Post Reply 

Thread Rating:
  • 0 Votes - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Virtual server na računaru
» Zanima me da li postoji neki program koji simulira server
16-06-2014, 09:27 PM
Smile Virtual server na računaru
Zanima me da li postoji neki program koji simulira server, pruža mi mogućnost da se upoznam sa nekim kosturom servera (da znam otprilike kako to ide), da vježbam dizajn i steknem dovoljno znanja prije nego što se upustim u posao Smile Sve to sa ciljem da ne ulažem novac u nešto za šta možda i nisam sposoban Biggrin
Ja sam do sada malo vježbao na Bloggeru, tu sam stekao neko oskudno znanje, pa bih volio da ga proširim na ovaj način i da utvrdim ono što sam do sada naučio.
U slučaju da nisam bio baš najjasniji mislim nešto kao Virtual Box koji omogućava još jedan OS na komp-u,a ovo kao omogućava server gdje bih ja postavljao teme mijenjao njihov html i slično.
Hvala unapred i ne zamerite mi jer sam stvarno nov u internet zaradi i web dizajnu Smile

Watch Anime Online
Send this user an email Find all posts by this user
Quote this message in a reply Thank you
16-06-2014, 09:42 PM
RE: Virtual server na računaru
Jesi li probao XAMP ili WAMP ?

To su lokalni serveri za Windows OS. Pazi da instaliraš x64 verziju na x64 sistem.

Elgato - jednostavan nacin placanja racuna
Visit this user's website Find all posts by this user
16-06-2014, 10:11 PM
(16-06-2014 09:42 PM)Vatra Wolf Wrote:  Jesi li probao XAMP ili WAMP ?

To su lokalni serveri za Windows OS. Pazi da instaliraš x64 verziju na x64 sistem.

Nisam, prvi put čujem za to. Upravo sam izguglao i čini mi se da je to upravo ono što tražim, ali vidim ovde da je potrebno znanje PHP o njemu sam se takođe nedavno informisao(možda ne dovoljno) i vidim(na wikipediji)da postoji 4 načina za ispisivanje koda. Tu su između ostalog navedeni xml, skripte...
E pa sad mene zanima da li će mi biti dovoljno poznavalje osnova html ili da se bacim na dalje učenje?
P.S. Nemam nameru da sam pravi teme već samo da uređujem ove postojeće po mom ukusu. Smile

Watch Anime Online
17-06-2014, 12:58 AM
Ja koristim wamp odlican je, samo pazi da ti skype bude iskljucen u suprotnom wamp nece raditi, skini ga instaliraj i to je to mozes vec da ubacujes fajlove na localhost, dovoljno ti je znanje html-a zapocetak ako hoces naprimer da instaliras blog /wordpress ili ako hoces da instaliras forum, mislim to je sve jednostavno ali kreni od toga Smile Instaliras wamp, napravis database u phpmyadmin podesis login informacihe localhost / root itd i krenes instalaciju, imas dosta tuturijala na internetu sto se toga tice, snacices se.

http://www.wpbeginner.com/wp-tutorials/h...sing-wamp/
Pozdrav.

Najbolja peraja, maske, disalice, oprema i puške za podvodni ribolov.
Send this user an email Visit this user's website Find all posts by this user
Thanks given by (1): brooklyn
17-06-2014, 09:12 AM
Za WAMP samo da dodam u sklopu www foldera ostavite fajlove koji su tamo i napravite novi folder. U taj novi folder ubacite instalacione fajlove za CMS koji želite testirati i radite. Kad vam treba nešto novo, samo napravite novi folder i u njega nove instalacione fajlove. Baza podataka možete napraviti koliko želite, samo da im se nazivi razlikuju.

Preko adrese localhost pristupate orginalnom fajlu koji vam kada se otvori u browseru nudi foldere koje ste kreirali pa vi birate u kom ćete raditi. Ovo je veoma zgodno ako želite da testirate CMS-ove pa odete na cmsmatrix.org i onda testiranje svega redom.
Send this user an email Visit this user's website Find all posts by this user
17-06-2014, 06:50 PM
(17-06-2014 12:58 AM)Lakisa94 Wrote:  Ja koristim wamp odlican je, samo pazi da ti skype bude iskljucen u suprotnom wamp nece raditi, skini ga instaliraj i to je to mozes vec da ubacujes fajlove na localhost, dovoljno ti je znanje html-a zapocetak ako hoces naprimer da instaliras blog /wordpress ili ako hoces da instaliras forum, mislim to je sve jednostavno ali kreni od toga Smile Instaliras wamp, napravis database u phpmyadmin podesis login informacihe localhost / root itd i krenes instalaciju, imas dosta tuturijala na internetu sto se toga tice, snacices se.

http://www.wpbeginner.com/wp-tutorials/h...sing-wamp/
Pozdrav.

Nema potrebe za gasenjem skype-a, nego samo u skype postavkama iskljuci portove 80 i 443.
Thanks given by (2): brooklyn, Sparrowhawk
18-06-2014, 11:04 AM
Evo upravo sam instalirao WAMP i na njemu wordpress, u toku dana počeću sa radom, u slučaju nekih problema koje ne budem mogao sam da otklonim konsultovaću se ovdje sa vama.
Čini mi se da nije protiv pravila foruma da vas pitam za mišljenje o sajtu kada ga završim tako da to pitanje možete očekivati za koju nedelju Biggrin
Još jednom hvala što ste mi izašli u susret Smile

Watch Anime Online
Thanks given by (1): VWolf
06-09-2014, 06:10 PM
Želim da već postojeći svoj sajt skinem sa servera, malo sredim na lokalu (u pitanju je wordpress, želim da menjam temu) pa da ga vratim nazad. Da li neko može otprilike da mi opiše postupak? Kako da skinem bazu i povežem je na lokalu sa svežom wordpress instalacijom? Izvinjavam se ako već postoji ista tema...
06-09-2014, 06:31 PM
Grkisu, Grkisu, nema potrebe da zbog toga radiš 'skidanje sa servera'.
To sve, i više od toga napraviš online, brzo i sigurno. Smile
Ovo što govori Brooklyn je nešto drugo. Fever

Još jedna loša vijest - R.I.P. Prince.
Free Classified Ads - Free Classifieds.
Kvadar Oglasi, Besplatni Mali Oglasi.
Find all posts by this user
06-09-2014, 06:44 PM
Pa na koji nacin bezbolno da menjam temu online?
Post Reply 

Possibly Related Threads...
Thread: Author Replies: Views: Last Post
  Virtual US account jfkcro 25 9,759 27-02-2013 09:39 PM
Last Post: nekompetentan

Forum Jump:

User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)