Post Reply 

Thread Rating:
  • 0 Votes - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Amazon Kindle Journey
23-12-2014, 06:45 PM
RE: Amazon Kindle Journey
Hvala,

Za svaki slucaj da pitam jos i ovo. Koji je najlaksi nacin doci do ein broja? Skinem onaj w8 formular, popunim i saljem na support KDP?
Ukoliko je neko radio, moze svakako da mi pomogne da to uradim brze.
A pomogao bi i neki savet za formatiranje teksta iz doc u kindle friendly format. Moze i video.

Pozdrav
Send this user an email Find all posts by this user
Quote this message in a reply Thank you
18-04-2015, 05:48 PM
Da se vratim ovoj priči. Napisao sam u ovoj temi već da sam probao sa dve knjige. Rezultati su slabi, ali sam kasnije istraživanjem saznao i zašto. Da bi se vaša knjiga rangirala morate da varate, e sad da li to shvatate kao varanje ili neku vrstu prednosti to je druga stvar. Razmena reviewa je dosta popupalrna bila kad sam ja počeo sa celom pričom, ali ja za to nisam znao i mislio sam da ne sme da se radi. Nije da sme, ne bi smelo opet ali realno, svi to rade. Zato se vraćam Kindle knjigama.

Pošto njuškam po svim mogućim forumima, i skidam masu BSO sranja, tu se potrefi neki dobar sadržaj. Tako sam otkrio nekoliko Kindle nicha koje bi mogao da radim bez da platim pisce ili da ih platim dosta manje nego što je bio prvobitni plan, sa početka ove teme. Pošto ostale projekte imam na autopilotu (ne znam da li se piše zajedno ili odvojeno), sad imam vremena da se posvetim Kindle knjigama kako treba. Već desetak dana gledam i čitam razne kurseve, knjige, tutorijale i šta sve ne već. Kupio sam i jedan program, Ultimate Ebook Creator koji mi se zasad sviđa, videću kakav je kad završim ovu prvu knjigu. Nanjušio sam jedan niche gde mogu da napišem desetak knjiga u nastavcima i na prvoj knjizi radim. Pošto se trudim da sve odradim što bolje mogu ovu prvu knjigu radim dosta duže, ostale će već ići lakše - pratiću obrazac koji pravim.

Pa videćemo za neko vreme šta će biti. I da, planiram da radim tu razmenu ocena. Pa šta bude. Poke
Send this user an email Visit this user's website Find all posts by this user
Thanks given by (2): Mimi19, sunbeach
18-04-2015, 06:00 PM
Kako pises knjige? Pises npr svoje zivotne price ili ono tipa neka zanimljiva krimi prica ili tutorijale....
25-05-2015, 08:05 AM
Možda će nekog interesovati ovo, pa da dopišem update. Završio sam jednu knjigu i ubacio je negde oko petog maja čini mi se. Prvih deset dana sam je držao bez free promo, bilo je par prodaja što me je začudilo i onda sam pogledao i video da se knjiga rangira na drugom mestu za ključne reči koje sam ciljao. Znači nova knjiga, konkurencije ima, nema reviewa i druga. To me je dosta začudilo, valjda sam dobro optimizovao knjigu za algoritam pretrage, ali opet stojala je tu par dana i onda se spustila na četvrto mesto - opet neverica jer ima 5 knjiga sa tim keywordom i više ocena, ali uglavila se među njih. Posle free promo perioda sam se dosta razočarao, dobio sam dosta mali broj skidanja. Mislim da nije bilo 200 za svih 5 dana, pomislio sam ako je tako slabo skidaju kad je besplatno, znači da je nikad neću prodati. Nisam se logovao par dana, free promo je istekao 20-og i jutros pogledam statse - posle promo perioda knjiga ima prodaje svaki dan i to od 2 do 10 prodaja. Znači za 4 dana ima 19 prodaja, što me je oduševilo. Doduše zarada je sitna, knjiga košta $0.99, ja dobijam tridesetak centi ali opet nešto se promenilo, ne mogu da shvatim taj algoritam ali sa više skidanja se bolje pozicionira, tako da je ovo valjda ok. Sledeću knjigu koju spremam u istoj niši ću gledati da spremim još bolje, da bude opširnija i da im ponudim još više za tih 99 centi. Javljam utiske za mesec-dva. Smile
Thanks given by (6): lokacija, JelenaM, IMEmperor, Mimi19, optimista, novii
24-09-2015, 06:38 PM (This post was last modified: 24-09-2015 06:49 PM by lokacija.)
[quote='aleksej' pid='105487' dateline='1432533940']
Možda će nekog interesovati ovo, pa da dopišem update. Završio sam jednu knjigu i ubacio je negde oko petog maja čini mi se. Prvih deset dana sam je držao bez free promo, bilo je par prodaja što me je začudilo i onda sam pogledao i video da se knjiga rangira na drugom mestu za ključne reči koje sam ciljao. Znači nova knjiga, konkurencije ima, nema reviewa i druga. To me je dosta začudilo, valjda sam dobro optimizovao knjigu za algoritam pretrage, ali opet stojala je tu par dana i onda se spustila na četvrto mesto - opet neverica jer ima 5 knjiga sa tim keywordom i više ocena, ali uglavila se među njih. Posle free promo perioda sam se dosta razočarao, dobio sam dosta mali broj skidanja. Mislim da nije bilo 200 za svih 5 dana, pomislio sam ako je tako slabo skidaju kad je besplatno, znači da je nikad neću prodati. Nisam se logovao par dana, free promo je istekao 20-og i jutros pogledam statse - posle promo perioda knjiga ima prodaje svaki dan i to od 2 do 10 prodaja. Znači za 4 dana ima 19 prodaja, što me je oduševilo. Doduše zarada je sitna, knjiga košta $0.99, ja dobijam tridesetak centi ali opet nešto se promenilo, ne mogu da shvatim taj algoritam ali sa više skidanja se bolje pozicionira, tako da je ovo valjda ok. Sledeću knjigu koju spremam u istoj niši ću gledati da spremim još bolje, da bude opširnija i da im ponudim još više za tih 99 centi. Javljam utiske za mesec-dva. Smile
[/quot Da li mozemo da ocekujemo novi post na ovu temu uskoro?
Da li mozemo da ocekujemo novi post na ovu temu uskoro?
05-07-2017, 03:42 PM
Jel radi još neko kindle knjige ili ste svi odustali?
30-07-2017, 03:02 AM
Kako pises knjige? Pises npr svoje zivotne price ili ono tipa neka zanimljiva krimi prica ili tutorijale....

videohive free download, Free After effects project
Post Reply 

Forum Jump:

User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)