress stranice - Kako ubrzati vas WordPress sajt
» Ubrzajte i dovedite u red vas WP sajt
16-10-2014, 01:04 PM
RE: Optimizacija WordPress stranice - Kako ubrzati vas WordPress sajt
Ili neka raspravu nastave preko privatnih poruka, ovako lična prepiska nije baš zanimljiva članovima foruma.
Send this user an email Visit this user's website Find all posts by this user
Thank you
Thanks given by (2): JelenaM, Jokja
16-10-2014, 01:20 PM
(16-10-2014 01:04 PM)novii Wrote: Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu. Ili neka raspravu nastave preko privatnih poruka, ovako lična prepiska nije baš zanimljiva članovima foruma.

Kako nije? Meni je bas zanimljivo gledati kako neiskusna osoba pokusava uvjeriti iskusnu osobu, kako je ono sto neiskusna osoba radi dobro, a iskusna osoba nema iskustva pa nema pojma o cemu neiskusna osoba prica jer ipak neiskusna osoba ima vise iskustva od iskusne osobe.

Recipies Wordpress theme
Thank you
16-10-2014, 04:33 PM (This post was last modified: 16-10-2014 04:37 PM by adikcija.)
(16-10-2014 12:38 PM)Jokja Wrote: Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu. Ako nastavite sa raspravom tema će biti zatvorena.

Najbolje da obrišeš cijeli thread. Netko će ovaj tutorial shvatiti ozbiljno.
(16-10-2014 01:20 PM)creatifcode Wrote: Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu. Kako nije? Meni je bas zanimljivo gledati kako neiskusna osoba pokusava uvjeriti iskusnu osobu, kako je ono sto neiskusna osoba radi dobro, a iskusna osoba nema iskustva pa nema pojma o cemu neiskusna osoba prica jer ipak neiskusna osoba ima vise iskustva od iskusne osobe.

Problem je da samo iskusne osobe mogu znati koja je od osoba u priči ona iskusna. A neiskusni bi mogli zaključiti da je iskusan neiskusan a neiskusan stručnjak za štikle.

BTW, titula stručnjaka za štikle je trenutno u rukama Davora Sabljaka.

jako.sexy
Visit this user's website Find all posts by this user
Thank you
Thanks given by (1): SpawneR
16-10-2014, 07:14 PM
@ creatifcode
Neka onda otvore temu za to, nešto na fazon ko je iskusniji. Naslov ove teme je "Optimizacija WordPress stranice - Kako ubrzati vas WordPress sajt" pa posetioci očekuju priču o optimalizaciji, međutim slabo se o tome piše u poslednjih nekoliko poruka.

A tema je veoma zanimljiva.
Thank you
16-10-2014, 08:06 PM
Ma OK je.Ja pricam gluposti vi ste upravu.Zadovoljni ? Dobiti cete rezultate kroz par dana, da zavrsimo vise ovu raspravu.
Thank you
16-10-2014, 09:45 PM (This post was last modified: 16-10-2014 09:56 PM by adikcija.)
(16-10-2014 07:14 PM)novii Wrote: Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu. @ creatifcode
Neka onda otvore temu za to, nešto na fazon ko je iskusniji. Naslov ove teme je "Optimizacija WordPress stranice - Kako ubrzati vas WordPress sajt" pa posetioci očekuju priču o optimalizaciji, međutim slabo se o tome piše u poslednjih nekoliko poruka.

A tema je veoma zanimljiva.

Oprosti, ali pitanje iskustva je pokretala samo jedna osoba koja je to ozbiljno mislila, mi smo se ostali zekali na tu temu. A mislim da je sasvim primjereno da se savjeti koji ne samo da su loši nego i štetni, trebaju argumentirano osporiti.

A da sam ja htio napisati tutorial o tome kako optimirati wordpress, mogao sam to napraviti u jednoj rečenici. Ma u jednoj riječi. Bio bi savršen tutorial.

Ajde. Moj tutorial. Evo novog threada.

Dakle MOJ tutorial možete naći Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu.

(16-10-2014 08:06 PM)belmo996 Wrote: Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu. Ma OK je.Ja pricam gluposti vi ste upravu.Zadovoljni ? Dobiti cete rezultate kroz par dana, da zavrsimo vise ovu raspravu.

Srećom za moje živce, jedini glas koji se broji je od dbomestra Winking

jako.sexy
Thank you
16-10-2014, 10:03 PM
Ja ne znam sta je sebi ovaj covjek umislio ? Moderatori ?
Thank you
16-10-2014, 10:13 PM (This post was last modified: 16-10-2014 10:14 PM by adikcija.)
(16-10-2014 10:03 PM)belmo996 Wrote: Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu. Ja ne znam sta je sebi ovaj covjek umislio ? Moderatori ?
Ako misliš na mene, ja sam si umislio:
da sam prvi web sajt napravio 94. Prvi nagrađeni 97. (RBA, najbolja bankarska stranica u Bug top100 - Vidi tada nije postojao),
da sam zadnjih 7 godina gotovo pola prihoda (i jedinih prihoda moje obitelji) zaradio od izrade webova,
da sam iskusan developer koji je dovoljno dobar i u PHPu i u Pythonu da ga zaposle ozbiljne firme,
da sam instalirao i optimirao dovoljno WPova da znam kako se to radi i kako se ne radi,
da vrlo rado pomognem nekim savjetom na ovom forumu i da je onda taj savjet na mjestu.

Što si si ti umislio?

PS ah, da, ja imam većega ;P

jako.sexy
Thank you
16-10-2014, 10:26 PM
I sta sad to mene treba da zanima ? Da me ono uplasi i da kazem "Ej izvini molim te, ti si iskusan ja nemam pojma" ?
Ja stojim iza onoga sto sam napisao u tutorialu.Mozda nesto fali, mozda nije nesto najbolje objasnjeno ali sve je tacno.
Instalirao sam i ja jako dosta WP-ova, izradio jako dosta temi, citao dosta, gledao razne stvari itd itd. but 'Who cares ?'
Kad smo vec kod '94 ja tada nisam ni bio rodjen.

Ocito je da vi stariji ne date nama mladjima da nesto napisemo tj. da objasnimo, jer samo ste vi upravu Winking
Thank you
16-10-2014, 11:02 PM
(16-10-2014 10:26 PM)belmo996 Wrote: Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu. I sta sad to mene treba da zanima ? Da me ono uplasi i da kazem "Ej izvini molim te, ti si iskusan ja nemam pojma" ?
Ja stojim iza onoga sto sam napisao u tutorialu.Mozda nesto fali, mozda nije nesto najbolje objasnjeno ali sve je tacno.
Instalirao sam i ja jako dosta WP-ova, izradio jako dosta temi, citao dosta, gledao razne stvari itd itd. but 'Who cares ?'
Kad smo vec kod '94 ja tada nisam ni bio rodjen.

Ocito je da vi stariji ne date nama mladjima da nesto napisemo tj. da objasnimo, jer samo ste vi upravu Winking

Duboko diši, za početak.

Ja ne sumnjam u tvoje dobre namjere. Nije sve točno i u tome je problem. Ako moralno stojiš iza onoga što si napisao, to znači da si spreman uvidjeti da si pogriješio. Ako stojiš na način da tvrdiš da si u pravu kada nisi, onda je to bez veze. Ali nisam ja taj koji te treba odgajati.

Međutim, problem je taj da će tvoj tutorial uzeti netko tko zna manje od tebe i shvatiti ga ozbiljno i skršiti si sajt. Vadio sam takve iz govana i znam o čemu govorim. Ponekad se radilo o sajtovima ozbiljnih firmi i nastao je realan gubitak. Netko je trebao meni platiti da spašavam stvar i taj netko nije bio sretan. Srećom nikada nije neki webmaster dobio nogu, ali je bilo blizu.

Nije problem to što si mlad. Ja zaista mislim da su samo tri tutoriala nešto vrijedna (piše koji su u onom postu u kojem se zove da glasaš za 4). Mislim da su sve napisali ljudi koji su po godinama daleko bliže tebi nego meni. Oni su svi imali stav "ovo je ono što ja o tome znam", a ne "ovo je tako u vijeke vijekova amen". Da si negdje napisao da se radi o nekoliko savjeta koji će pomoći, bilo bi super (no dobro, onaj php kod je loš, ali bilo bo ok).
Ali ako tvrdiš da će sajt po tvojim uputama postati "optimiran" ... to je prepretenciozno za tekst ove kvalitete.

Mislim da će dbomestar sam prepoznati većinu mojih prigovora na tvoj tekst. I pronaći još neke druge. Bit ću neugodno iznenađen ako dobiješ nagradu. Ali dbomestru neću prigovarati kao što sam tebi prigovarao. Jer odluka je njegova zato što se čovjek potrudio da stvori ovaj forum. Ne zato što je pametniji ili stariji ili ima večega (sorry dbomestar, da su to kriteriji ...).

Znaš, ja sam određeno vrijeme utrošio na komentare na tvoj tekst i na ovu raspravu. Inače me plaćaju za takve poslove. I to dobro. Ja ne očekujem da se složiš samnom. Boli me. Ali bi mi bilo drago da shvatiš da su moji komentari u očima većine ljudi ovdje barem jednako vrijedni kao tvoj tekst. A najvrijedniji bi mogli biti upravo tebi. Ali to ovisi samo o tebi.

jako.sexy
Thank you
Thanks given by (5): SpawneR, JelenaM, Hellas, novii, vandanic
17-10-2014, 12:47 AM
Pročitah sve, al ne mogu da ćutim. ADIKCIJA TI SI MOJ IDOL!!!!

@belmo996
Nemoj da misliš da imam nešto protiv tebe, već sam oduševljen adikcijom koji izdvaja vreme da bi tebi ukazao na greške, a po mom mišljenju njegovo vreme košta. Meni bi bila čast da mi on ukaže na greške u mom postu. Ja bih volontirao za njega, nego neverujem da bi trošio vreme na mene, nažalost.
Zato belmo ti se smatraj pobednikom jer su ti iskusni članovi ovog foruma ukazali na greške. Jer nekad je kritika 100x bolja od pohvale.

Ljudi se plaše uspeha, koliko i neuspeha...
Send this user an email Find all posts by this user
Thank you
17-10-2014, 11:54 AM
Svidja mi se Smile Zanimljivo je citati rasprave a pogotovu je zanimljivo kada neko ko ne zna pocne da se ubedjuje kako je najpametniji i kako on sve zna.. Mislim i ja sam pisao clanak za takmicenje i to bas na temu pocinjanja zarade ali ni u jednoj jedinoj recenici nisam rekao " Ej slusaj to je tako i tako i ovo ti je najbolje znaci ja imam iskustva i ako tim putem krenes ti si za 2 god brate resio svoj zivot ".. Mislim da bi mi mladji clanovi trebali da uvazimo starije clanove koji ovde ima dosta i da od njih upijamo znanje a ne da se raspravljamo sa njima. Ja licno da sam pisao tutorijal kako optimizovati WP sajt kada bi neko napisao neku kritiku PM bi ga da mi ukaze na greske pa da ja to probam na svom nekom sajtu i onda prepravim tutorijal ali svakako se ne bi raspravljao..

@"OT": Radim ja sa WPom vec godinu dana, znam da nije mnogo ali dovoljno da naucie po nesto, i znam da sajt moze da se optimizuje na milion nacina i glupo bi bilo da sam ja sada naprimer napisao tutorijal za tako neku strucnu stvar gde ja dajem svoja ISKUSTVA I MISLJENJA, takve ozbiljne tutorijale treba da pisu ozbiljni poznavaoci WordPressa i web programiranja a ne neko ko "optimizuje" sajtove. Znaci lepo neko ko stvarno ima iskustva napise lep tutorijal gde ce svaku ama bas svaku tezu da objasni da onaj ko nema pojma shvati, to je stvarno izazov, i da ceo svoj tutorijal pokrije dokumentacijom koja navodi na to i da stvarno pokaze da se razume u kod i ostale stvari. Bedak nemam ja nista protiv tebe i nemoj da mislis da pljujem po tvom tutorijalu, cenim sto si ulozio vreme ali mislim da si ga izgubio jer realno nije dobro objasnjeno...

Kako ja "optimizujem" moje sajtove i sajtove koje instaliram drugima?
Posto prodajem za 5$ instaliranje wordpressa(celokupnu, pluginovi, tutorijalima pokrivam klijenta...) red je i da "optimizujem" tj. ubrzam taj sajt, ja na pocetku kazem da ako zele pravu optimizaciju da zovu nekog ko to radi za ozbiljan novac da ja samo instaliram neke plugine koji tu pomazu i da objasnim neke greskice. Sta ja to instaliram i sta objasnim?

- WP Super Cache * ralno plugin svi hvale, nisam ga ni ispitao niti ista ali sam malo googlao i video dobre settingse za taj plugin pa sam ga instalirao na svom blogu i video da je to zaista dobra stvar.
- Lazy Load * Po meni koristan plugin ukoliko sajt ima dosta slicica na pocetnoj strani ili bilo kojoj, plugin ucitava slike "ispod" skrola tek kada skrolate.
- WP Optimize * E ovo nemam pojma sto instaliram, citao na netu da je dobro da ocisti neke gluposti zaostale i kao da ubrzava bazu pa sam instalirao, napredak nisam video verovatno zato sto je jako mali.
- Svim svojim "klijentima" objasnim da na slike moraju da paze, znaci ovo sam iz svoje sopstvene prakse naucio.. Imao sam sajt internet njuskalo i sve slike sam sa neta preko prinscreena ili vam 'Lighshoot' programa skidao i cuvao pa kasnije koristio na sajtu, jedna slika je vukla najmanje 900KB-1MB u pocetku je rezultat na google speedu bio 70/100, posle mesec dana konstantnog ubacivanja tih slika rezultat je bio jedva 20/100 komotno sam mogao da odem po sok do prodavnice dok se sajt ucita i konacno kliknuo na ono na google speedu sto pokazuje u cemu je problem, pisalo mi da optimizujem slike ja kao kliknuo da vidim kako i iskocilo mi da moram skoro sve slike da optimizujem.. Ja onako ko ce vise od 400 slika da sredjuje ponovo, i tu ja skinem plugin WP Smush it koji optimizuje slike, dok je optimizovalo sve slike ja sam mogo da napravim ceo novi blog i sve napisem ponovo, posle silnog tog cekanja ja odem na google speed da vidim koji je rezultat kad onoi 40/100, idalje jako lose. A onda je neko ovde na forumu spomenuo da koristim Snipping tool + PS mislim da je to mrgood ali nisam siguran.. Ja skinem snipping tool i lagano pocnem da sve slike obradjujem.. Slika koja je Lightshootom bila 900KB velika Toolom + PSom bila je 40-50KB kada sam posle nedelju dana menjanja svih slika testirao sajt i video 86/100 i video da sada ne stizem ni da se pomerim sa stolice a kamo li da odem po sok dok se sajt ucitava ja sam bio prezadovoljan. Eto ja sam iz svoje neke greske video sta znaci optimizacija slike i sada znam, ne morate da koristite PS imate dosta dobrih online toola za optimizovanje slika.. Kvalitet jeste manji ali je i prostor koji se zauzima jako mali sto je bitno Biggrin

Eto to je neko moje iskustvo vezano za temu, sto se tice promena u kodu teme, nikad to nisam radio. Imam dobre premium teme koje se koriste jako puno i verujem u njih, sada da se ja tu napinjem i trosim dane uredjujuci kod da bi sacuvao posetiocu 1 sekundu cekanja, ma bolece me ona stvar da se izrazim Biggrin

Napominjem moje misljenje na sve ovo i jos jednom napominjem da ono gore sto sam napisao za pluginove i to kao moje "optimizovanje" sajta nije strucno i da ne stojim iza toga da je to prava optimizacija Biggrin

Ko procita ovaj post svaka mu cast Drinking

Trebate izradu WordPress sajta, ubrzavanje istog, kvalitetne članke, backlinkove? Pošaljite PM!
Thank you
Thanks given by (1): adikcija
17-10-2014, 01:03 PM (This post was last modified: 17-10-2014 01:12 PM by Davor Bomestar.)
Overall, ne svidja mi se nacin rasprave na ovoj temi pa zatvaram. A i budem zatvarao sve rasprave dok se ne naucite igrat svi skupa zajedno i lijepo. Mir mir mir, nitko nije kriv Smile

Adikcija, molim te nemoj mene uvlacit u raspravu, ja sam uvijek bio i bit cu neutralan. Ja volim svu moju decu na forumu Smile

Cak bi rekao, da si ti uzrokovao ovu raspravu i ovakav ton. Belmo je mozda napisao nesto sto se ne slazes, ali na ovom forumu to radimo tako da obrazlozimo svoje razloge, konstruktivno, bez osobni i direktnih spustanja, uvredljivih poruka ili bilo sta i ostavimo clanovima da sami prouce "tko je u pravu". Bitna je forma, a ne samo supstanca.

Zamisli da sam ja napao ekipu i rekao da prica gluposti i sa takvim stavom kad god je netko napisao nesto krivo o SEO-u i stvarima kojima se ja bavim. Pa posvadjao bi se sa pola foruma. Valjda shvacas da mozes reci ekipi nesto bez svadjanja.

Belmo, pa iskreno, i tvoj pristup je pretjerana reakcija, tako da svakako savjetujem da se strasti smire.

Friendly & helpful je nacin kako radimo na ovom forumu. Sve sto ne bude u takvom tonu doslovno zatvaram rasprave.

p.s. i belmo je isto ulozio vrijeme u izradu ovog tutorijala, a ja sam pozvao i POČETNIKE da se potrude, da istraze tematiku. Mozda on nije pocetnik, ali cak ida nes nije skroz tocno, ipak ulozen je trud i zbog toga treba respektirat makar zbog toga. Pa ja kad citam moje tekstove ko da ih pise totalno nepismena osoba, a sta kad imam 20 tabova radim 75 stvari odjednom i da bi stigao uopce koji put odgovorit moram sve nabrzake natipkat. Netko moze ic cjepidlacit na moje postove, a oni mudriji ce shvatit situaciju i potrudit se izvuc korisne hintove iz svih pa tako i mojih postova na ovom forumu.

p.p.s. nemojte mi napadat kandidate! Pa sta ste ludi! Tko ce nam se opet potrudit da se natjece ako ih napadamo Smile

p.p.p.s. toliko je offtopic rasprave da cu morat naknadno pregledat i pobrisat pola toga.

Anyway, zatvaram thread a dalje ocekujem friendly ponasanje medju clanovima Winking
Send this user an email Find all posts by this user
Thank you
Thanks given by (8): robi052, Raymond, Drenova, obelix011, micos, SpawneR, JelenaM
Thread Closed 

Possibly Related Threads...
Thread: Author Replies: Views: Last Post
  Ubrzati Wordpress website casio11 18 1,893 30-09-2017 06:59 PM
Last Post: shomy96
  Pomoć..Hakiran wordpress??? lisac22 4 297 28-09-2017 02:44 PM
Last Post: pinnaclethemes
  Wordpress theme options Arnel5 4 976 28-09-2017 02:40 PM
  Wordpress theme generator InFlames20 10 6,624 28-09-2017 02:38 PM
  Problem install wordpress yosa_sh 4 803 28-09-2017 02:36 PM
Rolleyes Koji plugin za Multiple Themes u WordPress-u BadBoy 2 1,016 28-09-2017 02:35 PM
  Wordpress plugin za dodavanje slike Lakisa94 2 1,001 17-09-2017 05:26 PM
Last Post: AdSense
Smil42c642f95f382 All about WordPress nexon 37 12,219 21-06-2017 07:50 PM
Last Post: gracethemes

Forum Jump:

User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)