Post Reply 

Thread Rating:
  • 0 Votes - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Gde ulagati?
» 600 eura za ulaganje
08-05-2014, 06:49 PM
Gde ulagati?
Sakupio sam oko 600 eura koje planiram da ulozim u nesto profitabilno, gde ce mi se novac vratiti.
Treba mi savet od iskusnih clanova , sta je trenutno po tom pitanju i gde je pametno ulagati? Smile
Send this user an email Visit this user's website Find all posts by this user
Quote this message in a reply Thank you
08-05-2014, 07:59 PM
RE: Gde ulagati?
Nisam mozda toliko iskusan, ali ti savetujem kao prvo da ne ulazem sav novac odjednom, a kao drugo, neki clickbank i amazon affiliate sajt i dalje dobro prolaze. Dakle, ulozi u domen, hosting, i 50-ak kvalitetnih clanaka, za to ti treba oko 200 evra. Samo istrazi dobro kljucne reci i konkurenciju.
Send this user an email Find all posts by this user
08-05-2014, 09:01 PM
(08-05-2014 06:49 PM)findecko Wrote:  Sakupio sam oko 600 eura koje planiram da ulozim u nesto profitabilno, gde ce mi se novac vratiti.
Treba mi savet od iskusnih clanova , sta je trenutno po tom pitanju i gde je pametno ulagati? Smile

Ulaži u sebe.

Razmisliš ta ti odgovara da radiš i to radi. Ako ne znaš engleski kreni od nekih free tutorijala engleskog jezika i uči ga. Zatim kreni na bolje tutorijale.

Ako hoćeš da programiraš napiši ovdje pa ti postavim gdje ćeš naći tutorijale da učiš neko programiranje.

Ako hoćeš da pišeš članke i to se može srediti.

Samo reci šta te zanima.

Elgato - jednostavan nacin placanja racuna
Visit this user's website Find all posts by this user
Thanks given by (1): Igor Tomić
08-05-2014, 09:11 PM
(08-05-2014 09:01 PM)Vatra Wolf Wrote:  
(08-05-2014 06:49 PM)findecko Wrote:  Sakupio sam oko 600 eura koje planiram da ulozim u nesto profitabilno, gde ce mi se novac vratiti.

Ulaži u sebe.

Razmisliš ta ti odgovara da radiš i to radi. Ako ne znaš engleski kreni od nekih free tutorijala engleskog jezika i uči ga. Zatim kreni na bolje tutorijale.

Ako hoćeš da programiraš napiši ovdje pa ti postavim gdje ćeš naći tutorijale da učiš neko programiranje.

Ako hoćeš da pišeš članke i to se može srediti.

Samo reci šta te zanima.

Mislio sam konkretno sto se tice sajtova, domena.
Pokrenuo bih neki sajt ,samo nisam bas siguran sta sada trenutno ima potencijal za zaradu ,posto sam vec neko vreme bio zaokupiran nekim drugim stvarima i nisam u toku.
Engleski jezik znam sasvim solidno ali programiranje ne znam, vise bih krenuo sa nekom besplatnom skriptom za sajt.
09-05-2014, 12:00 AM
Mislis prodaja domena, hostinga? Nisam ekspert ali po meni to nije isplativo. Tesko da ces ponuditi domene jeftinije nego godaddy sa kuponima, pa nzm, mislim da ne trebas trositi pare na to. Ulozi u mene, vraticu ti, 100% Biggrin

09-05-2014, 12:58 AM (This post was last modified: 09-05-2014 12:59 AM by Igor Tomić.)
Moj savet je da ili novac uložiš u znanje (npr. časove engleskog), ili da ga sačuvaš dok ne budeš znao u šta da uložiš. Dakle potroši ga u trenutku kada ti novac bude neophodan kako bi tvoj projekat napredovao. Ako baš želiš što pre da ga potrošiš, daj ga u dobrotvorne svrhe. Smile

Da neko zna šta 100% donosi zaradu, verujem da bi se pozajmio od koga može da tu zaradu i ostvari pa potom vrati novac, a ne bi sa tobom podelio te informacije, zar ne. Smile

http://igortomic.net
09-05-2014, 10:57 AM
(08-05-2014 09:11 PM)findecko Wrote:  Mislio sam konkretno sto se tice sajtova, domena.
Pokrenuo bih neki sajt ,samo nisam bas siguran sta sada trenutno ima potencijal za zaradu ,posto sam vec neko vreme bio zaokupiran nekim drugim stvarima i nisam u toku.
Engleski jezik znam sasvim solidno ali programiranje ne znam, vise bih krenuo sa nekom besplatnom skriptom za sajt.

To bi značilo da ulaziš u nešto o čemu ništa ne znaš... i opet bi se morao vratiti na učenje.

Kad taj novac uložiš u neki sajt o kome nemaš pojma i novac se ne vrati onda je novac propao. Ako novac uložiš u svoje obrazovanje i naučiš nešto korisno onda novac NIKAKO nije propao. U sebe si uložio.

Razmisli o svojoj pozadini, kakvu si školu završio.
Razmisli šta ti odgovara da u buduće radiš, kakvu bi uslugu nudio.

Od pravljenja neke stranice i čekanja da pare same dolaze nema ništa. Prvo jer ne znaš kako istražiti konkurenciju, vidjeti gdje možeš da konkurišeš i da tu nešto postigneš. Da bi to uradio opet moraš sjesti, "zagrijati stolicu" i nešto naučiti.

A kod takve vrste posla ovisan si o saobraćaju koji dolazi od Google ili od socijalnih mreža. Dakle i tu te čeka učenje o SEO, reklamiranju na socijalnim mrežama itd.

Igor je bolje upoznat sa tim nego ja. Ja sam programer i visim na stackoverflow.

Ako odlučiš da učiš nešto onda potraži neke besplatne kurseve da kreneš od nečeg,a da ne ulažeš previše novca u startu.

Ako odlučiš sa nekom besplatnom skriptom i praviti neki sajt onda ćeš biti jedan od milion takvih koji su krenuli sa besplatnom skriptom.

Elgato - jednostavan nacin placanja racuna
09-05-2014, 12:49 PM
Hvala svima na odgovorima , poslusacu vase savete i za sada necu novac nigde ulagati dok ne odlucim konkretno sta bi bilo najbolje.
U medjuvremenu cu da se okrenem ucenju web dizajna ,pa cu verovatno nesto vezano za to da pokrenem.
@rakicko Samo da pojasnim, nisam mislio da prodajem domene i hosting nego da kupim neki sajt ili domen koji vredi. Smile
09-05-2014, 01:04 PM
Kupovina sajtova i domena nisu jedini način na koji možeš uložit novac. Meni je puno draži oblik mobilno oglašavanje, facebook, PPC ili neki drugi oblik plačenog oglašavanja. Puno je dinamičniji i rizičniji ali samim time povrat novca je velik i brz.
U mobilnome oglašavanju trenutno postoji najveći prostor zbog stvarno velikog tržišta koje još uvik nije saturirano. Iz dana u dan stvaraju se nove oglašivačke mreže, a samim time to znaći i jeftine klikove, a i na postoječim i provjerenim klikovi su relativno jeftini kad se usporedi sa desktop oglašavanjem.

Ali kao što su ti svi rekli sačekaj i dobro razmisli di želiš uložit pare, napravi istraživanje, razradi strategiju i onda kreni sa ulaganjem.

FPTraffic - Najbolji Alat za Facebook Automatizaciju
Thanks given by (2): Tommmy, VWolf
09-05-2014, 01:22 PM (This post was last modified: 09-05-2014 01:24 PM by freemind.)
Da, mobilno oglasavanje je definitivno napredni oblik IM, koji zahteva dosta vestina, kao i veca novcana ulaganja zbog testiranja i slicno .

Idealno za pocetnika je da krene da uci, i da se usavrsava. Medjutim, bas nesto razmisljam, neko ko zeli da pocne da zaradjuje, i da se bavi samo objavljivanjem sadrzaja, i nije tako lose, kupiti gotov sajt, podesen SEO, template, socijalne mreze ( obicno dobijas i neku fan stranu koja ima -300-400-1000 fanova ) . Za 600e, moze se naci sajt koji zaradjuje oko 35-40e mesecno, sto je sasvim ok, pod uslovom da nije prevara i scam .
Kupac pocetnik, treba da izabere oblast koja ga zanima, i na pocetku ce uciti samo o tome kako da objavljuje unikatan i zanimljiv sadrzaj, i usput i nesto zaradjivati .

Najbitnije je da nadjes nekoga ko ce ti pomoci da kupis legalan sajt .
Za te pare dobijas podesen SEO, sredjen template , logo, verovatno i hosting za par meseci, i tu ne mozes nesto posebno da zeznes, ako objavljujes unikatne clanke.
Thanks given by (2): Tommmy, rakicko
14-05-2014, 11:12 AM (This post was last modified: 14-05-2014 11:18 AM by flex202.)
(09-05-2014 01:22 PM)freemind Wrote:  Da, mobilno oglasavanje je definitivno napredni oblik IM, koji zahteva dosta vestina, kao i veca novcana ulaganja zbog testiranja i slicno .

Idealno za pocetnika je da krene da uci, i da se usavrsava. Medjutim, bas nesto razmisljam, neko ko zeli da pocne da zaradjuje, i da se bavi samo objavljivanjem sadrzaja, i nije tako lose, kupiti gotov sajt, podesen SEO, template, socijalne mreze ( obicno dobijas i neku fan stranu koja ima -300-400-1000 fanova ) . Za 600e, moze se naci sajt koji zaradjuje oko 35-40e mesecno, sto je sasvim ok, pod uslovom da nije prevara i scam .
Kupac pocetnik, treba da izabere oblast koja ga zanima, i na pocetku ce uciti samo o tome kako da objavljuje unikatan i zanimljiv sadrzaj, i usput i nesto zaradjivati .

Najbitnije je da nadjes nekoga ko ce ti pomoci da kupis legalan sajt .
Za te pare dobijas podesen SEO, sredjen template , logo, verovatno i hosting za par meseci, i tu ne mozes nesto posebno da zeznes, ako objavljujes unikatne clanke.

Puno je 600 eura za sajt koji zarađuje 35-40 eura mjesečno,imam takav sajt i prodao bih ga za 250 eura ali teško naći kupce.Sigh
Find all posts by this user
14-05-2014, 05:12 PM
@findecko, savjet, polako i mnogo pameti koristi. Ja sam bio nekada malo glup i naivan i prije godinu dana kupio sam sajt jedan za 5000€ i on mi se do sada nije ni pola isplatio (valjda će nekada, nije mi žurba Tonuge2 , al' et, to ne gledam kao neku svoju pametnu investiciju). Pa to je uglavnom mač sa dvije oštrice.

Da sam ja na tvom mjestu, ja bih te novce uložio u programe ili neka članstva koja su ti od koristi u oblastu u kojem si dobar. Npr ja mjesečno moram odvajati oko 150€ za neka članstva i korištenje nekih programa i alata koja mi MNOGOOO olakšavaju posao koji radim, pa tako da se to na kraju višestruko isplati. Nemam pojma čime se baviš konkretno, ali npr ako imaš neki sajt koji ti je osobno drag i misliš da je kvalitetan i koji ti već sada donosi neke novce, uloži u njegovu promociju, da bude još veći i bolji. Uloži u fejsbuk reklamu (mnogi će ti reći da se to ne isplati više, ali to su ublehaši potpuni koji pročitaju par vijesti kako se to ne isplati i pamet prosipaju po forumima), uglavnom ne slušaj ih, već prvo mnogo prouči navedenu materiju i onda poslije vladaj njom.

I testiraj. Testiranje je mama. Niko nije Bogom dan i naučen i niko nema pojma da li će nešto u stvarnosti funkcionisati ako stvarno to ne proba. Možda ćeš u početku biti nešto i donji, ali svakim korakom naprijed ćeš biti pametniji i imat ćeš mrvu više iskustva, a to je i najbitnije.

I na kraju, uloži u svoje obrazovanje. To je okosnica svega. Misli malo van kutije. Kupi si neke knjige. Čitaj... Jer suština je toga da najkvalitetniji materijali se ne pronalaze na forumima gdje ti neko napiše postupak kako je on novce zaradio. Forumi su dobri jer sretaš ljude koji se bave istim poslom kao i ti, nekad čuješ koju pametnu, pročitaš nešto novo, ali to nije ključ uspjeha. Ne'š pamet naći na forumima, vjeruj mi. Ali naći ćeš bazu. Što je isuviše nego dovoljno da te uputi u neku navedenu oblast koju ćeš kasnije sam proučavati i na kraju i vladati istom.

Najkvalitetniji materijali su oni koji tebe navode na razmišljanje i najdivnije je nešto kada čitaš čak i o nečemu što nema uske i na prvi pogled konkretne veze sa marketingom, ali taj materijal te navede na razmišljanje i stvori kvalitetnu ideju u tvojoj glavi koja čeka na tvoju realizaciju. I to je nešto što vrijedi.

Usput sad mi na um pade kul ideja kako dolazi sada ovo nam svjetsko prvenstvo, bilo bi kul napraviti portal, samo i usko vezan za ovo nam prvenstvo. Mislim da počinje za mjesec dana ili tako nešto (pa nemam pojma da li je već kasno početi), napraviti portal sa kvalitetnom i jasnom domenom, finog izgleda, uložiti na brzinu sada milju, dvije, tri eura. Nekih 100K ljudi na Fejsu okupiti, nabaviti dva momka, fina pisca koji će sve to pratiti taj mjesec dva. Baš jak marketing udariti na sve strane. I laganica. Nešto mi sada to djeluje ideja koja bi upalila lako. Naravno, prihodi ne bi bilo od adsensea (jer ne bi to bila velika lova). Sponzora bi bilo na sav mah, odnosno firmi koje bi plaćale banere. Fina bi se para mogla tu okrenuti na brzinu.

Ideja ima na svakom koraku, samo je pitanje u koju je vrijedno ulagati, odnosno u većinu njih je vrijedno ulagati, ali na svim njima treba raditi! I tu je kvaka. Smile

@Flex202 javi mi se u inbox, ja ću ti ga kupiti ako bude sve u redu.

Pošalji link, adsense i analytics.
Thanks given by (3): optimista, n0thing722, VWolf
24-03-2015, 01:11 AM
Pozdrav svima... nadam se da nije problem sto dizem topic star skoro godinu dana (mada se nadovezuje na komentare iz ovog topica); imam identicno pitanje kao pokretac teme. Malo sam listao podforume, ima raznih, zanimljivih i manje zanimljivih nacina, i sto je najbitnije sve je detaljno objasnjeno.
Malo sam gledao sajtove koji se prodaju na flippa.com, a ponukan komentarima ispod. Cini se kao dobar izbor kupiti sajt koji vec ima neku publiku i koji nije negdje na dnu pretrage.

(09-05-2014 01:22 PM)freemind Wrote:  Za 600e, moze se naci sajt koji zaradjuje oko 35-40e mesecno, sto je sasvim ok, pod uslovom da nije prevara i scam .
(14-05-2014 11:12 AM)flex202 Wrote:  Puno je 600 eura za sajt koji zarađuje 35-40 eura mjesečno,imam takav sajt i prodao bih ga za 250 eura ali teško naći kupce.Sigh
Iz ova dva komentara (ako ovaj drugi pije vode) shvatam sljedece - da sajt koji bi kupio za nekih 600€ mjesecno moze da zaradjuje cca. 90€. Znaci povrat ulozenog za pola godine, i onda samo profit. Zvuci i vise nego dobro, ali koliko je to ostvarivo u realnosti?
Naravno, podrazumijeva se da se konstantno radi na sajtu, minimalno onoliko koliko je prethodni vlasnik radio da bi ostvario profit koji je naveden.

Jako bih cijenio misljenje vas koji ste dugo u ovome, pa evo par pitanja:
- koliko je ostvariv ovaj proracun u stvarnosti? Ne mora biti 600/90, moze i ovaj 250/40, a i npr. 1000/150
- od cega zavisi ostvarivost, odnosno sta je najveci izvor zarade na ovaj nacin?
- koliko je moguce, uz ozbiljan pristup i redovno dopunjavanje novim sadrzajima, povecavati mjesecne prihode? Koliko se realno povecanje moze ocekivati za godinu dana, u odnosu na zaradu koju je sajt donosio prilikom preuzimanja?

Imao bih jos pitanja, ali prvenstveno me ovo zanima. Jos da navedem da mi engleski nije problem i imam dobrog prijatelja koji se bavi web designeom.

LP
Find all posts by this user
24-03-2015, 10:30 AM
Previše opširno pitanje, sve zavisi od slučaja do slučaja.

Pod prvom stavkom je bitno da na sajt dolazi 70% posete u zadnja tri meseca sa Googla, da nije banovan od Adsensa i za to bih bio spreman platiti 12 x prosečna mesečna zarada u zadnjih 3 meseca

Najveći deo prihoda ti dolazi od prikaza oglasa na određenim pozicijama na sajtu, u manjoj meri se mogu postaviti affiliate linkovi i tako prodavati proizvodi, zatim je tu je objavljivanje PR članaka.

Da li bi ti redovno dopunjavanje sadržaja značilo 2 teksta nedeljno od 1 200 reči (http://www.pulsonline.rs/puls-poznatih/4...tinje-foto ), ili nedeljno objavljivanje 100 članaka od po 350 reči u proseku. (http://www.pulsonline.rs/puls-poznatih/4...tinje-foto ). Povećanje prihoda zavisi i od toga u kojoj oblasti pišeš i koliko ima zainteresovanih oglašivača. Ako je IT tematika rast zarade je dosta spor, dok ako se piše o kozmetici zarada se može brže da raste.

Ali kao što sam rekao to sve zavisi od slučaja do slučaja, ovo su iznad neka moja razmišljanja, u praksi nism do sada kupio ni jedan sajt. Nekako mi je zgodnije da ih razvijam od nule.
24-03-2015, 01:20 PM
Meni je sokantno da neko plati 600$ za sajt koji zaradjuje max 40$ mesecno.
Mislim da je plafon cena za takav sajt 250-300$ i to samo u slucaju da je 100% google traffic i to stabilan u periodu od poslednjih 6 meseci.
I to se isplati samo ako kupis 10 takvih sajtova za 3000$...........mesecno ti se vraca 400$ i za malo vise od pola godine si otplatio biznis.
Posle kaplje 400$ mesecno, sto i nije nesto, s obizrom na ogroman rizik od 3000$.

Ja bih odmah danas tako nesto uradio, da sam dovoljno sposoban da procenim takav sajt, ali mislim da nisam.
Drugo, ne znam zasto neko zeli da proda sajt koji mu zaradjuje sigurnu lovu, osim ako nesto nije krenulo po zlu i zeli da ga se otarasi !?
Sajt koji na duzi period ima stabilnu zaradu od 35-40$ nije napravljen bez dosta znoja i nije mi jasno da neko tek tako zeli da ga proda za smesnih 250-300$, osim ako mu gori za lovu.Nelogicnosti ima dosta.

U svakom slucaju, po meni je sve to macka u dzaku i slazem se sa onim sto kaze novii.............ako imas znanja, kreni od nule, i ustedi tih 600$ ili 3000$. AKo nemas znanja, za pola godine ces upropastiti te sajtove koje si kupio i neces ni docekati profit.

Tako bar ja gledam na stvari.....mozda gresim.
Thanks given by (2): sunbeach, Gogo7
24-03-2015, 02:08 PM
Navešću dva najčešća slučaja.

Recimo imaš sajt koji donosi 40$ mesečno i ponude ti da radiš za 400$ mesečno, ali je uslov da ne možeš imati svoje projekte. Sad može se to pokušati sakriti od novog poslodavca, ali zašto rizikovati. Mislim umesto tog posla za 400$ to može biti kao senior PHP pa da imaš 1200$ i tad se sigurno ne vredi cimati oko prikrivanja nečeg što donosi 40$ mesečno.

Drugi slučaj je kada imaš dva sajta i jedan donosi 200$, a drugi donosi 40$ mesečno i za rad na svakom moraš odvojiti dnevno po 3 sata. Bolje se osloboditi toga što donosi 40$ i ozbiljno posvetiti 6 sati nevno onom koji donosi više novca.

Ima tu recimo smrtni slučaj, pa naslednici neznaju šta će sa tim, pa imaš preseljenje u drugu semlju, jete emigracija je sada veoma popularna i tako nađe se dosta razloga zašto bi neko ponudio sajt koji donosi novac na prodaju.
24-03-2015, 07:25 PM (This post was last modified: 24-03-2015 07:31 PM by freemind.)
Ako pricamo o razlozima prodaje sajta koji nije scam, to su:

1. Povecanje posla, mnogo vise radnih sati je potrebno za trenutnu zaradu nego pre

2. Vlasnik ne zna kako da skalira/poveca zaradu

3. strah od google-a, vlasnik je preziveo sa malim gubicima prosli udar, ali ne zna da li ce sledeci , ceo traffic mu zavisi od google-a, zeli da unovci ovo sto ima

4. Povecanje troskova ( recimo placa pisce, a oni dobri su sve skuplji, zatim server i podaci se povecavaju)

5. strah od facebook-a - slicno kao pod 3. facebook cesto menja algoritam

Kao sto kazu kod nas "boj se danas, boj se sutra" , ne treba biti paranoik, ali zdrava email lista pretplatnika/korisnika je suvo zlato i to treba gledati kod kupovine, zatim organska poseta, starost sajta...
Thanks given by (1): sunbeach
24-03-2015, 07:34 PM
(24-03-2015 07:25 PM)freemind Wrote:  ali zdrava email lista pretplatnika/korisnika je suvo zlato i to treba gledati kod kupovine

Koliko je to suvo zlato? Jer ta lista moze otici u spam listu.
24-03-2015, 07:41 PM
(24-03-2015 07:34 PM)sunbeach Wrote:  
(24-03-2015 07:25 PM)freemind Wrote:  ali zdrava email lista pretplatnika/korisnika je suvo zlato i to treba gledati kod kupovine

Koliko je to suvo zlato? Jer ta lista moze otici u spam listu.
Nisam te najbolje razumeo, ali da pojasnim, ako sajt ima listu korisnika koji su se dobrovoljno prijavili da primaju email u vezi novosti ili nekih buducih akcija , to je odlicno i mnogo jace od "fana" i lajka na socijalnim mrezama i to je trajna vrednost bez ikakvih posrednika .
Thanks given by (1): sunbeach
24-03-2015, 07:45 PM (This post was last modified: 24-03-2015 07:47 PM by sunbeach.)
Da,ali gmail,yahoomail,hotmail znaju da posalju mail u spam,radio sam to pre par godina jedino ako se nije nesto promenilo.Ali izgleda da se promenilo jer mi razne poruke stizu a ne idu odma u spam kao pre.
Post Reply 

Forum Jump:

User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)