Post Reply 

Thread Rating:
  • 5 Votes - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Izrada Android aplikacija - AdMob zarada
» kako zaraditi plasiranjem android aplikacija na google play
25-02-2016, 04:06 PM
RE: Izrada Android aplikacija - AdMob zarada
Da li ima netko sajt di se može skinuti neki skripta za kviz?
Send this user an email Find all posts by this user
Quote this message in a reply Thank you
25-02-2016, 05:09 PM
Skripta za kviz? Da li si ti siguran da ti treba nešto za Android aplikaciju?
Send this user an email Visit this user's website Find all posts by this user
26-02-2016, 01:38 PM (This post was last modified: 26-02-2016 01:39 PM by turkidc.)
Da mislio sam napraviti neku kviz aplikaciju u androidu-u... tipa kako milan ima u svojim aplikacijama sa točno i netočno, ali ja bi napravio da se mora upisati točan odgovor... imam neku ideju pa me zanima kako to izvesti... ne bi trebalo biti teško....
U biti sam počeo pred jedno mjesec dana sa unreal engine-om ali to nije android... sad bi se preselio na eclipse i pure android programiranje... pa reko ako netko zna gdje da nabavim (paket, skriptu) kako se to već zove.... decompiled apk nekog kviza bio bi zahvalan....
26-02-2016, 01:42 PM
Pogledaj na chupamobile ili codecanyon, i ako mislis pocinjati sa izradom aplikaciju moja sugestija ja da zaobidjes Eclipse i pocnes odmah sa Android Studio-om.

Izreke i Citati
11-07-2016, 05:02 PM
Moze li neko iskusan u ovome da mi kaze koliki CTR mogu da ocekujem od aplikacije?

Fora je sledeca: 95% zarade sa sajta mi dolazi od poseta preko telefona pa me plasi da ako napravim aplikaciju koja ce imati istu funkciju kao i sajt da ce ljudi poceti da koriste samo aplikaciju i ako je tamo CTR manji da cu ostati bez zarade...

Ima li neko neko iskustvo da prenese?
Find all posts by this user
11-07-2016, 08:29 PM
Gledam sad jedan nalog sa appovima na njemu je CTR 0.92%, na drugom je 0.88 a na treći ne mogu sad da se logujem. E sad zavisi kod tebe koliko ćeš imati aktivnih instalacija, koliko će korisnika otvarati app svaki dan i da li ima tu nešto što njih interesuje. Ali probaj u svakom slučaju, nećeš pogrešiti. Winking
Thanks given by (1): noob
07-09-2016, 11:35 AM
Pozdrav,

Imam Dva pitanja :

- Site chupamobile ima slijedece opcije:
Single license
Multiple license

Ja zelim da kupim aplikaciju da je mogu prepravljati doradjivati , staviti na google app i da mogu AKO JA ZELIM naplacivati je ili ne..
Koja mi od ove dvije opcije treba... znaci ja zelim da je na Playstore MOZDA PRODAJEM ZA 0.99 ili besplatno.

DRUGO PITANJE:

Site: codecanyon

Imam isto pitanje kao prvo koje od ove dvije opcije to moze da radi:

Regular License
Extended License
???

Unaprijed hvala na odgovoru
07-09-2016, 07:47 PM
Developer može da zaštiti app sa panelom ili da ti šalje aktivacioni kod za svaku sledeću app koju ćeš da praviš, tako da nikad ne znaš šta te čeka ako ne kupiš multiple. Ja sam jednom uzeo single i onda mu doplatio za multiple.

Codecanyon sam uvek uzimao single, samo jednom je lik imao zaštitu a kupio sam desetak source kodova. Ali loši su, većinom je loša podrška čak i ako je ima malo znaju. Zato i jesu 10x jeftiniji.
07-09-2016, 09:53 PM
Single/multiple licenca je valjda samo KOLIKO tih igrica smes da postavis... Npr kupis igricu i ne mozes izbaciti 5 tih istih igrica na razlicitim jezicima ako nemas multiple licencu...

Btw, usao sam u ovaj svet i ja, napravio app, sve krenulo super, a onda su mi na adsense koji je bio povezan sa admobom odbili prijavu za sajt i od tada vise ne mogu da se ulogujem ni na admob ni na adsense... Niti imam kome da se obratim po tom pitanju... Poludecu...

Google je pun bagova, neverovatno ali istinito koje je smece kada se malo dublje zadje u saradnju sa njima...
07-09-2016, 10:28 PM
Hvala Vam za odgovor,
Jos jedno pitanje, ako ja kupim neku igricu i postavim je na google aps. da li jos neko istu tu igru moze da kupi i postavi na app. ili ako je ja kupim automatski se da igra brise iz prodaje?
08-09-2016, 08:41 AM
Opet kažem, kupovao sam kodove, znaju da stave zaštitu jer on ne zna da li ćeš ti kod da iskoristiš jednom ili 100x. Za Admob probaj apps.admob.com tu bi trebao da ti otvori nezavisno od Adsense, ja imam jedan nalog gde Adsense nije odobren nikad a radi Admob dobro.

Što se tiče kupovine bilo kakvog koda, mora da se uradi reskin i to OBAVEZNO! Znači ako kupiš igru moraš da izmenjaš grafiku svu i da napraviš da bude koliko-toliko unikatna i onda nemaš problema da li će je obrisati ili ne. Ako postaviš igru kakvu si kupio e to je već veselje, mogu da ti je odbiju u startu zbog kopiranja drugog app a mogu da je obrišu posle pola godine zbog iste stvari. To se nikad ne zna. Zato odmah promena svega i to je to. Isto tako ima likova koji nude da oni to odrade za tebe a ima i onih koji garantuju kao da kad prodaju tebi kod da taj neće više biti u prodaji. Pričam naravno za Chuppamobile.
Thanks given by (1): faroALI
08-09-2016, 01:31 PM
Bas bih voleo da vidim kako oni to zastite... Verovatno to moze da se zaobidje...

Dzaba, nije vazno to sto adsense nije odobren nego prilikom tog proces odbijanja se nesto pokvarilo... I sada uopste ne mogu ni da se ulgujem na Adsense... a ni na admob... cim se ulogujem na admob izlazi mi 403 greska... A adsense mi trazi autorizaciju broja i kada ukucam kod prikaze gresku konekcije sa serverom... Citao sam po netu, i ranije se desavalo da se tako pokvari prilikom odbijanja od adsense... ali je fora sto nemam gde ni da se zalim...

Sto se tice koda ja koliko sam video, uglavnom se igrice ne brisu nego moze ko hoce da kupi i reskin je obavezan.... A ako hoces da kupis i da niko vise ne kupuje onda je visestruko skuplje...
09-09-2016, 10:51 PM
Kupio sam dvije igrice sa codecanyon i sad me interesuje da li ima neka stranica ILI MOZDA VAS KOJI STE KUPOVALI da razmijenimo par sourcecodova, npr. ja posaljem nekom sto sam ja kupio vi meni sto ste vi i tako malo usparamo na novcu Winking
11-09-2016, 08:20 PM
(08-09-2016 08:41 AM)aleksej Wrote: Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu. Opet kažem, kupovao sam kodove, znaju da stave zaštitu jer on ne zna da li ćeš ti kod da iskoristiš jednom ili 100x. Za Admob probaj apps.admob.com tu bi trebao da ti otvori nezavisno od Adsense, ja imam jedan nalog gde Adsense nije odobren nikad a radi Admob dobro.

Što se tiče kupovine bilo kakvog koda, mora da se uradi reskin i to OBAVEZNO! Znači ako kupiš igru moraš da izmenjaš grafiku svu i da napraviš da bude koliko-toliko unikatna i onda nemaš problema da li će je obrisati ili ne. Ako postaviš igru kakvu si kupio e to je već veselje, mogu da ti je odbiju u startu zbog kopiranja drugog app a mogu da je obrišu posle pola godine zbog iste stvari. To se nikad ne zna. Zato odmah promena svega i to je to. Isto tako ima likova koji nude da oni to odrade za tebe a ima i onih koji garantuju kao da kad prodaju tebi kod da taj neće više biti u prodaji. Pričam naravno za Chuppamobile.

Imam problem kada sam kupio igricu , i kada je prebacim u .apk pise mi Debug i ne mogu je upload na google store... kaze mi da ugasim ill deaktiviram debug. kako da to uradim.

Hvala
08-10-2016, 01:40 AM
cao. nova sam u ovom poslu tacnije tek bih da pocnem ...zanima me dal se to isplati ...naime gde se reklamiraju aplikacije kada se sve odradi ...i kolika zarada moze biti ...niko nije govorio o zaradi koliko zaradjuje na aplikacijama?
03-01-2017, 09:56 AM
Jedno pitanje pre nogo sto se upustim u posao....rekli ste da ne preporucujete koriscenje javnih licnosti u app,al isvedoci smo mnogih aplikaciji u kojima se pojavljuju tramp,putin ,obama cak i kod nas postoji igrica Vrag iz haga u kojoj glavnu ulogu igraju domaci politicari na celu sa Sekijem.Kako je zako regulisan po tom pitanju,ne bih da napravim gresku.....Hvala unapredSmile
05-10-2017, 08:03 PM (This post was last modified: 05-10-2017 08:05 PM by zgubidan.)
ja sam jucer objavio igru na google play, igra je 3d i ubijate zombije i morate spasiti neku curu bla bla, mapa je solidna ima kuca al ne znam zkj ne vidim kolko se skinula igra, pise da podaci nisu dostupni.. stavio sam admob i gledam po admobu i naravno nema niti lipe..

mislim da je tesko objavit aplikaciju bez da se reklamira,,, mislim da je nemoguce.. ako zaradim 1 eur ja cu biti sretan

koliko para toliko i muzike

gledao sam nove igre i ono stare 10 dana a vec 100 000 skidanja, ako moja igra bude skinuta u godinu dana 100 puta bit ce dobro Tease
Post Reply 

Possibly Related Threads...
Thread: Author Replies: Views: Last Post
Smil42c642f95f382 Zarada deljenjem slika (ImageUpload zarada) SpawneR 58 12,417 22-05-2017 06:46 PM
Last Post: ssyy
  Izrada android aplikacije. dragan993 20 4,560 31-05-2015 12:00 AM
Last Post: drsb
  Pitanje u vezi sa android aplikacijom karabaja666 2 929 30-05-2015 10:09 PM
Last Post: karabaja666
Icon2 Zarada preko Android telefona aleksicbre 6 3,897 08-03-2015 09:46 PM
Last Post: velja67
Smil42c642f95f382 Prodaja mobilnih aplikacija i_see_fire 10 2,762 04-09-2014 01:17 PM
Last Post: Lakisa94
  AdMob Ads i Android aplikacije aleksej 3 1,716 31-01-2013 10:13 PM
Last Post: mindhunter
Smil42c642f95f382 iPhone aplikacija jfkcro 3 1,966 13-04-2012 04:29 PM
Last Post: niko
  Aplikacija + web stranica = Lova ct_army 2 1,584 02-07-2011 06:28 PM
Last Post: rain.blader

Forum Jump:

User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)