Post Reply 

Thread Rating:
  • 0 Votes - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Odakle poceti?
» wordpress seo niche
06-09-2014, 10:48 PM
Odakle poceti?
Pozdrav svima na forumu, relativno sam nov ovde iako sam sad video na profilu da sam clan od 2008. godine(verovatno faza kad sam kao klinac pokusao da napravim milione preko ppc-a Biggrin)

Poceo sam pre otprilike mesec dana da radim na oDesku i za sada ide odlicno. Radim veoma jednostavne posle i uspevam da zaradim vise nego sto bi mogao radeci neki prosecan posao ovde u Srbiji sa svojim trenutnim obrazovanjem. Posto trenutno zivim sa roditeljima i nemam zavrsen fakultet, naravno da sam poceo da razmisljam o buducnosti i sta bi to mogao da radim dalje u zivotu. Ne vidim sebe kao nekoga ko ce ceo zivot raditi za 300-400e mesecno i krpiti kraj sa krajem. Jednostavno mislim da imam mogucnosti za nesto vise, a i poucen dosadasnjim zivotnim iskustvom definitivno zelim da posvetim veci deo svog vremena u narednih nekoliko godina svom obrazovanje i usavrsavanju u svakom smislu.

Posto mi je ovo sa oDeskom leglo kao kec na deset, jer nemam fiksno radno vreme, mogu rasporediti dosta vremena ucenju i usavrsavanju. Novac mi trenutno nije primarna stvar, jer zivim sa roditeljima pa nije potrebno da sljakam 10 sati dnevno kako bih normalno ziveo. Dakle imam dovoljno vremena da se posvetim ucenju. Sada mi se javlja pitanje odakle da pocnem i sa cime da pocnem. Imam vec otprilike neke planove u glavi, ali nisam siguran odakle da krenem.

Glavni plan mi je da sledece godine upisem visu skolu za Web programiranje. Do tada bih zeleo da se posvetim ucenju wordpressa i seo optimizaciji i da naucim kako se prave niche sajtovi. Nije potrebno da mi ti sajtovi donosi neku zaradu u pocetku, nisam od onih koji zele preko noci da se obogate vec sam zaista spreman da ucim i da napredujem korak po korak, a kako ja budem napredovao tako ce i primanja da rastu. Dakle moje glavno pitanje je kako i gde nauciti sto vise o wordpressu i SEO-u. Ja trenutno posedujem neko osnovno znanje HTML-a i CSS-a, ali to se svodi bas ono osnovno(nekoliko zavrsenih online kurseva). Znanje engleskog je solidno. Krecem jos dodatno u jednu skolu engleskog jezika u narednih mesec dana, tako da bi i to trebao da dovedem na zavidan nivo.

Posle ovog obimnog uvoda imam nekoliko pitanja za vas malo iskusnije u svemu ovome. Dakle odakle je najbolje krenuti kao apsolutni pocetnik? Da li probam sa nekim online kursom o wordpressu i seo optimizaciji(nije problem ni ga platim, ukoliko je nesto stvarno kvalitetno i isplativo)? Da li pak sa druge strane zakupiti neki domen i odmah napraviti sajt, pa kroz sav proces pravljenja sajta, doradjivanja, pisanja clanaka uciti o svemu? Da li procitati neku knjigu itd.? Dakle dajte mi neki vas predlog, ono sto vi mislite da je najbolji nacin da se usavrsim u svemu tome.

Zelim apsolutno da se posvetim ovome u narednih godinu dana, a posle toga koliko vreme dozvoli. Dakle jos jednom da vam napomenem, nije problem i da ulozim 500-1000e u narednih mesec dana u svoje obrazovanje i usavrsavanje i u izradu sajtova ali da posle tih nekoliko meseci znam kako da napravim sajt koji ce donositi nekakvu zaradu.

Izvinjavam se svima na ovako opsirnom izlaganju, ali se nadam da ce neko iskusniji izdvojiti par minuta da procita sve ovo i da mi pomogne.

Hvala unapred svima na odgovorima Waving Winking

stefans, ponosan član foruma Internet zarada od Dec 2008.
Send this user an email Find all posts by this user
Quote this message in a reply Thank you
Post Reply 

Possibly Related Threads...
Thread: Author Replies: Views: Last Post
  kako poceti sa zaradom kao tinejdzer? paul$ 4 1,197 16-05-2018 11:21 PM
Last Post: Loxo
  Kako poceti sa online zaradom... prof.dr. 13 3,565 23-06-2016 09:44 PM
Last Post: novii
Smil42c3e9b74e235 Kako početi zarađivati kao tinejdžer SpawneR 76 44,079 17-06-2016 07:04 PM
Last Post: Aleksanda117
  Gde poceti kao pisac clanaka vlasta 4 1,878 24-04-2015 09:51 PM
Last Post: anel92
  Kako poceti? Milan99 7 1,926 17-01-2015 03:24 AM
Last Post: Gilez96
  Kako početi sa oDeskom? jovan_jovic1 1 1,366 21-12-2014 09:34 PM
Last Post: Davor Bomestar
  Kako i od čega početi? bunt4 6 2,461 16-07-2014 12:01 PM
Last Post: Davor Bomestar
Rolleyes Odakle poceti??? noviruses 10 2,345 25-06-2014 11:29 AM
Last Post: novii

Forum Jump:

User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)