Post Reply 

Thread Rating:
  • 2 Votes - 3 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Preprodaja na ebay-u
25-02-2014, 01:29 PM
Preprodaja na ebay-u
Da li je iko imao iskustva sa ovim. Da li ste nesto preprodavali na ebay-u. Evo npr. ja sam pokusao nesto preprodati sa kineskih shopova, i imao sam za tri dana 2 narudzbe i ajmo reci da po meni moze se uzeti dobra suma mjesecno, e sada problem je sljedeci: npr. ja na kineskom shopu mogu staviti adresu na koju da saljem, i da li je to ograniceno, mogu liimati problema, uglavnom zanima me da li se neko opekao ili ipak ovaj vid zarade ima potencijala?

Isto evo neka ova tema bude sve o ovom nacinu zarade, i ja cu svoja iskustva koja budem stekao u buducnosti korištenjem ove metode iznjeti na forumu u ovoj temi Smile

Izreke i Citati
Send this user an email Find all posts by this user
Quote this message in a reply Thank you
Thanks given by (2): ivancropresident
25-02-2014, 01:36 PM
RE: Preprodaja na ebay-u
Gledaj da dučani imaju dropshipping, to ti je slanje na drugu adresu, tako i dobiješ neki popust na originalnu cijenu koja je u webshopu. Koliko staviš provizije, cca25%?

Money can't buy happiness... But somehow it's more comfortable to cry in a BMW than on a bicycle....
25-02-2014, 01:51 PM
Pa znas kako evo npr. ja prodajem sitnice, znaci jeftinu robu 2$ - 3$ - 7$ - 12$ zavisi sve i povecam za oko 25% - 40%. Idem na to da prodam sto vise proizvoda, mogao sam staviti na prodaju i tablete i tako te stvati i da se po proizvodu plusam 15$ - 20$ ali opet sam razmisljao i ako npr. desi se neki problem ili nekako ne znam kako padnem na proizvodu ode mi znaci 50$ - 60$ koliko cijena tableta, dok ovako na jeftinijim proizvodima manje padam.

Probacu sa ovom tehnikom pa ako se isplati isplati, vazno je samo da imate sto vece limite na ebay-u a limiti se povecavaju sto vise prodaja ostvarite. Meni je sada trenutno limit 60 proizvoda i 3000$.

A da i to za DropShoping nije lose, ali to su samo neki proizvodi, nisu znaci svi proizvodi na odredjenom shopu. Mada moze se i to iskoristiti.

Izreke i Citati
Thanks given by (1): Pia*
25-02-2014, 02:18 PM
Ako ti nije problem napiši utiske za mesec dana, ako nastaviš ovo da radiš. Smile

Nobody fails at Internet Marketing. People just quit before they find success.
Nauči kako da zaradiš pare od Internet Marketinga!
Send this user an email Visit this user's website Find all posts by this user
25-02-2014, 04:36 PM
Cim dobijem prvi feedback, i cim mi legnu pare pisacu ovdje iskustva, samo da odmah naglasim da necu bas navoditi sta prodajem i sa kojih stranica, nadam se da razumijete to Smile

Izreke i Citati
25-02-2014, 04:39 PM
Naravno, nisi blesav da deliš sve informacije. Smile Mene čisto interesuje kakav ćeš uspeh ostvariti, davno sam planirao da probam to ali Paypal je uvek bio problem nama u Srbiji.

Nobody fails at Internet Marketing. People just quit before they find success.
Nauči kako da zaradiš pare od Internet Marketinga!
Send this user an email Visit this user's website Find all posts by this user
13-04-2014, 09:57 PM
Update: Skroz sam zaboravio na ovu temu i evo jedan update nakon mjesec dana rada.

Kao prvo da razjasnim na ovaj nacin se moze zaraditi i to vrlo jednostavno. Treba Vam samo dobar i pouzdan online shop iz Kine sa kojeg cete proizvode preprodavati na ebay-u, treba Vam PayPal i neka suma koju ste spremni da ulozite.

Ja sam ovaj nacin zarade samo testirao kako bih u buducnosti u nedostatku ideja i poslova na netu nastavio sa ovim nacinom (za sada sam na pauzi). Ulozio sam oko 60$, a prodao sam stvari u vrijednosti 100$, znaci da sam 40$ bio u plusu. Imao sam oko 10-ak proizvoda sto je realno gledajuci nista, na nekima sam dizao cijene vise, na nekima manje. Isao sam na proizvode cija nabavna cijena ne prelazi 5$ jer je ovo bio test i ako padnem da ne padnem previse novca.

Sve je glatko polako dobijam pozitivne feedback-ove od ljudi koji su dobili proizvod, zarad je ajmo reci 40% od ulozenog, nije toliko lose. Uz dobru organizaciju i pracenje narudzbi mozete lako sa nekim ulogom od 400$ mjesecno zaraditi 200$ - 300$. Nisu neke pare ali kao i u svakom poslu istrazivacete sve vise i velike su vjerovatnoce da naletite na jeftinije proizvode na neke nove shopove ... i sve u svemu zarada i procenat se povecava.

Na ebay-u imate limite koliko proizvoda mozete prodati i kolku vrijednost robe. Npr. meni je u pocetku limit bio 30 proizvoda i cini mi se 2000$ sada mi je 120 proizvoda i 4500$. I jos da napomenem da sam na kraju mjeseca dobio od ebay-a da platim neki fee 6$ valjda za svaki prodani proizvode se placa neki fee 0.2$ - 0.3$ nisam siguran Smile

Toliko od mene, ovo sam na brzinu sklepao ako nesto nekoga zanima slobodno neka pise.

Izreke i Citati
Thanks given by (3): optimista, Raymond, blastoise
13-04-2014, 10:56 PM
Uf malo mi je ovo konfuzno. Tj nije mi jasno kako to sve radis.
Neko poruci proizvod od tebe, a ti taj isti proizvod narucis preko kineskog online shop-a i onda ko to salje?
Nije mi bas najjasnije. Kupovao sam neke sitnice na ebay-u i poznajem kako to funkcionise ali ne razumem bas proceduru kod tebe, pa ako moze malo objasnjenje Smile

Gastarbajteri - forum
Zanimljiva geografija
Internet ankete
13-04-2014, 11:16 PM
Nađem proizvode na nekoj kineskoj stranici tj. šopu ... postavim slike i opis proizvoda na ebay i onda čekam da neko naruči, kada neko naruči ja na toj kineskoj stranici uplatim proizvod i kao adresu stavim adresu kupca. Javim kupcu na ebay-u da sam poslao proizvod i to je to, onda čekam dalje narudzbe ili dodajem još proizvoda.

Nadam se da je sada malo jasnije Smile

Izreke i Citati
Thanks given by (1): blastoise
13-04-2014, 11:31 PM (This post was last modified: 13-04-2014 11:33 PM by blastoise.)
E to to Smile Tako sam i mislio, ali reko da ne lupam.
Zanimljivo u svakom slucaju.

Samo ne znam kako bi mi iz Srbije to uradili kad nas PayPal zeza :/

Gastarbajteri - forum
Zanimljiva geografija
Internet ankete
13-04-2014, 11:42 PM
Pa da to je problem jedini, ja sam iz BiH pa imam vec odavno PayPal, jedino da nadjes nekoga od rodbine ako imas u BiH ili CRO i da izvadi PayPal za tebe Smile

Izreke i Citati
14-04-2014, 09:05 AM
Razmišljao sam da tako nešto pokrenem za Hrvatsku,BiH,Srbiju i Crnu Goru samo ne znam kako bi funkcionisalo jer većina prodavača na Ebay-u neće da šalje na druge adrese zbog problema koji mogu ispasti pa samo šalju na paypal adresu,zbog žalbi i slično.
Find all posts by this user
14-04-2014, 01:05 PM
Treba ti firma za to, treba ti nacin da ljudi salju novac iz tih zemalja, ima tu posla i preko glave Smile

Izreke i Citati
14-04-2014, 01:09 PM
(14-04-2014 01:05 PM)m1l4n Wrote:  Treba ti firma za to, treba ti nacin da ljudi salju novac iz tih zemalja, ima tu posla i preko glave Smile

To je najmanji problem Winking bitno je samo da ima narudžbi,da se može zaraditi a naplata je manji problem.Kreditne kartice,PayPal,Uplata na bankovni račun,devizni račun,putem pošte itd...
14-04-2014, 02:51 PM
A koje to kineske dućane konkretno koristiš? Može primjeri?
14-04-2014, 02:52 PM (This post was last modified: 14-04-2014 02:53 PM by m1l4n.)
Pa najbokje da ceneko ko ima kreditnu karticu ili PayPal narucivati od tebe, kada moze za jeftinije na ebay-u ... a malo ko danas ima da nije cuo za ebay ... mada istrazi trziste pa probaj Winking
Imas ih koliko hoces, dinodirect, tiny deal, pandawill ...

Izreke i Citati
14-04-2014, 03:56 PM
(14-04-2014 02:52 PM)m1l4n Wrote:  Pa najbokje da ceneko ko ima kreditnu karticu ili PayPal narucivati od tebe, kada moze za jeftinije na ebay-u ... a malo ko danas ima da nije cuo za ebay ... mada istrazi trziste pa probaj Winking
Imas ih koliko hoces, dinodirect, tiny deal, pandawill ...

Ima firma u Hrvatskoj koje vec neko vrijeme radi na taj nacin i okrenu dobru lovu svaki mjesec.Zaboravio sam kako se zove a bio sam nedavno na njihovom sajtu,pokusacu potraziti.

Ako mogu oni,zasto nebih mogao i ja?
15-04-2014, 06:48 AM
(13-04-2014 11:16 PM)m1l4n Wrote:  Nađem proizvode na nekoj kineskoj stranici tj. šopu ... postavim slike i opis proizvoda na ebay i onda čekam da neko naruči, kada neko naruči ja na toj kineskoj stranici uplatim proizvod i kao adresu stavim adresu kupca. Javim kupcu na ebay-u da sam poslao proizvod i to je to, onda čekam dalje narudzbe ili dodajem još proizvoda.

Nadam se da je sada malo jasnije Smile

Jel prvo primis uplatu preko ebay-a, pa tek onda narucujes sa tog kineskog sajta koji direktno salje kupcu?

I jel si imao mozda nekih eventualnih problema, ili nekih komentara da nisi ti direktan prodavac tog proizvoda, jel recimo kada kupac primi proizvod vidi sa koje je adrese dobio?

ativar, ponosan član Internet zarada foruma od Jun 2010.
15-04-2014, 11:18 AM
Da tako radim, nisam imao nikakvih problema, ali realno nisam puno proizvoda ni prodao, mozda 20 - 30 ne vjerujem da sam vise Smile

Izreke i Citati
18-04-2014, 10:51 PM
Ako mogu da dodam, pokusajte i Osell.
Dobro, evo jedan savjet. Posto su to sve Kineske stranice, nemojte kupovati brendirane proizvode, i električne, ja znam jednog koga su banovali sa ebaya jer je prodavo Iphone i bili su lazni.
Post Reply 

Possibly Related Threads...
Thread: Author Replies: Views: Last Post
  Kako profitabilno prodavati na eBay-u Mishkin 228 72,313 21-03-2018 03:14 AM
Last Post: Lazar023
  Ebay kupovina terminator 7 2,814 19-11-2017 02:09 AM
Last Post: weblinks
  eBay provizije Lazar023 3 875 10-11-2017 01:05 AM
Last Post: weblinks
  Dropshiping ebay Maksa 12 2,391 27-06-2017 11:06 PM
Last Post: Geliebter
  Dropshipping na ebay-u pomoc tinchi95 4 2,007 31-12-2016 04:52 PM
Last Post: marsovacpfc
  Pomoc ebay faktura za kupca Srcky 1 1,443 18-04-2016 06:27 PM
Last Post: marsovacpfc
  eBay-Drop Shipping Jutjuber 6 2,739 12-12-2015 02:18 PM
Last Post: ryn_15
  Dropshipping sa amazon na ebay prodaja barbarosa 2 3,054 02-11-2015 09:50 PM
Last Post: DeSeo

Forum Jump:

User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)