Post Reply 

Thread Rating:
  • 0 Votes - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
NOVO: AdSense uplata preko banke!!!!
24-04-2017, 10:36 PM
RE: NOVO: AdSense uplata preko banke!!!!
treba vremena da banka to proknjiži ... neka banka ti da pare pa kasnije proknjiži a neka ne da pare dok ne proknjiži

meni su stigle neke pare preko paypala, povukao ih na karticu i stigla mi je poruka od banke, ja sam pare digao ali sad kad odem na internet bankarstvo piše da sam u minusu jer još uvijek banka nije proknjižila tu transakciju

kod tebe je vjerovatno ovaj drugi slučaj i banka ne da pare dok ne proknjiži XD
Find all posts by this user
Quote this message in a reply Thank you
Thanks given by (1): hasim22
25-04-2017, 02:23 PM
(24-04-2017 10:36 PM)liquid Wrote: Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu. treba vremena da banka to proknjiži ... neka banka ti da pare pa kasnije proknjiži a neka ne da pare dok ne proknjiži

meni su stigle neke pare preko paypala, povukao ih na karticu i stigla mi je poruka od banke, ja sam pare digao ali sad kad odem na internet bankarstvo piše da sam u minusu jer još uvijek banka nije proknjižila tu transakciju

kod tebe je vjerovatno ovaj drugi slučaj i banka ne da pare dok ne proknjiži XD

Da mi bi znat da li su pare na racunu pa nema veze nek proknjizavaju ako treba i 10 dana samo se bojim da nisam pogrijesio sta prilikom kucanja.Nije me banka jos obavjestila trebali bih da me zovnu posto mi je ovo prva uplata na racun.
Send this user an email Find all posts by this user
25-04-2017, 08:25 PM
ni mene nisu zvali kad mi je prvi put stizalo, bilo bi dobro ako imaš internet bankarstvo

ja sam na sparkasse i kada mi tako dođe neka transakcija npr. 600 km ... ja te pare dignem a oni ne proknjiže onda mi stoji na netbankingu piše Rezervisana sredstva: 600 KM ... vidi možda i tebi negdje piše tako

ili traži izvod na izvodu bi trebalo da piše "neprocesuirane transakcije"
Thanks given by (1): hasim22
25-04-2017, 08:32 PM
Dobro hvala ti na odgovoru vidjet cu ova 2-3 dana ako me ne budu zvali,onda cu otic do banke da vidim sta je u pitanju.
03-10-2017, 08:10 PM (This post was last modified: 03-10-2017 08:54 PM by karudijan.)
Uplatili mi s Adsensa 21.09 još nisam dobio novac! Bio u Intesi, oni kažu, njima su navodno poslali upit za uplatu tj da ce biti priliv ali da nema pokrica, tj da nisu uplatili! Pokrice je novac. Ovo mi je prvi put da treba da dobijem uplatu, inace sam dobro upisao i swift i iban, samo sto sam dodao i posrednicku banku u americi koju mi je Intesa dala jos dok sam otvarao racun, ubacio njihov swift tamo gde je to predvidjeno. Da nije to napravilo problem, a i ne samo to, mozda i sto sam imao samo partiju u dolarima, mada mi u Intesi kazu nema to veze. Otvorio sam sada i u evrima!? Adsense sada kaže da se sačeka 15 radnih dana, pa ako nema uplate tek tada da se obratim njima! Jel imao neko slično iskustvo?
03-10-2017, 08:14 PM
ja nikad nisam ubacivao tu posrednicku banku, samo svoj iban, swift banke, ime, prezime
03-10-2017, 08:51 PM (This post was last modified: 03-10-2017 08:55 PM by karudijan.)
Pa rekoh hajde da im dam što više podataka, i ono ništa već koliko dana...ali kažu iz Googla u onim podešavanjima, mora proći 15 radnih dana...pa da se krene u potragu...najgore je što se ne zna ko je krivac, da li ovi u Intesi ili iz Googla ili na kraju ja, mada ne znam u čemu bih pogrešio, sve sam naveo kako treba i broj računa i sve...

I da, žena u Intesi kada sam joj rekao Google i td, kao da sam joj govorio o vasionskim brodovima i nuklearkama što ispaljuje južna Koreja Smile

Možda da izbacim tu posredničku Banku, možda zbog nje Google ne šalje...ne rade s njom da ne pucaju provizije i td...pojma nemam...
03-10-2017, 09:28 PM
(03-10-2017 08:51 PM)karudijan Wrote: Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu. Pa rekoh hajde da im dam što više podataka, i ono ništa već koliko dana...ali kažu iz Googla u onim podešavanjima, mora proći 15 radnih dana...pa da se krene u potragu...najgore je što se ne zna ko je krivac, da li ovi u Intesi ili iz Googla ili na kraju ja, mada ne znam u čemu bih pogrešio, sve sam naveo kako treba i broj računa i sve...

I da, žena u Intesi kada sam joj rekao Google i td, kao da sam joj govorio o vasionskim brodovima i nuklearkama što ispaljuje južna Koreja Smile

Možda da izbacim tu posredničku Banku, možda zbog nje Google ne šalje...ne rade s njom da ne pucaju provizije i td...pojma nemam...

Izbaci posrednicku banku... to ti je problem!
03-10-2017, 11:32 PM (This post was last modified: 03-10-2017 11:36 PM by karudijan.)
Probao sam da je maknem ali neće, maknem je ažururiram, proverim, opet je tamo!
Čak ne mogu da priđem ni onom broju deviznog računa, njega nigde čak i ne vidim da mogu da ažuriram.Sorry
07-10-2017, 05:56 PM
(03-10-2017 11:32 PM)karudijan Wrote: Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu. Probao sam da je maknem ali neće, maknem je ažururiram, proverim, opet je tamo!
Čak ne mogu da priđem ni onom broju deviznog računa, njega nigde čak i ne vidim da mogu da ažuriram.Sorry

jel si resio problem?
12-10-2017, 03:56 PM
Ne, evo već od 21-vog ne dobijam novac. Adsense mi promeni uplatu onaj SWIFT. Dakle opet uplati novac, onda dobijem potvrdu iz Intese da mi je stigla uplata sms-om. Onda odem dam izjavu da za primanje novca iz inostranstva i kazu sutra ce da legne na racun. međutim kada je trebalo da legne, oni me zovu telefonom i kažu nema pokrica (dakle opet "ne vide") da je uplaćen novac. I ništa, ja sam jutros opet poslao google-u poruku da moja banka ne može da primi uplatu. Intesa kaze vidite s nalogodavcem. Strasno!
12-10-2017, 06:29 PM (This post was last modified: 12-10-2017 06:35 PM by pandapanda.)
(12-10-2017 03:56 PM)karudijan Wrote: Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu. Ne, evo već od 21-vog ne dobijam novac. Adsense mi promeni uplatu onaj SWIFT. Dakle opet uplati novac, onda dobijem potvrdu iz Intese da mi je stigla uplata sms-om. Onda odem dam izjavu da za primanje novca iz inostranstva i kazu sutra ce da legne na racun. međutim kada je trebalo da legne, oni me zovu telefonom i kažu nema pokrica (dakle opet "ne vide") da je uplaćen novac. I ništa, ja sam jutros opet poslao google-u poruku da moja banka ne može da primi uplatu. Intesa kaze vidite s nalogodavcem. Strasno!

Jel si ime banke upisao sve velikim slovima?
14-10-2017, 02:57 AM (This post was last modified: 14-10-2017 03:11 AM by karudijan.)
(12-10-2017 06:29 PM)pandapanda Wrote: Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu. Jel si ime banke upisao sve velikim slovima?

Koje banke, posredničke ili inetse?

Posrednička je upisana ovako,tako sam dobio iz Inteze:

CITIBANK n.a New York, NY United States

A Intesu sam upisao Banca Intesa ad Beograd.

Onda sam kontaktirao google, javili su mi ovo:

Thanks for contacting us about your wire transfer payment. I've opened an internal consult with our payments team so I can find out more information about this issue. I'll be sure to send you another email as soon as I hear anything new.
To mi piše lik po imenu Dennis...

Eto, i od juče se nisu javili. Neverovatno. Barem da kažu u čemu je problem pa da ja mogu da reagujem, tipa promenim ime, swift ili šta već...

Ovako, Intesa kaže pitaj nalogodavca, a onda oni ponove uplatu i opet ništa. Što je čudno, Intesa kaže oni nas obaveste da će biti priliva, ja dobijem sms i onda ne pošalju pare - tj ne vidi se da ima priliva...neverovatno. Ne znam stvarno...U ponedeljak ako se ne jave, poslaću im meli na srpskom sa tradicionalnim srpskim rečnikom. Preterali su ga! Samo što mi je krivo ne znam ko tu greši, oni ili ovi naši ovde...?!

Misšljenja sam, pre naši ovde, jer google šalje celom svetu, pa nisu valjda toliko glupi da posle milion uplata milion prvu ne znaju da urade!?
17-10-2017, 03:27 PM
(14-10-2017 02:57 AM)karudijan Wrote: Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu.
(12-10-2017 06:29 PM)pandapanda Wrote: Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu. Jel si ime banke upisao sve velikim slovima?

Koje banke, posredničke ili inetse?

Posrednička je upisana ovako,tako sam dobio iz Inteze:

CITIBANK n.a New York, NY United States

A Intesu sam upisao Banca Intesa ad Beograd.

Onda sam kontaktirao google, javili su mi ovo:

Thanks for contacting us about your wire transfer payment. I've opened an internal consult with our payments team so I can find out more information about this issue. I'll be sure to send you another email as soon as I hear anything new.
To mi piše lik po imenu Dennis...

Eto, i od juče se nisu javili. Neverovatno. Barem da kažu u čemu je problem pa da ja mogu da reagujem, tipa promenim ime, swift ili šta već...

Ovako, Intesa kaže pitaj nalogodavca, a onda oni ponove uplatu i opet ništa. Što je čudno, Intesa kaže oni nas obaveste da će biti priliva, ja dobijem sms i onda ne pošalju pare - tj ne vidi se da ima priliva...neverovatno. Ne znam stvarno...U ponedeljak ako se ne jave, poslaću im meli na srpskom sa tradicionalnim srpskim rečnikom. Preterali su ga! Samo što mi je krivo ne znam ko tu greši, oni ili ovi naši ovde...?!

Misšljenja sam, pre naši ovde, jer google šalje celom svetu, pa nisu valjda toliko glupi da posle milion uplata milion prvu ne znaju da urade!?

mozda trebas da izbacis tu posrednicku banku
jel stigla uplata? sta kaze google?
17-10-2017, 07:46 PM (This post was last modified: 17-10-2017 07:50 PM by karudijan.)
(17-10-2017 03:27 PM)pandapanda Wrote: Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu. mozda trebas da izbacis tu posrednicku banku
jel stigla uplata? sta kaze google?

Nije, hvala pandapanda na interesovanju!

Google je danas napisao ovo:

"Please be advised that we need to wait till 21.10.2017 in order to see if the payment will be successful".

I eto, ako ne dođe uplata ni do 21. a više verujem da neće nego da hoće, baš ćemo videti šta će na dalje raditi.
OK, za posredničku, ali što mi to ne napišu. Pokušao sam da je izbacim samoinicijativno, pisah ranije, ali neće da prihvati, odnosno prihvati u smislu da dobijem potvrdu da je način plaćanje manjan na gmail-u, a onda ponovo otvorim adsense, ona opet tamo stoji. Eto.

Ne verujem da se ikome ovo dešavalo.

Koja banka još daje uslove iste kao Intesa, da se otvori devizni račun. elektronsko bankarstvo za taj račun, Visa/Master card pride a da nema nikakvog održavanja i da nema ili ima minimalnih provizija? Razmišljam banku da promenim čak. Tako bi video u čemu je problem. Ni Google koliko vidim nije nešto uspeo da pronađe u čemu je problem, što je neverovatno.
Kako sam pročitao negde ovde na forumu, Alfa Banka ne uzima nikakve provzije, tipa koliko na Adsensu stoiji, toliko se dobije, ali ne znam za druge uslove oko kartice, održavanja i td...

I još nešto, u opciji način plaćanja/dodajte novi način plaćanja nudi mi samo ček, nema WU transfera ili ne vidim kako treba?
17-10-2017, 08:07 PM
(17-10-2017 07:46 PM)karudijan Wrote: Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu. I još nešto, u opciji način plaćanja/dodajte novi način plaćanja nudi mi samo ček, nema WU transfera ili ne vidim kako treba?

Nemoj da menjas banku, intesa je najbolja u Srbiji.

Ni ja nemam WU ali imam Wire Transfer i opciju za ček.

Ja licno mislim da je isplatu koci ta posrednicka banka.

Dodaj novi nacin placanja sa istim podacima samo izbaci posrednicku banku i sacuvaj i namesti da ti to bude kao primarni nacin primanja uplata i onda ovaj sa posrednickom bankom izbrisi.
18-10-2017, 05:23 AM (This post was last modified: 18-10-2017 05:25 AM by karudijan.)
To je dobra ideja, ali ne prihvata. Jednostavno kada odem na opciju "dodaj novi način plaćanja", ponudi mi bankovni račun i ček. Izaberem dodaj bankovni račun, sve popunim, ali kada završim kliknem na "sačuvaj", posle se ne pojavljuje u polju gde stoji primarno/sekundarno, tj postoji samo primarno. Mogu čak i klip da ti snimim i pošaljem da vidiš da je tačno ovo što pišem. Ja sam i naveo Googlu da sam pokušao da izbacim posredničku i ništa. Oni se nisu obazirali na to. Bojim se da ovde u Intesi ne znaju da to proknjiže, mada mi deluje nemoguće, ali sam se isto iznenadio kad mi rekoše da sam ja verovatno jedini koji dobija novac od Googla!? Kažu, nemamo tu praksu, a ovoliki grad od sigurno 250 000 ljudi ako ne i više. Ima tri Intese u gradu...
19-10-2017, 06:12 AM
Uspeo sam da izbacim posredničku konačno. Koja je tu fora bila. Da se doda ček, i da se postavi kao primarni. Kad se to uradi, izbriše se bankovni način plaćanja. Onda se doda bankovni način plaćanja, unesu se podaci BEZ posredničke banke. Nakon toga postoje dva načina plaćanja, gde je ček primarni. Zameni se da bankovni bude primarni i to je to. Pride sam ček nakon toga izbrisao, jer imam problema oko isplate, pa da mi ne pošalju ček jer je označen kao sekundarni, ovako ne postoji sada. Možda bi ček bilo teško naplatiti i td. a i ovako više mi odgovara kartica. Za koji dan će 21-vi, pa se nadam da isplata bude nakon toga dva/tri dana uspešna.

Zanimljivo da meni nude samo dve opcije, banka i ček a Vama? Mislio sam da postoji WU ili slično?
19-10-2017, 11:21 AM
(19-10-2017 06:12 AM)karudijan Wrote: Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu. Uspeo sam da izbacim posredničku konačno. Koja je tu fora bila. Da se doda ček, i da se postavi kao primarni. Kad se to uradi, izbriše se bankovni način plaćanja. Onda se doda bankovni način plaćanja, unesu se podaci BEZ posredničke banke. Nakon toga postoje dva načina plaćanja, gde je ček primarni. Zameni se da bankovni bude primarni i to je to. Pride sam ček nakon toga izbrisao, jer imam problema oko isplate, pa da mi ne pošalju ček jer je označen kao sekundarni, ovako ne postoji sada. Možda bi ček bilo teško naplatiti i td. a i ovako više mi odgovara kartica. Za koji dan će 21-vi, pa se nadam da isplata bude nakon toga dva/tri dana uspešna.

Zanimljivo da meni nude samo dve opcije, banka i ček a Vama? Mislio sam da postoji WU ili slično?

i meni nude samo 2 opcije wire i ček.
isplate ce biti od ponedeljka
Post Reply 

Possibly Related Threads...
Thread: Author Replies: Views: Last Post
  Novo upozorenje od googla...POMOĆ westopic 3 563 27-11-2016 11:13 PM
Last Post: m.novisad
  Google Adsense - novo isplacivanje SpawneR 67 9,580 01-07-2015 10:23 PM
Last Post: stasheetza
  Adsense Isplata preko IBAN - SWIFT koda ? VWolf 15 3,597 17-01-2015 03:12 AM
Last Post: Gilez96

Forum Jump:

User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)