Post Reply 

Thread Rating:
  • 0 Votes - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Algebra - internet marketing specijalist
03-03-2014, 02:53 AM
Algebra - internet marketing specijalist
Upisao sam se u tu skolu i trebao sam poceti polaziti nastavu u Puli u Algebri 3-4 mjeseca i posto nas nije bilo dosta prijavljenih onda su pokrenuli online nastavu i ukljucili sve zainteresirane iz manjih gradova. U pocetku sam malo bio skeptican za online nastavu, jer se vec 3 godine educiram online sa svakakvim programima edukacije, webinarima i slicno. I zbog toga sto kosta 10000 kn, pa sam malo oprezan. Ali sve sto je blize pocetak nastave (sutra) ja sve vise vjerujem da bi online nastava mogla biti ipak dobra.

Pitanje za clanove foruma; ima li netko od vas da je pohadjao nastavu u Algebri za internet marketing specijalist, u ucionici ili online, bili kako? Iskustva?
Send this user an email Find all posts by this user
Quote this message in a reply Thank you
03-03-2014, 04:37 PM
RE: Algebra - internet marketing specijalist
Nisam polagao, ali sam razmišljao o tome, raspitao se među onima koji jesu i ostao razočaran. Nitko od njih mi nije baš pohvalio tečaj ni da je naučio nešto što već nije znao ili mogao sam naučiti. Nekima je žao novca što su dali, dok drugi kažu da im je to bila motivacija da uče, da im ne propadne uložen novac. Jedina stvar čime su zadovoljni jest što su dobili tu nekakvu diplomu i upis zvanja u radnu knjižicu. Sad više nisu na birou kao SSS, nego VSS. Super za njih.

I've failed over and over and over again in my life. And that is why I succeed.
Thanks given by (1): tatanakvadrat
04-03-2014, 01:00 PM
Evo, baš i ja krećem slijedeći tjedan sa edukacijom online u Algebri (jedno drugo područje). Ja sam mišljenja isto da se sve može bez problema naučit i na internetu ako imaš volje i želje. Ali opet sa druge strane ako imaš za edukaciju (jer, budimo realni, nije baš jeftino), i ako si početnik u tom području sigurno je bolje uzet si tu edukaciju (otprilike 3 mjeseca traje) čisto da pohvataš konce i posložiš si u glavi kako i šta. Jednom kad ti naučiš koncept lakše je to nadopunjavat sa znanjem kojeg možeš pronaći na Internetu. A problem je za početnike, bar meni, svladat upravo taj koncept (kostur) i gubio bih se puno više po internetu, i za istu količinu znanja bi mi trebalo puno puno više vremena nego kod ovakve edukacije.

Zamolio bi te da napišeš svoje viđenje online edukacije, kako ti se to svidilo, nakon prvog dana edukacije? Pa opiši malo ako imaš vremena Smile

Prati moj put do milijunaša u 365 dana

Coinbase - Kupuj Bitcoin i ostale kriptovalute i za uplaćenih 100$ dobiješ dodatnih 10$
04-03-2014, 01:42 PM
Meni se čini da ovaj način online edukacije je sasvim u redu, kao i u pravoj učionici polaznici mogu sudjelovati u razgovoru glasovno ili tekstualno, na zaslonu se vidi predavač i prezentacijski materijal, onako sve u svemu izgleda mi dobro. Za prvi dan još ni ja se nisam odlučio da li ću nastaviti (jer 7 dana imam probni rok bez da platim), prvi dan je bio uvod u marketing i općenito psihologija marketinga, i nadam se da smo gotovi sa tim stvarima i da ćemo nastaviti samo sa internet marketingom, jer meni se neda gledati reklame na youtube i slušati objašnjenja o njima, ja bi odmah radio nešto konkretno. Uglavnom sve točke njihovog programa edukacije me zanimaju, ovdje ću paste-at program pa ako ima netko da prokomentira kakav je i koliko bi mogao biti koristan.

-Što je aktualno u marketingu 21. stoljeća?

Kako izgledaju uspješne marketinške kampanje?
Kako razmišlja i komunicira uspješan marketingaš?
Kako marketing osigurava konkretne prodajne rezultate?
Kako pravilno pozicionirati online marketing u ukupnom marketinškom nastupu

-Produkcija i provedba web projekata. Kako započeti i voditi uspješan web projekt?

Kako proizvesti web stranice koje prodaju?
Kako ispravno komunicirati web stranicom?
Koje tehnologije stoje iza vodećih web projekata?
Vizualni i strukturni aspekti dobrog UX-a (User eXperience)
Sadržaj zbog kojeg će se posjetioci vraćati na vaše web stranice

-Internetsko oglašavanje i promidžbeno djelovanje putem društvenih mreža

Gdje su i što rade moji kupci na Internetu?
Kako posložiti najbolju kombinaciju oglašivačkih mreža na Internetu?
Google AdWords – kako uz minimalni budžet postići najveći broj posjeta
Oglašavanje na društvenim mrežama
Kako i uz pomoć kojih alata voditi efikasne newsletter kampanje?
Google AdSense – Kako zarađivati putem ove popularne mreže?

-Online odnosi s javnošću

Kako koristiti društvene mreže poput Facebooka, Twittera, YouTube-a za postizanje marketinških ciljeva
Kako upravljati online reputacijom
Kako sastaviti objavu za medije prilagođenu za web i uspješno je pitchati novinarima i blogerima
Kako kreirati sadržaj koji će korisnici pratiti, dijeliti i obožavati
Kako ostvariti interakciju s korisnicima (i mjerljive rezultate), a ne samo prisutnost na društvenim mrežama
Kako upravljati kriznim situacijama na društvenim medijima (Social Media Crises)

-Inovativnost i kreativnost u Internet promociji

Gerilski online marketing ili kako komunicirati drukčije
Primjeri najuspješnijih kreativnih kampanja na Internetu
Kako prepoznati svoje snage i na koji način se istaknuti u odnosu na druge?

-Analiza i optimizacija internetskih kampanja

Kako voditi uspješan SEO(Search Engine Optimization) i SEM(Search Engine Marketing)
Kako prepoznati i pročitati bitne informacije iz Google Analyiticsa
Primjeri uspješnih primjena informacija dobivenih iz Google Analyiticsa

-Vođenje stvarnog web projekta

Tijekom edukacije polaznici intenzivno rade na stvarnom web projektu i uživo provode sve naučene marketinške aktivnosti pod vodstvom mentora
04-03-2014, 04:43 PM
To je nesto sicno kao IT akademija. Najvaznije vam je da predavac zna da prenese znanje. Moze on biti najveci strucnjak iz te oblasni ali ako ne zna da vam fino objasni sve je dzaba.. Ako se ta diploma upisuje u radnu knjizicu onda mozda i vrijedi ali ako ne, to je samo bacanje para. Provjerite to,pa ako se ne upisuje,vi uzmite taj njihov program i po njemu guglajte i ucite sami. Vecinu toga sto ce vam reci imate na netu tako da 1000e nije vrijedno da vam to neko preprica..

http://dnevnikdizajnera.com
Send this user an email Visit this user's website Find all posts by this user
06-03-2014, 11:36 AM
Ja stvarno neznam i ne bi volio nagađat, pošto još nisam probao. Iskreno meni zvuči super, i ne vidim razloga zašto bi to bilo bacanje novca. Kao i što sam naveo sve se može naučit na internetu, samo je pitanje koliko će vam biti potrebno vremena za to. A ovdje imaš predavača, možeš pitat šta ti nije jasno, prolaziš kroz cjeline i imaš provjere znanja a na kraju dobiješ taj papir koji znači pri zaposlenju (ali meni iskreno je bitnije znanje šta ću dobit nego taj papoir) ali nekima puno znači i taj papir. Šta se tiče cjene stvarno su skupi, ali ako ste nezaposlena osoba i maldi imate popuste, pa onda dođe prihvatljiva cjena. Ja ću isto napisat svoja iskustva kad prođem obrazovanje.

Prati moj put do milijunaša u 365 dana

Coinbase - Kupuj Bitcoin i ostale kriptovalute i za uplaćenih 100$ dobiješ dodatnih 10$
07-03-2014, 05:08 AM
Npr., iz mog iskustva ljudi polažu na Algebri više radi papira nego znanja. Ali da imam 10,000 kuna viška, sigurno ih ne bi dao za jedan papir. U ovom poslu se puno više traži znanje i iskustvo, a diplomu te gotovo sigurno nitko neće pitati. Pogledaj malo oglase za poslove u sferi interneta, tipa web developeri i dizajneri, sigurno nećeš naći diplomu kao uslov.

A internet marketing specijalist... Sa tom titulom posao se može tražiti samo u digitalnim agencijama, a opet zapošljavanje na takvom mjestu najmanje ovisi o diplomi.

Evo odličan tekst na tu temu, ovo bi tebe tatanakvadrat itekako trebalo zanimati:
Code:
http://martinalovric.com/drustvene-mreze-facebook/kako-dobiti-posao-u-digitalnoj-agenciji/

I've failed over and over and over again in my life. And that is why I succeed.
Thanks given by (2): tatanakvadrat, Igor Tomić
07-03-2014, 04:23 PM (This post was last modified: 07-03-2014 04:24 PM by InFlames20.)
Ja sam završio Web dizajn tečaj u Algebri i zadovoljan sam dobivenim. Naravno da s tim znanjem niste odmah najbolji web dizajner ali imate dobru podlogu da se razvijate dalje. Ako planirate samo završiti neki tečaj i mislite da je to to - nije Smile

Neki kažu da je to bacanje love i da se sve to može naučiti i online samostalno, i slažem se (za ovaj dio da možete to naučiti i sami). Ali ovako uštedite vrijeme, netko vas podučava, nastava je organizirana i idete nekim redoslijedom i stvarno naučite nešto, a ako zapnete negdje puno brže ćete naći riješenje jer imate koga pitati i imate priručnike koji vam mogu pomoći u tome.

Oni koji razmišljaju upisati tečaj u Algebri za bilo koji smjer već imaju neko predznanje ako ih to zanima, jer su u slobodno vrijeme sami počeli učit nešto i zanimali se za to područje. Ako netko na random ode na tečaj bez da je prije toga uopće radio išta vezano za tu tematiku samostalno, sumnjam da će se promijeniti nakon tečaja.

Ako nemate toliko love nađite neki online tečaj npr. na udemy.com i platite puno manje, vidjet ćete da li vas to stvarno zanima i da li želite ulaziti dublje u to, pohađati tečaj od Algebre i baviti se time profesionalno. Ako vidite da to nije za vas bar nećete izgubiti puno vremena ni novaca.

Kineski mobiteli, tableti, gadgeti - Telekineza.com
Send this user an email Visit this user's website Find all posts by this user
Thanks given by (5): Aleksandar92, novii, tatanakvadrat, VWolf
08-03-2014, 01:57 AM (This post was last modified: 08-03-2014 02:27 AM by tatanakvadrat.)
Svima puno hvala. Evo sada je zadnji dan za odluku, sutra moram platit ili odustati, i evo upravo sam odlučio IDEM U ŠKOLU! Neznam kada sam zadnji put bio toliko neodlučan, ali evo to je to, i bez obzira što mi svi ovi sati prvi tjedan nisu bili uopće zanimljivi idem dalje. Manje me zanima teorija o marketingu a više praksa i radit nešto konkretno. Ali kao što je rekao i voditelj marketinga u algebri prvi sat, da će biti puno više prakse nego teorije, zato i nastavljam, i zato jer me ipak puno poglavlja njihovog programa zanima. Istina sve bi to mogao i sam naučiti kao i sve do sada, ali mislim da ću ipak dosta vremena uštedjeti ako se na ovaj način educiram, kao što je netko rekao napraviti "kostur" i onda lakše na osnovu njega pohvatat konce, a pogotovo meni koji sam po zanimanju stolar i radim taj posao, i 3 godine svako toliko pokušavam napraviti nešto na internetu, i to je uglavnom učenjei istraživanje, pa napravit neku stranicu i ne dovršit do kraja i onda paff! totalni preokret kad moram nazad u radionu zaradit za preživit naredni period i za si kupit vrijeme pa nešto napravit na internetu, i onda kad se nakon nekoliko tjedana vratim online biznisu, onda mi treba tjedan dana da se vratim di sam ono stao, uglavnom najveći problem je to prešaltavanje mozga iz jednog svijeta u drugi. I toga mi je već polako počelo bit i dosta i zato mislim da će mi dobro doći škola, i kao neka promjena i kao motivacija da brže dođem do cilja, a to je radit samo online.
Netko se ide educirati da bi dobio papir i posao u nekoj marketinškoj firmi, ali mene to ne zanima, mene zanima ono što i vas većinu ovdje, raditi stranice, oglašavati CPA offerse, SEO, koristiti društvene mreže i forume za traffic, itd... uglavnom pokušavati svašta dok nešto počne raditi, tj. naći ili stvoriti svoje metode zarade.

Toliko za sada pa se javim sa dojmovima sa predavanja.
Sretan sam što sudjelujete u raspravi i to da je moja prva tema živa!
Ajde živili! Pozdravlja vas Neven!
Thanks given by (3): Aleksandar92, Drenova, Igor Tomić
20-01-2016, 02:56 PM
(08-03-2014 01:57 AM)tatanakvadrat Wrote:  Svima puno hvala. Evo sada je zadnji dan za odluku, sutra moram platit ili odustati, i evo upravo sam odlučio IDEM U ŠKOLU! Neznam kada sam zadnji put bio toliko neodlučan, ali evo to je to, i bez obzira što mi svi ovi sati prvi tjedan nisu bili uopće zanimljivi idem dalje. Manje me zanima teorija o marketingu a više praksa i radit nešto konkretno. Ali kao što je rekao i voditelj marketinga u algebri prvi sat, da će biti puno više prakse nego teorije, zato i nastavljam, i zato jer me ipak puno poglavlja njihovog programa zanima. Istina sve bi to mogao i sam naučiti kao i sve do sada, ali mislim da ću ipak dosta vremena uštedjeti ako se na ovaj način educiram, kao što je netko rekao napraviti "kostur" i onda lakše na osnovu njega pohvatat konce, a pogotovo meni koji sam po zanimanju stolar i radim taj posao, i 3 godine svako toliko pokušavam napraviti nešto na internetu, i to je uglavnom učenjei istraživanje, pa napravit neku stranicu i ne dovršit do kraja i onda paff! totalni preokret kad moram nazad u radionu zaradit za preživit naredni period i za si kupit vrijeme pa nešto napravit na internetu, i onda kad se nakon nekoliko tjedana vratim online biznisu, onda mi treba tjedan dana da se vratim di sam ono stao, uglavnom najveći problem je to prešaltavanje mozga iz jednog svijeta u drugi. I toga mi je već polako počelo bit i dosta i zato mislim da će mi dobro doći škola, i kao neka promjena i kao motivacija da brže dođem do cilja, a to je radit samo online.
Netko se ide educirati da bi dobio papir i posao u nekoj marketinškoj firmi, ali mene to ne zanima, mene zanima ono što i vas većinu ovdje, raditi stranice, oglašavati CPA offerse, SEO, koristiti društvene mreže i forume za traffic, itd... uglavnom pokušavati svašta dok nešto počne raditi, tj. naći ili stvoriti svoje metode zarade.

Toliko za sada pa se javim sa dojmovima sa predavanja.
Sretan sam što sudjelujete u raspravi i to da je moja prva tema živa!
Ajde živili! Pozdravlja vas Neven!

Neven, mozes li iznesti dojmove s predavanja. Koliko ima praktičnog rada, mora li se jako bubati za ispit i td....
Post Reply 

Forum Jump:

User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)