Post Reply 

Thread Rating:
  • 0 Votes - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Otvaram Fitness sajt - savjeti
05-03-2014, 03:40 PM
Otvaram Fitness sajt - savjeti
Pozdrav svima.

Otvaram novi fitness sajt, pa me zanimaju savjeti vezani uz to. U biti ne otvaram ja, i hosting i domena su od jednog kolege, ali mi je to ustupio i sada počinjem 'from scratch'. Dakle, zašto fitness sajt? Zbog toga što spomenuti kolega ima par Twitter računa vezanih uz fitness (jedan sa čak 60k followersa) pa bi se traffic dovodio odande.

Čitao sam puno o vođenju stranice kako na ovom forumu, tako i na ostalima, ali me zanima da li netko ima isksutva ili nekakav savjet?
Send this user an email Find all posts by this user
Quote this message in a reply Thank you
05-03-2014, 04:06 PM
RE: Otvaram Fitness sajt - savjeti
Failing to plan is planning to fail.

Dosta malo informacija si dao. Bilo bi dobro da kazes na kojem jeziku, koje trziste, koja ciljana publika. Sta zelis postici sa websiteom. Dali postoji neki jedinstveni pristup itd.

Moj savjet je baci se u proucavanje konkurencije, pocni radit plan. Napravi editorial calendar i razmisli koliko tekstova mozes objavljivat a da ih dobro razradis. Razmisli koje kategorije tekstova ces pokrivat na websiteu. Tko ce uopce pisat tekstove. Kako ces ga promovirat, koji ti je najbitniji kanal za posjetu.

Kazes twitter ima puno followera? Obicno kazu da twitter nije bas najbolji za direktnu posjetu, znatno vise mozes dobit kroz druge kanale, ali je zato twitter dobar je ima puno "influencera" na twitteru. To znaci da ako budes objavljivao kvalitetan sadrzaj na svom websiteu i onda ga podjelio na twitteru, moguce je da neki od influencera to uoci i onda to podjeli na svom facebooku, linka sa svog bloga itd. Tako da treba naucit posebnosti twittera i naucit kako ga koristit.

Pored twittera savjetovao bi facebook i g+. Razradi editorial calendar za facebook, sta ces objavljivat itd.
Sa svog websitea kanaliziraj ljude prema facebooku, twitteru, e-mailu putem dobrih call to actiona. Integriraj kanale. Nudi neki freebie kvaitetan za pretplatu na e-mail ili fb. Testiraj sta tvoja publika voli pa im nudi to.

Sve u svemu, potrudi se sto vise stvari isplanirat unaprijed. Npr. teme koje ces slijedecih 6 mjeseci objavljivat isplaniraj unaprijed. Kad imas plan manje su sanse da lutas okolo, a svaki plan se moze i treba poboljsavat kako dobijes pocetni feedback.

Fitness je siroki pojam. Moj savjet je gledaj jedan segment malo bolje pokrit a onda s vremenom kada se uhodas onda siri spektar tema. Znaci razmisli sto je vasa posebnost i onda naglasi to u porukama koje saljes kroz website.

SaaS SEO Marketing Agency
Send this user an email Visit this user's website Find all posts by this user
Thanks given by (1): Thrix
05-03-2014, 04:30 PM
(05-03-2014 04:06 PM)dbomestar Wrote:  Failing to plan is planning to fail.

Dosta malo informacija si dao. Bilo bi dobro da kazes na kojem jeziku, koje trziste, koja ciljana publika. Sta zelis postici sa websiteom. Dali postoji neki jedinstveni pristup itd.

Moj savjet je baci se u proucavanje konkurencije, pocni radit plan. Napravi editorial calendar i razmisli koliko tekstova mozes objavljivat a da ih dobro razradis. Razmisli koje kategorije tekstova ces pokrivat na websiteu. Tko ce uopce pisat tekstove. Kako ces ga promovirat, koji ti je najbitniji kanal za posjetu.

Kazes twitter ima puno followera? Obicno kazu da twitter nije bas najbolji za direktnu posjetu, znatno vise mozes dobit kroz druge kanale, ali je zato twitter dobar je ima puno "influencera" na twitteru. To znaci da ako budes objavljivao kvalitetan sadrzaj na svom websiteu i onda ga podjelio na twitteru, moguce je da neki od influencera to uoci i onda to podjeli na svom facebooku, linka sa svog bloga itd. Tako da treba naucit posebnosti twittera i naucit kako ga koristit.

Pored twittera savjetovao bi facebook i g+. Razradi editorial calendar za facebook, sta ces objavljivat itd.
Sa svog websitea kanaliziraj ljude prema facebooku, twitteru, e-mailu putem dobrih call to actiona. Integriraj kanale. Nudi neki freebie kvaitetan za pretplatu na e-mail ili fb. Testiraj sta tvoja publika voli pa im nudi to.

Sve u svemu, potrudi se sto vise stvari isplanirat unaprijed. Npr. teme koje ces slijedecih 6 mjeseci objavljivat isplaniraj unaprijed. Kad imas plan manje su sanse da lutas okolo, a svaki plan se moze i treba poboljsavat kako dobijes pocetni feedback.

Fitness je siroki pojam. Moj savjet je gledaj jedan segment malo bolje pokrit a onda s vremenom kada se uhodas onda siri spektar tema. Znaci razmisli sto je vasa posebnost i onda naglasi to u porukama koje saljes kroz website.

Hvala majstore. Smile

Evo, malo više informacija onda. Engleski jezik. Znači site puca isključivo na mušku publiku (Twitter računi također).
Do sada sam koristio te račune za stvari tipa MyLikesa, ali mislim da se može puno bolje ovako.

Ovo mi je više nekakvo uhodavanje u sve ovo, čisto da iskusim malo prakse.

Do sada su najviše klikova dobivale reklame vezane uz seks i celebrity skandale/provokacije, a one fitness nešto manje, pa sam razmišljao da to ukomponiram, šta misliš/te? Sam bi pisao tekstove za početak, a kasnije tko zna.
06-04-2014, 05:30 PM
(05-03-2014 04:30 PM)Thrix Wrote:  Do sada su najviše klikova dobivale reklame vezane uz seks i celebrity skandale/provokacije, a one fitness nešto manje, pa sam razmišljao da to ukomponiram, šta misliš/te? Sam bi pisao tekstove za početak, a kasnije tko zna.

Najbolje ti je na toj stranici da se orijentiraš na fitness i sve povezano s tim područjem. Ovako ako se prebaciš na druge stvari, izgubit ćeš fokus i onda će ti na kraju stranica biti sve i svašta.

Ukoliko imaš dosta ljudi na fejsu, koji su orijentirani na fitnes, s kojeg ćeš za početak dovoditi najviše posjeta, onda ti je pametno da tim ljudima ponudiš ono što oni žele i što ih zanima. Krivudanjem riskiraš da izgubiš pobliku te da se unsuscribaju sa fejs stranice.

Napravi jeben sajt povezan sa fitnesom, koji sadrži mnoštvo korisnih informacija, koje će privući ljude da se vračaju jednom kada posjete tvoj sajt.

Što se tiće seks i celebrity skandale/provokacije i toga da ljudi klikaju dosta na te reklame. Preporučio bih ti da napraviš novi sajt u kojem ćeš pokrivati te sekcije te raditi na toj stranici zasebno, a onda na sajt sa fitnesom staviš banner koji će one koje to zanima voditi na stranicu s tim stvarima i stvar riješena. Imaš dva sajta koja su specilalizirana.

Kako smršaviti | Dijeta | Mršavljenje
Thanks given by (2): Thrix, Drenova
06-04-2014, 06:21 PM
Kvalitetan sadržaj prije svega. Ako treba plati nekome 5 ili 10$ po članku da odradi za tebe no neka to bude kvalitetno napisano i da čitatelji vide da je pisano za ljude a ne za Google. Visoko kvalitetan sadržaj će dovuči redovite čitatelje koji nose klikove a klikovi nose novac.
Thanks given by (1): Thrix
Post Reply 

Possibly Related Threads...
Thread: Author Replies: Views: Last Post
  Otvaram svoj websajt pitanja? Grugle 3 2,508 19-12-2016 11:10 PM
Last Post: Jeronimo034
  Početak i Savjeti Ensar Kerken 7 3,043 28-10-2015 12:23 AM
Last Post: filip2508
  Savjeti za freelance pisanje mercx 3 3,126 21-06-2015 02:52 PM
Last Post: JelenaM
  Savjeti za webstranicu Thrix 3 1,913 12-02-2015 06:23 PM
Last Post: Gogo7
  Savjeti za početak juralfc 1 2,222 06-01-2013 01:32 AM
Last Post: VWolf
  savjeti za blog? montozza 13 5,475 18-02-2011 08:00 PM
Last Post: Spartanac

Forum Jump:

User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)